Pravidla poradny Poradte.cz

Poradte.cz chce pomoci všem, které trápí otázka, na kterou neznají odpověď. Někdo zadá novou otázku a ostatní se mu pokusí pomoci najít správnou odpověď. Pro rychlejší získání odpovědi je správné použít vyhledávání. Je možné, že někdo již měl podobnou otázku a zbytečně byste čekali na odpověď, která už čeká na Vás.

Do TOP uživatelů jsou zahrnuti všichni, kteří jsou zaregistrovaní a mají alespoň jednu dobrou odpověď, to jsou odpovědi, o kterých nejméně 2 lidé prohlásili "dobrá odpověď". Abychom zachovali aktuálnost informací započítáváme odpovědi jen za poslední rok.

Jednotlivé dotazy slouží v budoucnu i pro ostatní tápající uživatele jako zdroj informací. Není proto vhodné rozvádět rady mimo původní téma nebo je zaměňovat za komunikaci mezi poradci. K tomu všemu je určena volná diskuze nebo vnitřní pošta.
Zkuste se podívat z pohledu tázajícího. Chce pokud možno jasnou odpověď nebo pomocí doplňujících otázek přivést na radu, nikoliv se dočíst o dojmech mezi 2 poradci atd. Věříme ve Vaše pochopení.

Je zakázáno:
- Z1 - psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
- Z2 - psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
- Z3 - umisťovat do příspěvku reklamu, inzerci a odkazy vedoucí k vlastnímu prospěchu.
- Z4 - odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej, podívej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!
- Z5 - vkládat k odpovědi erotické a porno obrázky a takové, které nesouvisí s radou. Používat jiné obrázkové smajlíky než z Poradte.cz vč skrytých. Vkládat odpovědi, které se nevztahují k otázce nebo odvádí pozornost jinam. Vyhrazujeme si právo kdykoliv je smazat.
- Z6 - pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
- Z7 - poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání a také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd.
- Z8 - zakládat vícenásobné registrace pro jednoho uživatele ve smyslu snadnějšího získání dárku - prvního trička.
- Z9 - podvodně získávat ohodnocené odpovědi a říkat si o její ohodnocení. Při zjištění podvodu bude registrace vynulována popř. zrušena.
- Z10 - obcházení dočasného zákazu přispívání nebo omezení počtu odpovědí jinou identitou.
- Z11 - odkazovat na poradnu bez přesného odkazu, kde je problém řešen.

Je povoleno:
- P1 - poděkování za odpověď se nevztahuje k pravidlům Z.
- P2 - upřesnění otázky se nevztahuje k pravidlům Z.
- P3 - doporučení firmy nebo výrobku, na základě zkušeností v odpovědi na otázku, se nevztahuje k bodu Z3.

Co si přejeme:
- Vaši spokojenost. V opačném případě nás kontaktujte na admin@poradte.cz.

Doporučujeme řídit se pravidly. V opačném případě můžete být zahrnuti na tzv. blacklist a vaše příspěvky budou moderované nebo dokonce trvale zakázány.

Návrat na hlavní stranu

 

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]