NOVÁ FUNKCE PORADNY - BARVY

Od: Datum: 13.05.16 11:33 odpovědí: 33 změna: 01.06.16 10:29
avatar

Dobrý den,
je snad známé, že odjakživa se snažíme potírat na poradně podvodné příspěvky. Myslím, že nám to jde vcelku dobře a spousta jak kladných tak záporných recencí, které jsou manipulací už byla smazána a na další dojde až je objevíme. Nedělám si iluze, že nám nic neuniklo. Avšak oproti ostatní poradnám jsme na tom podle mého názoru velmi dobře.

Rozhodnul jsem se barevně vyznačovat příspěvky, které nesou znaky pokusu o manipulaci. Porovná se IP adresa a zařízení. Pokud jsou stejné, ale jména autora různé je příspěvek vyznačen.

Zatím se jedná o experiment. Uvidíme, zda to vůbec funguje.

Více info zde: http://www.poradte.cz/faq/#21

doplněno 13.05.16 11:50:

funkce je viditelná pro všechny, nejen pro sys. Ovšem jen sys mohou prověřit, zda je to důvodné. Jakmile někdo najdete barevnou otázku prosím vložte odkaz pro ostatní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 13.05.16 11:39
avatar

Dobrý den, jo, já to vítám. Jenom zatím nerozumím tomu počtu barev, ale to třeba ukáže až praxe. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 11:41
avatar

A už to je někde zavedé v praxi?

Jestli mohu, tak máte hrubku ve slově ,,rozsáhlích,, v rubrice FAQ.

doplněno 13.05.16 11:47:

Já to nějak nemohu nalézt. Vidím před otázkou jenom ty ,,známky,, modré, oranžové, zelené...

doplněno 13.05.16 11:48:

Nebo to je viditelné jenom pro sysly?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 11:44
avatar

všude, i na SK verzi. Pro moderátory jsem udělal příklad v uzavřené části, aby to mohli vidět, jak to vypadá v praxi. Každopádně barvy vás praští do očí. Je to trochu nešikovné, pokud tu píšou dva sousedi do jedné otázky. Uvidíme, třeba to ještě nějak ošetříme podle praxe.

doplněno 13.05.16 11:46:

hrubka opravena *hi*

Datum: 13.05.16 11:45

No, orientuju se v tom dost obtížně. Např. třetí a pátý barevný vzorek od sebe odliším, ale jen pokud je mám vedle sebe. Ne nejsem barvoslepej, jen kulturní barbar

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 11:48
avatar

u třetí je navíc zvětšené písmo a vysvětlivka [?] už dlouhá léta. Myslím, že k záměně nedojde. Tyhle rádce známe. :)

Datum: 13.05.16 11:53
avatar

tady to funguje špatně: https://www.poradte.cz/auto-m…ake-aditiva-doporucujete.html

Opravím po obědě :)

doplněno 13.05.16 12:30:

tak to nebyla chyba, karel jednou zapomněl napsat karel1234. Opraveno tedy jeho jméno *smich* Najdeme jiný příklad :)

Datum: 13.05.16 12:03
avatar

Děkuji za odkaz, už to chápu. Nikde se mi toto ještě nezobrazilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 13:02
avatar

myslím, že je to super funkce povyšující poradnu na novou úroveň *smich*

Nemohl jsem najít nic (což je skvělé) než jsem si vzpomněl na dodavatele energií, co si tu dělal kampaň zadarmo a kterého jsem vytrvale mazal... očividně jsem něco přehlédnul.
https://www.poradte.cz/domacn…ydleni/14761-lama-energy.html
https://www.poradte.cz/domacn…16-lama-energy-levnyplyn.html

https://www.poradte.cz/volna-…apomeneme-na-obeti-valky.html

Už jsou k nalezení i otázky, kde registrování rádci odhalují vícero svých registrací... tak pozor. Berte to jako varování, že poradna je už docela chytrá! Odkaz záměrně nedávám. *smich*

Od: benŽ
Datum: 13.05.16 13:13
avatar

Dobrý den, já jen očekávám, kdy se zde objeví nějaký názor, že jde (zase) o cenzuru.

Jinak, těch příkladů zřejmě nebude zatím mnoho, protože sys fungují a to nahlašovácí tlačítko také. Zdravím!

doplněno 13.05.16 13:21:

admin - asi vím, kam míříte . Ovšem, to byl omyl a již je vysvětlený.

doplněno 13.05.16 13:32:

admin - no, tak já se prásknu. Šlo o vnitřní poštu a mé "rozčilení", že zmizela otázka, kam jsem vložil pracně vyrobený obrázek. Já jsem tu otázku nemohl najít, protože jsem ji hledat na první stránce a ona byla až na páté - což jsem už nenašel. To jen taková příhoda z "natáčení" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 13:18
avatar

to je taková cenzura na ruby... kde kdo tu otlouká, že mu zmizel příspěvek (ač právem). Tak si ukažme, kdo s kým manipuluje :)


doplněno 13.05.16 13:25:

ups, já už nevím, co myslíte vy... ale to je fuk. Mám teď jiné starosti než vzpomínat, co bylo *palec*

Od: host*
Datum: 13.05.16 13:08

Jedna IP, různá jména... se mohou vyskytovat u internetu, který využívá zcela normálně a prakticky víc lidí a náhodou někteří z nich navštěvují stejné fórum nebo stránku.

Například společný PC nebo vnitřní WiFi sí se společnou bránou pro pacienty v lázních, v nemocnici (například PC někde ve společenské místnosti, takže společných znaků je víc), společná IP adresa pro školu, kterou používá třeba i několik set žáků a pedag.pracovníků školy, včetně kancelářských, kteří mají podobné zájmy. Nebo v rodině, kde na stejné fórum chodí děti i někdo z rodičů. Pak je jasné, že na jedné IP adrese mohou být různá jména a třeba i různé datumy registrace.

Takže to nemusí přímo znamenat nějakou úmyslnou schovávačku pod více jmény.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 13:12
avatar

ano samozřejmě, je to vysvětleno ve FAQ. Pravděpodobnost, že jedna stejná otázka zaujme celou vesnici není velká... a barvy to vysvětlují, že nemusí jít o nic špatného. Každý pochopí, že pokud takto někdo chválí firmu a nese jí do nebes nebudou to dva zapálení sousedi. Na druhou stranu pokud napíší odlišný životní příběh, tak je to prostě náhoda, kde se vyskytli dva sousedi a není to nic špatného.

Jediné co se mi nelíbí, že to může odhalit že někdo píše ze stejné IP adresy jako já a pak to vést k tomu, kdo to sakra je...

Zelené odstíny jsou jiný level, tam je to dost jasné.

Od: ptŽ
Datum: 13.05.16 13:22
avatar

U jednoho "aforismu" jsem zelená, když jsem se v nahlášení ptala o informaci, odpověď byla "OK", jakože "zelená je OK"? Můžete trochu po lopatě...:), díky. https://www.poradte.cz/volna-…ak-byste-chteli-umrit.html#47


doplněno 13.05.16 13:31:

"admin", díky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 13:27
avatar

zelená je barva jistoty. Oba zelené příspěvky byly odeslány z jednoho PC. :) Barva vždy spojuje příspěvky, které mají mezi sebou vazbu dle vysvětlení ve FAQ.

Vydávat se za dva různé jedince lze i nadále, ovšem ne v jedné otázce, tam se to odhalí. Ačkoliv primárně šlo o reklamní příspěvky, aby se tu nadále nemanipulovalo.

Datum: 14.05.16 13:30
avatar

Já to nechápu :( Asi sem blbá:(

To je myšleno tak, že pt položila otázku jako fiku a pak na ni odpověděla jako zivot a pak ještě odpověděla jako pt? Je to takto myšleno? Proč by to dělala?

Asi všem je jasné, že když někdo položí otázku, "kde koupit auto?" a vyrojí se abnormální chválá na nejmenovanej, jinde proklínanej bazar, tak že je to vlezlá a nezaplacená reklama. Ale proč by to dělala PT?

Děkluji předem za vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptŽ
Datum: 14.05.16 15:23
avatar

Je to tak...nebyla jsem přihlášená a už jsem měla text, tak jsem to nechala...kdybych napsala "pt", tak mně to nevezme, neodešle...


doplněno 14.05.16 15:41:

"fiku" je modrý, jiný je růžový, já zelená...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axusŽ
Datum: 13.05.16 14:08
avatar

No jo. Ale kdyz se tazatel ve sve reakci na nekoho prepise jednou jedinkrat v nicku (napr. kdyz je neregistrovany a prepise se), tak to hned prebarvi modrou na jinou barvu a ja hned nepoznam, ze to reaguje tazatel.

Napr. zde: https://www.poradte.cz/spolec…o-ruku-dcery-jeji-rodice.html

To by jeste chtelo doladit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 14:11
avatar

jj, bývala by se neoznacila jediná jeho odpověd s tím zkomoleným jménem a takhle se přebarvilo lautr všechno. Každopádně to zvedne pozornost a ti znalejší vědí. Ti méně znalí nemají ani tušení, co jsou ty modré odpovědi zač. :)

Je to upraveno, díky! *palec*

Datum: 13.05.16 17:47
avatar

Mám to chápat tak, že píši-li ze dvou rozdílných IP adres (registrace pouze jedna)

, budu odlišně barevná? Třeba to časem pochopím, zatím netuším proč je např. "pt" zelená, jistě to bude dobré vylepšení. L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 18:15
avatar

ja uz si toho nekde vsiml a je to fajn, jinak pokud je treba i vice barev, barevny prechod moznosti pekne znasobi ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: benŽ
Datum: 14.05.16 08:43
avatar

Dobrý den, vím, že to asi nebude možné, ale já bych ocenil možnost (a možná ne pouze já), kdyby byla nějak označena otázka (barevně, ikonkou, znakem, slovně), kterou si její zadavatel alespoň následně přečetl, resp. zda ji ještě vůbec otevřel nebo sleduje. Myslím, ono množství otázek, které někdo založí, dostává odpovědi a už vůbec nereaguje - což vyvolává dojem, že už ho jeho dotaz ani nezajímá a jedinou aktivitou zadavatele bylo otázku položit. Ten, kdo na otázku odpovídá či tam píše příspěvky, nemá možnost vidět, zda to mělo vůbec význam (nebo měl snad raději dělat něco jiného, než radit někomu, kdo o to nestojí). Zdravím!

doplněno 14.05.16 09:24:

hejkal - ano, přesně tak jsem to myslel. Jde hlavně o otázky tématické a složitější. Pokud je to Volná diskuze, tak tam to tolik nevadí (i když se to někdy jeví, že tazatel diskutovat chce, ale následně si to rozmyslí nebo k tomu ztratil odvahu).

doplněno 14.05.16 10:34:

admin - jo, já jsem tušil, že to bude zamítnuto. Jenže, někdy je zase demotivující to vědomí, že už otázka tazatele nezajímá, nespolupracuje a nenapíše, jestli mu bylo vyhověno a pomoženo.

Tedy, některé otázky sice slouží i jiným, ale řešení tam nenajdou, resp. zda to skutečně pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 09:08
avatar
Jeden kolega tady na poradně říká, že neexistuje -nedá se-vzdy dá najít nějaké řešení... I admin je šikovný, a už se také od toho kolegy nakazil.
I mně by se taková možnost líbila, vědět jak na nás tazatel kašle, poděkoval už přece předem v otázce, tak co by se trápil... Nejvíce mne štve, když se jedná o složitou věc, rádci se snaží, hledají řešení a tazatel nereaguje, informace z něj třeba páčit.
.
Takže například vložit info o čase, který uplynul od poslední návštěvy tazatele v jeho založené otázce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.16 10:29
avatar
Zapominate na to, že většina těch, co položí otázku dostává veškeré odpovědi na mail. Pokud tam naleznou řešení, je možné že dál už nereagují a co víc zruší odběr. O otázku přestanou mít zájem. Je dost možné, že takový člověk přišel, vložil a už vícekrát otázku nenavstivil. Bez tohoto vědomí by pak požadovaná statistika byla značně demotivujici. A také pokud by ji bez registrace navštívil z telefonu namísto pc, tak ho nepoznáme.
No a hlavně, otázka neslouží jen tazateli.
Od: ctenar*
Datum: 14.05.16 08:49

Nebyl by dobrý nápad označovat "barevné" odpovědi otázníkem s vysvětlením jako se to dělá u tmavožlutých odpovědí ("tento uživatel je v této sekci považován za odborníka")?

A barevné kódy nemusím pokaždé hledat ve FAQ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 12:27
avatar

už jsem to vymyslel, zatím je to stále experimentální funkce. Vysvětlivky jsou jen v plné verzi, v mobilní ne. Lehce jsem změkčil barvy, aby tak nezářily.

ukázka např. https://www.poradte.cz/auto-m…i-povinne-ruceni-na-otce.html

Od: ctenar*
Datum: 28.05.16 07:22

Mají se zobrazovat ty barvy nebo ne? Protože se nezobrazují *nevi* Jediná barevná odpověď je ta světlemodrá předposlední od petrmk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 11:08
avatar
To je ok, je to příklad další barvy. Jiný příklad je nahoře od @pt.
Od: ctenar*
Datum: 29.05.16 00:37

Už to myslím funguje tak, jak má.

Jen bych opravil: "... má stejnou IP adresu jako ..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 14:25
avatar

toto jsou také nové barvy, nebo porucha při dešti?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.05.16 14:43
avatar

naštěstí jen porucha u tebe... 2x F5 popř CTR+F5? :)

Od: ctenar*
Datum: 01.06.16 08:28

Problém bude někde jinde. Ta otázka je jediná, kde se podklad barví do té tmavé.

Taky jedu na Firefoxu a u jiných otázek to nedělá.

Koukám teď ještě do html a v zadání otázky je i "style id="_maxthon_night_mode_script" type="text/css" body {background: #383838 ...".

Dál se mi příčina problému momentálně už nechce zkoumat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 09:17
avatar

Ano, chlapci, byla to jen pr vteřinová chyba, která již nešla zpětně udělat opět.

To je jen pro zajímavost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 10:29
avatar

díky, v otázce bylo šílené formátování. Nepochopil jsem, že to dělá jen jedna otázka. Každopádně sys na to mají funkci - na opravu. ;)

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.