Jak přemluvit rodiče aby mi koupili psa?

Od: Datum: 26.03.12 09:05 odpovědí: 19 změna: 26.05.12 21:10

Přeju si ho už od malička,jsem zkušená chovatelka zvířat jako je potkan,křeček,morčata,kočky a piskomilové.

Vím jaká je to starost se starat o zvířata.

Tátu jsem přemlouvala několikrát,furt říká ne ne a ne! :(

Mamka už jednou povolila a taky chtěla přemluvit tátu,ale nepovedlo se.Jednou mi děda slíbil že když budu mít samé jedničky že mi ho koupí,bohužel neměla jsem je.A pak děda umřel:( takže jsem už neměla nikoho kdy by mě pomohl přemluvit tátu :'(

Potřebuju nějakou dobrou větu co by ho osilnila. Prosím pomožte mi :'(

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: baskajak
Datum: 26.03.12 09:25

je více možností,jak se snažit přimět rodiče,jedna z nich je ukázat svou iniciativu,snažit se je nějak přimět,třeba pročítat knížky o výchově psů,věnovat se tomu ať rodiče opravdu vidí a nemyslí si,že by vás za pár týdnů omrzel,protože toho se bojí hlavně,že se na výchovu vyfláknete a potom jim zbude na krku nevychovaný pes. Zase záleží na tom,kde bydlíte,jaké jsou možnosti a podle toho taky vybrat psa. Já si myslím,že je blbost si pořídit např. statforda do bytu 2+1 nebo podobné,takový pes potřebuje zahradu a neustálý výběh. Na druhoui stranu,jestli chcete yorkšíra nebo podobné menší plemeno,tak si myslím,že by nebyl problém. Nejhorší je říct rodičům-chci psa. Je lepší říct chci takového psa,protože,protože a když ho budu mít,udělám proto to a to.

Další možnost je si prostě toho psa pořídit a doufat,že si doma zvyknou. Na to však ale musíte znát vaše rodiče a situaci,jestli by jste opravdu měla ten čas a zájem.

Je opravdu těžké se bavit o něčem,když neznám tu situaci,vaše možnosti atd. Zkuste napsat tedy,kde bydlíte,kolik je vám let,jestli máte nějáký stálý příjem nebo tak a jakého psa by jste si představovala,je to opravdu jenom o tom.

Od: buss®
Datum: 26.03.12 09:26

Bylo to už vícektráte řešeno, viz historii.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.03.12 11:32

Ahojky, jak přemluvit tatu? no co by mohlo zabrat je snad jedna pomoc...Zkus si pejska od někoho půjčit na nějakou dobu, třeba z utulku a dokaž mu že se dokážeš o pejska postarat. Musím říct je to zodpovědnost a hlavně si uvědom že jsi pejskem omezená.

Ale jednině tak můžeš tatu zlomit, že mu to dokážeš...

přeju hodně štěstí...

Od: viky®
Datum: 26.03.12 12:15

Přesně tato otázka, zde už byla. Přesto... Jen zamyšlení.

Chybí tady základní informace. Bydlíme v bytě, bydlíme v domě, kde máme zahradu! Tato informace je velice důležitá, pro pořízení si pejska. Křeček, morčata, to jsou tvorečkové, co se dají do akvárka a nemohou si stěžovat, že se na ně, 3 dny, nikdo nepodíval, protože, měl špatnou náladu. Kočička, to je zvířátko, které si dělá, co chce a kdy chce. Vyskočí si, kam chce, a sní si, co jí chutná. Nepotřebuje chodit venčit, na procházku, nepotřebuje mluvení, výchovu, mazlení.

Pejsek je od mala, jako dítě, potřebuje společnost svého pána, učit se poslouchat, chodit na procházky, vykonávat potřeby na určitém místě, mít doma svoje místo, hlavně ho někdo, musí mít rád. Tatínka přesvědčíte o vašem skutečném zájmu o psa, když budou dobré známky ve škole. Budete se ve svém volném čase věnovat psu, který má váš soused, chodit s ním na procházky, učit se, co pes potřebuje. Můžete ve volném čase, se podívat na cvičení psů, tam člověk pozná, hodně psů a budete vidět, jakého psa vlastně chcete.

Jen můj názor.

Od: bela®
Datum: 26.03.12 12:25

Pes neni morce,krecek atd.Rodice asi vedi,proc ti nechteji koupit psa,pes neni plysova hracka.O psa se musis neustale starat,pejsek cura a kaka,pejska musis vencit,rano nez pujdes do skoly,nez prijdes ze skoly bude doma nacurano,nakakano,nez ho to naucis,ale jiste jako zkusene chovatelce to nemusim psat.To neni kratkodoba zalezitost,za chvili te to omrzi a pak se budou muset starat rodice a nebo pujde pejsek pryc.A to by jsi urcite nechtela.

Od: manicka*
Datum: 15.04.12 12:06

Vy jste nějaká paní vševědoucí, že víte, že se o něj nebude starat a pak půjde pes do útulku? Také bych chtěla mít takové vlastnosti, určitě by se snížil počet psů v útulcích. Když si slečna zjistí vše o výchově psů, bude chodit na cvičák, kde najde lidi se stejným zájmem, a tudíž si bude moct pokecat s lidma ze stejného okruhu zájmu, domluví se s rodiči na jasných pravidlech a vše bude dodržovat, jednou z ní může být profesionální cvičitelka. Zbožňuju lidi, kteří všechno ví a přitom znají úplné prd.

Chtěla jsem psa, to mi bylo 13-14let. Začala jsem zjišťovat potřebné info o výcviku, jak ho co naučit, co je třeba koupit. Vypracovala jsem si seznam, na kterém bylo napsáno jakého chci psa-tj. jak má být starý, jaká míra temperamentu, jeho velikost, vycvičitelnost, schopnosti, jestli to bude jen bytový mazlík nebo závodník, jestli dlouhosrstý nebo krátkosrstý a podle toho jsem začala hledat na ineternetu, v knihách ap. vhodné plemeno. Pak jsem si napsala, co všechno je do začátku koupit-misky,žrádlo,pelíšek,obojek,vodítko,kartáč,šampon, zajistit veterinu... U všeho jsem napsala cenu, podtrženo sečteno to činilo +-800-1000kč s tím, že si to zaplatím sama. Nakonec jsem s tím vyrukovala na rodiče, s tím mojím seznamem a strategií. Mamka váhala, ale nakonec povolila, že když budu mít na vysvědčení v lednu vízo bez trojek, pes bude koupen. Nakonec jsme ho koupili už v prosinci, když mamka viděla, že se ve škole vážně snažím. Byl to dárek k mým 14tým narozeninám a zároveň k Vánocům, tak jsme vyřešili kupní cenu psa. Chodila jsem s ním na cvičáky, teď ho cvičím sama, účastníme se různých zkoušek a závodů v poslušnosti a příští rok si zkusíme zazávodit v dogdancingu. Chodím s ním ven, na kolo, brusle i jen pěší tůry. S mamkou platíme veterinu napůl, žrádlo taky napůl, výcvikové pomůcky, hračky apodobně platím sama.

Pokud to někomu připadá jako, že se o psa nestarám, tam mi tohoto člověka je velmi líto, protože neumí rozeznat slova starat se a nestarat se. Tím chci řít, že jakýkoliv člověk ať už dítě(+-od8,9let), puberťák či dospělák dokáže vycvičit psa, mít ho rád a hlavně-starat se o něj, ať už sám nebo s menší či větší pomocí rodičů. Jen je k tomu zapotřebí odhodlání, láska a trpělivost.

Datum: 26.03.12 13:13

Páni, řešení psa je žhavé téma, co? ;) Docela koukám, kolik děvčat s tím přijde, a rodiče zatrhnou. Možná by si měly uvědomit, že to pro asi mají dobrý důvod.

Docela se tu válím smíchy, kolikrát tu tahle otázka zazněla *smich**smich**haha**haha*

Od: hop®
Datum: 26.03.12 13:16

... a to nevím, jestli je výčet kompletní...*nevi*

... a jsou to dotazy pouze na pejsky! Kočičky, morčata, fretky a další všemožnou havěť jsem záměrně vynechal...

Od: trixie*
Datum: 26.05.12 20:49

Teď také koukám kolik je jich tady a zrovna dneska sem tam taky dala jednu :D

Od: catwoman*
Datum: 27.03.12 13:57

No já jen ještě dodám jak jsem sem psala.. My máme velkou zahradu s rodinám domkem.a venčila bych ho 2 denně kdyby bylo moc hezké počasí tak klidně vícekrát

Od: jumba
Datum: 27.03.12 14:26

Se psem se chodí ven, i když není moc hezké počasí. Nemůžeš si říkat, " dnes není pěkné počasí, ven se nejde". Pes potřebuje vylítat aspon 3x za den. I na zahradě musíš sebrat bobky, jinak budete mít ze zahrady hnojiště.

Od: baskajak
Datum: 27.03.12 15:16

pravda pravda,jak praví koment pode mnou,pes potřebuje min. 3x denně ven,záleží jaký pes,jestli s ním jdeš na dlouhou procházku nebo tak..ale každopádně nejdřív pročti pár knížek nebo se nebudeš stačit divit,pes poroste dál a dál a ty budeš litovat,žes nejednala dřív.

Datum: 27.03.12 23:16

Nečetla jsem předešlé reakce, nevím, kolik je ti let, ale pokusím se poradit, možná tak, jak se ti nebude líbit. V životě to není jen o našich chtěních a přáních. A pokud jsi v roli dítěte, neměla bys nutit rodinu, aby ti ve tvých přáních vyhovovala. Máš mnoho let před sebou a pokud budeš opravdu chtít, projde tvým životem spousta psů. Nenapadlo tě třeba, že tvůj otec nemá psy rád a prostě je ve vaší rodině nechce? Neříkal ti nikdo, že rodina je společnost více lidí, kteří se na všem musí snažit dohodnout? Pes je velmi inteligentní zvíře a pozná, když není někým z rodiny milován. Je to smečkové zvíře a instinktivně bude tvého otce akceptovat jako vůdce smečky a při tom bude cítit, že ho ten vůdce nemiluje. A je jedno, jak moc ho budeš milovat ty. On bude trpět a velmi rychle umře! Pokud chceš psa ty, musíš počkat, až ty budeš vůdce své vlastní smečky nebo až budeš mít partnera, který bude ten vůdce a oba budete toho psa milovat. Ale teď by to tak nebylo a způsobila by jsi tomu pejskovi moc vnitřního utrpení. Tohle přeci není o tobě a o tvém přání! Morčatům to nevadí, ti nejsou taková, ale pes je něco jiného! *srdce*

Datum: 27.03.12 23:44

Choď do nejbližšího útulku venčit jedno čokla každý den a věř tomu že pokud to dokážeš tak ti ho tatík po určitém čase povolí domů.

No není to idilka?Ten čumáček tam na tebe stoprocentně čeká.

Tak držim palce.

Od: semira*
Datum: 31.03.12 15:03

Možná by nebylo špatné zjistit, proč táta pejska nechce. Může mít pro to různé důvody a pokudje budeš znát, dá se s tím potom dál pracovat a budeš vědět, na ce se zaměřit. Přeje hodně štěstí;)

Od: terka111
Datum: 31.03.12 21:13

TOTO MI PORADILA KAMOSKA JESTLI MATE TISKARNU TAK VITISKNI ROSTOMILÉ PEJSKY A VYLEPTO PO BYTĚ A SNAZ SE VE SKOLE:)

Od: trixie*
Datum: 26.05.12 15:31

Věta1:Tati!(tvůj taťka):Ano?Co budu mít za zvířátko až mi všechna umřou?Já nechci aby umřeli protože ty tati,si mi nedovolil toho pejska co sem tak moc chtěla.Prosím kup mi ho...

Věta2:Tati?Kdy mi konečně koupíš toho psa?!Všichni už mi to dovolili jenom ty ne,proč?!Tati:Já toho pejska opravdu chci,aslibiju že se o něj budu starat,cvičt ho...

a nebo začni dělat něco jakokreslit všude psy,zpívat si písničky o psech,a nebo přijdi k taťkovi a řekni:Hele tati co sem namalovala:a ukážeš mu obrázek se psem.A když ten obrázek budeš kresli koukej u toho opravdu smutně a napiš tak nějaký nápis třeba jako:Pejsku já vím že tě nikdy nebudumít ale udělám cokoli aby to vedlo k tomu aby sem tě měla a pod.

Snad ti to nějak pomohlo :)

Od: verule68*
Datum: 26.05.12 21:10

Ahoj, já mám taky problém mít pejska. Ale mamku jsem už přemluvila.. Ale pořát ho nemám, protože moje sestra ho nechce... Ale o to teď nejde... Zkuš se s ním domluvit třeba že budeš víc pomáhat atd. Ale nevím jaký je tvůj táta. ... Moje sestra si přála jednou notebook ale táta jí ho nedovolil. Ona se rozbrečela a slíbila že bude hodně pomáhat. Pak ho dostala a do teď to co slíbila splňuje. Tak jí rodiče kupují co chce... Ale moji rodiče nejsou moc přísní, tak nevím, jak jinak poradit protože s tím nemám zkušenosti...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.