Předčasný duchod

Od: Datum: 19.05.14 20:30 odpovědí: 3 změna: 20.05.14 11:12

Dobrý večer. V srpnu 2015. bych splnil podmínky a jít do předčasného duchodu. Ted jsem zaměstnán jako zaměstnanec. Kdy zažádat o přiznání k předčasnému duchodu a výpočtu? V práci kdy mám ukončit pracovní poměr mám na dobu určitou. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 20:42
avatar

Žádost o důchod můžete podat nejvýše 4 měsíce před datem nároku, takže někdy v průběhu dubna 2015. Pracovní poměr na dobu určitou Vám skončí datem uvedeným v pracovní smlouvě, ten nemusíte nijak ukončovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 21:37
avatar

Libore, proč si neprojdete odpovědi na své předchozí dotazy (mám dojem, že na toto už jsem odpověděla) a proč v nich nepokračujete? Takhle odpovídajícím ztěžujete práci (musí si předchozí dohledávat).

Zaměstnání musí skončit den před datem, od něhož budete pobírat předčasný důchod. Pokud máte pracovní smlouvu sjednánu na delší dobu, budete muset včas dát výpověď (zaměstnavatel Vám bude muset pro OSSZ potvrdit, že od data, od něhož žádáte předčasný důchod, u něj nebudete pracovat).

V době pobírání předčasného důchodu byste mohl pracovat pouze V takovém zaměstnání, z něhož by se neodvádělo sociální pojištění (DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně nebo DPČ s odměnou do 2.500 Kč).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.