1x

Jak podle vás vznikl život?

Od: Datum: 20.10.16 12:46 odpovědí: 23 změna: 28.10.16 14:06

Zdravím,

momentálně dělám seminární práci do biologie zabývající se vznikem života na Zemi a byl bych moc rád, kdybyste mi s ní pomohli. Takže bych vás chtěl požádat, abyste mi sem napsali, jak PODLE VÁS ( = váš osobní názor - popř. klidně i názor vaší drahé polovičky / vašeho souseda, apod. ). vznikl život na Zemi a pokud vám to nevadilo, připojili i váš věk.

Děkuji

P.S. Piště prosím vážně, nestojím o vtípky. Pochopte, že já z toho mám jednak známku a jednak to budu obhajovat před komisi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janm
Datum: 20.10.16 12:56

Zastávám názor a vše tomu více a více nasvědčuje, že život byl na Zemi "importován", spor pochopitelně zpočívá v tom zda-li "přirozeně" či "uměle", kloním se k druhé tezi. Např. dle ing. Ivo Wiesnera by totiž k samotnému vývoji života na zemi bylo vzhledem k počtu jednotlivých kroků nutných k tomu aby se z jednoduchých organismů vyvinuli vyšší a komplikované zapotřebí taková údobí která jsou delší než je přiznáno vzniku a zformování naší země tzn. dospěl k závěru že život je "staršího data" nežli samotná Země, tudíž na zemi vzniknout nemohl. Je to zajisté jedna z hypotéz, navíc je bližší či kompatibilnější s "kreacionismem" spíše než s evolucí ačkoli k určité byť omezenější než se původně předpokládalo docházelo zřejmě také spíše ale v rámci jistých "adaptačních mechanismů".

Věk nepřipojím ale můžete si dosadit dle libosti.

Datum: 20.10.16 20:09

Ovšem nejstarší život na Zemi fungoval na jiném energetickém principu, než ten dnešní. To byly importovány oba (všechny)?

Datum: 20.10.16 13:04

Genesis, kapitola první, verš 20 - 28

Hele, já myslím, že úplně přesně to neví nikdo. Ale nezanedbatelné množství lidí tomu docela pevně věří. A rozvést těch devět biblických veršů do seminární práce, to by bylo docela hustý - ale na to bys jednak musel mít znalosti, koule a učitele, o kterém víš, že to vezme. Což nevíme, jestli máš :) Ale protože tahle otázka patří podle mě spíš do filosofie než do biologie, přinejmenším bys byl originální. A ti nejlepší učitelé, které jsem kdy měl, byli ti, co originalitu uměli ocenit.

Od: olinj
Datum: 20.10.16 13:07

Tak teorií je mnoho...
Máme třeba náboženskou teorii, kde Zemi a svět stvořil Bůh během 7 dní, ten poslední odpočíval, dále třeba biologickou, že vše vzniklo z jedné jediné buňky. Už je to nějaký pátek, ale doporučuji návštívit Chlupáčovo muzeum UK Praha. Ten se tam zabýval evolucí Země a vznikem atd. Myslím, že muzeum tam dodnes je, ale nevím jak moc to je přístupný. Dále bylo spoustu dokumentů i na pitomym youtube :)

Datum: 20.10.16 13:26

Bohužel jste mě nepochopil/a. Ano o těchto teoriích vím, ale já jsem chtěl pouze Váš názor, né jaké jsou teorie.

Jinak díky zatím všem ostatním!

Od: rebell
Datum: 20.10.16 13:19

V rádiu, asi v pořadu Meteor, jsem slyšel že byl na Zem přenesen kometou. Ne jako primitivní organismus, jak se dříve předpokládalo, ale ve formě kyseliny. Věřím tomu.

doplněno 20.10.16 17:04:

aminokyseliny glycin (Meteor 24.9.2016 2.min. Jiná varianta vzniku života je ve stejném pořadu z 8.10.2016 od 16.min. kdyby si někdo chtěl vybrat:)

Datum: 20.10.16 14:00

Život vznikl v podstatě z neživé hmoty.Je totiž jasné,že rozdíl mezi živou a neživou hmotou není tak velký.Chování některých sloučenin uhlíku spěje přímo k vytvoření řetězců,které při určité kombinaci prostředí vytvoří polymery,které jsou schopny nevědomé výměny látkové a postupným vývojem dospějí k tvorbě deoxyribonukleových kyselin.Dokonce jsem přesvědčen,že se tento proces při stejných podmínkách může opakovat i jinde ve vesmíru.

JABRAKA

Od: jofa®
Datum: 20.10.16 14:25

Já myslel, že komise chce Váš názor nikoliv náš. Nebo to děláte práci o našich názorech, nebo souseda, na vznik života na zemi? Jednou jsme šli z hospody a dal se do debatování o tomto tématu. Škoda, že ty teorie jsem zapomněl. Jinak nikdo na nic nového smysluplného nepřijde, než jsou možnosti dávno publikované. Pokud ano, tak jsem zvědav na zdejší nové teorie..

Datum: 20.10.16 14:27

Na otázku se nemá odpovídat otázkou, ale tady nemohu jinak: Jak chcete obhajovat cizí názory (řada lidí neumí obhájit názor svůj)?

Od: axus®
Datum: 20.10.16 15:18

Nepredpokladam, ze bude obhajovat nase nazory, ale praci jako celek a tenhle dotaz zde bude predpokladam tvorit pouze maly vstup cele prace.

Stejne tak dotaz neni na vytvareni novych vlastnich teorii, aby to bylo novatorske a unikatni, ale na to, co si my zde myslime. (pro Jofa).

Tak ja si myslim, i kdyz se fylozofovanim o tomto zrovna moc nezaobiram, ze obecne zivot vznikl postupne z puvodne nezive hmoty, ac nedokazu vysvetlit jak. Jestli to bylo az zde na Zemi nebo sem byla zanesena jiz existujici organicka hmota odjinud - tezko rict, mozne by bylo asi oboji (tim zrovna nemyslim, ze ji sem zamerne dali zeleni muzicci), spis bych se ale klonil k ciste originalnimu Zemskemu puvodu (nejsem zadnej privandrovalec).

Je mi 33.

Datum: 20.10.16 16:26

To by ale otázka musela být formulována jinak.

Napíše-li někdo, že ho zajímají naše názory, které pak bude muset obhájit, působí to na mne dojmem, že sám žádný názor nemá, hledá cizí, z nich si vybere ty, které se mu budou zdát nejsnáze obhajitelné, k nim pak domyslí nějaké "zdůvodnění" či obhajobu...

Od: ria®
Datum: 20.10.16 15:11

Můj současný názor je, že se život - myslím tím spíše "život umožňující" prvky se z neživích vyvýjely na vesmírných tělesech miliardy a miliardy a miliardy let kdesi ve vesmíru, s životem hězd, různými explozemi si pak "osívaly" v podobě vystřelených komet planety, byly-li na planetě vhodné podmínky, tyto předpřipravené prvky se vrhly do práce.

doplněno 20.10.16 15:31:

*vyvíjely - pardon

*hi*

doplněno 20.10.16 17:01:

Ivzez, součástí seminárek bývá i průzkum, co si společnost myslí v grafech, číslech.., klidně bych řekla, že to půjde do této sekce.. Já měla seminárku na hromadnou dopravu a součástí toho bylo chodit po městě a vyptávat se lidí, jaký mají názor - spokojenost, co by vylepšily atd... Bude to doufám něco podobného.

Datum: 20.10.16 18:07

Rio, průzkum bych brala, ale tazatel by to měl alespoň nějak rozumně uvést. Tohle na mne vážně působí dojmem, že neví, jak do toho... Kromě toho se průzkumy (alespoň ty, s nimiž jsem se zatím setkala) dělají trochu jinak...

Datum: 22.10.16 01:28

Tazatel se ptal a žádal o dovolení..Třeba to nedělá nejlépe, ale pomůže mu, když mu někdo řekne, jak má tedy svůj průzkum vést, aby se dobral k nějakému vyhodnocení..Které potřebuje.:

https://www.poradte.cz/vzkazy…mohu-zde-provadet-vyzkum.html

Od: jmlc®
Datum: 20.10.16 15:51

https://www.poradte.cz/volna-…na-vznik-zivota.html#posledni

https://www.poradte.cz/volna-…-evoluce-teorie-stvoreni.html

a další a další - jedno téma, 2000 názorů a každý správný - tedy pro toho, kdo ho přednese.

Nejdůležitější je tedy ohájit svůj názor, ne říct ho podle pravdy - a obhájit svůj názor opravdu dokáže jen každý sám za sebe - k tomu nepotřebujete znát názory jiných.

Od: merlin
Datum: 20.10.16 16:15

Po vzniku vesmíru byl prostor vyplněn jenom zářením a vodíkem, pro vznik našeho "chemického" života tedy nepoužitelné prostředí. Nejdříve se musely zažehnout první hvězdy, které syntetizovaly vyšší prvky, tyto prvky se musely dostat do vhodného prostředí, třeba na kometě či planetě, zde pak probíhaly tisíce různých reakcí, až se stalo, že shluk sloučenin vytvořil něco, co se začalo replikovat. Nejdříve asi vzniklo něco co moc život nepřipomínalo, až se za miliony let různými nepříliš jasnými procesy vyvinula skutečně životaschopná buňka. Jelikož podle současných poznatků vznikl život poměrně záhy po zformování země, je možné, že prapůvodní "spermie" pochází například z komety, která dopadla na Zemi.

Datum: 22.10.16 00:35

V době,kdy Země byla žhavá,tak nemohlo být o životě,jaký známe dnes,ani zdání.Počátek můžeme posunout až do doby,kdy kondenzovaly vodní páry z atmosféry a vznikla směs,doslova horká polévka,v níž byla možnost chemických reakcí,z nichž prvotní "spermie" vznikly.Dnes už o tom ani nejsou velké pochybnosti,protože vědci v laboratořích simulovali tehdejší podmínky na planetě a podařilo se syntetizovat něco,co by mohlo být základem pro prvotní bílkoviny.

Doporučuji každému vážnému zájemci si počíst v tomto článku. http://vedaprozivot.cz/sd/nov…anka/150220-vznik_zivota.html

JABRAKA

Datum: 20.10.16 18:46

Dobře, ale i když byl život k nám přenesen odjinud, i tam musel nějak vzniknout?

A co když nevzniknul, ale vždycky existoval, odnekonečna, tak jako se rovnoběžky protínají v nekonečnu.

Od: merlin
Datum: 20.10.16 20:03

Náš vesmír existuje cca 14 miliard let, co bylo před tím nevíme, možná nic, možná se vznik a zánik vesmírů opakuje, každopádně vše co zde existuje nemůže být starší než sám vesmír. Náš vesmír pravděpodobně časem zanikne, pokud s jeho zánikem vznikne nějaký nový, tak bude nejspíš vše začínat od nuly.

doplněno 20.10.16 20:12:

Ještě existuje zajímavá teorie, že žijeme v Matrixu (ze známého filmu), v nějakém superpočítači do kterého je život na planetě Zemi, včetně všech našich pozorování, naprogramován jako vysoce sofistikovaná virtuální realita (vytvořená nějakými superinteligentními bytostmi, které to nejspíš mají jako studijní materiál).

Datum: 22.10.16 01:10

Podle mě v té seminární práci nemůžeš na tu otázku odpovědět, ale jen rozebrat nějaké minulé a současné hypotézy a podepřít to důkladným studiem zdrojů a pak sám třeba vyslovit nějaký názor, že nejpravděpodobnější je hypotéza číslo 42, protože atd. Věk 36.

Datum: 22.10.16 16:36

Vznik života na Zemi-omyl mimozemského vědce. Věk 55 let.

Sousedka je věřící, ta v tom má jasno. Všechno stvořil Bůh. Věk 68 let.

Od: pt®
Datum: 28.10.16 13:08

Na to, aby vše fungovalo a platily například fyzikální zákony, musí být plán. Musí být myšlenka, informace, z které pak postupně, tvůrčivě jde jedno za druhým, podle plánu. Jsem věřící a ztotožňuji se s vysvětlením docenta Miloslava Krále http://vedaavira.cz/index.aspx?p=107

Datum: 28.10.16 14:06

Také věřím,ale na vědecké poznatky.Život vzniknul díky chemickým reakcím.Ne na základě božího smýšlení.To,že se ve vznikající "zárodečné "polévce vyvinuly prvotní koacervátečné shluky,je přímo vlastností hmoty.Tak se bude chovat všude ve vesmíru.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.