Lze zachránit hotel před demolicí-Černigov

Od: Datum: 31.08.16 08:47 odpovědí: 11 změna: 01.09.16 11:03
Slyšel jsem, že hotel Černigov v Hradci Králové mají sbourat a postavit místo něj administrativní a multifunkční centrum. Teď se úředníci dohadují s ministerstvem kultury, jestli vydat rozhodnutí o demolici nebo tento historický hotel zařadit jako kulturní památku. Znám tento pěkný hotel velmi dobře a dlouho.Byla by škoda o něj přijít, už jen z toho důvodu, že je chloubou a dominantou města Hradce Králové a mnozí pamětníci i turisté si ho velmi oblíbili. Copak chceme mít v naši republice místo památek jen nové moderní obchoďáky(prosklené nevzhledné škatule)? Nevíte někdo v jaké fázi je teď jednání o hotelu Černigov, jestli vůbec petice občanů má nějakou šanci tento hotel zachránit?
doplněno 31.08.16 14:53: Na stavbu byl použit ve své době unikátní jugoslávský mramor.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: minsk
Datum: 31.08.16 09:08

Hotel je starý 41 let,nicméně mám pocit,že byl dost luxusní a že i dnes by se za něho nemuseli stydět.To je to,že se vše rozkradlo,má to soukromé majitele,kteří si s tím dělají co chtějí.Např. také nádraží Havířov

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 09:20

Aktuální informace je, že se demolice o rok odložila. A jako Hradečana by mě zajímalo, co je na téhle socialistické, ekonomicky sotva přežívající stavbě, tak historicky nebo architektonicky úchvatného, že by se měla zachovat? Chlouba Hradce? Vždyť je to taky jen nevzhledná škatule. Nové stavby nebo rekonstrukce v okolí Černigova mi připadají o dost hezčí. To i stará budova vlakového nádraží tam lépe zapadá než tenhle panelák. :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.08.16 09:56
avatar

Nechápu, o čem píšete. Jaká historická budova? Jaká památka? Tahle ošklivá škatule? Fakt?!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skatule
Datum: 31.08.16 11:32

Někteří chytrolíni by bydleli pod mostem, kdyby jim ty škatule komunisti nepostavili. Sami by se na nic nezmohli. Pochopitelně to zaplatili i ti co si postavili svoje. A pak přišla doba kdy jim ty byty ve škatulích prodali za pár šupů a dnes s těmi byty kšeftují za miliony. A opětovně to zaplatili i ti co se starali sami o sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 15:17

Nevím, kdo by chtěl zachraňovat tenhle starej komunistickej hnus! Pokud máte v HK takovou chloubu, tak to mi je vás opravdu líto. Na druhou stranu by bylo fajn tam místo týhle hrůzy vybudovat třeba park..


doplněno 31.08.16 23:00: Skatule: jste velice "inteligentní" :-D
Ohodnoceno: 1x
 
Od: skatule
Datum: 31.08.16 22:31

Pán je asi architekt. A pokud to zbourají, mluví se o snížení několika pater, tak tam bude všechno možné, rozhodně né park. Pán je asi najivka.


doplněno 31.08.16 23:49:

Miluji, když někdo kecá do něčeho, čemu nejspíš vubec nerozumí

Ty by jsi v roce 1889 zboural i Eiffelovu věž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinaprezdivka
Datum: 01.09.16 00:03

Žádny hotel nejde SBOURAT. Ach ten češtin, dostává pár facek. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 06:43
avatar

Otíku, nevím co je hezké, ale pokud: " Znám tento pěkný hotel velmi dobře a dlouho.Byla by škoda o něj přijít, už jen z toho důvodu, že je chloubou a dominantou města Hradce Králové a mnozí pamětníci i turisté si ho velmi oblíbili."

tak asi znáte tu menší část, co s tím nesouhlasí. Je právo každého, aby měl svůj názor na cokoliv. Já se domnívám, že by to mělo jít dolů, páč si to přeje majitel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otik64
Datum: 01.09.16 09:20
A už vůbec si neumím ani představit, že tam se svoji rodinou jsme ubytovaní a trávíme např.vánoční svátky. Nikdo nás o přesném datumu demolice nepoinformuje a hotel by šel výbuchem dolů i když by náhodou nějací zapomenutí hosté mohli být ještě uvnitř. To bych musel asi furt se dívat z okna, jestli se něco dole neděje a celý pobyt s rodinou ve stresu ze strachu o život. Ať si ta demoliční četa bourá raději svoji střechu nad hlavou a tento hotel nechá na pokoji.
Datum: 01.09.16 09:46
Otíku,tohle tady nevyresite. Doporucuji změnit prášky nebo doktora
Ohodnoceno: 2x
 
Od: skatule
Datum: 01.09.16 11:03

Kdyby se všechno dělalo co si přeje majitel, tak tady za chvíli nemáme ani jednu památku. Některé majitelé je někdy potřeba přímo donutit, aby se o svůj majetek starali. Bohužel ti vychcaní mají vždy navrch. Po republice různí VIP staví mnoho nepovolených staveb, které se potom v klidu legalizují. Zato v Hradci se bourají chaty jen proto, že ji majitel nepatrně rozšířil. Tam jsou zásadoví radní. Nebo majitel málo platil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.