Matka mne ponižuje a dělá trapasy

Od: Datum: 07.09.16 21:41 odpovědí: 64 změna: 10.09.16 21:46
Vystudoval jsem vloni VŠ.ekonomickou a hledám zaměstnání. Moje máma nemůže se dívat na odpovědi od zaměstnavatelů, kde mne v e-mailu odpovídají " Bohužel Vám musíme sdělit, že na tuto pozici jsme vybrali vhodnějšího uchazeče " Přičítá mne to za neschopnost, že nic neumím a na co mám studia. Chce mne máma dovést do pracovní agentury, kde jsou inteligentní specialisti a mají všude známé. Připadám si trapně. Já chci si najít zaměstnání bez vodění za ručičku moji mámy, ponižuje mne to a sráží moje sebevědomí. Sám musím to dokázat.
doplněno 07.09.16 21:58: Je pracovní agentura určená pro lidi, kteří jsou zoufalci a nedokáži si sami najít zaměstnání? Já bych se cítil jejich pomocí podvědomě ponížený. Stejné, jako bych neuměl sám jíst.
doplněno 08.09.16 05:55: Někdo se třeba mne diví, že já nemám u Vás jako cizinec práci. Rodiče mají soukromou restauraci v Čechách a můj táta nejvíce se o to podnikání zasloužil a má matka se tak trochu jako zástupce jednatele ulejvá a místo do práce si chodí po měsťe v pracovní době do obchodního domu,malovat nechtíčky, ke kadeřnici a táta je odkázaný na moji pomoc např.s objednávkami.Je to podobné jako ve Vaši politice, bez námahy slušně vydělané peníze na úkor druhého a Vy platíte daně a oni rozhazují Vaše peníze za luxus. Já v naši firmě jsem jen brigádně zapsaný, ale na stálo to nejde, protože chci pracovat ve velké firmě a uplatnit více svoji ekonomickou kvalifikaci v manažérské oblasti a vedení firmy zahraniční firmy.

avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 21:44
 

Chlape, jenom to, že sem píše podle mě ukazuje to, že to vodění za ručičku potřebuješ. Práce se najít dá, jestli se hned hlasíš na místa jako vedoucí obchodního týmu nebo marketingový specialista, případně vedoucí ekonomického úseku, tak asi těžko pochodíš. Dneska si práci najde každej, kdo chce, to mi tady neříkejte... Otázkou je, kdo co chce dělat a na co už se nemá. Mě by taky ponižovalo, kdybych si po vejšce nebyl schopnej najít práci a nechal se buzerovat doma...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 07.09.16 21:46
 
avatar

Dobrý den, vzhledem k tomu, že nemáte žádný dotaz, tak Vám jen poradím nedávat číst svou poštu matce - to je Vaše soukromí. Jinak Vám popřeji hodně úspěchů a nezávislosti na matce. Zdravím!


doplněno 07.09.16 22:09:

romanyx - jsou organizace, které pomáhají lidem, kteří nemají čas nebo možnosti či nemají přehled.

Např. seznamovací či pracovní agentury nebo realitní kanceláře - využít jejich služeb je normální a není to ponižující.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.16 21:58
 
avatar

A proč se Vaše máma dívá na odpovědi od zaměstnavatelů které nejsou určeny jí, ale Vám? Vy jí ukazujete své e-maily? Co Vám brání v tom, abyste si s ní o tom promluvil? Upozorněte jí, že už jste dospělý chlap a musíte se o sebe postarat sám. Ona Vás nechce asi ponižovat, jen si možná nechce připustit, že už nejste malé děcko. Je holt zvyklá se o Vás starat, protože Vás má ráda a záleží jí na Vás. Nejspíš má pocit, že na Vás musí neustále dohlížet. Proč to tak je víte jen Vy sám. Ale zlý úmysl bych za tím nehledala. Mimochodem - kdo Vás živí, hradí Vám bydlení a Vaše ostatní potřeby? Pokud máma, tak se jí zase tolik nedivte, že by už chtěla, abyste se živil sám a byl opravdu samostatný. Ono je potřeba se na to dívat z obou stran...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.09.16 21:59
 
avatar

Jak se může dívat na mejly, ke mě domů rodiče chodili akorát na návštěvu, po studiu jsem se odstahoval a měl klid.

 
Od: romanyx
Datum: 07.09.16 22:08
 
My doma před sebou nic neskrýváme, známé si navzájem v rodině i PIN.z kreditky i hesla do e-mailu. Máma dokonce ví, kam schovávám kondomy, když jdu na rande. Je naprostá otevřenost ve všem ani žádné soukromí.
doplněno 07.09.16 22:15: Jsem národností Chorvat po tátovi a máma je češka. Žili jsme dlouho v Dubrovníku.
Datum: 07.09.16 22:05
 
avatar

Když čtu Váš příspěvek, mám dojem, že jste buď cizinec, anebo neumíte psát... Myslím, že na pozice, na které se hlásíte, je nezbytné mít mnohem lepší psaný projev.


doplněno 07.09.16 22:35:

No jo, mě napadlo, že jste cizinec (alespoň částečně tedy). Musíte ale uvážit, že u pozice, kde je potřeba VŠ vzdělání, se vyžaduje i určitá úroveň vyjadřování. Nemohou si dovolit zaměstnat člověka, který není schopen napsat úřední/ obchodní dopis (ve Vašem případě je to, bohužel, zcela zřejmé...). Zkuste zapracovat na češtině, potom těch šancí budete mít mnohem více.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 05:31
 
Je ale zajímavé, že na střední škole, jak jsme ještě bydleli v Chorvatsku mne naše kantorka chválila a slohové práce se mi povedli velmi dobře. Na VŠ.naše lektorka ocenila, jak jsem se rychle naučil Váš český jazyk. Měl jsem navíc ještě doučování doma chorvatsko-české soukromě. Přízvuk mám ještě trochu bohužel chorvatský, ale snažím se umět češtinu stejně jako Vy češi. Tím jsem ale trochu v nevýhodě a je mi to asi na škodu, že jsem se v Čechách nenarodil, jinak bych uměl tak super češtinu jako "ildika" Asi budu muset vycestovat zpět do své rodné země, když budou na mne výhrady kvůli jazyku.Na migračním oddělení pro cizince bylo potřeba tenkrát dokázat, že se domluvím česky a tam mne rozuměli a dali přechodný pobyt.
Datum: 08.09.16 07:29
 
avatar
Je pravda, že některé Vaše slovní obraty a také slovosled nejsou zcela české, je to jistě pozůstatek mateřského jazyka.
Ale Vaše psaná čeština je srozumitelná a vyjadřování považuji za logické.
Hendikepem může být ten přízvuk, ještě stále jsme si nezvykli, že dnes už okolo nás nejsou jen rodilí tuzemci.
Každý z nás dělá nebo dělal v cizím jazyku chyby. To je pochopitelné.
Mnozí z nás dělají chyby i v jazyku mateřském. Někdo nevědomky, někdo vědomě. A kritizují třeba cizince.
.
I já po sobě musím opravovat některé chybičky, které se mi do češtiny vloudí pod vlivem jiných, častěji používaných cizích jazyků.
.
Nebojte se, pokud máte trochu hudební sluch, správnou češtinu si osvojíte. Časem.
.
A hledejte práci dál, a nedbejte na kritiky místní i okolní.
Získejte praxi a zkušenosti třeba i v té restauraci. Vše se bude hodit.
Držím palce!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.16 13:25
 
avatar

Já přece neříkám, že neumíte česky - ne, mluvíte velmi dobře na to, že jste vyrostl v cizí zemi. Tady jde ovšem o to, že absolvent VŠ by měl mít perfektní, uhlazený sloh (respektive by ho měl být schopen). To není věc, kterou se člověk naučí doma a např. zdaleka ne každý absolvent SŠ se dokáže na úrovni, o níž mluvím, vyjadřovat. Sháníte však práci, která má dosti vysokou prestiž a zároveň vysoké ohodnocení; tam lze čekat, že i ty požadavky budou maximální (a pokud máte nějaké viditelné rezervy, musíte se připravit na to, že někdo jiný je nemá - a tu práci pravděpodobně dostane on). Kdybyste hledal uplatnění na nějaké nižší pozici, neviděla bych tam problém.

Jinak se na mě nemusíte zlobit - kdybyste sám hned napsal, že jste vyrostl v jiné zemi, přirozeně by odpadly některé otázky. Samozřejmě není povinnost toto o sobě sdělovat, ale potom musíte očekávat i trochu udivené reakce (vzhledem k tomu, že se chystáte na tak náročnou pozici).

 
Od: uska®
Datum: 07.09.16 22:05
 

Vy jste více jak rok bez práce a rozesíláte e-maily? Nebo alespoň ze slušnosti k matce chodíte nepřetržitě na brigády a e-maily rozesíláte po večerech?

Místo vodění do agentury by vám měla sbalit kufr a doprovodit přede dveře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 07.09.16 22:43
 
avatar

Přesně tak usko,taky jsem se pozastavila nad tím,že vysokoškolák si není schopný rok najít práci a píše,,stejné,jako bych neuměl sám jíst,,no,to on umí,ale za máminy peníze a tak se nedivím mámě,že se mu snaží pomoci a on se nad tím ještě pozastavuje? Jaký pak ponižování,buzerace? Když se mu to nelíbí,tak kufry za dveře a může psát maily někde na ubytovně s krajícem chleba s máslem a kdo ví,jestli aspoň na ten chleba bude mít,tak to by si pak už zřejmě našel práci ihned !

 
Datum: 08.09.16 07:21
 
avatar

dobrý dotaz. Máte čerstvě po škole, praxi žádnou a cítíte se být kvalifikovaný na pozici manažera velké nadnárodní firmy.

No fajn. Vidím, že věc berete za pravý konec. Se mi zdá, že nemáte páru jaký pres na takové pozici zažijete a jak rychle můžete narazit nosem do zdi.

Raději pomozte tátovi otevřít další hospodu a tu můžete vést vy.

 
Datum: 08.09.16 07:34
 
avatar

Za češtinu bych ho nepranýřoval. Na to, že je cizinec, píše dobře. To, že máte doma "otevřené soukromí" je fajn, ale může to být i na škodu. Jsou věci, které bych prostě ani rodině neříkal (e-maily, smsky, pin atd.).

Dokončil jste vysokou školu, stal jste se tak trošku chlapem, tak se seberte, jděte na úřad práce, osobně do různých firem a ptejte se, ptejte se, ptejte se. Zkuste nejprve nějakou nižší pozici, kde budete mít šanci, že Vás přijmou bez problémů. Když se budete hlásit pouze na vysoké pozice, budou Vás odmítat a to se negativně projeví na Vašem dalším hledání. Budete z toho otrávený a nebudete mít chuť k dalšímu hledání.

Je to na Vás, ja se k tomu postavíte. Přeji Vám hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 07:48
 
Český jazyk pro cizince není moc lehký, zvláště mi dělá problémy ve výslovnost slabika písmeno "ř" Dále se zdokonaluji,ale neumím tak dokonale češtinu, jak rodilí češi.Ale nemějte mi to za zlé,pracuji na seberealizaci a zdokonalování se. Asi je třeba budovat kariéru postupně. Jeden můj kamarád říká, že každý vedoucí pracovník začal nejprve tou manuální obyčejné práce, než se vypracoval na slušnou pozici.
Datum: 08.09.16 13:03
 
avatar

Však já ho nepranýřuju. *pivo* Tady záleží na požadavcích zaměstnavatele.

Pro tazatele: píšete, že firma, do které jste se hlásil, je zahraniční? Pokud tam češtinu nepotřebujete, tak samozřejmě nevím, v čem je důvod, že Vás odmítají. Jestliže tam vyžadují i komunikaci v češtině, je docela možné, že mají někoho, kdo rovněž ovládá cizí jazyk/ jazyky a česky umí lépe než Vy + dost možná má nějakou praxi, není čerstvý absolvent.

Taky myslím, že nemusíte hned hledat nevyšší pozice, to málokdy vyjde.

 
Datum: 08.09.16 10:21
 
avatar

Najít práci podle vašich představ asi nebude lehké, máte VŠ a to je zatím všechno, neumíte nic ale nejlépe byste chtěl pozici generálního ředitele. To jak žijete se mi nelíbí ani trochu, nezlobte se ale svěřovat matce ve vašem věku dokonce i to kde mám kondomy *ee**ee*.

Chcete radu? První krok je stěhování.

 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 12:11
 
Chtěl bych pracovat v THP.pozici. Na manuální činnost jsem nemusel tak dlouho studovat. Potřebuji praxi v ekonomickém oboru, ne zametat náměstí s rómama.Rozumíte mi?
Od: uska®
Datum: 08.09.16 12:34
 

Já vás chápu, ale než najdete vytoužené pracovní místo, tak vemte cokoliv, stoupněte si třeba za kasu v marketu. Ti Rómové co zametají si vydělají alespoň na stravu a nenechají se živit rodiči jako vy. Ty kondomy si kupujete z kapesného? Vám nestačí, že vás rodiče živili po dobu studia? Bez práce jste minimálně rok a půl.

Pomáhat v rodinné firmě zvládnete i při brigádě. Tím můžete pomalu vracet rodičům to, co do vás investovali po dobu studií.


doplněno 08.09.16 13:06:

Nejhorší je v životopise psát - praxe nula. Víte kolik VŠ se úspěšně živí na pozici středoškoláka? I bez VŠ mají tisíckrát větší šanci se dostat na vaše vysněné místo. Ale nejste sám, znám VŠ co dělat nebudou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 13:01
 
Mne dává finance můj otec za pomoc v podnikání a dělám objednávky surovin u dodavatelů a jezdím na obchodní jednání s ním. Nemám peníze úplně zadarmo.Ale proč někteří chcete, abych vzal podřadnou práci, když jsem vystudoval úspěšně VŠ.Chci budovat kariéru a v této době je to dovolené legálně.Já brigadně se uživím v základu.
Datum: 08.09.16 13:47
 
avatar

Vystudoval jste VŠ. Dobře. Co můžete zaměstnavateli nabídnout? Proč by měl zaměstnavatel přijmout právě Vás, který se přes rok neúspěšně pokoušíte najít nějakou práci? Proto Vám tu někteří lidé radí vzít pro začátek jakoukoliv práci. I to má svou váhu → minimálně ukážete, že se nebojíte žádné práce a že o práci opravdu stojíte.

Já bych ale spíše uvažovala o pokračování v rodinné firmě.

A pozor: Žádná práce není podřadná, když se dělá pořádně!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 14:32
 
To, že mne žádný zaměstnavatel nechťel přijmout by měla být moje vina, jako že jsem líný já někam nastoupit? Kdyby mne vzal, já bych se přece nebránil, že se mi nechce nic dělat, tak to není.Nedají mi šanci, tak jdu dál hledat.Moje vina lenosti by byla,pokuď mne někdo nabídne práci a já ji odmítnu.Ne, že já mám snahu nastoupit a odmítne mne zaměstnavatel.To by bylo nelogické bráno jako, že se svévolně vyhýbám pracovat.
Datum: 09.09.16 23:49
 
avatar

Romanyxi, odpovídáte na něco jiného, než jsem se zeptala: Proč by měl zaměstnavatel přijmout právě Vás, který jste po škole už rok bez práce (to přece každý vidí v životopisu)?

Co můžete zaměstnavateli nabídnout? Nemusíte odpovídat mně tady, důležité je, abyste tuto odpověď znal Vy. Potom snáze přesvědčíte zaměstnavatele, aby vybral právě Vás.

 
Od: fex
Datum: 08.09.16 14:45
 

Zkuste prosím napsat, kterou VŠ máte vystudovanou, jaký obor atp.

 
Od: romanyx
Datum: 08.09.16 15:47
 
VŠ.EKONOMIKA A MANAGEMENT.Napadlo mne hledat dobře placenou práci v Německu. Tady je to těžké.
Datum: 08.09.16 16:01
 
avatar

Při vší úctě...to se nedivte.

Tento obor má vystudován posledních 5-8 let snad každý druhý vysokoškolák

Když si vezmu fakt, že to zase není tak dávno, kdy středně velkou firmu měla na starosti účetní se střední školou..., tak co dnes dělat s VŠ podobného oboru?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fex
Datum: 09.09.16 07:38
 

Prosím, napište jakou školu to máte vystudovanou? VŠE, Karlova univerzita, Masarykova univerita atp..)

Na tom strašně záleží. Dneska je Vysoká škola pomalu v každém měnším městě, takže pak je to vidět i na kvalitě absolventů. Nejde samozřejmě všechny házet do jednoho pytle, ale firmy si na to zvykly a neřeší moc jakou máte škole, ale co umíte třeba.

Umíte anglicky? Na jaké úrovni. Pořád lepší mít rok praxe někde, než nemít praxi žádnou.

 
Od: davidc
Datum: 09.09.16 11:42
 

Přesně jak tu píše nade mnou. Tyhle obory jedny z těch nejlehčích na VŠ (nemají takovou váhu a neznamená to, že se každý z toho posadí na prdel). Každopádně já nastupoval před 5 měsíci jako montážní dělník. Po měsící si mě přetáhli na daleko lepší pozici, protože viděli můj záměr a napsal jsem i důležité informace do životopisu (např. zkušenosti s CAD programy, výkresy a nadprůměrnou angličtinou). Dnes firmy berou hodně mladé, když vidí jejich zájem. Poté si je vychovávají podle svého a je to pro ně lepší než starší člověk se zkušenostmi :)

 
Datum: 08.09.16 15:43
 
avatar

Přestaňte fňukat a najděte si práci, jakoukoliv! Váš problem je, že jste moc pohodlný. Každá práce vám dá zkušenosti a pomuže se dostat dál. Nedivím se, že vás máma chce vzít za ruku a dovést do agentury. S tímlhe vaším přístupem totiž hrozí, že mámě skončíte na krku celej život. Jste ukázkový případ toho, že pokud člověk nemá ten správný přístup, je mu jakákoliv vysoká škola k ničemu. Život je boj a mít dobrou školu je jen jedna stránka toho, jak být v něm uspěšný. Čím dřív to pochopíte, tím máte větší šanci se sebou něco dělat...

Dokončil jste školu, začínate život dospělého, tak to dokažte mámě, že se už o sebe dokážete postarat sám a že o vás nemusí mít už strach...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.16 08:23
 

Je škoda, že jste nepracoval a nesbíral praxi už během vysoké školy. Já jsem se odstěhoval od rodičů už během studií a měl jsem klid. Ve vašem případě máte buď možnost trochu snížit nároky a na vedoucí pozici se postupně vypracovat, protože nikdo nepřijme do vedení zahraniční firmy absolventa bez zkušeností, nebo si založit vlastní firmu a tam si vládnout po svém.

 
Od: romanyx
Datum: 09.09.16 08:41
 
Ano, o tom též uvažuji založit si svoji firmu. Nejprve bych musel sehnat kapitál a investory. Tady v ČR.dobře vynáší montovny pro automobilový průmysl. Auta budou mít vždy odbyt.Ale pár miliard by to stálo postavit fabriku, vybavit majetkem. Asi začnu od píky, jako začal podnikat pan Babyš.
Od: romanyx
Datum: 09.09.16 13:49
 
Mám prestižní VŠ.ekonomiky a managementu v hl.měsťe v Praze. Praxi v KB.kapitálový trh 1.měs.stáž od školy. V mém věku jsem více praxe ještě nezískal.
Datum: 09.09.16 14:54
 

Milý chlapče, odpusť mi můj názor, jsem jen obyčejná žena z lidu, ale toto je další případ, kdy má kdekdo vysokou školu a pak nemůže najít práci. Prostě vysokoškoláků je zbytečně moc a pozic pro ně málo. Nejlepší by bylo, kdyby jsi se odstěhoval na druhý konec republiky z dosahu matky a zkusit zatím dělat rukama.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 07:45
 
Práce rukama je málo oceněná finančně po Vašemu se říká almužna přežití.V topmanagementu a ekonomice jsou pěkné výplaty cca.60-500tis.Kč.měs.a nenadřu se tam.Tam mířím s VŠ. Sedět v kanceláři v kvádru, pít kafe a pohoda, peníze vydělávají poddané na mne.Tak to funguje v nadnárodních firmách. Peníze hrají hlavní roli a moc nepracovat, jen řídit firmu a jezdit novým Audi nebo Mercedes.Jsem mladý a mám život kariéry před sebou.
Od: ben®
Datum: 10.09.16 07:57
 
avatar

Dobrý den, obávám se, že tímto doplněním svého dotazu jste to dokonale "zazdil". Pokud máte takové myšlení, tak si snad ani radu nezasloužíte (doufám, že to bylo vysloveno žertem). Zdravím!

P.S. A už je také jasné, proč "nemůžete" sehnat práci - děláte velkého machra a nemáte na to.


doplněno 10.09.16 08:15:

romanyx - máte ambice, ale nemáte tu "píku", resp. ji chcete přeskočit. Nejsem si jistý, ale snad Baťa neměl ani VŠ (a ví o něm celý svět).

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 10.09.16 08:00
 
avatar

Tak to vám doporučuji jít do politiky. Neumíte vůbec nic ale chtěl byste být generální ředitel firmy. Vám práce smrdí, že? Být na vašem místě, tak se z toho snu o velké kariéře a platu stotisícovém po VŠ, rychle probudím.

Bene, nemám body *palec*. Že jde o žert to si nemyslím, chlapec s prestižní VŠ to myslí naprosto vážně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 08:09
 
Ale i Ti generální ředitelé byli kdysi mladí a začali též od "píky"Když to dokázali oni, tak proč se nemohu tam dostat já? Mám na to kvalifikaci. Jaký byl u nich postup kariéry? Měli stejné ambice jako mám teď já.Dostat se do vedení Čezu nebo Agrofertu by nebylo špatné, ne? Mám stejné vzdělaní jako mají oni.
Datum: 10.09.16 08:34
 
avatar

To máte tak. Po VŠ jsem nastoupila jako zootechnik do JZD a myslela si, že jsem ta nejchytřejší a že to co vím ze školy je mnohem víc než praxe, rychle mě zaměstnanci se základním vzděláním, vyvedli z omylu. Přišla jsem na to, že oni na rozdíl odemně tu krávu umí podojit, otelit... a začala se učit od nich. Vy víte o práci prd, to je stejné, jako když knihu o kojení dětí, napíše chlap. Jistě se můžete vypracovat na místo ředitele ale podstatné je to slůvko vypracovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.16 12:53
 
avatar
S takovým to myšlením vás nevemou ani v makáči. Vy nemáte o životě ani šajnu a čekáte, že se z vás všichni posadí. Chcete velké peníze a dobré místo a nemáte co nabídnout.
Ty generální ředitele se na své místo dopracovali, protože byli ve svém oboru lepší než zbytek.
Bohužel to vidím, že u vás udělali chybu rodiče tak jako u spoustu bohatých rodin. Dítě má peníze, nemuselo pracovat a pak většinou končí u rodičů v práci, protože dítě není schopno fungovat bez nich.
Ale vy to později poznáte sám. Přeji vám, aby jste prozřel a bojoval trochu jiným způsobem než teď.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.16 08:05
 

Kolik je Vám let? Tenhle příspěvek je na úrovni 14letého puberťáka, který o životě neví vůbec nic *zed* *ee*


doplněno 10.09.16 15:40:

romanyx- to jste mě asi špatně pochopil. Rozhodně nezávidím, není bohužel co. O praxi bych se ve Vašem případě moc nezmiňovala, brigáda u rodičů v restauraci Vám k managerské pozici rozhodně nepomůže.

To tak prostě někteří rodiče mají, ve své zaslepenosti, místo aby potomka hodili do vody a nechali plavat, opět mu umetou cestičku v podobě brigády, čímž mu vlastně ještě podrazí nohy a potomka tak nic nenutí, aby se na ně snažil postavit *zed*.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 14:05
 
Je mi 24.let a nějaké zkušenosti adekvátní mému věku mám a v podnikání praxi u rodičů v živnosti. Nabírám další zkušenosti s přibývajícím věkem. Mým snem je být moc bohatý. Když budu na sobě pracovat, tak na vrchol kariéry se dostanu. Tak se rodí miliardáři,jdou od mládí tvrdě za svým cílem, tak jak já se snažím mít vysoké sebevědomí a ctižádost.Kdo mi úspěch v kariéře a moje mladé ambice zavidí,ať mi to upřímně napíše.Já chci dosáhnout úspěchu dostat se v životě do vrcholové funkce manažera nebo generálního ředitele a nebo majitele lukrativní nadnárodní společnosti.Mířím opradu vysoko, jsem mladý a inteligentní muž, který ví co chce od života.Nechlubím se.U mne je kariéra a peníze smyslem života.I kdybych musel dál studovat další VŠ.tak půjdu.Takto přemýšlí také většina mých spolužáků. Komu se chce rukama dnes ze studentů makat za pár kaček, viďte? Asi jen 5% absolventů a to ještě na chvíli jen brigádně.Neznám VŠ.,který by řekl mým snem je pracovat jako dělník ve výrobě.
Od: uska®
Datum: 10.09.16 15:15
 

Chcete upřímnou odpověď, zde jí máte. Vám není co závidět, je mi vás líto. Ambicemi a sněním, lítáním v oblacích se na svůj vrchol nedostanete, maximálně do prd..e.

Víte, že 84% vysokoškoláků si již vydělává během studia? Vy jste ten zbytek - nula. Oni na rozdíl od vás mají praxi, vy máte kulový.

Napište jednoho úspěšného člověka, který po škole bez praxe ihned nastoupil na vámi vysněná místa. Stačí mi jedno jméno.

Zde je kousek životopisu Tomáše Baťi ( a to byl někdo !)

T. Baťa v USA, 1905. – "Ve strojích a organisaci výroby nenalezl jsem v Americe mnoho nového... Zručnost dělnictva byla ale ohromná. Docilovali tam u některých strojů desetkráte větších výkonů nežli naši dělníci. Proto jsem v továrně pracoval jako dělník, věda, že jest marné vykládati lidem, když jim to člověk nemůže ukázat. Chtěl jsem také na svém těle pocítiti obtíže takových vysokých výkonů." ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.16 16:18
 
avatar

To, co zde předvádíte, nejsou ambice, zdravé sebevědomí ani té iligence jste nám zatím moc nepředvedl.

Zatím tu předvádíte jenom hloupost a namyšlenost. Ani jedno Vám nikdo nezávidí, vzpamatujte se!

 
Datum: 10.09.16 17:12
 

osobně neznám žádného miliardáře, ale klidně vám věřím, že oni jdou od mládí tvrdě za svým cílem. a to je přesně to, co vy neděláte. vy přešlapujete na místě, bojíte se zdolat překážku, abyste mohl pokračovat dál a výš a místo tohe jenom fňukáte, že se vám tu překážku nedaří nějak pěkně bezpracně obejít. vlastní neschopnost zastíráte řečmi o tom, jak míříte vysoko - ale ve skutečnosti tyhle řeči ani nemyslíte vážně, protože na jejich splnění nepracujete. řeči tak zůstávají v rovině hezkého snění. ovšem pokud člověk na svých snech nezapracuje a nemákne si, tak z nich těžko někdy bude něco víc, než právě jen a pouze ty sny *nevi*

 
Datum: 10.09.16 10:16
 

Toto celé je snad vtip nebo to dokládá zblbělost současné generace. K...a, proberte se,dnes, když má vysokou školu každý dyslektik, který by před 30 lety ani neodmaturoval, tak už to vzdělání ztrácí smysl! Nedávno jsem se dozvěděla o holce, která má titulů před i po jméně několik, v 32 dělala rok na pozici středoškoláka a pak ji vylili pro neschopnost a dnes, když pominu, že má asi 150 kg, sedí doma, je zaregistrována na pracáku a čeká na to vysněnou práci a přitom si neumí ani uklidit pokoj...Škoda mluvit.

 
Od: trampacak
Datum: 10.09.16 11:20
 

Vysokoškoláků je plná p...l . Každý má teď představu, že nastoupí do nadnárodní firmy, dostane 100 litrů základ a všichni se z něho po... . Dnešní vysoký školy jsou na úrovni střední, střední školy na úrovni učňáku a dál nemusím pokračovat. Vidím plno vysokoškoláků u pokladen marketů a mládí ztratili studováním zbytečné školy.

 
Datum: 10.09.16 11:33
 
avatar

To, co jste napsal, to si může myslet pouze nevzdělaný člověk, který neměl na to, aby se vzdělával!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.16 16:35
 
avatar

Jinak já, když jsem vystudoval Bakaláře a následně Magistra na pedáku, tak jsem nejprve nastoupil za pár šupů do místní firmy na zpracování plastových odpadů.. rok jsem podělal a pak teprve nastoupil jako učitel na střední školu (taky za pár šupů) *smich*. Nemyslete si, že když máte vejšku, že si z Vás všude sednou na zadek.

 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 20:19
 
Můj idol je např.Andrej Babyš. Takový lidový prostý človíček a uměl se kromě vedení firmy Agrofert dostat i do politiky. Otázka je jakým způsobem? Začal nejdříve u manuální práce a později se na tak vysoký post svoji pílí vypracoval? Opravdu všichni vedoucí pracovníci projdou nejprve prací ve fabrice a potom karierně rostou?
Datum: 10.09.16 20:31
 
avatar

To máte skutečně dobrého idola... jen co je pravda.

A ano, jestliže chcete dosáhnout trvalého úspěchu, musíte si ho trochu vydobýt. Cenu lidské práce a cenu peněz si nejlépe uvědomují ti, kteří si prošli i nízkými pozicemi. Pokud se takový člověk vypracuje na vysoké místo, má mnohem větší šanci se tam udržet než nějaká "rychlokvaška".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.16 20:41
 
avatar
Velice dobře řečeno...
 
Od: uska®
Datum: 10.09.16 20:45
 

Je takový problém si přečíst celý životopis vašeho vzoru A. Babiše? Už máte 9 let zpoždění, nesaháte mu ani po paty.

Od patnácti let jsem chodil různě na brigády, roznášel mléko, překládal balíky na bratislavském hlavním nádraží, pracoval na stavbách. . V době prázdnin jsem jezdil za rodiči do Švýcarska, kde jsem pracoval v různých podnicích, maloobchodě, vykládal bavlnu, pracoval v tiskárně ...

http://www.parlamentnilisty.c…is-Muj-uplny-zivotopis-213394

 
Od: nebojsa
Datum: 10.09.16 20:22
 

Ahoj hrdino ! Nedej se zastrasit a odradit od vychvaleni svych znalosti a dovednosti, jdi pres prekazky za svym cilem, musis mit tvrde lokty a umet se prodat, jako typicky American, neber si priklad ze zbytecne uslaplychcechacku, kteri radeji sklopi usi a vystavuji na odiv svou falesnou skromnost misto tvrde prubojnosti. Jak vidno jine geny a jiny pohled na svet se ve zdejsich koncinach jen tak neodpousti, ocekavej klacky pod nohy a neprejicnost, pokud teda nejsi jen alias popichovaci "ruza" s dalsi provokaci k rozvireni emoci radcovskeho klanu *smich*


doplněno 10.09.16 20:45:

Ildiko ano, vsichni tazatele v podstate hodnoti negativne jako cloveka neschopneho, se spatnym pristupem k zivotu, on ma sve vize a sebevedomi vcetne chuti neco dokazat, jenze zije v techto koncinach... A nema "kamaradicky"...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.16 20:34
 
avatar

Tady mu snad někdo psal, že nemůže dosáhnout úspěchu? Může, ale ne tímto způsobem a s takovýmto přístupem. *bzum*


doplněno 10.09.16 20:50:

Potíž je v tom, že on špatný přístup k životu. Představa, že hned po škole nastoupí na vysokou pozici a nebude nic dělat - všechno za něho odedřou podřízení - je prostě absurdní. Vize mít může, ale tímto způsobem jsou nerealizovatelné. Lidé, kteří se v životě dostali poctivým způsobem (nebo minimálně ne zločineckým) na vysoké místo, se vyznačují pracovitostí, cílevědomostí a odolností.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 21:06
 
A kdo říkal, že nemám zájem pracovat nebo jsem líný? Mne baví nejvíc marketing a management a chci se tomu naplno věnovat. Co mi dá do života manuální práce? Ta se nepočítá do praxe v oboru. Já třeba neumím vyměnit žárovku, ale účetnictví a daně umím úplně skvěle. Na výměnu žárovky mám snad lidi a umět nemusím. Každý mi tu předhazuje práci rukama a to je ostuda dělat.
Datum: 10.09.16 21:08
 
avatar

A jak si potom vysvětlit tento Váš příspěvek?:

"Sedět v kanceláři v kvádru, pít kafe a pohoda, peníze vydělávají poddané na mne.Tak to funguje v nadnárodních firmách. Peníze hrají hlavní roli a moc nepracovat, jen řídit firmu a jezdit novým Audi nebo Mercedes.Jsem mladý a mám život kariéry před sebou".


doplněno 10.09.16 21:13:

Ještě i ten výraz "poddaní"... Předpokládám, že jste ho použil jen proto, že nevíte, co přesně znamená. Ovšem radím na něho zapomenout (nebo si utržíte před budoucími zaměstnanci pěknou ostudu).


doplněno 10.09.16 21:29:

A že je ostuda pracovat rukama - to snad nemá ani cenu komentovat. Já mám taky VŠ; žárovku vyměnit umím, zrovna jako např. naštípat dřevo nebo nasekat seno (a to to nejsou ženské práce). Líný je člověk, který se štítí poctivé práce (jakékoli) a považuje ji za ostudnou.

 
Datum: 10.09.16 21:08
 
avatar
Nebojsa:
Já myslím, že jste špatně pochopil většinu rádců zde. Většina mu tu radila, jak být úspěšný a jak se seberealizovat. Být úspěšný začíná od správného myšlení a to je to, co tazateli i přes jeho vize chybí. Vzhlíží tu k úspěšným lidem, ale žádný z jeho idolu v jeho věku neseděl doma bez přáce a neztěžoval si na internetu, že ho chce máma vodit za ručičku do agentury. Ti na to neměli čas, protože pořádně dřeli, aby se měli dobře.
Já sám sebe považuji za relativně úspěšného a šťastného člověka a bavím se převážně s lidmi, kteří jsou také úspěšný ve svém životě a pochopil jsem, že ten rozdíl, proč se někomu daří a někomu ne, je hlavně v tom myšlení a celkovému přístupu k životu. Víc, než tady rádci poradili, již tazateli poradit bohužel nejde. Ten se zatím jeví jako rozmazlené dítě, které teď neví, kudy kam, protože vyrostl...
 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 21:20
 
Správné myšlení mám a také jasný cíl. Chci vydělat velké peníze.Přiznám se na manuální práci jsem ještě nikdy nesáhl a ani mne neláká. Já chci žít jako aristokrat a boháč.Nic moc nedělat a brát velkou mzdu.Jsem k Vám upřímný.Jen mi chybí známosti na vysokých postech.
Datum: 10.09.16 21:29
 
avatar
To, že si myslíte, že máte správné myšlení pro to být úspěšný, neznamená, že ho skutečně máte.
Mimochodem, kdybyste ho skutečně měl, nemusel byste zadávat tento dotaz...
 
Datum: 10.09.16 21:30
 
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.16 21:35
 
avatar
Podle poslední odpovědi jsem si říkal, že se jedná možná o troll. Škoda, že to tam sem někdo nedal dřív.
Ale na druhou stranu jsem rád, že je to jenom troll a že to nebyla skutečná osoba. :D
 

 

Datum: 10.09.16 21:31
 
avatar

"Já chci žít jako aristokrat a boháč. Nic moc nedělat a brát velkou mzdu. Jsem k Vám upřímný. Jen mi chybí známosti na vysokých postech."

Vy si snad děláte legraci. Normálně začínám přemýšlet, jestli nejste troll. :-D


doplněno 10.09.16 21:41:

Ladine, to už je opravdu nějaká těžká diagnóza. *ee*

 
Od: nebojsa
Datum: 10.09.16 21:41
 

Aha, takze uz je jasne, ktera bije *zed* ruza popustila oteze, ale docela verim, ze takove "touhy" nekteri provokateri radi verejne ventiluji a nekde ve zkorumpovane spolecnosti toho lze diky znamostem dosahnout, jenze kdyz ta protekce chybi, neni to vubec snadne, nastesti *haha*

 
Od: romanyx
Datum: 10.09.16 21:30
 
Jak se dá podle Vás rychle zbohatnout a vyďělat velké peníze?
Od: uska®
Datum: 10.09.16 21:46
 

Ládine díky, *palec* já už si myslela, že mlaďoši jsou opravdu takoví pitomci.

Romanyx bavíš se, asi ano. Už jednou jsem psala, že mi je tě líto, teď poruším pravidla a vzkazuji TRHNI SI !

Nebo tě mám oslovovat - Tomankova, Helca89, Otik64, Rosalie, Ruzobabka, Ruzav ...

 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.