Volit komunisty #2

Od: Datum: 19.03.13 12:52 odpovědí: 154 změna: 05.02.14 15:14

Fascinuje mne, jak mnoho lidí vzpomíná na komunisty po ´48 nastolený režim jako na ´šťastné včerejšky´...
Za jen několik % z minulé otázky by bylo pár lidí zavřených, pár dalších vyhozených z práce, děti některých diskutujících by se nedostaly na školu - to vám to, do pr*ele, vážně tak chybí a nebo si jen nevzpomínáte na nutnost držet hubu a krok?
Nebo vám, obhájcům minulé éry, nadbývá možnost svobodného rozhodování a tím daná větší zodpovědnost jedince za své jednání?
Chcete zpět dohlížitele, udavače, důvěrníky, nástěnkáře? Chcete zpět ´stranou a vládou´ definované ´vlastní myšlení´? Chcete se z novin dozvědět, jaký máte názor?
Proboha...
Já jsem extrémně citlivý na osobní svobodu, tak, že kdyby minulý režim ještě fungoval, dejchal bych cezenej vzduch - já si vážím toho, že můžu dělat co chci, jak chci a kdyz chci. Vážím si toho, že nemusím strpět hňupa jen proto, že má stranickou funci. A pokud jde o politiky - koho jsme si zvolili, toho máme - nadávejme za to především sami sobě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kroko
Datum: 19.03.13 12:55

A ptáš se na co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 12:58

Mno... Neumíš číst? Navazuju sice na minulou debatu, ale otázku jsem´vložil´.

OK - zopáknu to, pro tebe...

Nebo vám, obhájcům minulé éry, nadbývá možnost svobodného rozhodování a tím daná větší zodpovědnost jedince za své jednání?
Chcete zpět dohlížitele, udavače, důvěrníky, nástěnkáře? Chcete zpět ´stranou a vládou´ definované ´vlastní myšlení´? Chcete se z novin dozvědět, jaký máte názor?

Datum: 05.02.14 12:55

Ale to už se přece nemůže vrátit a opakovat! Vždyť je už jiná evropa!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 12:56
avatar

já si vážím toho, že můžu dělat co chci, jak chci a kdyz chci.
hmmm, to uz ale taky neplati.
doplněno 19.03.13 12:58:

A vubec. Dneska se srovnavaji komunisti dnesni s tema z 68. A to je jeden z nejvetsich blabolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 19.03.13 14:10

Jo,hlavně mne něchtějte přesvědčit,že dnešní komáři jsou jiní než tehdy.Stačí když vidím Grebeníčka. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 16:04
avatar

majsterjoe,

komusti ze 68 byli lepší jak z roku 78 či 88.

Ale jak kteří...principielně všichni stáli za ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 09:49
avatar

Proč je to blábol?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.03.13 12:59

A k čemu to je? Je to vše o lidech, o jejich způsobu chápání moci a podílu na ní. Proč byli, jsou diktátoři? Spíše se zajímat, proč! do politiky lidi jdou! A my je necháme činit co činí i když je to v náš neprospěch.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 13:06
avatar

Víš jistě, že jsme si je zvolili? Pokud mě paměť neklame, volby vyhrál někdo jiný...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 13:17

Štírečku, promiň, ale plácáš... To, že jsme zvolili politiky podle slibů a ne podle skutků je naše volba...

Datum: 19.03.13 13:28

Stirecek není ten, co plácá. Volby opravdu vyhrál někdo jiný než ten, kdo tam teď sedí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 16:05
avatar

protože ten co vyhrál nedokázal vytvořit většinu..páč s ním nikdo nechtěl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 20:26
avatar
Bohužel kvůli dědečka nedostal ani šanci na případné sestavení...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasnenka*
Datum: 19.03.13 13:22

A kolik Ti vlastně je? Připadá mi, že jsi tu dobu nezažil. Tím nechci nikoho obhajovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 13:29

Jasněnko - je mi 47, zažil jsem tu dobu, neboj...

Viděl jsem, jak vysokoškolský pedagog zametal dvůr na jézéďácké farmě. Zažil jsem celní prohlídky při návratu ze ´západu´. Vím, že jednotka dočasnosti je ´jeden furt´. I mne si - s klepety na rukou, ze školy odvedli policajti (hanět verbálně tehdejší politiky bylo tehdy trestné). Vím jací kreténi a z jakých pohnutek rozhodovali o jiných.

Zažil...

Od: pt®
Datum: 19.03.13 13:24
avatar

"mowla", vidím to tak, že pokud se to osobně někoho v rodině nedotklo, tak to v hlavě nenosí. Nám odešel pejsek na věčnost a byli jsme z toho celí špatní, přece jen to zvíře s námi žilo několik let. Proto se dokážu vcítit do člověka, kterému vzali hospodářství i se všemi zvířaty o které se staral, jako o svou rodinu, s kterými spával, když měli nemoc. Nedivím se, pokud si takový člověk vzal život, ze zoufalství, ze žalu. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 13:35

Tak starý zase nejsem, aby mi "vzali hospodářství" :-D

A nemyslím, že zhovadilost minulého režimu spočívala primárně ve znárodnění majetku - i když i to bylo nechutným projevem (z)vůle davu zjančeného demagogy.

Datum: 19.03.13 13:33
avatar

Mowlo,co vlastně obhajuješ?Demagogii?Té bylo tenkrát dost a dost!Ale pamatuji už i rok 1948.Bylo obrovské sucho a neúroda.Pamatuji,že tehdejší vláda,složená z různých Slibovatelů si jen lhala.A to,co po Němcích zbylo,to ještě rozkrádali a posílali do Švýcar.Analogie s nynějškem.Existoval normální trh ale i trh černý.Na normálním nebylo nic,na černém vše,ale 10x dražší.Vím,že na jídlo jsme celá rodina chodili do městské vývařovny.Jinak jsme hladověli-.Celé to vyřešil Stalin co poslal Čechům pšenici.Bylo to politické,ale působivé gesto.Chamtivost buržoazie způsobila nasrání lidí.Nastala likvidace lidí,podporujících aktivně černý trh.Dnes se z toho stal argument proti komunistům.Za vlastnictví půdy se vyžadovalo,odevzdávání části produkce.Kdo se tomu bránil,šel do vězení.Je,nebo není to správné?Ten kdo z černého trhu těžil,dnes vynáší černého petra.Ten kdo hladověl,volil komunisty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 13:40

Nerozumím...
1948 jsem nezažil, i mí rodiče byli tehdy dětmi.
Zažil jsem až, třeba, 1968 - a z vyprávění příbuzných vím, že mne tehdy museli zavírat doma, protože jsem vojákům na ulicích říkal "Okupanti, běžte dom!". :-D
Jen - o Stalinově ´starostlivosti´ a péči o lidi mi nepovídej...

Datum: 19.03.13 14:11
avatar

mowla kolik že vát to v tom 68 bylo? Kdo vám, děcku, řekl co máte říkat? Jsem ročník 61, bydlela jsem ve městě kde byla dost velká vojenská posádka, městem jezdily ruské tanky ale nezlobte se já si jako malé děcko nepamatuji žádný problém. ZŠ fungovala a to je tak vše co mohu do svých pamětí uvádět. Už jsem tu jednou psala, že mám na chalupě souseda co seděl roky v Leopoldově za to, že se rodina bránila kolektivizaci a on podpálil stohy, přála bych všem aby si s tímto starým pánek který nijak nezatrpknul mohli popovídat. Jeho pohled je vskutku velice zajímavý ale rozhodně událostem po 89 netleská. Končí vždycky tím hajzlové jsou v každé době.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 14:18

Byly mi dva... ;) Ale nakecal jsem toho, jakoby mi bylo 10... :-D Ne - vážně - z ˇ68 vím něco jen z vyprávění, nemyslím si, že bych si něco přímo pamatoval.

A - netvrdím, že nyní je vše dokonalé - jen tvrdím, že se mám(e) lépe, než ´za komunistů´ - i kdyby jen tím, že pokud se mi zdejší stát a společnost hrubě znelíbí, nemám problém se odstěhovat kamkoli jinam (no - skoro kamkoli) do světa, ´za komunistů´ se za to střílelo...

"Končí vždycky tím hajzlové jsou v každé době." - jo... ;)

Od: bmbx®
Datum: 19.03.13 14:40

Spíš jde o to že něco bylo dobré a to se nemělo zavrhnout, vše se otočilo o 180° a pak jsou Mašíni a Adamica hrdinové, to je trochu moc a nejen to...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 19:18
avatar

Jabrako, muselo to být hrozné pro rodiče, když rodina hladověla a neměli co, dětem do hrnce, to je bez debaty. Ale zrovna tak bylo hrozné, když druhému sebrali obživu, sebrali zvířata a majetek, živnost a zůstali napospas. Jsou to silné prožitky a zkušenosti na obou stranách a nikdo ze své zkušenosti neustoupí. - pt

doplněno 19.03.13 21:24:

Oběti kolektivizace: http://www.ustrcr.cz/cs/pametnici-kolektivizace-venkova

výpověď pamětnice: http://www.ustrcr.cz/cs/rodina-miskova-z-blatnice

Za protektorátu se stejně jako po únoru 1948 musely odvádět zemědělské dodávky, protektorátní úřady však nechávaly hospodářům základ pro přežití. Po zavedení dodávkových povinností komunistickým režimem se však žádný základ pro vlastní potřebu nezohledňoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 09:58
avatar

No, Stalin poslal pšenici do Čech, ale, například, cíleně ji stahoval z Ukrajiny a vyvolal strašlivý hladomor, který je všeobecně pokládán za genocinu (v jiných letech, samozřejmě). (Co taky čekat od bankovního lupiče.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 19.03.13 14:39

Jooo jen si je zvolte,ty komunisty...*bzum* Hlavně vy co jste je nezažili ať vidíte jací jsou parchanti. Už teď vystrkuje ČSSD tykadla a jde po nás,sotva "dýchajících", malých živnostnících jak vosa po medu.Nevím co kde hledají,pitomci. Já je žažil."Obšťastňovali" mi prvních 20 let života. Stačilo.Už nechci.Změny po 89.roce pro mne byly také určitým způsobem náročné,ale tu dobu bych zpátky nechtěl.Dnes je možnost se společně vzepřít vládě,při volbách volit koho chcete.Můžou se vytvářet petice a tlaky na vládu,což za totáče nešlo ani ve snu.Postříleli a pozavírali by nás. Mému dědovi a babičce komunisti sebrali za socializace pozemky,stroje,zvířata (měl mlátičku,sekačku za koně,dva koně,krávu,...) Stodolu,naši stodolu klidně použili pro své účely a my nesměli ani slůvkem zavadit.Zničili u toho vrata,protože to byli bordelaři a burani,které jsem až po revoluci vlastoručně přesně podle původních udělal nové...Jako kluk pamatuju,jak mi babička posmutněle říkala s pohledem na louku u lesa:"Tady to bylo všechno naše...".Já pořád nechápal o čem mluví.Táta mi vyprávěl jak je hnali někteří vidlemi od svých hospodářství,která po generace obhospodařovali.Nechtěli si to nechat sebrat.Byly i sebevraždy. Ta dnešní vládnoucí garnitura vzešla z komunistů,proto to podle toho vypadá.Ale pořád to je lepší než jak to bylo před rokem 89.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kulik*
Datum: 19.03.13 14:40

Nejsem zastáncem miulého režimu,cinkal jsem nadšeně klíčky v 89-tém, ale co se děje posledních min 20 let,se mi vůbec nelíbí,říkáš svoboda-jasně,ale víš kolik institucí,osob ,bank ví např. o Tobě spoustu informací,v televizi vysílají jen to,co jim politici dovolí,o pravdě se mlčí! dnes je myslím tato společnost v otroctví-otroctví peněz ,píšeš o profesoru jak zametal,dnes jsou vysokoškoláci bez práce a marně hledají i obyčejnou práci,jak to ,že dříve měli všichni práci,jak to,že je republika rozkradena,že je neúnosně vysoký státní dluh,tkhle bych mohl pokračovat do nedonečna.

Ano,minulý režim,zavíral,trestal,dělal hodně špatnýho,ale co se děje dnes za svinstva-Smetana za názor v kriminálu,Rolinsová za usmrcení venku ,už se mi nechce ani psát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroshey
Datum: 19.03.13 15:12

Moulo, copak ti nestačí přes 20 let důkaz toho, že mentalita českého národa potřebuje ty " dohlížitele, udavače, důvěrníky, nástěnkáře "?
Teď když nejsou, všude vládne chaos, bezpráví, korupce a stát je rozprodaný, státní kasa je nejen, že rozkradená, ale ještě zadlužená.
Co chcete víc? Odvádět rovnou celou výplatu do státní kasy a nic z toho nemít, ani důchod ve stáří, aby jste si po pár letech ( někdo možná vůbec ) uvědomil, že něco není v pořádku .
To mě také fascinuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:27

Moulo, či movlo nebo mowlo, já jsem původně na tvoje plky nechtěl reagovat, protože tvoje téma je jen a jen téma, které jsi nahodil z nudy tobě vlastní, mnoho čtenářů tohoto fóra totiž netuší, co jsi zač. Já jim tedy napovím citací části tvého příspěvku v úvodu :
Já jsem extrémně citlivý na osobní svobodu, tak, že kdyby minulý režim ještě fungoval, dejchal bych cezenej vzduch - já si vážím toho, že můžu dělat co chci, jak chci a kdyz chci.
A to se ti moulo nedivím, protože nedalo mi moc práce zjistit, jakej jsi poctivej pracant na svůj věk - jsi na tomto foru téměř přesně rok a za tu dobu jsi stihnul vyslat mezi čtenáře a rádce celkem 5240 reakcí, odpovědí či příspěvků - to je bratru téměř 440 příspěvků za měsíc a co víc, skoro 15 příspěvků denně - tedy den co den, tzv. "imrvere". To znamená, že v tvém zaměstnání, které si mi také podařilo zjistit, ale dodávám, že jen velmi těžko, se nudíš, bereš prachy ze své židle a metáš svoje rozumy na foru. Jak píšeš, jsi exktremně citlivej na svoji svobodu, jsi rád, že si můžeš dělat co chceš, jak chceš a kdy chceš, jinde si chválíš svou práci ( já se ti ani nedivím). Jsi fakt dobrej, moulo. Budeš frajer, kdyč všem sdělíš, jakou to máš v dnešní době zajímavou práci, že tvůj zaměstnavatel zcela tuto tvoji činnost ignoruje, možná, že tam berou ...dej všem vědět, mně ale nemusíš-. Nehledě ještě k tomu, že se účastníš další diskusí nekonečného internetu, jen by mne zajímalo, jak to stíháš? Ale neboj, já tě práskat nebudu, naštěstí převažují tvoje někdy dobré rady nad těmito podobnými politickými plky. Sám jsem už poznal, že není dobré se tady do politiky moc míchat, když tomu téměř nikdo z nás nerozumí, ale někdo si na to možná hraje, byť i přitakáním. Nejhorší je ne přitakávat, ale odsuzovat jiné, pro jejich postoje či názory.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 18:46
avatar

"sanyo", tak to se mi opravdu nelíbí, co tady píšete. Nevíte kde "mowla" pracuje, zda nepíše příspěvky ve svém volnu. Jen se snažíte podezřívat. Píše tady denně spousta lidí a nemusí to vždy znamenat, to, z čeho je podezříváte. Psát o někom, že se nudí a bere za to prachy je drzé a neslušné. Vrháte zde na člověka špatné světlo a pomlouváte. Nebo snad pracujete spolu s "mowlou", abyste byl oprávněn a dovolil si něco takového tvrdit? Proč nemáte rozumné argumenty? Proč se uchylujete k pomluvě? Žeby platilo, kde se nedostává inteligence, nastupuje hrubost? To už je docela dost silné kafe. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:34

Děkuji...

;)

Od: duke*
Datum: 20.03.13 09:25

Souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:33

Nevím, proč komolíš můj nick - asi mi nemůžeš přijít na jméno... *smich*
Víš, já jsem opravdu rád, že dneska a ´tady´ mne ´domovní důvěrnice´ tvého typu nemusí zajímat - a klidně oznam, jakou mám práci a kde...
Zřejmě máš uskřinuté střevo a kvašením odpadních produktů metabolismu vytvářené plyny se ti vrací do žaludku a výš - s tím si nezahrávej, navštiv lékaře a vypovídej se, leč se, takové uskřinutí může být smrtelné - a protože tady jsme na Poradně, je to rada - kterou ti dávám zdarma.
_____________________
Já jsem tímto ´dotazem´ odhalil část svého ´já´. Ty, svým příspěvkem, také.

Od: ministrkomunist
Datum: 19.03.13 15:44
Sice hezky nadáváte na komunisty, ale že byl komunista jmenován ministrem obrany, nevadí?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 19.03.13 16:09
avatar

Dobrý den. Po "revoluci" jsem si jen jednou dovolil říct svůj názor. Pak už jsem si vybral zbývající dovolenku a práci kde jsem byl 15 let jsem dohodou musel opustil. S tím šmírováním to je taky horší jak kdysi. Kamera na každém rohu, "oni" vědí kde jsem, kudy jedu, komu volám a kdo volá mi, kolik a za co utratím, jestli mám na účtu ještě nějakou kačku atd... Tak jako v dnešní době je něco dobrého tak i v minulosti bylo pro obyčejného člověka dost věcí dobrých a na kt. vzpomíná. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 16:11
avatar

mowla,

strušně, souhlasím s Vámi a podporuji Váš text, s vyjímkou sprostých slov.

ne, nechci komunisti ve vedení čehokoliv, bohužel je mám stále v rodině. (i když již méně)

Můj syn vyrazil na dovolenou na Moravu. Udělala se tam zima tak skončil v Řecku. Tomu říkám svoboda, za 5 mintut rozhodnuto a jede..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 20:43
avatar
Svoboda souvisí s výši konta...jak rikal jeden herec: Jsem dostatečně svobodný! A vo tom to je, pak nemám problém zajet na letiště a tam si vybrat... Jenže dost lidí ma výběr stále omezený.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 20:47
avatar

"stirečku", jet na dovolenou do zahraničí nebo zůstat doma, je stále lepší volba, než rozsudek smrti:

Dokumentace popravených z politických důvodů 1948−1989

http://www.ustrcr.cz/cs/dokum…venych-politicke-duvody-48-89

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 11:47
avatar

pt odpovídal jsem na pana Milana. Tohle nejde takhle přetočit a srovnávat dovolenou s popravou. Někdo se měl líp dřív, někdo se má líp teď, s tím prostě nic neuděláme. Nesouhlasil jsem s komunisty, proto jsem cinkal, ale nemůžu souhlasit ani s dnešní vládou, protože se jim široce podobá...

Milane to máte pravdu že lidí dělají jen to co mají, ale možná je to i tím, že jsou po zásluze potrestáni. Pracoval jsem u jedné firmy rok za nástupní plat a pak mě majitel nechtěl ani pustit na dohodu, prý jsem hybná síla a nemám žádné reklamace a že takové lidi potřebuje a bla bla ...na dotaz, proč mám na hodinu míň než uklizečka jsem odpověď nedostal. Ono pak člověk jaksi zakrní a ztratí opravdu motivaci. Majitel nadává, jak není práce, ale koupí si bavoráka, pak nadává ještě víc a koupí bavoráka i manželce a opravdu mě nebavilo za ním každý týden chodit, kdy budu mít alespoń tolik, co mají ostatní montážníci...Pak u jiné firmy jsem ráno otvíral a zavíral až všichni odešli nebo až byla práce hotová. Po pacovní době jsem dodělával i to, co mladí nestihli v pracovní době, protože se flákali nebo pokuřovali. dělal jsem to proto, že by výroba další den stála...bez ocenění, flákač měl stejně jako já, ale nevzdával jsem to, práce mě bavila...na oplátku se rok soudím o odstupné. Takže se ani moc lidem nedivím, když udělaljí jen to nutné...s tím, že by někdo za aktivitu přidal, jsem se ještě osobně nesetkal. Spíš to je naopak, zaměstnavatel hledá, jak by mohl ubrat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 13:12

Jsem ´méně trpělivý´...

Pracovat pro někoho, kdo mou snahu neocení, není mé hobby. Naučil jsem se za ´prací´ cestovat...

Datum: 20.03.13 17:03
avatar
... A řekni kde na tebe čekají a dají ti tolik, aby se ti to vyplatilo s cestovnym , ubytováním a odloucenim od rodiny? Vis, kdyby všichni moravaci přišli do Prahy, tak prazaci jsou rázem bez práce, moravaci by pracovali víc a levněji.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 20.03.13 17:11

Od kdy chodí pražáci do práce. Já myslel jen do zaměstnání. Na práci tam mají jinou lůzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 17:47

Raději su v Praze, než na Moravě za poloviční plat...

*smich*

Datum: 19.03.13 20:49
avatar

pane stírečku, souhlasím s Vámi, dokonce jsem tušil že to někdo napíše a chystal jsme si odpověď. Ale bylo by to chválení mne, že jsem vychoval slušného synka a hlavně šikovného po mě. A je to tu, už se chválím.

To že synek vydělá dobré peníze je fakt, ale určitě mu soukromník nedá nic zadarmo. Je šikovny, občas jezdí po světě na práci. Já jsem taky za vodu, i když nemám peníze na pas, abych mohl jet mimo Evropu (kecám)

Mám kolegy v práci, co udělají jen to co musí, nebo co jim řeknu. Já si práci hledám, páč mně to baví, a když někdo řekne že to nejde, je to pro mne impuls bych dokázal že to jde..

Toť na vysvětelnou můj souhlas s vaší reakci ohledně peněz na cestování (svobody)

přeji hezké dny..

..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:36

Promiňte mi "sprostá slova", prosím. Když si na tehdejší dobu vzpomenu, je klábosnice někdy rychlejší, než slušnost...

Datum: 20.03.13 17:15
avatar

chápu Vás, jsem podobného ražení...

ale jen v okolí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 19.03.13 17:07

Na jihu Čech stávkovayli studenti proti zvolené komunistce. Studenti, kteří dobu bývalého režimu nezažili. Je to úsměvné. Dnes by ti, co vlastnili rozsáhlá pole, dobytek, už se na nich dřít nechtěli. Ani by si nemohli dovolit drahou mechanizaci, kterou družstva dnes mají. Znám lidi, kteří v minulosti nadávali na komunisty, dnes nadávayjí zase. Kam jsem dospěli. Tuhelování miliard, korupce, podvody, přetvářky. Měli jsme jiné představy v 89.

Chybí peníze, tak se důchodcům zmrazí důchody, studentům seberou příspěvky, invalidům invalidní důchody, zvednou se daně. A poslancům se zvednou platy o 6000 tis. Ne všechno bylo na bývalém režimu špatné. Nebyly bezdomovci, nezaměstnaní, žebráci. Nepracovat bylo trestné. Ne všechno je v současnosti špatné. Můžeme říct na plno (opravdu?) co si myslíme, můžeme podnikat a taky zkrachovat, můžeme cestovat, je dostatek zboží. Snad jsem na nějakou dnešní výhodu nezapomněla.

Od revoluce uběhlo 24 let. Jsme tam, kde jsme být nechtěli. Prý budeme na úrovni Německa za dalších 20 let. Už tomu nevěřím. Zažili jsme komunisty, vedle v Německu a jinde máme návod jak to udělat, aby dobře fungoval kapitalismus. Měla by se posuzovat profesionalita a ne volit podle toho, jestli dotyčný je nebo byl komunista. Myslím, že bývalý režim by se v takové podobě jaký byl, dnes už nevrátil a ani nomohl. Je jedno, jestli to je komunista nebo kapitalista, rozhodný je výsledek.

Na toto téma už tady bylo dříve napsáno dost, každý máme svůj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 17:13
avatar

andreo, o každé Vaší věte lze diskutovat, zkusím jediné.

"Studenti, kteří dobu bývalého režimu nezažili. Je to úsměvné" co je na tom úsměvné? A proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 17:58
avatar

Milane je to jednoduché . . . protestovat proti demokraticky existující a zvolené straně resp. jejím členeům v demokraticky smýšlející zemi a volání po jejich zákazu činnosti je právě cestou k "vymícování nepohodlných ras nebo jinak polit. smýšlejících" - to směruje k nanávisti až k f...u. Nikdy jsem rudou nevolil. Nejsem spokojen, co se zde v zemi děje.Za 20 let klause je č. rep. v rozvratu a rozkradená a pravičáci chtějí jen vládu pravice bez účasti polit. spektra! Nazývám to již léta modrým terorem! Vy pravicově smýšlející byste byli nejraději za vládu jedné modré strany, ale to je podle mě stejné, jako když před 89-tým vládla jedna rudá strana=rudý teror, dnes je to modrý teror. Názory lidu ODS absolutně nazajímají, aje to prolhaná strana (program-nezvyšíme daně X realita-zvyšování daní a cen všeho) . Takle to prostě nejde a právě tímto přístupem a smýšlením,kdy se pokrytecky stavíte k negativním dopadům vlády pravicové až tvrdě pravicové politiky nahráváte jen a jen levicovým stranám. důkazem jsou ODS prohrané volby. Pravici chybí a je tomu již 20 let totálně SEBEREFLEXE. Můj názor. . . . . a Nikdy nebudu volit pravici. Klausova amnestie a Nečasova komedie k tomu - poslední opravdu poslední hřebíček.

doplněno 19.03.13 18:01:

VY TO NEVIDÍTE JAK SI JSOU DNES VŠICHNI ROVNI? A BOHATÍ JSOU SI JEŠTĚ ROVNĚJŠÍ (ZÁKONY). citát . . . "Mě se chce blejt, velebnosti". *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:06
avatar

Promiňte, ale modrý teror :D To mě vážně pobavilo...Jako kdyby tady během těch 20 let vládla jenom ODS...Však se nebojte, příští rok tam budete mít levičáky, ale tipuju si, že po pár letech z nich taky nějak extra nadšený nebudete ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:30
avatar

to je právě to a zase mi nahráváte : zamyslete se, proč se levičáci vyšvihují - no protože pravice tu vládne "politikou spálené země".

Jaká je tu podpora zaměstnanosti? "zádná"jaká je tu podpora zaměstnanců jež drží výběry daní nad vodou "žádná" jen zdražování a zvyšován daní. Jezdíte vozem - silnice ve stavu "hanba blit". Kalousek navrhuje přenést daň z převodu nemov. na kupujícího, jež třeba v tuto chvíli nemá žádný majetek a snaží se jej hypotékou na 20 let. pro rodinu nabýt. Není Vám z toho zle . . . . MĚ ANO.

doplněno 19.03.13 18:40:

velké stavby s podílem státu jež by pohohly ekonomice . . . veměs "žádné" nebo tvrdě omezené (vyjma Prahy). Nezamětnanost ROSTE, výběry daní klesají, mzdy reálně klesají, lidé neutrácí, ekonomika jde tímpádem do P...E. Boháči jsou bohatšími, chdí chudšími a střední vrstva tak tak výjde. Na to jsem nemusel študovat VŠ ani ŠŠ abych si toto spočítal. Když moje děti nebudou mít po studiích kde pracovat, za svobodu budu rád, ale jak nám to ak čemu pomůže, nevím. Pomalu tu svobodu vidím jako to poslední co nám tu zbylo. MJ. krásná ukázka demokracie a svobody téhle země je "tykadlový řidič Smetana" - dyť je to horší než proces v 50tých letech. A Pitr . . . VE 30 TI miliardářem - osvobozen, nevinen. Tomuříkáte svoboda a demokracie . . . . JÁ NIKOLI.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:38
avatar

Ale to furt nevysvětluje ten modrý teror a 20 let s Klausem...Stav naší republiky není výsledkem pouze pravicové politiky a to že nesouhlasíte s politikou ODS neznamená, že musíte automaticky volit levici...

doplněno 19.03.13 18:48:

Pořád mi neodpovídáte...ale neva. To s tim Smetanou...nevěřím že to myslíte vážně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 11:53
avatar

Klero něco Vám dám přečíst, ale není tam zdaleka vše, to bych vyčerpal kapacitu těchle stránek:

V roce 1998 kdy vznikla první vláda ČSSD byl dluh ČR 200 miliard, a

v roce 2006 kdy ČSSD vládnout skončila byl dluh 800 miliard,
přitom vlády ČSSD zaplatily dluh po Klausových vládách (692

miliard), zaplatily povodně 2002 (70 miliard) a nechali v rezervním
fondu 150 miliard, kterou Topolánkova vláda jaksi utratila.

Nazvučení českého předsednictví -Saša Vondra -ODS -750 000 Kč
Open CARD -Pavel Bém -ODS -1 300 000 000 Kč
Zelená Praha -Pavel Bém -ODS -250 000 000 Kč
Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) -Pavel Bém -ODS 150 000 000 Kč
Arbitráž s CME -? -10 000 000 000 Kč
Aféra Český dům -Karel Srba -ČSSD -100 000 000 Kč
Diag Human -? -? -2 000 000 000 Kč
Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze -Pavel Bém -ODS -10 000 000 000


Gross _ byty, akcie -Stanislav Gross -ČSSD -300 000 000 Kč
Internet do škol -Eduard Zeman -ČSSD -884 000 000 Kč
Nucená správa -IPB -?2 -200 000 000 000 Kč
Sanace bank v 90. letech -V.a L. Klausovi- ODS -200 000 000 000 Kč
Chemapol Group Junk -? -16 500 000 000 Kč
Knižní fond -Macek, Menzel -ODS -400 000 000 Kč
Liberecký šampionát Magistrát města -ODS ČSSD -150 000 000 Kč
Lehké topné oleje -V.Klaus -ODS -100 000 000 000 Kč
Rumová aféra -V.Klaus -ODS -60 000 000 Kč
Kamencové jezero -Starosta Chomutova- ODS -750 000 000 Kč
Konsolidační banka, Konsolidační agentura -Všichni ODS ČSSD -240 000

000 000 Kč
Podpora na fotovoltaické elektrárny -Všichni ODS ČSSD -900 000 000

000 Kč
Sečteno: 1 bilion,675 miliard, 878 milionů, 83 tisíc..
A to není zdaleka vše, jedná se pouze o část peněz, které samozřejmě

musí chybět!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 13:47

Nejhorší je, když někdo napíše nějakou kravinu a pak to další ovce opakují. Konkrétně ten blábol o podpoře fotovoltaických elektráren, že to podporovali všichni. Osvěžte si paměť, kolego!

http://neviditelnypes.lidovky…A101003_121803_p_politika_wag

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 14:54
avatar
No vidíte, pane kolego. Nebýt senátu a ODS, tak zákon neprojde. V senátu hlasovali všichni!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:10
avatar

míromíro, hezký večer,

možná že víte, že pocházím z rodiny, kde bylo spoustu komunistů i přitakávačů. přesto, nebo právě proto jsem proti komunistům. Opět by rozebrání textu, přesněji jedné věty, mohlo naplnit celou stránku. Velice rád vedu polemiku, ale on line, abycho neutíkali od nastoleného tématu. zde to bohužel nejde. Jen sdělím zkušenost, kdy mi okolí říkalo po vládnutí OF a ODS, že to co komunisti ukrali za 40 let, to oni rozkradli za 5 let. Stále slyším tolika let, že vše je rozkradené. Co tedy rozkradli za posledních 5 let, když to ukradli již před pěti lety...

Vládnou může ten, kdo má většinu. Bohužel žádná strana ani sdružení není schopna vládnout sama. Proto musí být koalice. A tak se dohodnout.

Robní lidé si nikdy nebyli a nai nebudou. To by si snad někteří přáli, ale opravdu to nejde..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 19.03.13 18:46

Milane, odpovím Vám výstižným příspěvkem z níže přiloženého odkazu, ve kterém jsou obsaženy názory veřejnosti na tuto stávku:

"Držte si,co chcete, ale ukažte mi jediného z těch protestujících, který vyrostl v době komunismu. Připadá mi to dost zmanipulované a nedůvěryhodné. V roce 89 alespoň mladí věděli o čem je řeč, dneska je to pouze informace z doslechu, kterou si může každý upravit dle svého".

http://www.tyden.cz/rubriky/d…-ve-vlade_253004_diskuze.html

Vadilo jim, že jihočeský rezort školství povedou komunisté. Jihočeský hejtman jim nevyhověl Je známo, že k volbám přišlo minimum studentů. Proč? Teď se ptám já Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 18:52
avatar

Andreo, ti studenti zřejmě protestují podle toho, co se naučili ve škole o dějinách. Jak bychom se dívali na studenty, kteří by protestovali proti světové 1. nebo 2. sv. válce? Přece ji také nezažili, mají poznatky z dějepisu, ale válku nechtějí zažít. Mně to přijde z pohledu studentů podobné. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.03.13 19:03

Mě to teda přijde z pohledu studentů jako ironie. Chtějí demokracii a když většina zvolí někoho, tak protestují, protože to není ten, koho oni volili? Trochu na hlavu, ne? To by mohl protestovat každý, kterého kandidát nevyhrál volby. Přece menšina má respektovat názor a volbu většiny. Jinak jsme tam, kde jsme byli, ať je u koryta kdokoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:09
avatar

lado máte naprostou pravdu. Pokud národ nepochopí, že se ti studenti protestující proti komunistům na úřadě defacto chovají "polofašisticky", tak se tu není o čem bavit. Právo na jejich názor jim neupírejme, ale rozhodně se nechovají demokraticky a demokratické smýšlení je jimminimálně cizí. Podle mě je to zřejmá věc. howgh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:16
avatar

míromíro, chovat se polofašisticky? To snad ne, ale klidně to můžete tak chápat, je to na Vás. Právo jim neupírejme, ale nechovají se demokraticky? Jak můžou tedy demokraticky nesouhlasit s tímto stavem? Jak můžou sdělovat, že se jim nelíbí tento člověk ve vedení. Můžou tedy vůbec nesouhlasit?

osobně zastávám názor, že na jihu měli rozhodnout ve volbách, ale opět, toto je na dlouhé povídání on line, páč bychom museli zjistit, kolik % lidí volilo, kolik % nesouhlasí, ale to je opravdu na dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:03
avatar

Andreo,ale nejhorší,co člověka může postihnout,je chamtivost.To nám všem vždy škodilo nejvíce,ne komunisté.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:48
avatar

Vážení rádcové, velké většiny z vás si vážím jelikož jste mi vždy na moji otázku odpověděli a většinou i velmi dobře poradili. Je mi srdečně jedno jestli jste pravičáci nebo levičáci jelikož na to jakou barvu mám použít na nátěr plechové střechy nebo jak na nettu vyrobit jednoduchou vizitku to zcela jistě nemá vliv. Za sebe slibuji, že již nikdy více neapíšu ani slovo do nějaké diskuze o politice. Mějte se krásně a už se konečně přestaňte napadat. L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:21
avatar

liduš, souhlasím s Vámi. Vůbec mi nevadí, že Jarda je levicovější jak já, často s ním nesouhlasím i po odborné stránce, ale velice si vážím jeho slušnosti a úctě k druhému člověku. Ještě jsem u něj nezaznamenal hrubá slova a urážky, páč když tu v jiné otázce, jak se tam dospělí lidé urážejí a nadávájí, je mi smutno.

Taky jsem se na radu kolegyně s podobným nickem jako vy, nezůčastňoval politických debat, páč jsem si říkal, že určitě nepředělám levičáka na pravičáka či středaře, ale nedá mi to, a občas zareaguji.

Naprosto s vám, paní Liduš souhlasím s:

"Mějte se krásně a už se konečně přestaňte napadat"

diskutvat ano, ale urážet nikoliv.

Milan

doplněno 19.03.13 19:21:

Jardo, že Ti nevadí, že jsem uvedl Tebe,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:59
avatar

Milane já vám odpovím. Protestovat může každý proti čemu chce ALE protestují proti demoktaticky zvoleným zástupcům z demokraticky zvolených stran. Tím pádem se jejich jednání stává nesmyslným. Jsem rád, že to tam dopadlo jak dopadlo, a vesmě se jim(jejich jednání) vysmáli. Takhle to prostě nejde řešit. Já půjdu protestovat proti pravici na Brněnské radnici jelikož si myslím,že tam jsou možná korupčníci - co se stane - za prvé mě budou mít všichni za blázna a za druhé se mi vysmějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.03.13 19:27

mowla: Jsem ročník 57. V 89 mi bylo 31. Tedy polovinu života jsem prožil v komunizmu. Jak je možné, že jsem nikdy do té doby nepotkal žádného disidenta, nedostal se ke mně ani řádek samizdatu, nepotkal jsem se s žádným zavřeným za svoje názory, nepoznal jsem a neznám nikoho z mého okolí, kdo by nedostudoval z politických důvodů. Hubu jsem nikdy nedržel, a u výslechu jsem byl jen, když mě brácha vzal roha na západ. Zato mám spolužáka, jeho táta byl antikomunista jako málokdo. Byl to člověk, který si nebral servítky, jeho syn přesto bez problémů vystudoval vysokou školu. Jeden z takových zarytých antikomunistů mi dělal mistra. Jak to, že máme tak odlišné zkušenosti?

Proto se Vás tu ptám. Jsou to vašem případě osobní zkušenosti, nebo jste to vše jen odposlechl a vyčetl na internetu?

Dále se ptáte: "Chcete zpět dohlížitele, udavače, důvěrníky, nástěnkáře?". Začnu tím posledním: nástěnkáři mi nevadili-neškodili totiž.

Zeptám se Vás. Vážně věříte tomu, že dohližitelé, udavači a důvěrníci zmizeli z našeho života? Opravdu si myslíte, že je dnešni rozvědka nepotřebuje a nevyužívá? A přibyla k tomu technika. O té tu psal výše, momo v 16.09.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:37
avatar

zabu, jsem stejného ročníku,

potkat disidenta nebylo tak jednoduché, páč jsme se o ně nezajímali. Číst samizdat, já pamatuji průklepové papíry tenké jak haizlpapír, poslední kopie rozmazaná, že se nedalo pomalu ani číst, ale báli jsme se, páč i mezi námi byli svině. navís se ostaní báli i mne, páč jsme z rodiny komunistů. Mnohokrát jsme slyšel na pohovoru, že mám děti a ty budou chtít studovat.

udavači byli a budou, ale už se nemusí v uličním výboru dohadovat, kam pojedu na dovolenou a zdali můžu jet...

ale každý máme nějaké přesvědčení..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:54
avatar

zde musím souhlasit, novodobým STB je např. Bártova soukr.firma ale i třeba FACEBOOK,jenže lidé jsou hloupí a nedokážou nahlédnout pod povrch stavu věci. DNES JSME SLEDOVÁNI 100x VÍCE než tomu bylo za komára, akorát informace neslouží státu, ale soukromým podnikatelským subjektům. Občané jsou souč.sytémem stejně zbyblí až zmanipulovaní jak byli před 89 tym. Tehdá alespoň víc drželi při sobě, byli schopni revoltovat. Dnes kamarád kamarádovi vráží kudlu pod žebra vyloženě pro pár korun.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 19:57
avatar

"zabu", tady je pár takových, oceněných vládou:

http://www.ceskenoviny.cz/zpr…o-zivota/866870&id_seznam=302

Kožíšek dospěl k protikomunistické činnosti sám od sebe. Jeho otec byl věřící komunista. "Když jsem začal brát rozum, tak mě to tak sralo, že jsem si přestal nechat vymývat mozek," řekl ČTK. Podle něj mu vadily rozpory mezi tím, co se oficiálně říkalo, a socialistickou realitou. V dětství ho prý rodiče do ničeho nenutili, později chtěl žít podobně svobodným životem. "Půjčovali jsme si knihy od evangelického faráře, desetkrát jsme je opsali," popsal svůj podíl na šíření samizdatů.

Později podepsal Chartu 77. Tehdejší policii se podle něj nelíbilo ani to, že v jeho domě v Rumburku se scházeli mladí lidé, aby zde například četli knihy. Policistům nicméně trvalo dlouho, než mu mohli uškodit, neboť žil jako příkladný otec rodiny, řekl.

Tominová je zděšená z úspěchu komunistů v nedávných krajských volbách. Lidé podle ní mají krátkou paměť. Komunisté sice nebyli dlouho u vlády a může panovat frustrace z korupce v demokratických stranách, ale komunistická ideologie zůstává nedemokratickou, uvedla. Ocenění lidí, kteří proti komunismu bojovali, tak považuje za výrazný příspěvek k oživení pohasínající paměti lidí. "A ne aby vzpomínali na levné činže a říkali si, že na tom stojí společnost," dodala Tominová.

Ministr obrany dnes oficiálně uznal celkem 14 žijících odbojářů proti komunismu. Dalším šesti zásluhy přiznal in memoriam. Za rok platnosti zákona o protikomunistickém odboji byl status odbojáře přiznán 223 lidem.

Zákon o třetím odboji začal platit symbolicky v den 22. výročí sametové revoluce, tedy 17. listopadu loňského roku. Uznaní účastníci protikomunistického odboje obdrží peněžité ocenění 100.000 korun, pozůstalí manželé a manželky po nich poloviční částku.

doplněno 19.03.13 20:07:

Dokonce vyjde kniha, aby si mohl každý přečíst zkušenosti pronásledovaných lidí:

http://sdruzenipamet.cz/pamet…boje-a-odporu-proti-komunismu

Resort obrany v rámci vzdělávacího projektu "Příběhy třetího odboje" plánuje v blízké budoucnosti vydat stejnojmennou publikaci. Ta by měla čtenářům nabídnout příběhy lidí, kteří bojovali proti komunistickému režimu a jsou držiteli osvědčení účastníka odboje a odporu. Navíc kniha přiblíží i další historické souvislosti týkající se třetího odboje. "Jednotlivé životní příběhy budou členěny dle společných témat, například členství v jedné odbojové skupině, a případný zájemce o hlubší studium zde najde odkazy na archivní prameny a související literaturu. Vlastní medailonky obohatí i úrvky dobových textů," prozrazuje Iveta Hlásecká, ředitelka odboru pro válečné veterány.

doplněno 19.03.13 20:42:

Výpovědi pamětníků: http://www.ustrcr.cz/cs/vzdel…t-a-dejiny-totalitnich-rezimu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 20:53
avatar

pt,

byl jsem v památníku Vojna u Příbrami. Mráz běhal po zádech, však to bylo vidět ve zdivočelé zemi..

Již nikdy komunisti u vesla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.03.13 21:26

Je těch odkazů pořádná porce, abych na ně mohl reagovat v tak krátké době. Takže jen jednu otázku. Kolik těch pronásledovaných, disidentů, účastníků třetího odboje atd. bylo? 1000? 10000? Uvědomujete si, že ti lidé, ve jménu dnešní "demokracie", se kterou nakonec je spousta lidí nespokojených, šli svým jednáním proti vůli miliónů lidí, kteří věřili a chtěli se mít líp? Kterým režím zas až tak moc nevadil? Kteří si spokojeně žili své životy, vychovávali děti, chodili do práce? Co je víc? Těch pár tisíc účastníků odboje, nebo ty milióny občanů. Ono je totiž v životě vždy něco za něco. Vždy bude někdo proti někomu. A je to jen o tom, která z těch skupin je silnější. Dnešní lži o demokracii jsou jen zástěrka. Ale to by už zase bylo o něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 21:32
avatar

"zabu" a co jejich rodiny? Já cítím jak s těmi lidmi dnes, tak s těmi lidmi tenkrát. Je jedno jestli je jich hodně nebo málo. Žádné utrpení člověka mi není lhojstejné. Ale byli v každé době a to je špatně. Proto by se lidé neměli mezi sebou hádat, ale pomáhat si. Už mně chápete? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.03.13 22:08

No, a je někdo schopen rozlišit-najít hranici mezi dialogem-hledáním východisek a hádkou? Snad jen podle slušnosti projevu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:48

Jsem ročník 66.
Také jsem nepotkal žádného disidenta (nebo o tom nevím), ale samizdat se mi ro rukou dostal. Znám - osobně - několik lidí, kteří ne nedostudovali z politických důvodů - ani studovat nezačali, nemohli ani začít.
Píšu o tom,co jsem zažil, ne o tom, co někdo někde na netu vyplodil...

Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:52

"Vážně věříte tomu, že dohližitelé, udavači a důvěrníci zmizeli z našeho života?" - ne, nemyslím si, že by tito ´pomatenci´ zmizeli. A docela dost vím i o tom, jak lze využít lidi i techniku k čemukoli.

Ale už se nemusím uklízečky ptát, zda mohu vycestovat (no - do USA se nechystám).

Datum: 19.03.13 21:13
avatar

Vážení,volte si koho libo.Jen ne lidi,kteří připustí vrchol podnikatelské činnosti a chamtivosti,zneužití sociálních příspěvků v jednom ubytovacím zařízení,kde se použijí sociální příspěvky na zaplacení bydlení pro ty nejchudší.Bez uzardění dokáží přijmout nájem za lůžko v tomto ústavu,za něž se platí až 18 tisíc korun.Samozřejmě ne přímo z kapes ubytovaných,ale ze sociálního příspěvku proi tyto lidičky.Nemohu unést,že za nejjednodušší pohřeb se dnes musí chamtivcům platit až 20 tisíc.To je také podnikání v expozici volného trhu.Nájmy bytu 2 + 1 se nesníží v paneláku pod 15 tisíc,přesto,že to je vyslovené okrádání bydlících.Prokazatelně přesahuje 500% nákladů bydlení.Prostě,vládne chamtivost,podporovaná dnešní vládou.Dám volební lístek té straně,která tyto extrémy odstraní,nebo aspoň sníží.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 21:19
avatar

Jardo, obávám se, že takovou stranu nenajdeš. Copak vláda může stanovovat kolik se bude platit za pohřeb? Za 20 tisic není nejjednodušší pohřeb, nájem 2+1 není nad 15 tisíc, za lůžko se neplatí 18 tisíc...

doplněno 19.03.13 21:26:

zdroj internet:

Cenu za kompletní pohřeb bez obřadu je 11 686 Kč včetně DPH

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pohreb
Datum: 19.03.13 22:35
Jenže to není konečná cena za pohřeb. Cena za pohřeb nezahrnuje přeúčtování nákladů nemocnice a převoz zesnulého nad 30 km.
Takže dojde ještě k navýšení o další poplatky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 08:55
avatar

pohřeb, jasněm ještě zde není započítáno i doprava nad 100km, příplatek za květiny..:) jaké náklady z nemocnice myslíte, a jaké další poplatky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 09:13
avatar

http://tn.nova.cz/zpravy/na-v…a-kolik-vas-vyjde-pohreb.html Zde jsou orientační ceny pohřbu a v nemocnici je chlazení zemřelého 48 hodin zdarma a pak už platíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 21:38

To by mě zajímalo, která to bude...já jí tedy nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 07:48
avatar

tady se dělá HYSTERIE z volby komunistů, ale jejich volba není volbou těch, co tu byly v 50-80 letech min. století. Doba ja dál. Vy pražáci pravicoví . . . jezdíte rádi na Moravu na vínečko zaspívat písničky posedět, poklábosit. Víte kolik lidí tam volí komunisty? z toho čísla byste se posadili na zadek. Hm, a kam teď ale budete jezdit :-D :-P. = Neznáte mapu. Praha jako taková vždy DEFORMUJE celý volební výsledek. Jedná se o specifický microregion, kde jsou i specifické podmínky: platy, zaměnastnanost, apod. Ostatní části republiky jsou na tom podstatně hůře (a volí tedy více levicově). Tam běžte Vy pravicově orientovaní agitovat (ale vezměte si něco pevného na hlavu, např. do Ostravy). nezlobte se za můj názor. Taková je pravda.

doplněno 20.03.13 10:11:

Milane, dyť přeci všici víme, že pravicových voličů je suma sumárum "jen" někde kolem 25-ani ne 30%. Zbytek si dopočtěte. Čísla podle mě hovoří jasně. Kdyby pravice uměla vládnout, nedělala by takový kopance jako je amnestie či neustálé zvyšování daní a cen a měla by širokou podporu voličů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 08:59
avatar

miromiro, stále v dobrém,

"nezlobte se za můj názor. Taková je pravda." Názor ano, nezlobím se určitě, ale pravda to není. Stačí přečíst tiskoviny KSČ, nebo poslouchat slova na jejich srazech...

Nikdo z nás nevíme, jak se komunisti vybarví, pokud by byli u moci. Nikdo, jen to tušíme. Vy v dobré, já ve zlé. Toť pravda každého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 20.03.13 11:24

Ti vybarvení, lépe řečeno přebarvení jsou již dávno jinde. Stali se z nich ultra pravičáci. Třeba celá ta banda kolem kupónové privatizace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 12:59

..."neustálé zvyšování cen"... je inflace. Byla, je a bude...

___________

Když někdy v roce cca ´90 Klaus hovořil o tom, že do dvaceti let budeme mít desetinásobné platy, někteří nevěřili, někteří se těšili. Neřekl, že i ceny budou desetinásobné - ale někteří to věděli.

___________

Líbí se mi fyzika - přírodní zákony prostě ´neukecáš´. Ale ekonomie je podobně ´neukecatelná´...

Datum: 20.03.13 14:39
avatar

mowlo v tomhle nemáte pravdu. za prvé Nečas slíbil "nezvýšíme daně" a udělal opak! Za druhé, ceny výrobků v Česku jsou vyšší než v západních zemích a kvalita je i nepoměrně nižší. Mj. v Německu mají ceny srovnatelné, ale až 4násobné platy (posluhovačka bere mezi 30-35tisíci). Ceny energií mají podobné jak u nás. Zřejmě někde chyba v Matrixu, ale vychvalovat jak se máme dobře lze POKUD TO JE PRAVDA. Ja byl ve Francii v sezóně a za 5eček jsem tam nakoupil v supermákteti toliko zboží, že sem jen valil bulvy. U nás za 300 nic moc nenakoupíte. ťakže se ty mračna stahují jen v Česku. NE vláda prošustruje co může. Rekordní schodek st. rozpočtu v r. 2009 = 192 mld. korun (autoři Topoloánek, Nečas, Janota (zesnulý)).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 15:04

Dobrovolně se přiznám, že posledních ´pár let´ nesleduju vnitřní politiku, nevšímám si toho, co kde kdo slibuje - takže na "Nečase" nejsem schopen reagovat.

Ano - občas nakupuju v Německu či Rakousku - podle toho, čeho jsem si všiml, jsou ceny cca srovnatelné a kvalita nepoměrně vyšší (maso, uzeniny, sýry). Ano - ale to je problém zákazníků, ne Německa či Česka - u nás holt lidé kupují ´co je´, nejlépe se ´slevou´, ve ´vyspělejších´ státech zákazníci kupují to, co chtějí... A pokud nechtějí, jdou jinam...

Ad "rozpočet" - koukni ne na prostý výsledek - ale na mandatorní výdaje z rozpočtu - a kdo je uzákonil...

Ad "posluhovačka" - nekoukej jen na platy,ale i na ´nákupní koš´ - kolik stojí v Německu bydlení? *smich*

Ad "mračna" - no, já se bavil třeba v Bavorsku s místníma (v knajpě, u piva) - nadávají velmi podobně, jako jim podobní v knajpách u nás...

A - mimochodem - pokud se ti tak pozdává živobytí v D či F, klidně se tam můžeš odstěhovat, ´dneska´ už se za snahu emigrovat nezavírá - na rozdíl od dob nedávno minulých.

Datum: 20.03.13 17:23
avatar
Nenapadlo te někdy, proc lidé kupují podle ceny? Je málo těch, co si mohou připlatit, protoze jiným by pak vyplata stačila treba jen na tyden. Navíc ani nemáš jistotu, ze tu kvalitu opravdu koupíš, treba český česnek je mnohdy čínský, český je jen název a tak bysme mohli pokračovat, protože zisk je vždy vyšší nez případná pokuta. Podívej se na potraviny na pranýři, jak nas všude derou... Pak je tu i jednota davu, třeba Řekové privodili Němcům pořádné ztráty, poněvadž nekupují nic v lidlu , a vysvětlí lidem u nás, aby tam nechodili.
Ceny bydlení v Německu taky nemůžeš srovnávat, životní úroveň je tam nekde jinde. Elektřina topení 4-5x levnějí než u nás, nafta benzín jak by smet , to je pro nás neco nepredstavitelneho ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 20.03.13 17:43

Desetinásobné platy (oproti cca ´90) máme...

A důvod, proč u nás kupující hledí ne na kvalitu, ne na cenu - ale na slova AKCE, SLEVA a podobná, tak ten fakt neznám...

BTW - píšeme každý o něčem jiném - já zmiňuju ochotu našich zákazníků koupit libovolný hnus (i ten tebou zmíněný česnek) a klidně i draze - a ty ´pláčeš´ nad nízkopříjmovou částí společnosti (mimochodem - pokud jsi schopen objektivního pohledu na věc, zajdi si někdy do super-hyper a koukni, jaké zbytečnosti a za kolik peněz jsou zákazníci ochotni koupit - přestaneš si myslet, že je "málo těch, co si mohou připlatit"...

Datum: 21.03.13 00:03
avatar
Oproti roku 90 bych musel mít 50tisic a to bych nedostal, ani kdybych zůstal u původní profese, přesto, ze ji - tu firmu - ted vlastni Němec. Tak se mi nesnaz valit klíny si hlavy. Mimo jiné za stejné bydlení platím 18x víc nez v roce 90.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 21.03.13 00:26

No - průměrný plat v roce 1989 byl okolo 3.000,-, v 2012 cca 25.000,- - takže je to cca osminásobek - statistiku taky neokecáš, to, že třeba konkrétně ty se půměru vymykáš, není pro celek důležité...

Bydlení - ano, bydlení zdražilo více, než je ten koeficient, protože bydlení bylo za bývalého režimu dotované - to snad víš. Druhým aspektem dotovaného bydlení byl značný nedostatek bytů - nebylo nijak zvláštní, že ve třípokojáči bydlely tři generace.

Nevalím ti žádné klíny, prostě jen vidím věci v souvislostech...

*smich*

Od: jirbar*
Datum: 21.03.13 01:30

S tím že před rokem 1989 sehnat byt bylo dost velký problém souhlasím. Jenže od roku 1989 se prakticky nic nepostavilo, již je nás víc než 10,5 melounů těmi různými přistěhovalci a při tom je najednou spousta prázdných bytů.

Napadá mne jediné vysvětlení, že spousta lidí "bydlí" pod mostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 21.03.13 01:43

No - nevím v jakém městě/regionu "se prakticky nic nepostavilo", ale tam, kde to znám já, se staví ´o dušu´ - ve větších městech sídliště i domy, na vesnicích domy (např. vesnice na Valašsku, kde jsem donedávna bydlel, je nyní oproti ´89 cca dvojnásobná)...

*smich*

Datum: 21.03.13 07:43
avatar

mowla, přijedu-li někam kde jsou několik let nebyl, vidím celé sídliště nový rodiných domků. Souhlasím, že se nestaví tak rychle a hodně, jako v letech 2008-2010.

Stavebnictví klesá 3% ročně, ale stále se staví...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 02:15

Ano, souhlasí ale jen částečně - je třeba říci taky písmeno b) kdo staví, položme si ruku na srdce, a udělejme si průzkum, kdo fakticky staví. Aniž bych odpovídal podrobněji, tenkrát stavěli všichni, kdo chtěli a ať to byl dělník, řidič nákladního auta a pod., pokud měl zájem a vytrval, a vše si vyběhal, dostal nenávratnou půjčku za pár šupů a postavil, koukněme se kolem sebe. Pokud nevidíte ten základní rozdíl, to je mi líto. Lidé to vidí sami, nejsou hloupí, pouze nechtěji kolem tohoto tématu jitřit vášně. Jsou tu naopak tací, kteří ty vášně budou jitřit a budou vždy zdůvodňovat , že je tomu jinak. Je to jejich denní potřeba, nemůžou jinak, shodili by se před davem, tak je přitom nechme ..., každý máme svou pravdu. Každý ať si tu svojí pravdu vybere sám ..., nevalte lidem pořád klíny do hlavy. Po téměř 25 letech už to neobstojí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 18:04
avatar
Kdyz vidíš věci v souvislostech, mel bys vědět, kdo dneska dělá ten průměrný plat . Dobre víš, ze většina ho nemá. V řeči čísel to znamená, ze bydlení se drasticky zdražilo právě te většině. Takže nemůžeš všechno vidět tim průměrem, to je značně zkreslující údaj.
Co se týká bydlení, kdyz jsem se stěhoval z Valašska do města, byt mi nabídli tripokojovy velký, stačilo se upsat u podniku na deset let. Nevzal jsem, šel jsem za penězi a i zde jsem neměl s bytem problém, sice jednopokojovy, zadost podepsal předák odborářů v te době skromach . Tento byt jsem za 10500 Kč vyměnil obratem za tripokojovy u lesa na klidném místě. Ano tehda Havel kritizoval kralikarny, všichni mu tleskali, ale to bylo taky vše. Nyní je bytů dost, ale ti mladí si ho nemohoudovolit bez hypotéky do duchodu. Za predpokladu , ze budou mít praci. Na druhé straně, dřív se dal postavit rodinný dům vcelku levně, pozemek většinou zdarma od obce, úroky směšné... Dnes te má v hrsti banka pomalu celý život.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 21.03.13 20:49

No úroky proti dnešním byly "nádherné". Běžný vklad 2% půlroční termiňák 3% a roční 4%. No dnes na rok je třeba u MBANK 1% a běžný účet 0,05%. Jenže se platí dost bankovních poplatků které ty úroky převálcují a tenkrát žádné poplatky nebyly. Myslím ČSSP

doplněno 21.03.13 20:50:

A inflace minimální

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 22.03.13 19:58

Novomanželská půjčka na vybavení bytu 2 nebo 2,5%, už se nepamatuju přesně. Novomanželská na bydlení 1%.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.03.13 00:27

Na bydlení bylo 2,7% jen v případě "úsporné" výstavby třeba řadovky a další bylo 1%

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 23.03.13 05:27

Na bydlení byl dříve u půjčky 2,7% úrok a ještě byly od státu dotace na výstavbu RD. Jejich výše byla podle místa výstavby od 25 tis. do 140 tis.

doplněno 23.03.13 09:57:

RD přišel dříve na cca 300 tis. dnes vyjde přibližně na 3 miliony. Takže by jsme dneska dostali 250 tis. při té nejnižší dotaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 09:29
avatar
Za novomanzelskoz půjčku jsem v roce 90 vybavil cely byt a jeste mi zbylo, tak jsem za to pořídil drobnosti jako nádobí nebo různé blbiny. Ze začátku jsem splácel víc, pak jsem to snížil na stovku měsíčně, protoze úroky nebyly téměř žádné a inflace vysoká . A to jsem tehdy ten průměrný plat měl , přesto jsem nemel potřebu splácet víc. Úroky opravdu směšné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.03.13 15:22

No po roce 1989 musel úroky Spořitelně kvůli inflaci doplácet stát. Smlouva je smlouva a tak staré půjčky dobíhaly za 2,7%. Bylo by zbytečné platit víc než bylo nasmlouváno.

Dnes jsou úroky mnohem vyšší, navíc pohyblivé, dle libovůle bankovního domu. K tomu poplatky za všechno.

Ovšem naprosto absurdní je přečasné zaplacení půjčky, když se buď zaplatí pokuta, nebo ty úroky o které by bankovní dům přišel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 20:31
avatar

rád se od Vás poučím, proč má německá babička s dědečkem ve svém malém domečku na venkově vyšší náklady na bydlení než u nás. Dyť je to blbost a mj. důchod berou v eurech ne v KČ. Víte co mě slibuje tento skvělý režim, že budu mít já za důchod . budu mít leda tak H...O. V 35 už si musím nemálo dávat bokem, abych pak měl co do úst. Měl byste a nejen Vy více otevřít oči. ZAtímco excelujete v mnoha oborech, naopak v tom co se děje okolo vás podle mého názoru zcela neprospíváte (myšleno ve smyslu školního známkování) končím, to nemá smysl. Mj.jsem asi správně nepochopil dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 17:30
avatar
A máme desetinasobne platy? Ceny jo, u něčeho i deset tisíc procent navic...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 20.03.13 09:40

Hovoříme zde o neutěšených politických a především ekonomických poměrech v naší zemi.

Dovoluji si reagovat otázkou. Kdo si myslíte že je na tahu k pokojnému řešení diskutovaných problémů?

1. Bohatá menšina, svojí skromností a snahou se podělit o vyprodukované bohatství?

2. Nebo chudší - chudá menšina tím, že se ještě více uskromní ve prospěch bohatství?

Odpovědí na tyto otázky ať chceme či nikoliv, je charakterizováno naše pravicové či levicové přesvědčení, pravicový či levicový přístup. Myslím si, že ze zásady, není možné z obou názorových proudů si vybrat a uplatňovat jen to nejlepší. Je to v nepřekonatelném rozporu mezi bohatstvím a chudobou. Děkuji - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 13:51

Ale proč si pořád myslíte,že se musí vše co bylo opakovat?Vývoj jde dál,to co bylo už se nedá znovu dělat.To je pořád jen strašení minulostí.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 20.03.13 15:54

@karlosdos souhlasím. Mělo by se řešit , jak z toho ven, zabývat se budoucností, vzít si příklad z prosperujících zemí. Rozhodující jsou výsledky. Vše ostatní není podstatné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 16:29
avatar
Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 20.03.13 17:00

Ono to je malinko jinak. Ti rozumní se z té minulusti poučí a nezavrhnou to co bylo dobré, jen proto že to bylo komunistické.

Pouze FANATIK od rána do večera ječí. Vše co bylo komunistické stojí za prd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 17:09
avatar

le v tomto ohledu nejsme ve při.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 17:48
avatar

Jiří, zdravím, kdo tvrdí že:
Vše co bylo komunistické stojí za prd.
díky
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 20.03.13 18:52

No když se mluví o minulosti jako celku tak to snad znamená vše. To je prostá logika. Pak nutno volit jiný slovosled.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 20.03.13 19:27

Bohužel, kapitalistický systém, už z principu svého fungování, nemůže jinak. Bude opakovat stejné chyby, jako už mnohokrát předtím. Nebude hledat, co dělat líp pro lidi. Bude se jen snažit stále více upevňovat svou moc, jen aby o ni nepřišel. Toho už jsme svědky dnes a denně. Pod záminkou boje proti terorismu, jsou nám postupně odpírány základní lidské svobody. Jsme podrobováni ponižujícím osobním prohlídkám, je nám odebírán náš majetek. Pod záminkou boje proti zločinu, jsme špehováni na každém kroku kamerami, mobily, a bůhví čím, místo aby někdo donutil dělat policii to co má.

Všechny teorie o spiknutích celého světa mají, nebo se dají vysvětlit jedním společným jmenovatelem. Snahou o moc nad vším, a moc znamená peníze. Bez moci nejsou peníze a naopak.

A lidi, kteří si to neuvědomují tomu bezděky pomáhají. Slepá důvera v existenci teroristů jako BinLadin, kterého nikdo nikdy neviděl atd. o tom jasně svědčí.

A tak až to jednou kapitalismus přežene, bude se zase střílet z Aurory. Nebude to krok zpět. Bude to jen další kolo ve spirále vývoje společnosti. Nechci tvrdit, že ta Aurora bude červená a bude na ni hvězda. Stejně tak může být hnědá s hakenkrojcem. Jisté je jedno. Kapitalismus nás do tohoto stavu opět dovede. On to jinak neumí. Anebo skončíme jako proléti či členové strany z románu 1984 od G. Orwella. Chcete to? Ne? Já také ne. Tak se přestaňte dívat na dnešní svět růžovými brýlemi.

Nevěřte tomu co tvrdí státní establishment a sbírejte informace. Na netu je jich dost. Proč myslíte, že se mocným tohoto světa tak zajídá svoboda internetu? Piráti? Nezákoné kopírování? Ani náhodou. To jsou jen záminky. Právě ta svoboda, ta rychlost přenosu informací je irituje, ta se jim zadírá pod kůži. Nemohou tak efektivně "oblbovat". Každý kdo chce, si může během okamžiku ověřit, jak je to doopravdy. Každý, ale jen ten kdo chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.03.13 19:56

zabu:

velmi trefně napsáno, kapitalismus se opravdu točí dokola a nikam se nevyvíjí, bohužel má silné páky na to se pořád udržet. Musím ale malinko oponovat na internetu nelze zjistit úplně všechno, obávám se, že cenzura funguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 20.03.13 20:30

Se vším souhlasím,byť ten internet neslouží jen k informaci,ale taky k desinformaci způsobem vymývání mozků.

Proto taky ten systém si tak dobře platí všechny ty "celebrity",které tomu vymývání mozků jen napomáhají. Sport již není sport,ale byznys.

Není to zas tak dlouhá doba kdy Olympiáda byla amatérská (byť skrytě asi ne) a profesionál tam neměl co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 28.03.13 07:09

Fakt nechápu zdejší diskůtéry, jak někdo může obhajovat minulý systém. To neznamená, že se zastávám tohoto, ale je stále lepší než to co bylo předtím. A nepleťte si tento systém s kapitalismem. Toto je socialismus s náznaky kapitalismu. Kapitalismus stručně znamená minimální stát, což jsou nízké daně asi poloviční než teď. Stát nalajnuje hřiště a jen dělá rozhodčího.

Někde jsem tu četl, že výhoda komunismu byla, že se všichni měli zhruba stejně. Co to je proboha za výhodu? Vždyť ať se každý má jak chce je to jeho problém. To že mně chcípla koza, tak ať chcípne i sousedovi? Může mně to někdo vysvětlit?

A ti podnikatelé, na které tu všichni nadáváte, tak to jsou Ti co vám dávají práci a každý měsíc vám na účet posílají peníze. Pokud vám to vadí, tak u nich přestaňte pracovat a tím je podporovat. Nikdo vás nenuti. A nebo taky začněte podnikat, když to je tak jednoduchý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 28.03.13 10:17

P. "chinook" necítím se tím pravým pro vysvětlení Vašich otazníků. Přesto uvedu své názory, které neberte jako vysvětlení, spíše k zamyšlení.

Nechápu jak někdo může z této diskuse si děla závěr,že někteří obhajují minulý systém. Chápu to tak, že se některým stýská za některými tehdejšími, dobrými a přijatelnějšími skutečnostmi oproti dnešním. To je obhajování minulého systému? Vy se také šmahem a důsledně zbavujete všeho minulého , třeba i toho co pro Vás přinesli vaši předkové a začínáte zcela z prázdna? Socialistická teorie vznikla právě jako reakce na nedostatky kapitalismus, které kapitalismus není schopen z principu vyřešit. Kapitalistický a socialistický systém hospodaření se od sebe liší několika zásadními rysy-rozdíly. Není to jen v minimálním státu kapitalismu atd. jak uvádíte. Pokud nevíte asi jste neměl možnost se seznámit, že již klasikové socialismu - komunismu, vyslovili teorii oslabování a zániku státu. Zastánci myšlenek socialismu jsou přesvědčení, že největším zdrojem násilí a napětí ve společnosti ( válek a nepřijatelných lidských vlastností a vztahů ve společnosti lidí) jsou právě stále se prohlubující rozdíly . Opak je tedy pro společnost -lidstvo výhodnější ( žel. ne pro jednotlivce). Vztah podnikatel-zaměstnanec by měl být oboustranně ke spokojenosti. Chápat zaměstnavatele jako spasitele,že nám dávají práci a posílají peníze na účet a zaměstnance chápat jako prosebníky o práci to jsou lidská práva? Vztahy by měli být oboustranně korektní, který musí řešit vzájemné vztahy a rozpory, ne využívat, ba dokonce zneužívat, nezbytné potřeby člověka pracovat za zaslouženou odměnu. Oboustranně také znamená,že i podnikatel to nemusí dělat-nemusí podnikat, může to přestat dělat, když se mu nelíbí požadavky jeho zaměstnanců a nespokojenost, nehodlá to řešit a zneužívá tak svojí nadřazenost.

Zcela určitě se mně nepodařilo vlivně argumentovat. Mám ale dojem, že ve Vašem vyjádření vycházíte jen z populismu,z toho co je momentálně potřeba. Proto jsem uvedl své názory, které by mohly sloužit jako pohled z druhé strany za účelem si utvářet vlastní realističtější názory a postoje. Přeji hezké nesledující sváteční dny - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.13 19:51
avatar
Chinook: tys mě rozesmál kdyby všichni nespokojeni zaměstnanci odešli, jak by dopadl zaměstnavatel? Kdo koho potřebuje víc? Taky nejde aby šli podnikat všichni- stačí se podívat, kolik na daních odvede živnostník a zaměstnanec. Živnostníci by nás tedy neuzivili taky, takze daně by musely jit opět mnohem výš. Taky jsem někde četl, tuším mladí to psali na faceboku , ze lidé nad padesát let by měli jit ke zdi, poněvadž jsou staří, nemocní nebo v duchodu a parazituji a právě proto se mají ti mladí spatne a nemají na luxus. Jenže ti paraziti jsou jinde, jelikož se posledních více nez dvacet let peníze od většiny převádí k menšině. Takže se nemůže každý mít jak chce, protoze peněz je stále stejně. A kdyz ma někdo moc, jiný musí mít málo ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 10:36

Ty mě taky bavíš, jak furt čekáš, že se o tebe bude někdo starat :-D Nevím kolik odvede na daních zaměstnanec, ale ani zaměstanavatel, myslím celkově, ale moc rozdíl tam nebude.A proč by měli jít lidé nad padesát ke zdi, toto nechápu též. Jsem pro solidarytu nemocným. Zbytek ať se stará sám o sebe jak je to v každé normální zemi. A to že peníze má menšina je také všude normální. Úspěšných je bohužel jen 5%. Je to ve sportu, v podnikání, v polityce, prostě je to tak. A proč tu každej čeká, že se o něj někdo postará? Však ať se stará každej sám o sebe a neparazituje na ostatních! Tady ty názory mně fakt vadí.

BTW. daň u fyz osob je 15%, což platí OSVČ i zaměstnanec, takže odvedou stejně. A nevidím důvod, proč by OSVČ měla odvádět více. Nemá nemocenskou, nemá důchod, nemá podporu v nezaměstnanosti, nic po státu nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.03.13 11:29

chinook:

Nejlepší by byla solidaryta v polityce :D

Daně, nedaně kdyby stát alespoň dělal to nejminimálnější minimum za to co odvádíme, ale silnice dálnice vpr..., hasiči a záchranné složky se budou financovat s povinného ručení, policie nestíhá, nemocnice se rušej...atd. Na postižené a vážně nemocné kterým by pomohla drahá léčba jsou sbírky.

Asi nic moc nefunguje když jako národ vymíráme, není čas mít ani děti, každý musí makat aby nechcípnul a mnohé je mít dítě přepych ;)

doplněno 29.03.13 11:31:

omlouvám se ...a pro mnohé mladé je mít dítě přepych.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 14:07

Naprostý souhlas. Daně mám jedny z největších na světě skoro nic za ně nedostáváme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 14:03
avatar
A je to tady další co nechápe nebo nechce pochopit, protože neví. Zjisti si, kolik na daních odvede osvc a zaměstnanec při stejném příjmu.. osvc odvede několikanásobně méně!
" Však ať se stará každej sám o sebe a neparazituje na ostatních! Tady ty názory mně fakt vadí."
Tohle jak vidno jsi také nepochopil, jinak bys to nemohl napsat Řekni mi, kdo podle tebe parazituje na ostatních?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 14:13

Parazituje většina státních zaměstnanců tj. nevytváří žádnou hodnotu. Dále nezaměstnaní parazitují na zaměstnaných...

Tak jsem si to spočítal.

Zaměstnanec 10 000,- hrubého:

čistá mzda: 8 900,- Kč

OSVČ: Příjem 10 000,- Kč

čistá mzda: 6 467,- Kč

A co Ti na tom vadí, aby se každej sám staral o sebe? Jestli Ti to vadí, tak si živ klidně souseda v tom Ti nikdo nebrání, ale nechápu proč to musí být povinné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.03.13 15:17

Nechápu tenhle výpočet. OSVČ odvádějí do sociálního systému mnohem méně než zaměstnanci, to není nic nového. Jistě státu teď peníze chybějí. Někdo si řekne, že je to jeho věc že se si nevytvoří dostatečnou základnu pro důchod. Jenže až bude v důchodovém věku tak nejspíš bude požívat "výhody" sociálního systému co bude moci s odkazem na to že má malý důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 15:37

Tak pro nechápavé znovu.

Zaměstnanec při mzdě 10 000,-Kč odvede:

Zdravotní 450,- Kč

Sociální 650,- Kč

OSVČ při příjmu 10 000,- odvede:

Zdravotní 1 697,- Kč

Sociální 1 836,- Kč

Ta OSVČ to odvede i při příjmu 0 nebo i při ztrátě narozdíl od zaměstnance.

Tak nechápu kde berete, že OSVČ odvede méně, když to je ve skutečnosti naopak. On to teda tvrdí mládek se sobotkem, že OSVČ nic neodvádí, ale to jsou lidé, kteří nidky nepracovali, tak se jejich výrokama neřiďte.

Jinak sociální odvádí zaměstnanec i OSVČ ve stejné části, tj. 29,2% z VZ. Tak nechápu co sem pletete důchody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.03.13 15:47

Vidím, Chinooku, že vůbec neřešíš odvody, které ´za zaměstnance´ platí zaměstnavatel, viď?

*smich*

Ano - zaměstnanec platí státu více...

Od: chinook*
Datum: 29.03.13 16:04

Tak to nějak spočítej já ať počítám jak počítám, tak mně to vychází obráceně. Navíc OSVČ od státu také bere výrazně méně.

Odvody neřeším, protože je neplatí zaměstnanec, ale zaměstnavatel, tedy klidně ta OSVČ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.03.13 16:08

ROFL...

Z 10.000,- hrubého platí zaměstnavatel 37,5 % (pokud si to dobře pamatuju) - tedy 3.750,- Kč - a tyto odvody jsou placeny ´za zaměstnance´ (z tzv. superhrubé mzdy).

Máš v tom galimatyáš...

:-P

doplněno 29.03.13 16:51:

Bavíme se o ´mzdových nákladech´ - či povinných odvodech za pracovní sílu...

Tak, jako si OSVČ nemůže zvolit menší odvody, než jsou ty ´základní´, ani za zaměstnance nelze platit méně...

Od: chinook*
Datum: 29.03.13 16:44

Spíš Ty. Nevím co sem pleteš to co platí zaměstnavatel. Bavíme se o tom co platí zaměstnanec, nebo ne?

doplněno 29.03.13 17:03:

A pokud přistoupím na tvoji demagogii a budu počítat do odvodů státu i to co zaměstnanec neplatí, tak stát z něj má asi o 10% více, než z toho živnostníka. To zase není tolik na to že nemá nemocenskou, nemá podporu, má nižší důchod. A ještě vytváří pracovní místa a příležitosti. Což zaměstnanec nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.03.13 17:12

Možná by bylo lépe kdyby jsi to počítal z průměrného příjmu. To zaměstnanec neovlivní, zatím co OSVČ většinou platí minimum.

doplněno 29.03.13 17:28:

Z logiky věci chápavý pochopí že odvody si OSVČ stanovuje sám nad povnným minimem. To zaměstnanec neovlivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 17:26

Jak OSVČ ovlnivní svůj příjem? Bude míň pracovat? Nějak nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.03.13 17:31

Ježíííš - zamysli se, ty demagogu... *smich*:-P

Zaměstnanec jako takový neodvádí nic - dostane na účet (nebo jinou formou) ´čistý plat´... Zaměstnavatel odvádí veškeré platby - sociální, zdravotní, daně...

OSVČ odvody platí ´sám´, protože jeho zákazníci (´zaměstnavatelé´) za něj neplatí nic...

Fakt se zamysli, zbytečně plýtváš ´svým renomé´...

*smich*

Od: chinook*
Datum: 29.03.13 17:56

A ta výhoda OSVČ spočívá v čem, že si ještě musí zaplatit účetní, aby mu to odvedla?
A jinak pokud tedy přistoupím na to, že do platby státu se počítají i odvody, které platí zaměstnavatel za zaměstnance, tedy někdo úplně jiný, tak Ty odvody se liší o cca 10%. Je to nějak moc? Přijde vám málo odvést 30% z toho co vydělám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 17:11
avatar
Nezaměstnaní parazituji na zaměstnaných? No vidim, ze jdi jako ta vetsina dnešních mladých a nejradej bys je postavil ke zdi. Čím parazituji? Tím ze nic nemají? Pokud se nepletu, ten nezaměstnaný si tu podporu v nezaměstnanosti predplatil , tak jak parazituje? Pokud předtím nebyl zaměstnaný alespoň jeden rok, žádnou podporu nedostane! Kdyz to mam říct slušně, paraziti jsou ti s vysokými příjmy, jelikož je to na úkor těch nizkoprijmovych-to jsou skuteční paraziti na dnešní společnosti.
Další- ja se bavil o daních u osvc , ne o sociálním nebo zdravotním. Daně neplatí osvc téměř žádné, kdyz v tom umí chodit. Kdyz přizná daně legálně tak jak má, zaplatí několikanásobně méně nez zamestnanec . A kdyz vemu v potaz zdravotní a sociální, tak ze super hrubé mzdy to ma zaměstnanec taky vyšší. Tedy opět paraziti!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: chinook*
Datum: 29.03.13 17:49

Asi 120mld jde na sociální dávky. No kdyby se měla vyplácet podpora jen z toho co si odvedl, tak to máš tak na 14 dní. Takže tím parazitují. Kdyby zrušily dávky, tak ať se pak kdo chce fláká.

A zajímalo by mě, čím parazitují ti s vysokými příjmy? Tím, že odvádí také vysoké daně? To jsou ti co právě živí stát :) Ne Ti nízkopříjmový. Někde jsem viděl tabulku a tam bylo, že do státního rozpočtu z 80% nebo tak nějak už nevím dává jen 20%lidí. Ty procenta nevím bylo to plus mínu deset. Tak jak parazitují?

No nevím jak OSVČ neplatí daně, když je sazba 15% a ta bude platit pro obě skupiny. A můžeš prosím nějak poradit jak to tedy u OSVČ udělat, abych nemusel platit daň? To stopím nějakou fakturu, nebo máš nějakej lepší nápad?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 23.03.13 19:26

Kapitalismus/kapitalisti

Bude se jen snažit stále více upevňovat svou moc, jen aby o ni nepřišel.

Komunisti zakazovali strany, zavírali opozici. V čem jsou lepší?

Pod záminkou boje proti terorismu, jsou nám postupně odpírány základní lidské svobody.

Tehdy nám nebyly odpírány základní lidské svobody? Řekl bych, že říct beztrestně svůj vlastní názor je jedna z nejzákladnějších lidských svobod.

je nám odebírán náš majetek.

K tomu se raději nebudu ani vyjadřovat...

jsme špehováni na každém kroku kamerami, mobily, a bůhví čím, místo aby někdo donutil dělat policii to co má

Fakt, že se doba změnila, si asi ani neuvědomujete že? Kamery (v takovém množství) a mobily tehdy z technických důvodů ani být nemohly. Kdyby ano, proč si myslíte, že by to bylo lepší? A uvědomujete si plusy kamer na ulicích? Kolik zločinců se díky tomu chytne? Přitom v běžném životě si kamer ani nevšimnete...

Slepá důvera v existenci teroristů jako BinLadin, kterého nikdo nikdy neviděl atd. o tom jasně svědčí.

Jaký máte argument nebo důkaz, že bin Ládin neexistoval nebo neexistuje? Hledáte v kapitalusmi chyby za každou cenu...

Nevěřte tomu co tvrdí státní establishment a sbírejte informace. Na netu je jich dost. Proč myslíte, že se mocným tohoto světa tak zajídá svoboda internetu? Piráti? Nezákoné kopírování? Ani náhodou. To jsou jen záminky. Právě ta svoboda, ta rychlost přenosu informací je irituje, ta se jim zadírá pod kůži. Nemohou tak efektivně "oblbovat". Každý kdo chce, si může během okamžiku ověřit, jak je to doopravdy. Každý, ale jen ten kdo chce.

Vaši soudruzi v Číně/KLDR zakazují nebo blokují mnoho internetových stránek. To je přesně to oblbování, které by za komunistů nikdy nenastalo. Nemám pravdu?

Netvrdím, že kapitalismus je bez chyby, ale to, co jste napsal, jsou typické kecy zapřísáhlých komunistů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 23.03.13 19:52

Jak to že ještě nejsi v parlamentu. A vsadím se že jsi to psal na PC co má skoro všechny komponenty vyrobené v Číně.

Upřímní zastánci lidských práv by měli absolutně bojkotovat Čínu a nekupovat mobily, Notebooky a vlastně skoro vše na co se podíváme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 23.03.13 22:20

My si tykáme? V Číně se vyrábí skoro všechno a to díky tomu, že je tam levná pracovní síla. Jinak si nejsem moc jistý, co tím chcete říct...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 24.03.13 00:33

jake377.
Bude se jen snažit stále více upevňovat svou moc, jen aby o ni nepřišel.
Komunisti zakazovali strany, zavírali opozici. V čem jsou lepší?
Zavírali - jsou, proč ta změna času?
Pod záminkou boje proti terorismu, jsou nám postupně odpírány základní lidské svobody.
Tehdy nám nebyly odpírány základní lidské svobody? Řekl bych, že říct beztrestně svůj vlastní názor je jedna z nejzákladnějších lidských svobod.
Nebyli jsme svlékáni na letišti do naha atd. Ostatně to má být pokrok, že je to dnes, podle Vás stejné? A tvrzení, že říci svůj názor je dnes beztrestné je hovadina, kterou šíří jen hlupáci.
je nám odebírán náš majetek.
K tomu se raději nebudu ani vyjadřovat...
),
jsme špehováni na každém kroku kamerami, mobily, a bůhví čím, místo aby někdo donutil dělat policii to co má
Fakt, že se doba změnila, si asi ani neuvědomujete že? Kamery (v takovém množství) a mobily tehdy z technických důvodů ani být nemohly. Kdyby ano, proč si myslíte, že by to bylo lepší? A uvědomujete si plusy kamer na ulicích? Kolik zločinců se díky tomu chytne? Přitom v běžném životě si kamer ani nevšimnete...
Doba se změnila. K horšímu. Kdybych si to neuvědomoval, nevznikl by ten můj příspěvek do debaty, A vy by jste neměl na co reagovat. Asi jste si nevšiml, že to tak vypadá na celém světě. I tam, kde nikdy KSČ nevládla, kde o socialismu kolikrát ani nevěděli, že existuje. A kdyby neplatí. Dnes je dnes a to co se děje má své příčiny. Plusů kamer jsem si opravdu nevšiml. kdykoliv se tu ztratí auto z parkoviště, tak není záznam, protože kamera zrovna "náhodou" koukala jinam, nebo nešlo záznamové zařízení. A to, že se zločin po instalaci kamer jen přesune tam, kam kamery nevidí, je známá pravda.
Slepá důvera v existenci teroristů jako BinLadin, kterého nikdo nikdy neviděl atd. o tom jasně svědčí.
Jaký máte argument nebo důkaz, že bin Ládin neexistoval nebo neexistuje? Hledáte v kapitalusmi chyby za každou cenu...
Jaký máte argument nebo důkaz. že BinLadin existoval?
Nevěřte tomu co tvrdí státní establishment a sbírejte informace. Na netu je jich dost. Proč myslíte, že se mocným tohoto světa tak zajídá svoboda internetu? Piráti? Nezákoné kopírování? Ani náhodou. To jsou jen záminky. Právě ta svoboda, ta rychlost přenosu informací je irituje, ta se jim zadírá pod kůži. Nemohou tak efektivně "oblbovat". Každý kdo chce, si může během okamžiku ověřit, jak je to doopravdy. Každý, ale jen ten kdo chce.
Vaši soudruzi v Číně/KLDR zakazují nebo blokují mnoho internetových stránek. To je přesně to oblbování, které by za komunistů nikdy nenastalo. Nemám pravdu?
Nejste náhodou STátní Bezpečnostní úředník? Že jste mě označil za komunistu zrovna u tohohle bodu, kde kritizuji státní establishment? Opět ten průhledný trik diskutéra, který neví kudy kam, se divím, že to někdo ještě používá, označit protivníka za komunistu.
A opět: Kdyby neplatí. Nikde na světě. Platí jen holá fakta. A ta svědčí pro mě. Mě zajímá svoboda internetu na celém světě. Protože jen díky němu je možné se u nás dobrat pravdy. Média lžou. Soustavně lžou. Soustavně se důsledně vyhýbají některým světovým tématům. Na Čínu vliv nemám, čínsky neumím, ale umím česky. Tak píšu česky.
Netvrdím, že kapitalismus je bez chyby, ale to, co jste napsal, jsou typické kecy zapřísáhlých komunistů...
Můžete mi ukázat, kde a co z toho mého textu se dnes neděje? Mám se snad radovat z toho, že něco z toho bylo, nebo mohlo být i dřív? To je demagogie. Tenhle režim se vytahuje demokracií, která nefunguje. Mám se z toho snad radovat? Mám hýkat, jak mnozí jiní, mávat mávatky, a křičet: se ... s kým vlastně, na věčné časy a nikdy jinak? Ne a ne. Nedělal jsme to předtím a nebudu to dělat ani teď.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 24.03.13 09:31

Nebyli jsme svlékáni na letišti do naha atd. Ostatně to má být pokrok, že je to dnes, podle Vás stejné? A tvrzení, že říci svůj názor je dnes beztrestné je hovadina, kterou šíří jen hlupáci.

A kolikrát jste byl svlečen do naha? A jak by se podle vás měla na letištích dělat kontrola a jak by se mělo bránit proti terorismu? A když řeknete o současné vládě, že jsou to bl.bci, tak by vás podle Vašeho tvrzení měli zavřít/potrestat. Já osobně bych už měl být zavřený na doživotí. Díky pomluvám určitě nezakáže současná vláda vašim dětem studovat.

Doba se změnila. K horšímu. Kdybych si to neuvědomoval, nevznikl by ten můj příspěvek do debaty, A vy by jste neměl na co reagovat. Asi jste si nevšiml, že to tak vypadá na celém světě. (kamery)

Ve svém předchozím příspěvku jsem se snažil nepřímo naznačit, že kamery jsou po celém světě. USA, Čína... Jak vás sakra napadlo, že si myslím opak?

Jaký máte argument nebo důkaz. že BinLadin existoval?

Jsou různá videa atd. Jasně, videa mohla zaranžovat USA, ale podle toho bych měl nevěřit všemu. Nemám důvod tomu nevěřit. To jsou jen slepé dohady, na kterých těží časopisy typu Epocha atd. Jinak bin Ládin se narodil do bohaté rodiny. Určitě existují nějaké listiny potvrzující jeho narození. Krom toho, bin Ládin se stal celosvětově hledaným ještě přd Dvojčatama...

označit protivníka za komunistu.

Kritici kapitalismu jsou většinou komunisti. Alespoň z mé osobní zkušenosti... Pokud se vás to dotklo, tak se vám omlouvám.

Platí jen holá fakta. A ta svědčí pro mě.

Ve svém předchozím příspěvku jste jasně nepřímo naznačil, že to, co se děje teď, se za komunistů nedělo. Fakta, jako že nám byl brán náš majetek, jste psal jako novinku. Píšete, že si vše můžete ověřit na internetu, ale zároveň, že média lžou. To vám trochu odporuje.

Mě zajímá svoboda internetu na celém světě.

Co proto děláte?

Můžete mi ukázat, kde a co z toho mého textu se dnes neděje?

Nikde jsem nepsal, že se tomu tak neděje.

Mám se z toho snad radovat?

Ano, pokud vám kapitalismus vadí, můžete jet do KLDR za tamnějším komunismem. Kdyby vám vadil za komunistů komunismus, nemohl byste jen tak oficiálně jet do kapitalistických zemí a dožít tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 12:47
avatar

jake-u. na 100%jste asi neviděl včerejší film s českým hvězdným obsazením, myslím, že byl na Nově. Krásně vybarvoval poměry v Česku - mafiánská kleptokacie východního typu nejbrutálnějšího ražení. Myslím, že v tom jaký byly zvěrstva v komunismu si to v ničem nezadá, v něčem je to jistě horší. Vzpomeňme na orlické vraždy bílých koní z 90.let. Kam jsme to dopracovali, ach jo. :-/. Náš pezident to řekl dobře mafiánská společnost zbohatlíků vysávající tuto zemi bez toho, aniž by jí cokoli dobrého zpětně za přínos jim prinesli, to jsou paraziti. Zijí v neskutečným luxusu, zatímco jiní přemýšlejí jestli na oběd maso nebo jen brambory. A tento režim je pro ně neskutečnou živnou půdou. Vyste spokojen zcela, já nikoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 24.03.13 16:53

Neviděl. Rozhodně nejsem zcela spokojen. Sice si žiju nad poměry oproti ostatním lidem, ale i tak mě tato situace trápí. Myslím, že by se měla řešit, ale rozhodně ne komunistama. Proto jsem založil diskuzi jíž je tato diskuze pokračováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.03.13 17:32

"jake"! Jak tomu rozumět? Cituji : Myslím, že by se měla řešit, ale rozhodně ne komunistama. Chci se mít dobře ale nesmí to řešit, nabízet - zařídit komunisté. Chápu to správně? Dobrý večer - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 18:41

No jo, jenomže on ten váš zlatej prezident se na sjezdu ČSSD začal také navážet do jakéhosi strojvedoucího, který se pak stal předsedou vlády a nakonec, se zcela pochybnými penězi, zkončil s bytem na Floridě. A přitom si ho tam dosadil sám. Takže oni se ti zmrdi nacházejí všude. Kdy už národ pochopí, že není rozdílu mezi vládnoucí, či opoziční stranou, ale jen mezi lidma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 24.03.13 19:22

Je mi jedno, kdo to zařídí. Hlavně ať mé děti budou moci studovat, svobodně volit a já si budu moci říkat, co chci, aniž bych byl za to zavřen. Toho, že mi to znemožní komunisti, se bojím nejvíc. Proto nechci komunisty, už jen díky historickým faktům...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 20:01
avatar
Které komunisty myslíš? Ty "levé " nebo "pravé"?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 24.03.13 21:46

jake377: Při každé cestě letadlem. projdete bezp. rámem, od kterého dostanete mnohem větší dávku záření než od jakéhokoliv rentgenu v nemocnici, na monitoru jste svlečený a bsolutně nevíte, nemůžete kontrolovat, kdo se na Vás dívá. Je to ponížení nebo ne? Pro Vás třeba ne. Pro mě jednoznačně ano. A proč? Ve jménu terorismu který vytvořil někdo na objednávku. Na objednávku toho, kdo na tom vydělává. Chápete? Nikliv ve jménu boje proti terorismu. Ve jménu zisků. Terorismus je jen záminka.

Nemám důvod tvrdit, že ve vládě jsou to blbci. Nikoliv. Jen lidi. kteří jdou bez skrupulí za ziskem. Za svým ziskem a stát je nezajímá. A jak to souvisí s pomluvami? Jestli myslíte, že byl někdo postižený za pomluvy, tak nemluví pravdu. Pomluva je totiž lež, a toho se rozhodně žádný režim na světě nebojí. Tak proč by ji měl nějak postihovat? Ale čeho se bojí každý establishment na světě je pravda.

Sám tvrdíte, že se Bin Láden narodil do bohaté rodiny, proč by se z něj měl stát terorista? Jeden rozumný důvod, bych od Vás chtěl slyšet? A že se stal teroristou už před dvojčaty? No a? Když se dnes nějaká vláda rozhodne a naplánuje akci, kterou na Vás bude chtít shodit, tak z Vás toho teroristu udělá, a neuděláte s tím vůbec nic.

To o braní majetku a novince pro mě, jste vzal kde?

Média a internet. Pokud nechápete rozdíl mezi medii, jako je rozhlas, TV, a noviny, které jsou vlastněné VŽDY někým, a tudíš píší jen a jen v jeho zájmu, a mezi internetem, který zatím je svobodný, protože se ho nepovedlo zatím svázat ani fakticky ani zákonem, tak Vám není pomoci. Věřte dál masovým médiím, denním zprávám, tak jak Vám je předkládají nezávislé státní TV, a buďte spokojený jak všechno klape. Není nic krásnějšího než růžové brýle. Pro Vás.

Ad svoboda internetu a co pro to dělám? Že vy jste zakuklený provokatér? A neřeknu.

A že bych se měl stěhovat? Že by další akce Asanace? Tohle tady už bylo. Ani náhodou. Já se v Čechách narodil, a taky tady umřu. Doufám, že až budu umírat, se to tu ještě bude jmenovat Čechy a ne západní čína.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.03.13 22:14

zabu:

-bezpečnostní rám je na indukčním principu reaguje pouze na kovy a vůči živému organismu je absolutně neškodný

-přes letištní rentgen osoby nechodí a i kdyby chodily je jeho zaření mnohonásobně slabší než ten nejslabší rentgen v nemocnici, on totiž je tak slabý, že na něj nereaguje ani ten nejcitlivější fotografický materiál.

ale jinak semozřejmě souhlas...*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.03.13 18:22

Toto to umí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 25.03.13 19:38

zabu, ano umí ale zatím to není běžná výbava letišť a pak ta dávka záření je opravdu hooodně mizivá. Jinak je to samozřejmě hnus, já tvrdím, že teroristi nas nakonec dostanou na tohle. Budem se tak navzájem kontrolovat až se ukontrolujem. Já to bohužel podstupuju téměř denně - tašku, kabát, boty do rentgenu a projít rámem, pokud rám zápíská tak prohlídka hmatem *bum*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zabu
Datum: 25.03.13 23:19

Ne dostanou. Už nás dostali. Lidi jsou tak vymyškovaný teroristama, že stačí pověsit na sloup jednu blikací ledku v krabičce a policie klidně zavře magistrálu. Vždyť oni už dosáhli toho co chtěli. Třesem se strachy. Zkuste zapomenout kdekoliv na jakémkoliv úřadě tašku, igelitku, kufřík, a uvidíte ty policejní manévry. A co z toho teroristi mají? Nic. Těží z toho úplně někdo jiný. Čímž se dostanu zpátky. Komu to slouží? Obyčejným lidem ne. Ti z toho mají jen stíhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.13 20:02
avatar
Jake : možná tu dobu nepamatuješ, ale na mistra jsem tlačil každý den ohledně peněz nebo podřadné práce a věděl jsem, ze buď přidá nebo budu furt na stejném - mohl jsem jen získat. Dnes v lepším případě skončíš na hodinu nebo půjdeš bez prémií, takže musíš držet hubu a krok. Tak jaká svoboda slova?!?!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 15:14
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 20.03.13 14:30

Kromě svobody slova je zde protiLIDový zlodějský mocenský mafiosystém!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.