Jak máte zkušenosti, postřehy, co víte?

Od: Datum: 28.02.14 20:26 odpovědí: 10 změna: 01.03.14 15:34

Hezký den, tak nějak koukám po psech a vybírám v psích plemenech. Do ted mám knírače malého. Potřeboval bych plemeno, které se hodí do rodiny, hlídá pozemek, rád se učí, je temperamentní, zvládne běh u kola, je otužilý-byl by celoročne v boudě(dvoukomorová zateplená). Chtěl bych s ním absolvovat nějaké základní zkoušky. Je mi jedno jestli ten pes bude velký či malý, nechtěl bych aby měl velké nároky na stravovanní př něco jako německá doga nebo bernandýn. jedniný dvě plemena, mkteré bych nechtěl je bernák a NO. Jaké máte vy psy nebo jakého mně doporučíte? :) Budu rád za každou odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.14 20:53

Anges, těžko radit všechna plemena i ta kde není průkaz čisté rasy jjsou jedinečná.Pes je přítel, kamarád , je rád v lidské společnosti a za svého pána by položil život. Já osobně preferuji BOXERA to je pan pes, věrný, učenlivý , miluje děti , poslušný a do staršího věku je hravý a přispůsobný.Je dost choulostivý , nesmí být v mrazu a vůbec je to miláček. My měli boxerku 12 let, užasná , o to horší byl její odchod. Dcera měla boxera 9 let a byl chabrus na klouby. Jednoho jsme zachránily od romu a dostal se do Semil k hodným lidem.Tak na závěr dojděte do útulku a uvidíte zda li by vám některý vyhovoval. držím palce...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anges*
Datum: 01.03.14 11:59

BOXEŘI jsou super. Splňují vše oč žádám, ale já bych ho nechtěl, protože má ten čenich jakoby useknutý :D noa pak nesnese velké vedro.. a neprospívá mu to :) JInak díky ;)

Datum: 01.03.14 07:52
avatar

Agnes a proč nezůstanete u knírače? Středňáka. V zimě necháte bez úpravy srsti a na jaro ostříháte a uprostřed léta ještě jednou. ;)

doplněno 01.03.14 07:57:

http://casopis.planetazvirat.cz/111001-knirac-1.html Středňáka, černého. Ten už opravdu budí respekt. A co si budeme povídat?! Knírači jsou nejlepší! *hej* Jsou v mé krevní skupině

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 01.03.14 12:10

Jo to jo, ale nedají se sním absolvovat i vyšší zkoušky má prý problém s figurantama :) Knírači jsou fajn, opravdu o knírači též uvažuji... s chorobami nemají potíže a jinak jsou fajn psi. Jenže dnes už je težké vybrat nějakého psa.. lidi to kříží hlava nehlava mezi sebou bez ohledu na to jaký má temperament a povahu toho psa, mluvím i o chovatelských stanicích... Pak vzniká to, že pes má ocas jak "prase" zatočený dozadu a to nemá být a mně se to vůbec nelíbí... Je to fajn Pan pes.. ale musí se dát bacha při výběru... a psa jenom z výstav bych nechtěl.. taky aby měl nějaké zkoušky z práce :)
Velký knírač je lepší, líbí se mi, ale zase ten chov dát bacha :) Výcvik, socializaci a pohyb by neměl být problém. O psy se zajímám rád a rád je i cvičím a vychovávám... nemyslím si, že by s velkým knírače měli být potíže, je to o tom jak si ho vychováte. Je to možnost, ale bral bych něco menšího máte někdo zkušenosti se V. kníračem? je to velký jedlík? :)

Od: xixi*
Datum: 01.03.14 10:25

Já bych šel rovnou do velkého knírače. Výška v kohoutku 60-70cm, váha 30-42 kilo. Může být celoročně venku. Temperament, povahu a péči znáte od malého knírače. Miluje svou rodinu, i děti, ale k cizím je ostražitý a výborně hlídá, pokud stojí za plotem vyšponovaný a sleduje vás očima, nehne ani brvou, tak máte chuť utéct :D. Navíc jich není mnoho a nebudou tolik zatížení chorobami. Prý se cvičí lépe než malí knirači, ale potřebuje zápřah a práci denodenně. A černej je prostě nádhernej :D Mám doma křížence velkého černého knírače a je to super pes.

Kamarád má psa z chovné stanice Z bedýnky, teď koukám, že budou mít zrovna štěňata.

Od: axus®
Datum: 01.03.14 10:50
avatar

Kniraci stoji za prd. Mali furt na cizi stekaji, velci se do cizich rovnou zakousnou. Jednou se mi to stalo u kamose v garazi a byl sem rad, ze mi neukousl celou nohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 01.03.14 11:57

Jo, ale to není vina knírače, ale jeho pána, že si ho dostatečne nesocializoval když nechtěl mít psa jenom na hlídání, ale pro přátele. :)

Datum: 01.03.14 10:59
avatar

Ten velký, ten už stojí veliké úsilí, dostat do něho štábní kulturu. Je třeba mu věnovat hodně, opravdu hodně času. A mít zkušenosti. Jak je velký, tak je tvrdohlavý a svérázný. Jakmile trošku ztratíte respekt, jste bez. Klidně bez hlavy. ;) Procházka a pobyt venku je dost o šajstlich, protože se mu zachce někam nakouknout. A věřte, nakoukne! :-D Velkého raději NE!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.14 12:45
avatar

BO-Tevueren, Groenedael nebo Hovawart, Chodský pes...proč nechcete NO?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 01.03.14 15:34

Protože NO toho má skoro každý druhý. Trpí na klouby :) a mě přijde jako pes bez duše i když toto jiní odsuzují... Má všechny schopnosti je jakoby dokonalý, ale vzhledem k tomu, že je hodně oblíbený a vyskytuje se na každém rohu a trpí dost na klouby tak ho nechci. Jinak děkuji za odpověd Váš názor a doporučení :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.