Proč lidi jsou na sebe zlí

Od: Datum: 09.09.16 05:54 odpovědí: 22 změna: 11.09.16 20:32
Už není doba, kdy mezi lidmi byla láska a dobro. Lidi se k sobě chovají bezcitně a jeden druhého by nejraději ušlapal. Co je to za dobu dnes? Také to tak prožíváte? Zlaté staré časy za Boženy Němcové, to lidé měli k sobě více citu a pochopení.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 06:07

Jak víte, jak to vypadalo za Boženy Němcové? Z její vysněné Babičky? Nebo z jiných pohádek?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 06:15

Přesně tak. Lidé jsou prakticky pořád stejní - mění se vlády, móda, technologie, ale lidské charaktery zůstávají stejné. Takže to, co prožíváte Vy (tazatelko), to zcela jistě prožívali lidé v době Barbory Panklové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.16 06:21
avatar

Dobrý den, a to myslíte všechny lidi nebo pouze ty hodné křesťany ze sekty? Zdravím!


doplněno 09.09.16 06:41:

Paní Růženko, já bych Vám rád pomohl, ale mohu jen odpovídat na Vaše opakované dotazy. Téma máte stále stejné - ta "Vaše" sekta a špatní lidé, kteří Vám jen ubližují. Už jsem si říkal, že budu ty Vaše otázky ignorovat, protože Vy si poradit nenecháte, ale nějak mě to fascinuje. Přesněji fascinuje mě to, že se nedokážete zbavit sekty a žít vlastní život. Takže, ještě jednou - vymaňte se z té sekty a pořiďte si třeba pejska (ten Vás nezklame jako člověk). Jinak, já jsem schopen docela slušné empatie, ale jen jednou, resp. potom už to obtěžuje, když nevidím žádný výsledek - a to je Váš případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzav
Datum: 09.09.16 06:30
Tím myslím bezcharakterní lidi, jsou v náboženství, mezi nevěřícími a dokonce i tady v poradně, ale nemyslím tím konkrétně Vás. Neberte to osobně. Někdo má k tomu sklony. To bych si nemohla ani dovolit někoho urazit, to bych dopadla já tady špatně a to tak nechci.
Od: maky®
Datum: 09.09.16 06:29
avatar

Dobrý den, všimla jsem si, že někteří lidé jsou nejvíce zlí na toho, koho mají nejraději a kdo je jim nejblížší, tím by se vysvětlovalo rčení, že jsou cizí lidé kolikrát lepší, nežli vlastní rodina. Ale proč se tak divně chovají, to fakt nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzav
Datum: 09.09.16 06:42
Dříve se hodně pracovalo na poli za kus žvance a peněz moc nebylo. Dneska je to samej mocipán manažer a politik, kterej chce jen hrabat prachy, aby on se měl nejlíp na úkor oškubání svých poddaných oveček co na něj dřou. Peníze a moc vládnou světem, ale lidská láska už vymizela. Důchody nám přidají jen o 40Kč., ale sobě mocipáni umějí přidat 200x více. Je to hnus velebnosti.
doplněno 09.09.16 06:46: Je pěkný citát od Václava Havla " Pravda a láska musí zvíťezit nad lží a nenávisti "
Datum: 09.09.16 06:54
avatar

Nemáte pravdu, že dříve lidi byli na sebe hodní. Vůbec ne! Žebráci, mrzáci, vysloužilci, obecní blázni, nemanželské děti, sirotci, staří lidé ve starobincích, služky, děvečky na statku. Ti všichni byli bez střechy nad hlavou, spávali na slámě, kam si přišel udělat dobře nejen sedlák. Týraná zvířata, týrané děti, hlad, špína, nemoce. Jen to nikdo nebral tak tragicky, jako dnes křivý pohled, škaredé slovo. Ve vytápěném bytě s teplou vodou a plnou ledničkou. *plac*Babička B.Němcové? Nevšimla jste si Viktorky? Na ni byli také hodní? A děti v rodině, kde Barunka jedla "zajíce"? Konec konců i babička. Ta v podstatě neměla kam jít, tak šla dělat chůvu, za stravu a byt.

Tím vším vůbec nechci říci, že je všechno vpořádku. To vůbec, ale vadí mi vzdychání po něčem, co neznáme. *sok* Zamyslela jste se nad sebou, kolik lidí jste vytočila? Kolika lidem jste pomohla? Ne tak jak jste si myslela, že by pomoc měla vypadat, ale tak jak ji potřeřebný potřeboval, chtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 08:50
avatar

Růžo, já jsem si myslela, že už Vás to pustilo. A hleďme, zase ty staré a otřepané nářky. Jak je vidět, závist Vás neopustila a neopustí. Nechtěla bych být na Vašem místě. Co z toho života máte, když se neustále užíráte tím, že se mají lidé kolem Vás dobře. Vy si stěžujet na lidi kteří by jeden druhého ušlapali, ale sama byste nejraději vyvraždila ty co se mají lépe než Vy, protože si to něčím zasloužili. Takže já vůbec neprožívám to co Vy, protože jsem spokojená a naopak si užívám dnešní doby. Za časů Boženy Němcové bych teda žít nechtěla, zřejmě o té době víte hodně málo, nebo nic. A jestli čerpáte z románu "Babička", tak ani ten příběh jste dobře nepochopila.

A za druhé, stěžujete si na lidi kteří nemají pro druhé cit a pochopení. Ale Vy sama jste zářný příklad právě takového člověka. Z Vašich slov čpí závist a zlost na všechny, co se mají dobře, co jsou mladší než Vy, co budou hezčí než Vy, chytřejší než Vy a tak dál. Vás ta závist jednou "sežere".

A u Vás ta láska nad nenávistí teda opravdu nezvítězila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruzav
Datum: 09.09.16 09:22
Tak si mám naivně myslet, že naši politici jsou pracovně schopní a zaslouží si tak vysoké platy i když nic neprodukují a jen se přiživují na daňích nás všech.Dala bych jim 15tis.Kč hrubého a lopatu. Spousta lidí na ně nadává, že jsou nepoctiví a chamtiví.Za spaní ve sněmovně bych také chťěla těch 60tis.Kč.Je to pravda, makat se jim nechce!
Od: ben®
Datum: 09.09.16 09:25
avatar

Dobrý den, berte to třeba tak, že až Vy skončíte v tom Pekle (za svou nenávist, zlobu a závist), tak tam budete v dobré společnosti . Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 09:30
avatar

Ježiš, tak se dejte na politiku taky a nebrečte tady, jak se máte špatně a ostatní dobře. Ano, lidi jsou na sebe zlí. Je hodně lidí = je víc zlých lidí (ale taky víc hodných). V době "Babičky" se měli dobře snad jen křesťani z vyšší třídy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 09:36
avatar

lidi jsou odjakživa zlí i dobří - anebo spíše ani zlí, ani dobří - prostě stejní, jako ostatní "zvířata" ... co si myslíte, že - jako člověk - jste? - stejnej "mraveneček" jako ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 09:53
avatar

I za Boženy Němcové žili jedni v zámku a druzí v podzámčí, ono se zas tak moc nezměnilo. Ale máte pravdu, jsou lidé závistiví, každý jde za svým i přez mrtvoli, učí se to už i děti, být aucajdr se nenosí, být v něčem ten druhý je špatně. Za to nemůže žádná doba, žádný režim, to my lidé jsme ochotni pro peníze zavraždit i vlastní babičku, nestýkat se se členy rodiny kteří vlastní prací dosáhli větších úspěchů než my. Závist je to co tu vládne ale to nebude chyba politického zřízení.


doplněno 09.09.16 10:05:

Datluji to rychle a dělám fatální hrubky, prosím vás nevšímejte si jich. Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 10:03
avatar

Nemyslim si,ze jsou lide horsi,ale spis porad stejni.. Dobrej,hodnej,zlej clovek byl vzdy v jakekoliv dobe.. Navzdy mi zustane v hlave co mi davno vypravela moje mamca.Vypravela mi o sve mame,moji babicce, ktera zila s rodinou v jedne vesnicce v dobe valky.Pry se casto stavalo,ze gestapo vletelo do domu a odvedlo tatu od rodiny atd.Pry gestapaci neprisli nikdy nahodou,ale vzdy to bylo na udani sousedu-"kamaradu", takze lide nejsou lepsi,horsi,ale dobri lidi a svi..ne ziji v kazde dobe..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 10:10

Moje babička (žijící ve vsi) říkala, že když byla dítě, měli k sobě lidé blíže než dnes, že hráli různé hry, společně pásli husy, krávu atd. všichni jak maladí tak tarší se scházeli a někdo hrál na hudební nástroj.

Tehdá bych myslel že se asi nepsalo o kdejakém diletantovi, zloději vrahovi, jako dnes kdy jsou média asi blíže člověku, takže to neznamená, že lidé byli lepší, pouze třeba neměli přístup k těm informacím.

Ale myslím si, že díky modernímu způsobu života přibývá lidí, kteří jsou na tom hůře co se týče mezi lidských vztahů.

Ti, kdo nadávají na ty, kteří nepracují fyzicky ale hlavou mi připadají hloupí a nepřjemní svou nesnášenlivostí. Pokud chcete právní stát, musí zde být lidé co papírují a kontrolují to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 09.09.16 10:40

K tomuto tematu ma kdekdo co rict, protoze skoro kazdy clovek to citi aspon obcas podobne jako "ruza", ale nikomu se nechce tohle ventilovat jako svuj pocitovy problem, nikdo rad neprizna negativni dopad na vlastni psychiku, kazdy zdravy clovek chce byt vitezem nad zlobou a nenavisti a proto radeji bagatelizuje to ruzne "zlo" s poukazem na dobre a lepsi, otrepe se a hrde bojuje s nesvarem jak jen umi, aby se citil pokud mozno spokojene a vetsinou to i zvladne, ostatne zivot je prece boj a silnejsi vitezi *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 15:39
avatar

A o tom to preci je,ne? Clovek ma vzdy moznost volby a bud se tomu podda a bude mit depky atd.,nebo se na vse bude divat tou lepsi stranou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 10:13
avatar

Víte co je zajímavé? Je zajímavé, že vidíte politiky, podnikatele, boháče, podrazáky, vykuky. Že nevidíte miliony obyčejných, hodných lidí. Možná, že je vidět ani nechcete. Jste šťastná ve své závisti a nenávistí. Jen nezapomeňte, že toto všechno je rouhání. Všecko se to může otočit a vy teprve pak uvidíte, čeho jste si nevážila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vanad1*
Datum: 09.09.16 22:48

Pusťe si F.L. Věka a tam uvidíte, jak se k sobě lidi chovali. Naprosto stejně jak popisuje dnešní způsob chování. Spíše na sebe byli co do peněz mnohem horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 12:24
avatar

Vanad, Ruze je to jedno. Ona se tím baví. Vždycky po nějakém čase přijde a snaží se rozpoutat diskuzi na stále stejné téma. Nic se jí na tomto světě nelíbí a všechno je špatné. Lidé jsou zlí, "kamarádky" ji nemají rády a podvádějí ji, chodí do kostela a není spokojena s farníkama, ani s farářem, zubař jí neudělá hezké zuby, protože prý není bohatá a nemůže si to zaplatit, a tak dál. Nejvíc jí leží v žaludku spokojení lidé. Ty nemůže strávit, protože jí to závist nedovolí. Je to nešťastný člověk, nebo nějaký "robot", který je naprogramován k tomu, aby byl ve všem negativní. Nebo se jednoduše nudí. Ale i tak je k politování, protože i nudící se člověk, nemusí mít potřebu všechno kolem sebe pomlouvat a snažit se vyprokovovat spory. To už tady kdysi dávno proběhlo, když sem přišla poprvé a ještě ji tady nikdo neznal. Lidi ji vzali celkem vážně a snažili se jí něco vysvětlovat a i pomáhat. Ale nebylo to nic platné. Sále si mlela tu svou a dokonce začala napadat ty, kteří neodpovídali podle jejího "gusta". Takže ona nebude číst F.L. Věka, ani se dívat na seriál. Ji to vlastně vůbec nezajímá. A tu Boženu Němcovou použila jenom jako zástěrku a vějičku k tomu, aby mohla rozpoutat diskuzi. Všimněte si, co píše dál. Ihned sklouzne k politické situaci a začne napadat podnikatele a nadávat na politiky a tak dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 13:45
avatar

- pokud Růža jenom neprovokuje - tak musí být asi spíše dost nešťastná. Pokud se týká Babičky - taky jsem ji měla, jako dítě i puberťák ráda - holt to ta "Božka" dobře napsala - ale myslím, že i dnes existují společenství a rodiny s takhle hezkými vztahy. Jenom asi nesmějí "dělat politiku" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 20:32

jsem štastná že se mi to vyhnulo někomu něco závidět. Jeden má něco co ten druhý nemá a obráceně.hlavně at ta světová politika nevigraduje tak aby nebyla válka, stačí ty nehody na ulicích, nemoce atd.At si lidé váží relativního klidu a nepokouší osud.a jak se k sobě chovají , tak to je v nás v lidech , vždy je lepší být slušný, empatický a ohleduplný k druhému.přeji hezké dny , klid , lásku a pohodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.