1x

Tvrzení mechanika o nutnosti výměny spojky

Od: Datum: 10.12.14 20:11 odpovědí: 15 změna: 12.12.14 23:08

Dobrý den,vlastním vůz škoda felicia,pedál spojky lze sešlápnout s vynaložením větší síly,spojka zabírá už víc nahoře, je původní. Ale jde mi o tohle-automechanik mi tvrdil, že spojku je třeba vyměnit, protože se mi můžou při rozjíždění se ulomit nějaké dva zahnuté plechy. Nevím, jak to souvisí s tím, že spojku lze vyšlápnout s vynaložením větší síly...

Klamě mě automechanik, nebo je tu nějaké riziko kvůli těm dvěma zahnutým plechům? Možná myslel ty dva plechy,co jsou na ložisku spojky,nevím...?

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hans*
Datum: 10.12.14 20:16

moc bych uvítal odpověď i od gumídka,protože jsem si všiml,že Felinám rozumí

Díky samozřejmě i ostatním za názory, s pozdravem Honza

Datum: 10.12.14 20:21

pokud spojka neklouže a nevydává divné zvuky bych jen jezdil až se to rozbije stejně se bude měnit celej set

ještě je otázkou jak ztuha de ten pedál a jestli neni přirezlý lanko v bovdenu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.14 20:41

Sešlápnout pedál spojky jde s větší silou než u jiných Felicíí,ale nic hrozného! A rozhodně při tom sešlapování pedálu nejsou slyšet nějaké zvuky, nebo něco takového, jen už zabírá víc nahoře.

Mám spíš podezření,že mě straší,protože říkal,že když budu stát na křižovatce,tak při rozjezdu se mi můžou ulomit nějaké dva zahnuté plechy.Asi chce kšeft...

Datum: 10.12.14 21:05

Sám jste si odpověděl-asi chce kšeft!

Jediná rada pkd tomu nerozumíte-změnte mechanika!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.14 22:18

Prý mi spojku udělá na Felicii 1.3 za 3500-4000kč, tedy spíš si řekne o 4 tisíce. Bez dokladů prý. Bude to spojka sada-firmy Valeo.

Co na tu cenu říkáte?

Datum: 10.12.14 22:24

Spojková sada Valeo na Fe stojí do 1500 Kč. Práce to nějaká je, ale na Felicii nic hrozného, za dopoledne se to stihnout dá.

doplněno 10.12.14 22:26:

Což kdyby to dělal pět hodin, tak je to 500 za hodinu, tolik nenecháte v profesionálním servisu. Vykašlal bych se na něho, nechte si to nacenit v nějakém servisu, můžete se dostat cenou níž a máte doklad.

doplněno 10.12.14 22:34:

cena za práci v servisu bude u Felicie kolem 1500 až 2000, tedy komplet to vyjde pořád líp než u toho Vašeho "kamaráda mechanika"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.14 22:37

A ta spojka Valeo je dobrá? Kolik se s ní dá najet km? Snad zvládne nějakých 100 000km?

Datum: 11.12.14 00:20

Já kupuji jedině Sachs 600 lamela+800přítlačák+ložisko výrobce ZVL

Tuhost pedálu dost ovlivňuje suchýkomínek spojky, po kterém šoupe ložisko a to pouzdro (díra) ve které je páka spojky s hřídelkou (druhý konec hřídelky zakončeno Y vydličkou a konce Y působí na ony 2 plechy spojkového ložiska. Ulomení je nepravděpodobné, protože vydlička je těsně kolem ložiska, takže na ty plechy tlačí u samého začátku. Nekoná se tedy ani prohnutí 2mm plechu natož ulomení (není to kalené, tak ani prasknutí se nemůže konat).

Spíš staré ložisko přidřené může vybrousit jazyky přítlačáku, ale to by bylo slyšet a dost.

Dále tuhost a přidrhávání pedálu ovlivňuje prasknuté či omačkané pouzdro pedáloví konzoly. Pozná se to i tak, že při sešlapování pedálu spojky se hýbe pedál brzdy, jak to celé pracuje.

Mechanik chce kšeft, ale ti většinou neumí pečlivě pracovat a neznám žádného, který by ten komínek spojky omazal vazelínou na čepy brzd (bílá mléčná TRW vazelína konzistence MOGUL LV2-3 na ložiska i barvu mají stejnou).

Zde odkazy na spojky zde na poradně s obrázky:

doplněno 11.12.14 00:24:

https://www.poradte.cz/auto-m…5-nevraci-se-pedal-brzdy.html

https://www.poradte.cz/auto-m…-slyset-spojkove-lozisko.html

podobne...

https://www.poradte.cz/auto-m…18147-tvrdy-pedal-spojky.html

https://www.poradte.cz/auto-m…licia-asi-odchazi-spojka.html

doplněno 11.12.14 00:26:

Jo a bacha na přítlačák pro 1.6ku a 1.9D. Ten je pak tvrdý, jak popisujete. Používá se na těchto motorech a nebo u 1.3 pro sportovní účely, kdy je prokluz při prudkém plném výkonu nežádoucí.

doplněno 11.12.14 00:47:

amd-autodily.cz , cc-autodily (zatím vedou v rychlosti a spolehlivosti) a nebo kamenné obchody ve městě.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 11.12.14 00:41

Moc dík a ještě, v jakém obchodě nakupuješ ty díly na spojku?

Datum: 11.12.14 15:15

Prosím Tě, nevíš o nějakém názorném videu, jak funguje spojka při sešlápnutí pedálu...prostě jak to celé funguje i jak tam pracuje to ložisko. Třeba na youtube. Ty tomu rozumíš, tak dokážeš posoudit mnohem lépe, jaké video je vhodné. Já jsem elektrotechnik, autům nerozumím.

Moc díky

Datum: 11.12.14 16:35

Princip spojky:

jiné:

doplněno 11.12.14 16:36:

Já jsem elektronik

Datum: 12.12.14 23:08

Tady máš ještě něco kolem převodovky velmi názorně

Datum: 11.12.14 11:24
Valeo dodává spojky pro PSA v prvovýrobě,tudíž asi je Ok.Osobně jsem si ji měnil po údajně najetých (dle tacho) 180 000km (odhad spíš 250 000)a za cenu kolem 3000kč byl celý set-lamela,přítl.kotouč,vyp.ložisko.šlo o xantii 18i16V-práce( nejsem mechanik a delal jsem sam dez pomoci nevelych 6hod),na filete bych tp videl na necele 3hodiny
doplněno 11.12.14 19:16:

Omlouvám se za chybičky-psyl jse to narychlo v práci!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.12.14 16:08

Na fáčku jsem nechal měnit spojku. Dal jsem tam spojku od LUK za 1450 korun. Nechtělo se mi do toho vrtat, protože jsem línej. V servisu si řekli 3000 za práci ale ta spojka je dobrá :) lepší než originál - hlavně v tuhosti přítlačáku

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.