Seřízení spojky felicie

Od: Datum: 22.06.12 10:15 odpovědí: 3 změna: 22.06.12 11:11

Dobrý den,

vlastním škodu felicii a poslední dobou mě zlobí řazení rychlostí např. při běhu motoru, když chci zařadit 1. rychlostní stupeň ( samozřejmě se sešlápnutou spojkou na doraz ) musím na řadící páku dost silně zatlačit, než tam kvalt zaskočí, nebo když chci vyřadit ze zpátečky musím taktéž silou tlačit na řadící páku, dříve to takto ztěžka neprobíhalo ...

A když jsem zkoušel hýbat maticí na spojkovém lanku ( pod haupnou ), zjistil jsem, že se neotáčí pouze matice, ale celé lanko i se závitem, je to vpořádku? Nebo bych měl při otáčení maticí závit pevně uchytit do kleští, aby se otáčela pouze matice?

Také bych se chtěl zeptat, když nasadím klíč na onu matici, mám vykonávat pohyb klíčem od shora dolu, nebo s dola nahoru abych vyřešil problém s těžkým zařazováním rychlostí?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 22.06.12 10:28

Zvrchu na převodovce je taková páka ke které vede bowden s lankem a na konci je matice, tu přitáhnout. Jen si dejte pozor aby spojkový pedál nebyl moc vysoko a byl v přibližně v rovině s brzdovým pedálem. Pak už by to bylo na výměnu lamely, nebo celé spojkové sady.

doplněno 22.06.12 10:48:

Tu matku najdete tady

doplněno 22.06.12 10:53:

Ano to táhlo podržte kleštěma a dotahujte po směru hodinových ručiček ( shora dolu )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.12 10:49

Na spojce se dá seřídit jen výška pedálu (tou maticí na lanku). Výška pedálu spojky musí být stejná jako brzdového. Pokud i přesto jde řadit blbě, tak se dočasně dá nastavit pedál spojky trochu výše, aby se prodloužil chod sešlápnutí spojky.

Seřizuje se tak, že pedál spojky se rukou zvedne nahoru a podepře třeba cihlou. Lanko je v tu chvíli volné a za vidličkou se chytne kleštěmi nalisovaná závitová redukce (kleštěmi se nechytá závitů na lanku, ale prostorem za nimi a zase ne lanka). Pak se dá maticí pohybovat po závitech.

Pokud bude pedál dost vysoký, tak už ta spojka odejde brzo a je to nouzové řešení. Dlouhým chodem se namáhá lamela a pokud je to takto řešené dočasně, tak stejně i obložení spojky už bude sjeté, takže je to na kompletní výměnu spojky.

doplněno 22.06.12 10:56:

Seřizovat při zvednutém pedálu, kdy lanko bude bez pnutí ochablé!

doplněno 22.06.12 10:59:

are, to je převodovka favorita. Felicie tu páku mají jinak natočenou a ve vydličce mají uložení bovdenu, nikoliv matku, jako favority.

Jen ať nemateme tazatele, jinak nic proti nemám *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klauze
Datum: 22.06.12 11:11

Mnohokrát Vám děkuji s přiloženým obrázkem je tomu velice dobře rozumět.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.