Je tolik bohu kolik je církví

Od: Datum: 05.09.16 20:22 odpovědí: 32 změna: 10.09.16 21:55
Zajímalo by mne, jestli má každé náboženství svého boha, nebo jestli je nějaký univerzální bůh 1.společný pro všechny náboženské denominace? Dělí se bůh i v křesťanství podle podskupin náboženství? Proč se věřící lidi mají rádi jen z jednoho společenství a nadávají na jiné a vyčítají si rozdílnosti v kázání?
doplněno 07.09.16 07:15: Myslím, že by bylo řešením sjednotit alespoň křesťanské církve, aby se odstranila averze nenávisti a konkurování si mezi sebou. To by mohl sjednotit papež. To, jak se mezi sebou chovají křesťani konkurenčních sboru, to ani zvěř by neudělala. Jen umějí poroučet a musí mít vždy tu svoji pravdu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.09.16 20:28
avatar

Dobrý den, pokud Bůh existuje, tak je pouze jeden - a každé náboženství si ho jen jinak pojmenuje. Zdravím!


doplněno 05.09.16 20:46:

albatros498022 - to se paní Růže (stálé a nepoučitelné navštěvnici křesťanského sboru) líbit nebude .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 20:41
avatar

tak např. v zásadě je pro židovskou, křesťanskou i muslimskou víru ten bůh pořád jeden a tentýž (jen to trochu kazí Ježíš-bohočlověk, syn boží... - pro židy absolutně neakceptovatelný, pro muslimy ano, ale pouze coby vážený prorok, nikoliv bohočlověk...); no a když vynecháme nějaké okrajové církve, tak u křesťanských vyznání by už ten (trojjediný mimochodem) bůh měl být doufám zcela stejný; problémy rozporů se skrývají v detailech, ovšem ty jsou, jak to tak bývá, fatálně důležité; já ovšem nejsem zrovna expert na výklad věroučných a liturgických odlišností jednotlivých církví, vadit může opravdu z pohledu laika zdánlivě bezvýznamný detail (ne v kázání, ve výkladu textů, v těch rituálech...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 20:43
avatar

Není ani jeden!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 21:09
avatar

To si myslím taky, ale jinak různá náboženství mají své bohy, křesťané a židi uznávají Ježíše, muslimové Alláha, budhisti Budhu,, Seveřani uctívají Odina,Indové bramu , Višmu a Šívu, zatím mně nikdo jiný nenapadá, ale určitě jsou další

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 21:15
avatar

židi teda Ježíše určitě neuznávají (-:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 11:10
avatar

Já se neúplně vyjádřila to bylo zpočátku...Ježíše líčí Nový zákon jako obřezaného Žida, znalého náboženského zákona, jejž lidé oslovují jako rabbiho, učitele Zákona. První generace křesťanů pocházela z velké části ze Židů a prvokřesťanské společenství bylo možné dlouho považovat za jednu z četných židovských sekt. I novozákonní knihy zaznamenávají, že se křesťané účastnili bohoslužebného života synagogy, se židy se stýkali a považovali se za následovníky judaismu. Díky existenci mnoha řecky hovořících židovských komunit ve Středomoří se nové náboženství mohlo rychle šířit. Brzy však mezi oběma skupinami dochází ke střetům a zřejmě v souvislosti s dvěma židovskými povstáními (6670 a 133135) dochází k odcizení obou skupin.[zdroj?] Další generace židokřesťanů zřejmě splývá s celou církví, tvořenou křesťany ze židovství a z pohanství, a ztrácí svou vyhraněně židovskou identitu. Ponětí o Ježíšově osobě z judaismu však prakticky úplně nevymizela. Pro židy, kteří se nestali křesťany, zůstává Ježíšheretikem, pokud o něm ovšem věděli. V Ježíšově době si však mezi židovským obyvatelstvem zřejmě získalo větší proslulost množství jiných reformátorů židovství. Z hlediska židovství byla osoba Ježíše problematická nikoli kvůli jeho učení, ale kvůli křesťanské víře, která označovala Ježíše za Boha.

Teprve od začátku 20. století se mnozí Židé začali o Ježíše, coby učitele Zákona, zajímat a začali jeho učení studovat v kontextu židovských dějin. Někteří z nich[47] nacházejí překvapivé shody mezi Ježíšovým učením a učením farizejů, které evangelia karikují jako pokrytce. Jiní autoři poukazují na podobnosti s židovskou sektou esejců. Poslední generace židovských teologů běžně vnímá Ježíše jako součást židovských dějin 1. století, ovšem neuznává jej jako syna Božího či Boha, ale jako pozoruhodného kritika náboženských omylů a morálních poklesků své doby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 21:00
avatar

Zdravím,

na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Já bych spíš řekla, že různá náboženská společenství se shodují v tom, že prostě vyjadřují obecně lidskou víru v někoho, kdo je nad námi. Jinak božstva v různých náboženství jsou velmi různá a těžko lze říct, že je to vždy jeden a ten stejný Bůh. Něco jiného by bylo, kdybychom ta náboženství rozdělili do skupin (jak je zvykem), tam už se dá podobností najít podstatně více. Např. náboženství abrahámovské tradice mají dozajisté společného Boha, i když ho chápou různě. Co se týče mezináboženské tolerance - tak to už záleží na lidech a jejich kulturní/ osobnostní vyspělosti. Křesťané (kteří opravdu splňují charakteristiku křesťanství) mají všichni stejného Boha a chápou ho stejně.


doplněno 06.09.16 21:43:

Culdo, já mám podezření, že si z nás někdo tropí žerty *smich* (soudím hl. dle některých autorčiných formulací, kde už to "přehnala").


doplněno 06.09.16 22:20:

No, tak to je hodně vážné, pokud je to vše pravda... autorka píše, že je důchodkyně, ale má uvažování 14-16leté dívky. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.09.16 22:00
avatar

Dobrý den, pokud nejste dostatečně informovaná, resp. tápete, tak se podívejte viz odkazy - asi to není vše, ale řekl bych, že autorka dotazů je stejná a problém zde řeší opakovaně (a není ji pomoci). Zda píše pravdu nebo zda žertuje je ve hvězdách. Zdravím!

https://www.poradte.cz/volna-…adstvi-kvuli-nabozenstvi.html .

https://www.poradte.cz/spolec…ory-nuti-na-schromazdeni.html . https://www.poradte.cz/spolec…ana-ze-nechodim-do-sboru.html . https://www.poradte.cz/spolec…h-nalezeni-prace-a-vira.html. . https://www.poradte.cz/spolec…ne-mne-odsuzuji-za-nemoc.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 22:22
avatar

- tak mne napadá - s jakými lidmi se to vlastně stýkáte a PROČ?!


doplněno 06.09.16 21:34:

ruzobabka

- to co píšete v 9:06 hod. je dost děs, pokud je to pravda ! - opravdu to nejde se od takových lidí odpoutat? - to nemáte žádnou rodinu, příbuzné, jiné známé - proč zrovna náboženští fanatici !? - ti Vás akorát tak zničí !


doplněno 06.09.16 22:33:

ildika

- možná si legraci dělá, možná ne - její případ je i pravděpodobný - jakobychom se s vymýváním mozků nesetkávali dnes a denně a pokud jde o náboženství - tam je možné úplně všechno. Paní má asi smůlu a je mi jí líto - spíše bych jí přála, aby si tu legraci opravdu dělala !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzobabka
Datum: 06.09.16 07:42
Mám známé především křesťany, ale i u nich panují neshody o svaté trojici. Letniční křesťanské společenství se staví proti katolíkům kvůli výzdobě v kostele, především sochám. Pokuď byste byli nejprve v jednom společenství a potom zavítali do toho druhého, tak by se k Vám Ti letniční křesťané chovali podezíravě, vyčítavě a s opovržením. Nechěli by Vás už ani vidět. Například hlavní větev křesťanství má rozdělené různé podskupiny sborů nebo malých sborečků a tam je často mezi nimi averze se navzájem snášet.Chápala bych ještě muslim s křesťanem, ale křesťan s podkřesťanem se přít je už divné.
Datum: 06.09.16 08:44
avatar

podkřesťan je pěknej termín... (-:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 08:49
avatar

Já ti stále, Růžo, nerozuimím. A to se opravdu snažím. Proč hledáš Boha mezi lidmi, mezi církvemi, v kostelích a modlitebnách? Proč se nezklidníš a nehledáš ho v sobě? Proč ke své víře stále potřebuješ obecenstvo? Proč, s odpuštěním, jako slepice, pobíháš od jednoho k druhému? Kapku jako slepá slepice, mi to příjde. *hej* Všimla sis, každá víra, každé seskupení pokládá modlitbu a zklidnění, za nejdůležitější součást víry. Zklidnění na kolenou, v tureckém sedu, kdy opakováním známých textů se duše odstřihne od světa a je sama s bohem. *hej* Děláš zásadní chybu. Zaměňuješ víru s církví. A v tom je rozdíl. Víra je v každém z nás a neseme si ji stále sebou. Církve, to už je o něčem jiném. To je pouhý kalkul. Obřad je vlastně divadlem. *hej* Zklidni se, medituj, modli se a nehledej jinde, než v sobě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzobabka
Datum: 06.09.16 09:06
Já tohle vím, že bůh je uvnitř v srdci. Někdo mne ale stále nutí chodit do křesťanského společenství, jakmile nebudu se povinně scházet s ostatními na bohoslužby nebo zahejbat do jiného společenství,tak budu prý podle pastora jednak odkopnutá od lidí jako prašivej pes, nebudu mít nikoho z přátel,rodiny,budou se všichni izolovat a to mne bolí samota.A ještě prý půjdu do pekla jako bezvěrec,kde jsou šílená muka bolesti v ohni.Toho se bojím, tak raději dobrým křesťanům vyhovím ze strachu.Dokonce mi vyhrožovali i morální policii, za neúčast ve sboru.Poslušnost bohu je nutná a závazná. Já se fakt trápím a bojím.
Od: ben®
Datum: 06.09.16 09:18
avatar

Dobrý den, a Vás nenapadlo, že ten pastor-manipulátor si z Vás dělá jen legraci? Zdravím!


doplněno 06.09.16 09:44:

No, já si myslím, že jen žertují a chtějí Vás postrašit. Vy jste dobrá křesťanka, tak se Pekla nemusíte bát.

Ať se Pekla bojí ten, který lidi manipuluje, má z nich užitek, straší je, vyhrožuje jim samotou a dělá z nich ustrašené a poslušné hlupáky bez vlastního názoru a rozumu.


doplněno 06.09.16 10:00:

Vy jste měla smůlu, že Vás do té sekty zatáhla před léty ta kamarádka. Zřejmě Vám něco slíbila a Vy jste zjistila, že to tam tak krásné není. Řekl bych, že jim tam trochu zlobíte a stále si udržujete (částečně) vlastní myšlení - což se jim nikdy líbit nebude. Vy hledáte společnost, ale to jsou např.

katolíci také (a nebudou Vás takto strašit a manipulvat až k naprosté poslušnosti). Takže, seberte poslední zbytek rozumu a šup pryč (třeba k těm katolíkům). Bůh to pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzobabka
Datum: 06.09.16 09:36
To by mne ani ve snu nenapadlo, že by si ze mne mohli dobří křesťané utahovat ze srandy.Jsou boží vyvolený lid, kteří respektují pravidla bible a jejich charakter má směřovat k poslušnosti a dobroťe srdce.Jakékoliv zlo je v rozporu s Písmem svatým a to by je zase tížilo svědomí hříchu.
doplněno 06.09.16 09:46: Dokonce mi řekli, že i ateista který je sebevíc hodňoučký a přívětivý k lidem, ale striktně nepřijal boha, tak bude stejně zatracen jednou do pekla. Jen oni se cítí vyvolení.Připadá mi to nucená láska s ovlivňováním mé psychiky.Přál by si takový nátlak víry bůh?
Od: janm*
Datum: 06.09.16 09:52

ruzobabka

Ano, to by nebyl Bůh ale velký "hlupák" a jak vidno, lidé často projektují svou "hloupost" do své vize Boha, pokud by takový Bůh byl pak v takového boha by nebylo třeba vůbec věřit, ten by vás odsoudil za méně než za neúčast "ve sboru", nač se tedy namáhat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 16:55
avatar

ruzobabka

- jéžiš - když to tady tak čtu - jak já jsem ráda, že přijdu do pekla ! - co bych si v takovém hloupém nebi počala?! - to bych "nepřežila" !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 06.09.16 09:42

Jakákoliv církev, či náboženská společnost není pro Boha, ten takové věci nepotřebuje je čistě pro lidi a to proto že jim takto má být napomáháno, vzájemně si pomáhají aby mohli svůj duchovní život nějakým způsobem udržovat rozvíjet a "realizovat se v něm", je-li ale účast v jakékoliv náboženské skupině pociťována jako "břemeno, překážka" pak neplní pro jednotlivce svou funkci je to v podstatě "kontraproduktivní" a v tomto případě jsou pak dvě možnosti, buďto hledat společenství s jejímž přístupem se mohu ztotožnit a kde mi "bude dobře" a budu se moci "realizovat" nebo se věnovat duch. životu individuálně bez příslušnosti k jakékoliv "vnější" náb. společnosti. To platí pro všechna náboženství proudy směry co jsou na této planetě. Proto je na světě tolik náboženských společností a sekt, protože ne každému vyhovuje jen "jedna". Čili má-li člověk potřebu praktikovat svou víru ať je jakákoliv v nějakém společenství nezbývá než hledat takové které mu bude "vyhovovat", "hloupé řeči" typu "když nepřijdeš do kostela nebo našeho sboru" skončíš v pekle je třeba "pouštět druhým uchem ven" a místo toho hledat "to své". Život je krátký na to aby ho člověk trávil ve společnosti kde "nechce být"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 06.09.16 18:55

Kristovanoho ! Vyhrozovani moralni policií - co to je? Strach z takoveho vyhrozovani muze mit snad jen uplne pomatenej chudak zmanipulovanej trotlem, bezvercu je tolik, ze by se ani do pekla vsichni nevesli *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 19:49
avatar

Babičko, církev není kalkul, je to společenství, živé Tělo.

To se ale netýká sekt, tam si může člověk i srazit hlavu.


doplněno 07.09.16 12:47:

Všichni ti andělíčci, pozlacené věci a vysoké stropy - to je kvůli lidem. Narozdíl od nás, kteří v dnešní době máme toho naleštěného kolem sebe dost, to tak dřívější prostí lidé neměli. Bydleli v chalupě s udusanou podlahou a s okny beze skla. A chtěli si někde připadat krásně, "jako v nebi". Kostel má svým interiérem symbolizovat nebe a dávat věřícím naději, že se sami stanou jeho součastí. Zejména dříve se na takovou symboliku hledělo. Co se týče konkrétně malých andělíčků - určitě víte, jaká byla dětská úmrtnost, skoro každá maminka zažila smrt svého malého dítětě (a často ne jednoho). Ti andělíčci symbolizovali malé zemřelé děti - pro útěchu jejich rodičům a pro znázornění toho, že se tyto nevinné duše dostaly hned do nebe. Další výhody nazdobených chrámů jsou ty, že se tímto velice podporovalo umění a kultura, protože se tam uživilo hodně různých umělců (kteří často měli hluboko do kapsy a bez těchto zakázek by nemohli všichni fungovat). Dneska z toho také máme užitek, protože i kvůli těmto chrámům a jiným církevním stavbám sem jezdí spousta turistů; taková stavba totiž není jednorázovým vyhozením peněz, nýbrž trvalou investicí do budoucnosti národa.

Člověk je skutečně před Bohem jen malým, nepatrným červíčkem. Na to, aby to zjistil a pocítil, nepotřebuje žádný pohled na nazdobený chrám; stačí, aby se někdy s Bohem setkal osobně. To však neznamená, že nemá žádnou cenu. Naopak.


doplněno 07.09.16 15:00:

Culdo, však já vím. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 07:33
avatar

Ildika, stále trvám na tom, že církev je kalkul. Ty vysoké stropy v chrámech, prdelatí andělíčci, zlato, kam se podíváš, hlavou vymyšlené obřady, kadidlo, zpovědi, to všecko má za úkol, dokázat, jakým červíčkem věřící je. Pouhým mušincem na tváři boží. *hej*Strašení, vymýšlení trestů pekelných. To všecko má jediný cíl. "Na kolena! Chátro hříšná!"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 14:46
avatar

ildika

- dovolím si poznamenat, že na náboženství jsou nejkrásnější a nejsmysluplnější právě jen ty chrámy, obrazy a "cingrlátka" ... to mají rádi i ateisti .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 19:47
avatar

Pokud někdo věří v jednoho Boha, ale neuznává Trojici, nevztahuje se na něho označení křesťan. Zpravidla to jsou různá uskupení vycházející ze Starého zákona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 23:11
avatar

Culdo: já taky DOUFÁM, že je to jen legrace. Dokud autorka nenapsala, že je důchodkyně, tak jsem byla spíš sklonna tomu věřit - myslela jsem, že je to nějaká mladá, nezkušená dívčina, která se hned na počátku života takto nepěkně zamotala do osidel sekty. To se bohužel občas stává... Soudila jsem podle způsobu, jakým jsou příspěvky napsány. Ovšem tu "čerstvou důchodkyni" jí moc nevěřím, a tím pádem si nejsem jistá, zda bych měla věřit i tomu ostatnímu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 21:55
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.09.16 10:32
avatar

Růženko, kolik je ti roků? Co děláš, pracuješ nebo studuješ? Jestli ti to není proti srsti, napiš, jak si představuješ svůj život. Jestli ale nechceš být upřímná, tak raději nepiš vůbec. Jakou práci chceš dělat? Chceš muže? Milence? Děti? Dům? Proč vlastně hledáš boha v církvích a ve společenstvech? Jakou máš doposud rodinu? ;) Omlouvám se, nechci být vlezlá, ale to všechno by teprve dalo nějaký význam tvému hledání, tvým strachům a tvé nejistotě.


doplněno 06.09.16 15:57:

No vidíte a já jsem vás typovala na mladé děvče a tak jsem si říkala, jestli byste se nechtěla zamyslet nad řádem. Řádových sester je několik. Každý řád má nějaká pravidla a nějaké požadavky. Myslela jsem si, že by vám mezi "sestřičkami" nemuselo být špatně.;) A vy děvče vůbec nejste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzobabka
Datum: 06.09.16 12:49
jsem čerstvá starobní důchodkyně a jsem úplně sama vdova bez dětí a rodiny.Mám jen přátelé hodní kesťané, kteří nemají cit ani pochopení ke mne.
Datum: 06.09.16 19:42
avatar

Do kláštera mnozí chodí i "na stará kolena", ale paní by si v každém případě měla srovnat v hlavě, že pokud ji někde někdo zastrašuje a omezuje její svobodné rozhodování (kam chce patřit), rozhodně to není dobrý spolek a nejlépe bude se co nejrychleji sbalit a zmizet odtamtud. :-D

Ono to tedy vlastně ani k smíchu není, protože zvlášť některé sekty jsou skutečně nebezpečné. Otázkou ale je, jestli je to myšleno vážně, anebo je to zase nějaká provokace (jakých se tu v poslední době bohužel vyrojilo nějak moc).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 16:45
avatar

no tak pravda, já na vaše otázky obvykle nereaguji, ale když vidím vaše znalosti ...

Židovský Hospodin, křesťanský Otec Stvořitel a mohamedánský Alláh je jeden a ten sám bůh. Klidně k těmto třem pojmenováním můžete přidat jedno další. Indiánské Wakan Tanka znamená Veliký duch, který stvořil svět.

Tak si vyberte. Při mši klidně můžete tancovat kolem ohně, s tomahawkem v ruce. :)

No a k dotazu proč si náboženské skupinky a podskupinky navzájem nadávají. U některých klerikálů nepoznáte, zda slouží pánbíčkovi nebo čertovi. To jsou takoví ti správní kazatelé jediné svaté víry, kterým se říká sakramenti. Holt už je to tak. Sakramenti byli, jsou a budou všude a bez rozdílu v každém náboženství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 12:32
avatar

tohle je těžký - to jest tohle je odpověď z pozice liberálně demokratické společnosti, která si na základě hlavně posledních cca 250 let (tj. dík osvícenství, francouzské revoluci atd.) dokázala nejen zavést legitimnost relativizujících a protináboženských postojů, ale i patřičně pokrotit, moderovat zdejší křesťanské pojetí víry, pak si můžete tvrdit, že si Boha, náboženství můžu představovat a spoluvytvářet, jak mě zrovna napadne..., ovšem s takovýmhle přístupem pochopitelně nic pořádného nevybudujete..., už jen z principu k tomu, aby něco opravdu fungovalo, musím to sdílet a spoluvytvářet s nějakou skupinou ostatních lidí, samozřejmě dle určených pravidel (to je asi tak, jako byste chtěl vybudovat politický program na tezi ´všichni jsme lidi´ (což si mimochodem podstatná část naší společnosti nemyslí, a velmi striktně vyděluje skupiny fakticky podlidí, ale to je jiná smutná záležitost...) - to je sice hezký, ale nic konkrétního a funkčního na takovém veleobecném tvrzení pořídit nedokážete...);
jakmile začnu budovat nějaké společenství s danými pravidly, výkladem, tak na nejrůznějších pro nezúčastněného "detailech" začne sakra záležet - prostě přístup Bůh je jakejkoliv, k napojení s ním můžete postupovat jak vám libo a coby věřící se můžete chovat a dělat si taky dle libosti, je jasná blbost..., na tomhle nevybuduju žádnou víru, ale jen rozplizlou a bezcennou parodii na ni...;
takže jakmile se začnete snažit o to být autentickým věřícím, začnou pro vás být různá pravidla a výklady důležité, zásadní
(z hlediska té liberální společnosti - která samozřejmě ze svojí podstaty musí mít pro takový autentický prožitek víry pochopení - jde o to, aby dokázala uhlídat, že každý (včetně absolutních minorit) má právo na své pojetí, a jediné nepřekročitelné pravidlo je, aby tímto svým pojetím nenarušoval právo na jiná pojetí - že je to zároveň věčná kvadratura kruhu, je jasné, záleží na stále se situaci přizpůsobující politice, jestli navzdory tomuhle rozporu liberální demokracie fungovat dokáže, nebo ne)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 07:42
avatar

Všimla jsem si, co jste doplnila k původní otázce. Uvědomte si, že to že se křestanské církve k sobě chovají jako vlci, to není tím, že jsou rozdílné, jiné. To je v tom, že jsou v nich lidé. Lidé, kteří touží mít navrch. Být v církvi, která je silnějí a milovanější, než ostatní. A papež to moc dobře ví. Ví jací parchnti lidé jsou. Nedělá si vůbec žádné iluze. Papež je voleným úředníkem. *stop*A vy utíkejte odevšud, kde vás zastrašují, posmívají se vám, nemají vás rádi. Běžte raději do nemocnice číst dětem pohádky. To se i Bohu budete líbit více.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzobabka
Datum: 07.09.16 12:13
Vymyšlenosti a pohodlnost lidí si stanovovat vlastní podmínky v církvi není o svobodné lásce k bohu, ale o manipulaci za nějakým prospěchem např.dávat příspěvky jen těm vyvoleným a oni si za to koupí např nové auto, dům.Tak asi proto nutí, aby neztráceli své sponzory na milodary. Pastorové většinou nechodí ani do práce.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.