Pitbull vs agresivita

Od: Datum: 27.03.14 19:03 odpovědí: 13 změna: 28.03.14 15:36

Dobrý den, chtěl bych se zeptat je napsáno na internetových stránkách, že americký pitbull je vhodný pro zkušené chovatele. Chtěl bych psa, který je vhodný k dětem, dá se vycvičit, dá se pustit navolno, můžě běhat vedle kola, hodí se na doktreking a vychází s ostatními psy! Když sním budu chodit na cvičák a socializuji ho s hodně psími plemeny... nebude v pozdějším věku agresivní? A celkově hodil by se pro mne?

doplněno 27.03.14 21:44:

Doplnuji otázku, psa jsem měl tvrdohlavé knírače... na cvičák jsem nechodil, socializoval jsem je a ostatních psů si nevšímali a celkově dobře poslouchali. Jenom nevím jestli o těch pitbullách je to výmysl, nebo jestli potřebují tak náročnou výchovu. Předem bych si samozřejmě zjistil informace od chovatelů a určitě bych zakoupil s PP :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 19:16
avatar

bratr měl 2 stafordy měl je od štěněte a oba se dožili cca 7 let a musim říct že oba byli milionový měli rádi děti a nebyly snima téměř žádný problémy akorát ten první se s oblibou válech v hov...ch a pak byla radost ho koupat *smich*

oba prošli výcvikem a byly papírový

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xixi*
Datum: 27.03.14 21:20

To všechno pitbul zvládne, pokud je páníček rozumný, psa dobře socializuje a pokud není příliš zkušený, nechá si poradit třeba na (dobrém) cvičáku. Ale potřebuje denně unavit nejen fyzicky, ale i hlavu.

Já bych o začátečníkovi nedoporučil, ale pokud si o něm dopředu hodně zjistíte, zajdete se na práci s tímhle plemenem podívat třeba na ten cvičák a najdete někoho kdo na vás "dohlédne", ta proč ne.

Od: manasek*
Datum: 27.03.14 21:24

Pitbulla neberte! Tento pes nikdy nebude stoprocentní v kontaktu s jinými psy! Pokud se Vám líbí tento typ psů pořiďtě si Amerického stafordšírského teriéra nebo Stafordšírského bulteriéra. Jak jsem z dotazu pochopila, jste začátečník, takže doporučuji spíše fenku- nebývají tolik dominantní vůči jiným psům a celkové výchova bývá snadnější. Pokud se bojíte hárání, tak kastrace je výborné řešení. A samozřejmě když už přemýšlíte nad plemenem tak PP by měl být samozřejmostí, když vyberete dobře a důkladně,pes bude mít vyrovnanou povahu a budete mít lehčí práci s výchovou.

doplněno 27.03.14 21:49:

Pitbullové jsou skvělí psi, když mají dobrou výchovu, tak se k dětem budou lísat a pro člověka budou nejlepším přítelem a oporou. Ale pokud chcete psa, který bude bezproblémový k jiným psům, tak pita ne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bohemica*
Datum: 27.03.14 22:42

Skutečný pitbul má agresivitu projevenou proti člověku hodnocenou jako nejvyšší průšvih. I během psích zápásů pokud projeví pit qagresivitu proti cizímu člověku, je okamžitě vyloučen. Projevená agresivita proti člověku je u pita důvod k vyřazení ze všech disciplín i chovu. Ovšem. u správných chovatelů.

Jedná se o plemeno, které ve své popdstatě je velmi přátelské za všech okolností k lidem, ale všechno živé kolem něj bude mít pit tendenci zabít. Mám na mysli domácí a jiná zvířata. Pokud budete svoje štěně dostatečně socializovat, dá se předpokládat,

že nebude napadat ostatní psy a jiná zvířata. Snad...100% jistotu ale mít asi nikdy nebudete. Výjimkou jsou výpady proti člověku. To není pitbulům přirozené a vlastní.

Pořiďte si pita z chovu, který má více než dvacetiletou tradici (nedostanete rodokmen jako u čistokrevných psů, ale alespoň budete mít jistotu určitého původu) a počkejte si na štěně. A připravte si patřičný obnos.Taková štěňata nepatří k těm levným odfpadům a imitacím pitbulů. Nebo si kupte štěně z neprověřené množárny a bojte se o členy vlastní rodiny nebo o lidi z okolí.

Jinak na sporty a vůbec všestranné využití je pit dokonalý univerzál.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.03.14 07:11
avatar

Jéééžiši, Anges, co to zase vymýšlíte?! Máte kníračku! Kolik vy máte roků? Máte svou domácnost nebo žijete u rodičů? Když se vám změní život, co uděláte se psem? Zapomenete na něho tak, jako teď zapomínáte na kníračku. Ale vy jste s ní byl nedávno na výletě. Nezlobte se na mně, ale vy mě silně matete, dezorientujete. Tak jak to teda je!? Nechci být protivná, ale jsem dost zmatená!

doplněno 28.03.14 07:21:

https://www.poradte.cz/zvirat…ovi-s-kratkou-srsti-zima.html *sok* https://www.poradte.cz/zvirat…3-autorita-u-stareho-psa.html *sok* https://www.poradte.cz/zvirat…-dilema-s-psim-kamaradem.html *sok* https://www.poradte.cz/zvirat…senosti-postrehy-co-vite.html *sok* https://www.poradte.cz/zvirat…dsky-ovcak-nebo-jiny-pes.html *sok* https://www.poradte.cz/zvirat…aveni-rybicky-v-konzerve.html Vůbec nevím, co si mám myslet!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 28.03.14 07:19

:-D Do školy dělám AP - abslovenská práce (obhajoby) dostal jsem téme pes- nejlepší přítel člověka, mam psát i o těch plemench molosu a tech neznámích jako jsou TA "bojová plemena" zajímám se jaký mají názor ostatní na tyto psi a srovnávám to s tím co by člověk musel udělat proto, aby ho měl nebo pro kkoho se hodí. Mne se íbí pit, i knírač... ale celou dobu jsem si kladl oztázku jestli je to opravdu tak jak se všude píše. že jsou nebepeční... Proto tady ta otázka... Na naší nejmilovanější anges bychom nezapomněl, je úžasná! Snad jsme se pochopili :)

Datum: 28.03.14 07:24
avatar

Ahááá, už je mi to jasné. Ale musím vám říci, že podle toho, jak se ptáte, mi to přišlo jako hodně, fakt hodně podivné. Ale i tahle vaše odpověď mi příjde, jako když se mi snaží někdo vyvrtat třetí dírku do nosu. *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anges*
Datum: 28.03.14 14:26

Nehledejte na tom vědu! :) Ptám se takhle, je to takhle lepší zajímám se o psi co je na tom špatného, lepší se zajímat ted než si pak koupit psa a ptát se když už mu je jeden rok... Když bych napsal AP tak mě nikdo na tolik otázek neodpoví :) Nemyslím to zle :)

Datum: 28.03.14 11:26
avatar

Pitbul je při správné socializaci super pes, ale má v sobě agresi vůči ostatním psům, praděpodobnost, že bude agresivní vůči jiným psům je vysoká. Znám jich pár i ze cvičáku pořád dobré, dobré a jakmile dospěli, bylo zle. Na volno jen na poli, kde bylo vidět široko daleko a jinak na vodítku...byl pro to léta šlechtěný, jen tak se toho nezbaví. To si musíte uvážit sám, jinak na výcvik je dobrý, u kola může, ale zase bacha na ostatní psy. Dogtreking super.

Myslím sem kdysi psala paní, že má dva od štěněte, jakmile dospěli, nemožno je venčit spolu, jen každého zvlášť.

Čím vás tak uchvátil? Proč volíte toto plemeno? Ptám se jen ze zvědavosti :)

doplněno 28.03.14 11:28:

aha...teď čtu to té práci...tak dobré :) Pita nekupujete, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 28.03.14 14:30

Néé nekupuji, ale prostě zajímám se o psy zajímá mně to a myslím, že by se měl zajímat každý člověk než v té době když si koupí psa a už roste. Jinak jsem usoudil, že pokud se někomu líbí tento typ psů tak je lepší americký bulterie, nebo terier. přeci jenom jsou lepší ne?

Od: hm®
Datum: 28.03.14 11:52
avatar

No, pitbull ... On i když je kdovíjak vychovaný, je to podstatou magor. A když na to přijde, dřív jedná, než myslí. A jedná jen útokem. Jak to bylo s tou paní na kolečkových bruslích? Jela kolem pána, který venčil pitbulla (možná i na vodítku), jenže zrovna v tu chvíli upadla, pes se leknul a bleskurychle jí vykousnul kus ruky.

A ve vztahu ke psům? Zbytečné cokoliv psát.

doplněno 28.03.14 14:35:

Pro anges: Ano, toto napadení mám z médií. Historky o "soužití" pitbullů s jinými psy už ale ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 28.03.14 14:28

Aha, takže mediální člověk, ale díky za odpověd :) Je to o psovi, asi ho nesocializovali majitelé na leknutí a padající předměty, pitbul byl vychován pro psí zápasy ale na všěchny ost lidi má být přátelský ne přeci? :)

Datum: 28.03.14 15:36
avatar

Já se zeptám, zda si jste 100000% jistá, že pitbula správně vychováte a socializujete. Pokud si totiž u tohoto či jiného silného plemene, zvolíte štěně bez PP? může mít jakéholi charakterové vady a jeho jednání bude nevypočitatelné. A vzhledem k jeho síle pak budou v ohrožení všichni okolo.

Když člověka pokouše pitbul, má to sakra jiné následky, než kousnutí knírače.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.