Co dělat když mi nevyplácí mzdu?

Od: Datum: 29.10.12 11:48 odpovědí: 3 změna: 29.10.12 15:46

Dobrý den,

prosím o radu v této věci.

Pracuji sice z domů (kvůli nemocné dcerce a navíc jsem matka samoživitelka) na půl úvazku u zaměstnavatele, který platí pořádku a včas. Jenže je to na poloviční úvazek. Proto jsem si našla brigádu - práce na dohodu od srpna tohoto roku a od pána se kterým jsem smlouvu uzavřela jsem od té doby neviděla ani korunu. K vykonávání práce na dohodu musím volat a ani telefon mi neproplácí. Nejdřív mi bylo řečeno, že jsem sice splnila jeho požadavek uzavřít 10 smluv,ale že se platby od uzavřených smluv opozdily. Předminulý týden v pátek mi řekl, že už dorazila i poslední 10-tá platba a že mi peníze ještě ten den posílá a nebo nejpozději v pondělí. Týden uplynul a peníze nemám. Telefon mi nebral celý týden. Dnes mi telefon vzal, byl na mě sprostý, že ho pořád otravuji o peníze a že se mnou rozvazuje smlouvu a nemáme se o čem bavit a položil. Co mám dělat teď?

Pomůžete mi prosím někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 11:55
avatar

poslat mu sms, že na něj jdete podat trestní oznámení pro podvod a uvidíte jestli vám sám zavolá*smich*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ron*
Datum: 29.10.12 12:05

Dobrý den.

Pošlete mu doporučený dopis a vyzvěte ho k okamžité úhradě dlužné částky. Dopis doložte uzavřenou Dohodou o provedení práce, ve které máte odměnu sjednánu. Upozorněte ho, že v případě nezaplacení dlužné částky, budete pohledávku řešit právní cestou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.12 15:46
avatar

Dobrý den. Andreo, písemně ho vyzvěte k zaplacení dlužné částky do tehdy a tehdy. V případě, že dlužnou částku neobdržíte, budete nucena předat celou záležitost svému právnímu zástupci, čímž mu zbytečně navýšíte výdaje s tím spojené. Zároveň zvážíte i podání TO. Dohodu písemně vypovězte z důvodu nevyplácení mzdy. Pošlete s doručenkou, kopii si schovejte. Písemně uzavřenou dohodu mezi vámi, nedávejte z ruky. Naopak, pečlivě si uschovejte vše.

doplněno 29.10.12 15:59:

Popř. lze dát podnět k prošetření jeho činnosti, na což ho také můžete písemně upozornit. Jen se nebojte bránit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.