Autorita u starého psa?

Od: Datum: 08.03.14 21:24 odpovědí: 12 změna: 10.03.14 23:37

Hezký den, jak si vybudovat autoritu u staršího psa? když ho nebudu krmit a spát bude u jiného majitele?
Děkěuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 08.03.14 23:09
avatar

Druhá věta je taky otázka, nebo je tam otazník nedopatřením?

Největší naději na autoritu má ten, kdo ho krmí a kdo se o něj stará. Ovšem u staršího pejska už to asi může být problém, pokud ten pes zkrátka nepochopí (nebo nebude chtít pochopit), jak se věci mají. Bude to chtít vlídné, ale důsledné jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 08.03.14 23:18

Těžko...pes uznává toho, kdo mu poskytuje krmení a zázemí. Pokud s ním půjdete na vycházku jednou denně, s největší pravděpodobností vás za šéfa považovat nebude. Asi vás bude akceptovat a respektovat, ale nebudete "jeho" člověk.

Ostatně: na co a k čemu Vám má být ona "autorita" u psa, se kterým prakticky nemáte nioc společného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.03.14 23:21
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 11:13
avatar

Shrneme to, ano? Není to váš pes, nekrmíte, neošetřujete, necvičíte, ale autoritu chcete mít? Chápete ten nesmysl? Proč by psi pak byli hlídači, obranáři, když by cizí lidé měli mít autoritu, respekt? Zloděj, útočník by vydal povel, pes by poslechl a lump by lumpačil. Anebo by měl pes rozlišit, co je dobré a co ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anges*
Datum: 09.03.14 11:24

Jasný chápu, díky ;) Myslel, jsme že je budu venčit, ale nemá to smysl ani cenu bud majiteli něco dojde že jim takhle ubližuje nebo ne, ale já to tedy řešit nebudu bylo by to velké riziko když by pes spal někde jinde a já se o něho staral..a pro psa by to bylo zmatečné a mohl by být pak i zo toho agesivní.. :) Každopádně to řešit nebudu a bude je dál nechat žít na metr dlouhém řetězu.

Od: bohemica*
Datum: 09.03.14 14:04

Majitele psa, který je uvázaný na krátkém řetězu je třeba poučit o tom, že se dopouští nezákonného jednání a psa týrá. Pokud to nebude chtít majitel psa pochopit, tak ho nahlašte na příslušné úřady.

Kdybyste chtěla takového psa brát občas na procházku, je riziko, že takový pes není socializovaný a asi ne zrovna správně vychovaný, takže může dojít k různým závadným projevům v chování psa. Kdyby pes způsobil nějakou škodu, zodpovídá za něj majitel.

Váš úmysl je chválihodný, z vaší otázky nevyplývá o co přesně se jedná. Myslím, že když poskytnete psovi zájem a trochu volnosti, bude nadšený a jistě vás bude milovat. Nepotřebujete jeho rerspekt, zkuste ho postupně učit potřebnou poslušnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anges*
Datum: 09.03.14 14:56

Ano přesně takhle jsem to chtěl udělat.. když jsou tak dlouho zavření tak si myslím že by byli opravdu rádi za procházku. Jak už jsem psal v otázce jiné.. majitel je využíval ještě když na ně měl čas na psí spřežení :) a to si myslím, že psi musí být socializovaní ve psí spřežení se taky potkáte s mnoho psy a musíte jet dál a psi si jich nesmí všímat :) TEDY pokud to pes nezapomene... :) Když jsem je viděl nechovají se agresivně ani trošku ustrašeně.. vítájí každého člověka nadšeně. Ale jenom v tém zahradě nebo řetězu, nevím jak by se choval jinde. (Majitele nechci zažalovat vycházím sním dobře a vím.. že on by se o ty psy chtěl starat, ale i už kvůli zdravotním problémum a rodině moc nemůže...psy ho ovšem jako vudce neberou.. :) )

Datum: 09.03.14 17:57
avatar

já teda nevím, jak jsou na tom tyhle psi s autoritou, ale obecně bych se bál, že pes, co je někde přivázanej, a není zvyklej (vychovanej) na procházky, mi bude utíkat (autorita neautorita) - pokud ovšem se s pouštěním ze řemínku vůbec počítá...
(jinak k tomu poslouchání - zažil jsem boxerku(!), zas ne tak starou, co mě znala jenom z návštěv, a když jsem ji jeden čas chodil venčit (dlouhý procházky) od začátku poslouchala jak hodinky - byla bez vodítka na ulici, v parku - nikdy se nestalo, aby na čekej neposlechla...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 09.03.14 18:14

Toho psa bych z vodítka nikdy nechtěl pustit. Chtěl jsem ho využívat na běh u kola bikejoring :)

Datum: 09.03.14 18:27
avatar

tak kdybych JÁ chtěl venčit nějakýho psa, kterej by mi byl sympatickej, tak bych neřešil, jestli do mě nezačně náhodou někdy kousat, a ven bych ho vodil (že by občas chtěl kousat do jinejch psů, bych se pravda bál, no ale na tom vodítku by se snad dalo největším excesům zabránit)
(co by mi spíš lezlo na mozek, by byl osud těch dalších psů, co by se na procházky nedostali - ovšem vzít si najednou smečku tažnejch psů, bych si teda asi nelajsnul ani já)

doplněno 09.03.14 18:33:

(hm, bikejoring - jestli to má znamenat, že uvážu psa ke kolu - to by ovšem byla docela čelendž - pracovně bych si to pojmenoval držkobajking...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 09.03.14 20:46

Ano děkuji za odpověd...
Já jo.. samozřejmě záleží na situaci... pokud by mě měl rád a měl ybch ho na vodítko což ovšem tak bych ho chtěl za pomocí pamskoů naučit povel pomalu, stuj, vlevo a vpravo... je to velké usilí to toho psa naučit, ale takhel to cvičí několit set lidí na naší planetě a ten sport je uznávaný :) Né že bych s ním chodil hned na závody, ale třeba rekreačně a kdyby mu to šlo tak i na závody :) Je, ale nesmysl si vzít psa a připnout ho za kolo pak to je váš jmenovaný držkobajking :D

Od: bohemica*
Datum: 10.03.14 23:37

Ve spřežení si sice psi v zápřahu třeba nevšímají jiných psů, ale když jim vyběhne před čumákem zajíc (třeba haskounům) tak bez skrupulí zvrhnou saně a zahnou do lesa lovit zajíce...

Bohužel majitelům saňových psů přijde většinou v normě, že své psi drží na řetězu u boudy,

pokládají je (psy) za sportovní nebo pracovní pomůcku. Ne všichni majitelé tajkových psů, ale bohužel většina. Jejich psi nejsou zlí nebo agresivní, ale zpravidla jim chybí socializace a výchova v to smyslu, jak ji chápe zbytek většinové obce chovatelů a majitelů psů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.