Psí trávení- rybičky v konzervě?

Od: Datum: 04.03.14 16:10 odpovědí: 12 změna: 07.03.14 15:38

Dobrý den, chtěl jsem psovi trošku obohatit jídelníček a chtěl bych mu dávat rybu. Kdybych mu ji dal celou třeba pstruha bojím se kostí jsou docela dost ostré a nevím jak by si s nimi poradil. Jednou večer jsem si koupil rybičky a uvažoval jsem o tom, že je dám psovi dal bych mu je bez toho oleje (tedy co by to šlo oleje bych vylil) :) Je to nějaká značka GRAN MARE výrobce Polsko Složení: 60% ryby, rostlinný olej (37%), jedlá sůl, regůlátor kyselosti, kyselina octová, (vlhkost vzduchu 80%)... mohl bych s tímto složení to dát psovi? (klidně bych je propláchnul vodou přes sýto, ale myslím, že by mně z rybiček nic nezbylo a chut by byla taky jiná. Vím, že prodávájí přímo psí konzervu s obsahem ryb, ale je rapidně s větší cenou)

doplněno 04.03.14 19:00:

Ještě doplním mohl bych mu to přidat do granulý zároveň? odebíráme granule Calibra lamb and rice :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 04.03.14 16:18
avatar

Myslím,že se nic nestane.Spíše naopak,pejsek bude mít alespoň pestřejší stravu a zdravou stravu.Ne jen granulemi živ je pes:-D http://www.ifauna.cz/psi/nemo…162/rybicky-z-konzervy-skodi/ Vy je přece také jíte a je Vám zle?;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 04.03.14 16:44
avatar

Dobrý den, ano, rybičky pejsek může a má je rád. Ten můj měl rád i rybí prsty a filé. Ty rybičky zbavte oleje, aby neměl pejsek průjem a vidličkou je zpracujte, aby se i drobné kostičky rozpadly. Můžete přidat i vařenou rýži a bude to bašta.

Zdravím!

doplněno 04.03.14 19:03:

anges - tu nezpracovanou rybu bych raději nezkoušel nebo ji snad rozsekat na kousky.

Ale, stejně ty velké kosti a páteř odstranit.

doplněno 04.03.14 19:08:

anges - můžete to dávat i na granule. Ale, ty jsou už výživné dost, tak ubrat na množství.

Také je nevýhoda, že pokud by pejsek nesežral vše, tak ty granule vyhodíte (zasmrádnou).

Lepší je ta rýže a granule zase jindy a jen suché.

doplněno 05.03.14 22:35:

anges - většina pejsků sežere takové množství žrádla, které dostane, resp. nepoznají, kdy už mají dost a žerou a žerou - a pak tloustnou, vypadají jako koule a mají zdravotní problémy. Takže, o toto se musí postarat jejich páníček, který by měl v tomto mít rozum, aby pejska moc "nenaducal". Ale, záleží na rase, velikosti, věku a aktivitě pejska. Láska k pejskům není o tom udělat z nich tlusté a nepohyblivé monstrum.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anges*
Datum: 05.03.14 20:34

Jo... :) to že by to nesnědl s tím by nebyl problém :D

doplněno 06.03.14 09:54:

To ne.. :) nemůžeme jít dát celou porci někde 300g.. maximálně dáváme 150g na den granulí a když by měla ty rybičky tak bud jí k tomu dáme trošku granulí nebo nic. Nikdy jsme neměli problém s nadváhou či tloustnutím náš pes je pérák :D

Od: xixi*
Datum: 04.03.14 18:36

Pes krmený syrovou stravou může jíst syrové ryby i s kostima, jeho organismus si s nimi poradí. Předpokládám, že váš pes jí granule, případně konzervy a proto raději bez kostí (syrovou). Rybičky v oleji pes může, občas. Nedával bych příliš velké množství, aby z toho neměl průjem. A trochu oleje z těch rybiček nevadí, nemusíte rybičky sušit do sucha. Olej si můžete nakonec i schovat a můžete ho dávat psovi na granule i další dny. Ale jak jste psal to složení, je tam dost soli, proto jen občas.

Od: anges*
Datum: 04.03.14 18:57

Jo... Děkuji. Konzervu už snědl jak med. :) Tak myslíte, že by mohl i nezpracovanou rybu? i s kostma? (bojím se těch ostrých kostí, ale někde jsem četl, že psi si s tím poradí a že mají nějakou látku na stravování. Přeci jenom mám knírače 10 kg a tak nevím)

Od: xixi*
Datum: 04.03.14 20:27

No moji psy jsou na syrové stravě (syrové maso a kosti + zelenina) a ryby žerou syrové celé. Mají na to už uzpůsobené tělo, jejich sliny jsou hustší a při polknutí jsou jimi kostičky obalené. Navíc mají velmi nízké ph žaludku a kosti se bez problému rozloží a změknou.

Ale pes který není zvyklí na syrovou stravu tohle nemá a s rybí kostí by mohl mít problém. Dal bych rybu, klidně syrovou, ale vybral bych páteř a viditelné kosti. Zas jako pro dítě bych mu to nepřebíral :D

Od: martina0*
Datum: 05.03.14 19:31

Já také doplním, mám psa také na syrové stravě a se syrovou rybou si poradí raz dva:) dostává většinou ořezy, párkrát dostal i hlavu z které si snědl co mu šmakovalo a zbytek se vyhodil:) a to nemám nějakeho obra, mám sedmikilového Jack Russella:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 05.03.14 20:33

Jack Russel to jsou psi.. ti už na to mají uzpůsobené tělo... díky jejich historii. Každopádně nebudu mu to přebírat jak dítěti :D a záleží na tom jestli pesan byl odmalička na syrové stravě či ne.. náš byl na vařené a kostích a pak na granulých až do ted. :)

Datum: 04.03.14 19:49
avatar

Občas našim psům vylepším granule sardinkama ve vlastní šťávě . Moc jim chutná . Dávám jim to i s tou šťávou . Doporučuji nejprve vyzkoušet menší množství . Já dávám jeden pes = jedny rybičky. (pes 38kg). Když v létě grilujeme ryby , tak psy dostanou hlavy - syrové , nemají s tím vůbec žádný problém.Psy mají trávení uzpůsobené na syrovou stravu a s kostmi nemají potíže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 06:59
avatar

Anges, jak dopadla konzerva rybiček? Vím, že ji zblajznul s chutí. To jo, to vím. Ale ptám se, jak šla ven. V rychlém a řídkém? Anebo v normálním? ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anges*
Datum: 07.03.14 14:20

:DD Ptáte s naprosto správně v řidkém... :) ale nemyslím si, že to je z těch rybiček, má je ráda chutnají ji ale v ten den ji babička dala něco na zblajznutí.. znáte to několikrát řeknete ne a pak uvidějí psa a už začnou ty řeči typu chudinko oni ti nedávají najíst ná já ti něco dám... a zrovna se trefila do jídla, které moc ráda nemá (myšleno my nemáme rádi když se jí to dává, protože po tom bud zvrací nebo má řidkou stolici no a pak jsou starosti a neproospívá jí to :D) a k večeři dostala ty rybičky... tak se to nějak divně smíchalo v jejim žaludku... dnes po je dostala znovu a žádné problémy nemá takže vyběhla v normálním :D

Datum: 07.03.14 15:38
avatar

Napište až zítra. Dnešní rybičky půjdou ven až zítra. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.