Jak přemluvit rodiče, aby mi koupili psa?

Od: Datum: 17.12.10 23:19 odpovědí: 25 změna: 20.08.14 15:24

Dobrý den ,

jsem úplně zblázněná do pejsků... moc se mi líbi, třeba labradorský retrívr *srdce* , ale rodiče mi ho nechtějí dovolit. Že prý nemáme dost místa (,ale bydlíme v rodiném domku), že na něho nebudu mít čas (chodím jen do jednoho kroužku - vodní záchranáři, a četla jsem že labradorský r. je prý dobrý v plavání ... ) a že se nebudu starat, což není pravda, protože mám ráda přírodu *srdce* a máme docela blízo domu les, tak že není problém chodit na dlouhééééé procházky lesem a přírodou :) ... Takže, jak přesvědčit rodiče, aby mi pejska koupili, popř. sehnali u nějakých lidí, kteří už na ně nemájí čas, nebo místo? ( viz. Štěnata co s něma? ) a nejlepší by asi bylo podle toho co jsem vyčetla z internetu a knížek aby jsem si pořídila štěně, je to pravda? Napšište kterékoliv zkušenosti s tímto druhem... Má rád děti, kolikrát se musí venčit, zvládnu výcvik ... atd. atd.? děkuji za odpověd.. doufám že se zadaří, kdyžtak napíšu :) Kaču

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 17.12.10 23:26

Ahoj Kaču, tady na poradně už bylo několik dotazů na téma "jak přesvědčit rodiče". To je nebývá jednoduché a rychlé, mladý človíček musí mít důvěru těch rodičů, že je opravdu zodpovědný a že se o pejska postará. A nejen první den, týden..., ale mnoho let, pejsek není hračka, kterou odložíme když nás přestane bavit. Nevím kolik je Ti let, nevím kde bydlíš, jestli třeba nepůjdeš do další školy a kvůli tomu někam na internát - co potom s pejskem - zbyl by "na krku" Tvým rodičům.

Věřím, že budeš mít pejska ráda, určitě ho dokážeš i rozumným způsobem vycvičit, myslím, že sis zvolila rozumnou rasu, tyhle pejsi bývají pohodoví a mazliví kamarádi.

Ohodnoceno: 3x

Od: kacu®
Datum: 17.12.10 23:33

Je mi 11, doufám že na internát nepůjdu .. a dík za pochvalu, moc se mi líbil a to, co jsem o něm přečetla mi taky přišlo docela dobré.. vím že pejsci nejsou hračka, je to živá bytost a je potřeba se o ni starat .. :) a co je lepší pejsek nebo fenka?

doplněno 17.12.10 23:35:

četla jsem že se odžívají 12 až 14 let takže bych ho měla zhruba do .. do 23 nebo do 24 .. nebo nějak tak :)

Datum: 17.12.10 23:39

Kaču, není lepší pejsek ani fenka! Je lepší kluk nebo holka? ;) Každý je lepší na něco jiného, s holkama si třeba líp pokecáš a kluci se Ti líbí nebo nelíbí jinak. Ale u psů to většinou bývá tak, že pejsek si spíš rozumí s paničkou a fenka s páníčkem. Ale není to pravidlo, dobrý vztah nezáleží na pohlaví - to funguje všeobecně!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.10 23:48

Je jasný že kluci se mi líbí ... sem holka néé? *hi* A je pravda že s klukama se moc kecat nedá ... leda že bych hrála pc hry a tak podobně a to je nuda ... nejsem obyčejný rozmazlený tlustý děcko co v životě nepřečetlo ani jednou knížku ... jsem tak trochu jiná no ... myslím že ten pejsek by byl opravdu lepší ale zas sem někde četla že fenkám stačí jednou "označkovat" ale pejsci to občůrají všechno co je na tom pravdy? a nechat vykastrovat nebo ne?

Datum: 17.12.10 23:54

Fenky si neznačkují, ty se vyčůrají, když se jim chce. Pejsci značkují, a pro jistotu si zbytek ještě odnesou domů. Proto se pes musí venčit častěji než fenka...

Od: buss®
Datum: 17.12.10 23:33

Problém bývá v tom, že po čase to děcka přestane bavit a co s ním, pustit, přivázat někde, do útulku? Čím živit, jen granulema? Kde budeš chodit pro maso?
A co u někoho ho mít? Prarodiče, některé kluby mívají své kotce ...

Datum: 17.12.10 23:37

Dědeček s babičkou nejsou zrovna psí "milovníci" a druhá babička .. je docela stará ta by asi na 2ou nebo více hodinové procházky každý den nechodila ... myslím že pejska do útulku nedá a co se týče masa pro pejska můžku koupit , nebo ne?

Od: buss®
Datum: 17.12.10 23:45

Aha ... "je docela stará ta by asi na 2ou nebo více hodinové procházky každý den nechodila ... " No já myslel, že ty chceš psa, chodit s ním ven, starat se a hlavně cvičit!
Tak si najdi v okolí kdo má psa a choď s ním, cvič ho. A možná ještě i něco za to dostaneš.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.10 23:51

To chci, to ty jsi tady psal/a že bych ho mohla mít třeba u prarodičů ... ař na to že oni bydlí celkem daleko od nás, takže každý den tam být nemůžu .. a co se týče okolí, radši bych vlastního myslím že není moc dobré když má pejsek pánečka aby ho cvičil někdo jiný , to si potom na mě navykne a pánečka bude ignorovat ..

Od: viktorie
Datum: 20.08.14 15:24

Máš pravdu,ale někomu na tom záleží! Řeknu každému moje trápení abych dostala psa:Tak měla jsem asi 5-4 na počítači jsem viděla Shih tzu a strašně se my líbil a tak to bylo do 8 let! v 7 táta řikal že psa mít budu ale neměla jsem a mamka taky nesouhlasila,tak mě bylo 8 a doufala jsem že na vánoce ho dostanu!Čas ubýval a za 4měsíce byli vánoce.Strašně jsem si přála at ho dostanu!Ale bylo to marné a potom už to uběhlo a ten den byli vánoce když sme za 5hodin měli večeret vím žejeto dlouho ale uplně jsem měla slzy na krajíčku bála jsem se že ho nedostanu 5hodin uběhlo bylo mi uzko když sem se oblékala do bílých silonek červené sukně a zeleného týlka z zlatýmy pruhy rozpustila jsme si vlasy a nasadila červenou čelenku an hlavu a šla k stolu ale slyšela jsem niaké zvuky.Tak jsem to rychle dojedla pak jsme měly zákusek a pak oplatek a napily jsme se.Pak jsem šla k stromečku třásly se my nohy.A ležel tam uplně obrovský dárek zabalení z malou dírkou.Rodiče řekli že ten dárek je až na konec!.tak já sjem rozbalovala a všecny byli uplně nejlepší dárky ale čekala jsem na poslední!Potom nastal poslední zaválo ticho a byla jsem zvědavá a potila jsem se začala jsem trhat papír a oběvily se oči a já jsme se zasmála malinko a jako kdibych měla knedlík v krku!.A pak jsem to rozbalilo a stálo tam malé štěnátko a sočilo namě a začalo mě olizovat!A já jsem si uvědomila že musíš chtít a né se vucovat aby jsi ho dostala žádné pitomé triky jak dostat psa jen chtít nato hodně lidí z vás myslete.Viktorka Hanáková 11let Přibyslav

Datum: 17.12.10 23:52

Kaču, toho pejska bys měla třeba do pětadvaceti let, a to bude věk, kdy budeš mít mnoho jiných starostí, třeba vysokou školu v jiném městě, anebo manžela a dítě. Rodiče vědí, že by jim ten pejsek asi zbyl na krku, protože Ty sama bys těžko stíhala svoje zájmy. Ty si neumíš představit, co bude za dalších 11 let (až Ti bude dvojnásobek let), Tvoji rodiče už tu představu asi mají.

A vůbec se mi nelíbí, že píšeš o své babičce a o jejích procházkách s TVÝM pejskem. Myslel jsem, že chceš pejska proto, aby byl Tvůj, ne proto, aby se Ti o něj ostatní starali! Nebo jsem to špatně pochopil?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.12.10 23:57

Buss mi tady psal jestli by pejsek nemohl být u prarodičů ... tak jsem odpověděla, jistě že chci mít vlastního pejska, který by bydlel u mě a o kterého já bych se starala .. a stejně to dopadne tak jako dopadí všechno.. žádného pejska mít nebudu... *plac*

Od: neprihlasena
Datum: 18.12.10 19:52

Náš soused má zlatého retrívra a to je podobné, ne?

Takže, denně d psa natankuješ ,,tuny,, žrádla, a to je v dnešní době dost drahy. Zhruba 1000kč na měsíc. Pak, co když se pejsánkovi něco stane? Skončí u veta. To je pár set Kč. Injekce ještě víc. Léky okolo 500Kč. Když vyrazí na procházku, tak sy může vzít lyže. Psisko totiž táhne jak vlek. Tam vydrží aspon hodinu a to nepočítam cesty tam a zpět. Pak tu je uklízení. Výkaly a čůrání. KOUPÁNÍ. Česání. Cvičení. A dovolená. psa s sebou asi ne. Do autobusu nesmí. Do vlaku taky ne. V letadle jsou to tisíce a TRPĚL BY. V autě BY TRPĚL. A kam ho v tom případě dát? Do psího hotelu? To je pár tisíc navíc!

Pes je hodně drahá záležitost. Obzvlášt v téhle velikosti. To neni jako morče, nebo křeček. Pes se může zaběhnout a to jestli se pak nenajde, tak jsou ty tisíce co do něj vrazíš s prominutim v háji. Labradoři jsou hodně drazí a hodně velcí. Tak si to ještě rozmysli, než ho vyškemráš, pprotože pak kdyš uslyšíš ,,Ne, to ti nemohu koupit, koupili jsme přece žrádlo pro hafana.,, tak by tě pejsek mohl začít mrzet...

Od: vood
Datum: 18.12.10 23:14

Co je to za hloupé řeči. Vy jste psa viděl/a nejblíž z 10.patra, ne? Co "informace", to naprostý nesmysl! Proč se vyjadřujete k tématu, o kterém nic nevíte? Nejste vy náhodou rodič té dívenky?

Datum: 21.12.10 15:08

muj rodic to sice neni ale s vami souhlasim :)

Datum: 21.12.10 15:06

Přesně tak, to záleží na velikosti a druhu psa ... a nejsou jenom špatmé věci, které vy vidíte , já nejsem pesimista a nemusí se jenom kupovat ,,tuny,, žrádla atd. jsou i pěkné věci... dlouhé procházky v přírodě, mazlení popř. i štěńátka atd. ...!

Od: horsik*
Datum: 23.12.10 17:01

Tak ty si opravdu zvláštní typan... Neřííkám, že všechno co napsala, se mi líbí,a le jak ses dozvěděl, že psi nesmí do autrobusu? a dovlaku? a podle mě daleko víc pes trpí v psím hotelu v kleci než v autě a zatim si stojim... Viděl si ěnkdy labradora, jak můžeš napsat a obzvlášt v téhle velikosti, dyť to určitě nejsou až tak velcí psi.. viděl is třeba landseera? a drahej albrador? to je asi vtip ne... nikde nepíše,k že by ho chtěla s pp, ani že by musel být čokoládovej, ti jsou nejdražžší... Mně je jen o tři roky víc, mám právě tu landseerku a nikdy by mě nemrzeo, že nedostanu tu danou věc, ale žrádlo pro ni, protože tím, že mám psa, mám přítele, který se nepřetvařuje a mám mě rád takovou jaká sem a to je neocenitelná věc...*srdce*

Datum: 18.12.10 23:10

Ahoj, labrador bývá vodomil a je k vodní záchranařině ideální :) Samozřejmě je lepší pořídit si štěně, ačkoli dá víc práce, lépe se Ti přizpůsobí. Jinak na Tvé další otázky najdeš odpověď tady http://chci-psa.cz Hodně štěstí!

Datum: 21.12.10 15:09

díky :) pěkné stránky , ty jsem po brouzdání na netu nenašla :)

Datum: 19.12.10 09:55

moc zajímavé... poznámka nicku vood 23:14 o hloupých řečech a pohledu na psa z 10 patra...

já si naopak myslím, že nick neprihlasena o chovu psa něco ví... proto se snaží tazatelce předložit ve zkratce hlavně strasti chovu psa, a zvláště takového plemene... ještě k tomu pro začátečníka ...
informace o ceně žrádla má smysl, zrovna tak má smysl vyjádření o chorobě, úrazu, injekcích a lécích, teda u veterináře... Každodenní starostlivost také je realitou, přístup společnosti ke zvířatům, teda diskriminace v dopravních prostředcích, je také u nás běžná... pobyt venku jak bysmet...
Považuji celý příspěvek nepřihlášené za reálný, a vhodný pro tazatelku jako příklad toho, co jí případně čeká...nesmysly budou asi v některých jiných příspěvcích...
a moje rada zní: Kaču, na to, aby jsi přesvědčila rodiče, potřebuješ ještě trochu času... drž se rad kolegu pod nickem hop, určitě se ti to podaří... ale časem.

Držím palce...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.12.10 19:17

Já o psech také "něco" vím a říkám, že je to nesmysl, vše - cena žrádla na měsíc (to přeci záleží na velikosti a ceně krmiva), dopředu opravdu nelze říct, kdy a jak často pes potřebuje veterináře, že se zraní ( za celý život 7 psů jsem zažila jediný úraz), veřejná doprava se psy počítá.. Ano, pes je velká zodpovědnost a zátěž, i finanční, nicméně takové bludy mě opravdu nenechávají klidnou. Jsem přesvědčená, že dotyčný pisálek o psech opravdu ví zhola prd, protože z důvodů, které popsal, psa nikdy nechoval a chovat nebude ;) Jen dobře!

Datum: 21.12.10 15:04

díky :)

Datum: 23.12.10 17:04

Přidej se k pánovi s nicekm nepřihlášená, vemte se za ruku a jděte si vykládat o strastech života... Nic nevíte, tak neraďte, píšu jen to, co vím a ne nějaké bludy... prohlubte informace, rozšiřte praxí a pak na vás čekáme... chápu nedočkáme se za celý život...

doplněno 23.12.10 17:05:

reakce na druhého chytrého- hejkala

Od: blondyna
Datum: 26.12.10 21:23

Víš, pokud rodiče psa nechtějí, budeš mít na talíři každý výdaj...možná jim to nebude vadit a možná taky jo,...v jedenácti letech se čítě nadchne hned pro cokol...a s pubertou pak jde všechno nadšení zcela mimo...a věř, že vím, o čem mluvím...jak říká dcera - já jsem si pořídila psy a ona s nimi musí chodit ven...občas to tedy bere jako zástěrku...a má je moc ráda...jen si nedokážu představit, že by s nimi studovala a mně by to jako rodiče nebavilo...v tom případě fakt chudák pes...

...zkus navštívit nějaký útulek...tak nabízejí milovníkům psů venčení...labrador se tam nachází docela často...takže můžeš mít svého oblíbence, a přitom rodiče nemůžou mít připomínky, že ho musejí mít doma a pod...a pak sama uvidíš, jestli tě to bude bavit na delší čas...a mazlíčka si pořídit domů.

Připadá mi to jako docela rozumné řešení...zbytek už je ale na rodicích...protože ještě dlouho budeš na nich závislá...i když tě tohle info asi moc nepotěší.

Datum: 28.12.10 14:52

Maximální souhlas... Já sem sice také ten puberˇˇ%ták bez rodičů nadšených pro psy, ale psa mám a baví mě... Vím, nedá se říct baví mě.. ale můj život s ním má jiný lepší spád, je hend růžovější... bydlíme na vesnici a psi tu měli vždycky ale jen takové ty na hlídání, kterým se nasypalo jídlo a nic víc...

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.