1xKdo cloveka stvoril

Od: Datum: 12.03.16 12:58 odpovědí: 169 změna: 26.03.16 10:21
ctu zde casto nazory ateistu v diskuzich.Zajimal by mne jejich nazor na zrod cloveka ,pomijivost zivota atd.Jsem verici a prosim nazory ateistu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: elan
Datum: 12.03.16 13:17

Ja sice neverim v nejakeho hmotneho Boha, ale jinak verim v ruze sfery existence a telesnou schranku cloveka mohl stvorit zase jen clovek postupem casu v ruznem vyvojovem stadiu, tu dusevni nejaka energie z vysich sfer - v tom moc jasno nema asi nikdo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 13:17
avatar

Jsem ateista a věřím ve všemocnost vědy.Je to to nejlepší v lidské společnosti,zkoumat vše okolo ní a vyvozovat z toho důsledky.Jedním z lidí,kteří i při víře v boha nedokázali v sobě potlačit snahu o poznání,byl Charles Darwin.Posunul naše znalosti o vývoji života neskutečně kupředu.Další vědci ho následovali a teorie o vývoji druhů byla na světě.Je vcelku jednoznačně prokázáno,že se člověk postupně zdokonalil z jednoho druhu lidoopů asi před sto tisíci lety.Vzniknul vývojem Homo Sapiens.I ten se neustále zdokonaluje a nevíme jak bude vypadat člověk za dalších 50 000 let.

Nechci říci,že myšlení a víra neměla svůj význam i v tomto vývoji,dokonce jsem přesvědčen,že i církev a křesťanství měli významnou úlohu při zdokonalení HomoSapiens,tedy hlavně jeho společenství.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 23:29
avatar

Myslím, že teorie oi zrodu člověka z opice je už nějaký čas překonána. Proč by se ta opice do dneška taky nezdokonalila?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 19:19

Chcete naznačit, že středověk neskončil, středověk trvá ..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 19:25
avatar

To je to samý, jako pes a vlk. Taky pocházejí z jednoho a vývoj je časem dostal na úplně jiný směr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hodnaruzenka
Datum: 12.03.16 13:32

Bůh nejprve stvořil nebe a zemi, potom člověka. První člověk se jmenoval Adam. Bylo mu smutno samotnému, tak prosil boha o ženu, ten mu ji dal a ta se jmenovala Eva. Vyňal z muže žebro a stvořil ženu. Oba zhřešili, neposlouchali boha a tak byli vyhnáni z ráje. Od té doby vznikl hřích. Bůh poslal svého jednorozeného syna božího Ježiše, který zemřel za naše hříchy a vstal z mrtvých.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 12.03.16 13:34
pohadky po obede jsem mel rad uz jako dite
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.03.16 14:10
avatar

Když názor, tak názor. Člověka nestvořil nikdo. Člověk je jen jeden z mnoha živočišných druhů a vyvinul se z druhu "nižšího". A život? No ten, jak ho známe, končí smrtí a už nepokračuje. Kam by se poděly všechny životy, kdyby nekončily a pokračovaly by v nějaké podobné formě dál? Lidi si občas představují, že se všichni sejdem v nějakém nebi (po čem tam budem vlastně chodit?). No jo, ale ... každý si myslí jen na své zemřelé příbuzné a kamarády. Ale ti mají taky své příbuzné a předky a kamarády a ti všichni mají taky své příbuzné ... a to nepočítám mnoho a mnoho budoucích generací, pokud nějaký idiot nezlikviduje pozemský život hromadnými zbraněmi (ono by se to fakticky asi ani nepodařilo, vymřelo by jen hodně druhů, těch "vyšších"). A spousta lidí si představuje, že se v nebi setká i se svými zvířátky. A ta zvířátka nechtějí být i se svými rodiči a sourozenci? A co miliardy miliard různých bakterií a podobných živočichů? Všichni budou v nebi? A budou tam i naše kytičky a stromy? Kam se, propánakrále, tohle všechno srovná? I kdyby nakrásně bylo nebe nekonečné a všechno se tam vešlo, než byste tam potkali někoho známého (pokud vůbec), uplynuly by věky. Takže celý pobyt v nebi by byla jedna velká nuda mezi naprosto cizími lidmi, zvířaty, v neznámém prostředí, ... Takhle vypadají ty sny věřících?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snezenka
Datum: 12.03.16 14:31
A kde se vzal ten
nizsi zivocisny druh?
Datum: 12.03.16 14:36

Sněženko chodila jste do školy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snezenka
Datum: 12.03.16 15:44
galapetr-chodila,ale na toto tema jsem chybela,proto ty nejasnosti.
Datum: 12.03.16 23:04
avatar

Sněženko, ptáte se ateistů. Nevím kolik Vám je let, ale nevěřím, že by jste nikdy neslyšela o Darwinovi a jeho výzkumu. No a pak už stačí jen internet a strejda google, a dozvíte se daleko víc než od nás. Nebo myslíte, že vymyslíme ještě něco lepšího než on a jeho následovníci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.03.16 14:49
avatar

Ale vždyť to přece víš, učili vás (doufám) ve škole, že nejdřív vznikaly složitější sloučeniny a z jedné jejich skupiny (dnes jim říkáme organické) postupně vznikalo cosi jako ta "divná" hmota uvnitř buněk a dlouhým vývojem se vytvářely určité shluky různého složení, které se postupně "uzavíraly" a tak vznikaly zárodky něčeho jako buněčné orgány, z nich pak postupně nebuněčný život, (jedno)buněčné organismy, mnohobuněčné organismy, rostliny, živočichové, člověk. To že nevíme všechno stoprocentně (nejen o životě, ale i o technice, vesmíru atd.), neznamená, že kvůli tomu máme uvěřit v nějakého strejdu (kdepak by se vzal?), který nás uplácal z hlíny; mimochodem, byl by to pěkný nešika, kdyby byl všemocný a přitom by nás uplácal jen takové, jací jsme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 12.03.16 15:10

Podle všeho na Zemi existoval život kromě člověka. Zřejmě i podobné druhy člověku jako lidoop. Vývoj z opice evolucí je nesmysl, protože jsou opice stále tady a lidi také. Zároveň se postupem času našly vykopávky Neandrtálce a současně člověka Kromaňonského typu. Byli to současníci.

Podle záznamů Sumerů se zde na nějaký čas usadili bytosti zvané Anunnaki. Postupem času jim otrocká práce začala vadit a jejich vrcholný veděc se jménem Enki prováděl pokusy s genetickým materiálem Anunnaki a bytostí ze Země - lidoopy. Tak asi vznikl vývojový typ - Adam. Práce se zřejmě dařila a vzniknuvší ženy byly oplodňovány už přírodní cestou. V Bibli se to popisuje následně tak, že nebeské bytosti sestupovali na Zem a souložily s pozemskými ženami. Byla to již zábavnější část pozemské služby Anunaki. Po několika generacích se výzkum povedl natolik, že nové bytosti se byly schopny sami rozmnožovat a jejich inteligence byla na takové úrovni, že byly použity k jednoduchým pracem v pomyslném ráji - Edenu. Potíž ale byla v délce života Anunnaki a nových tvorů. Genetickým zásahem se pro další generace zkrátil životní cyklus nových bytostí na 120 let, což Bible zmiňuje. Tím se Annunnaki zdáli nesmrtelní pro vnímavé lidské bytosti.

Podle všeho je to nejpravděpodobnější vznik člověka. Byly vytvořeny tři typy lidí: Europoidní, negroidní a mongoloidní. Každý typ pro jiný účel. A je to i pravděpodobnější než Darwinova teorie. není důvod k vývinu tří současných typů, které mají ale v ženské linii gen tvz. společné matky - Evy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snezenka
Datum: 12.03.16 15:47
Jenda2-toto je zajimava odpoved, ale opet se opira o nebeske bytosti.Kde se vzaly?
Od: hm®
Datum: 12.03.16 16:02
avatar

Otázka "kde se vzaly nebeské bytosti" je prakticky shodná s otázkou "kde se vzal Bůh". Řekneme-li, že ty bytosti jsou Bohem (asi nikdo, ani věřící, nenajde důkaz k vyvrácení tohoto tvrzení), pak z toho plynou zajímavé závěry částečné popírající samotná tvrzení o Bohu.

Akorát je divné, proč by tak vyspělé bytosti potřebovaly na práci otroky (které by si navíc musely nejdřív vytvořit). Ovšem proč Bůh vytvořil člověka? Že by opravdu potřeboval s něčím "píchnout" a když to bylo hotovo, tak Evu s Adamem vyhnal (houby hřích, nechtěl se o ně dál starat, asi jako si někdo pořídí psa a po čase zjistí, že už ho nechce)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 18:26
avatar

Milý Jendo.V nedávných porovnáních DNA člověka a šimpanze byl konstatován poznatek,že oba se liší jen v několika případech.I odborníci se diví,jak blízce příbuzní k šimpanzovi jsme.

PŘEDCHŮDCI ČLOVĚKA VE ČTVRTOHORÁCH

Předchůdci dnešních lidoopů a člověka se oddělili asi před 15 mil. let. Zástupci rodu Australopithecus žili v jižní a východní Africe před 3 – 1 mil. let v nejranějším pleistocénu. Dělí se na několik druhů, z nichž některé vyhynuly jako slepá linie.

Australopithecus africanus

výška asi kolem 140 cm, hmotnost 45 kg, chodil vzpřímen po dvou, mozkovna měla kapacitu asi 500 ml. Žil ve stepích a lesostepích, Používal kamenné nástroje, ale jsou dohady o tom, zda je používal již záměrně a soustavně.

Homo habilis = Člověk zručný

žil v Africe před 2 – 1,4 mil.let, výška až 120 – 140 cm, hmotnost 35 – 45 kg, kapacita mozkovny 590 – 690 ml, mohutné nadočnicové valy, placaté čelo. Vyráběl primitivní kamenné nástroje.

Homo erectus = Člověk vzpřímený

žil ve starším paleolitu před 1 mil. až 350 000 let, výška 150 – 170 cm, váha 50 – 65 kg, mozkovna muže 1450 ml, mozkovna ženy 1300 ml, mohutné nadočnicové valy, mohutná šíje a končetiny. Znal již oheň. Pozůstatky byly nalezeny v Asii (Jáva, Čína), v Africe, ale i v Evropě (Heidelberg, Bilzingsleben). Na našem území nebylo nalezeno nic i když podle nalezených kamenných nástrojů se soudí, že zde Homo erectus žil.

Homo sapiens neanderthalensis

Homo sapiens steinheimensis

žil před 300 000 až 250 000 lety, kapacita mozkovny odpovídá dnešnímu člověku

Protoneandertálci

žili před 150 000 až 120 000 lety

Klasičtí nendertálci

žili před 100 000 až 40 000 lety, vymřeli jako slepá vývojová větev; mohutné nadočnicové valy, velké stoličky, robustní kostra o výšce 160 cm, kapacita mozkovny 1700 ml

Nejznámější nález z údobí neandertálského v naší blízkosti je travertinový odlitek mozkovny z Gánovců u Popradu, dále nálezy z jeskyně Šipka u Štramberku, nálezy z Moravského krasu a ze Šaly na Slovensku.

Homo sapiens sapiens

žil v mladším paleolitu před 35 000 – 10 000 lety

jeden typ tohoto člověka (se širokým obličejem) nazýváme kromaňonec podle naleziště Cro-Magnon ve Francii.

Na našem území je z tohoto období řada nalezišť: Předmostí v Přerově, Dolní Věstonice, Pavlov, Brno, Koněprusy, Mladeč aj.

Osídlení světa se uskutečnilo z Asie – lidé se dostali přes Indonésii do Austrálie, přes Sibiř a Beringgův průliv do Ameriky. Tuto teorii vyslovil na začátku 20. století Aleš Hrdlička (1869 – 1943).

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 13.03.16 16:07

Docela slušný výpis. Z pohledu inteligentních bytostí to mohly být vývojové exempláře v různých fázích pokusů. Jestliže žralok je podobný svým předkům, proč by se měl člověk od dob Josefa, Abraháma neměnit ale před tím samé vývojové změny. To nedává smysl. Chybí mi ty 3 skupiny lidí: europoidní, mongoloidní, negroidní. Pro odlišnosti stavby těla mohly jednotlivé typy sloužit k odlišným pracem. Zemědělci, lovci atd.. Sumerové zanechali docela slušné popisy, jen nevíme, co bylo zveřejněno ve správném významu, co bylo upraveno a co zatajeno. Vždy byla skupina lidí, co vládla a řídila tok informací. A asi to tak bude i do budoucna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaa
Datum: 14.03.16 21:15

Organismy se mění - tedy přizpůsobují se, pokud to okolnosti a prostředí vyžadují (např. změna klimatu, dostupnost potravy...). Pokud ne, organismus se nepotřebuje dál vyvíjet. Krokodýli, žraloci, medúzy... ti se za posledních několik desítek či stovek milionů let nemuseli přizpůsobovat, proto jsou pořád stejní narodíl od nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 15:14
avatar

Z jednoho prvoka vznikl miliony a miliony let vývoje a křížení tvor plazící se kdesi na dně jezera, dalšími miliony let evoluce se tento tvor vyvíjel, rostly končetiny, přizpůsobil se životu na souši. A tak dále a tak dále.


doplněno 12.03.16 16:35:

Cinematic... odpověď zní - 42 ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x1x
Datum: 12.03.16 15:19

Já vím přesně kdo mne stvořil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 05:51
avatar
@x1x
Všeobecně: je to dost troufalé tvrzení!
Nikdo si tím nemůže být jistý, protože nebyl při tom tvoření. Ještě neexistoval, teprve byl tvořen...
.
Mnohdy ani vlastní matka neví, kdo byl spolutvůrce...
.
A ani testy DNA někdy nebývají 100% průkazné...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 15:28

Teď už jen zbývá najít vysněný spojovací článek mezi nižšími a vyššími primáty, a další odpověď na otázku Života, Vesmíru a vůbec, bude na světě. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 15:20

A to máme jednadvacáté století.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 15:55
avatar

Na Boha nevěřím, Co třeba toto?

Sir Isaac Newton dopsal poslední slovo, odložil brk a s lampou přešel k masivnímu stolu. Konečně měl chvíli i na, podle svého názoru, důležitější obor bádání - připravil si skleněnou nádobu, naplnil ji čirým roztokem a vedle odměřil soli kovů, které do nádobky nakonec opatrně vpravil. Jako mávnutím kouzelného proutku začal na dně růst kovově zbarvený stromek. Myslitel, který bude pozdějšími generacemi považován za jednoho z nejvýznamnějších fyziků, spokojeně pokýval hlavou. Měl za to, že se mu podařilo objevit tajemství života.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 19:39

A co jako?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 12.03.16 16:56

Ateista netvrdí, že vše ví, ale chápe, že poznání je postupné. To, co nevíme teď, budeme třeba vědět zítra. Proto se nebojí, ža dned na všechno nezná správnou odpověď. Postupně se zjišťuje, že tam, kde lidé dříve viděli dílo boha, jsou normální projevy přírody a zákonů fyziky. Kde dříve lidé umisťovali nebesa, dnes létají družice. A i v biologii se zjišťuje, že člověk se moc neliší od ostatních živočichů - řídí se stejnými zákony genetiky. Ateista ví, že to, co je v bibli, je v rozporu s tím, co víme (stáří Země, vůbec postup "tvoření" světa, ...). Takže vznik člověka probíhal stejným způsobem, jako třeba vznik jelena. A i jejich osud po smrti je stejný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 00:00
avatar

Vědci objevili duchovní molekulu. Zabývají se šroubovicí a údajně učinili obrovský objev.

http://www.cez-okno.net/clano…-je-kodom-mimozemskeho-zivota http://www.osud.cz/novym-type…idet-entity-neviditelne-lidem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.03.16 00:04
avatar

Blešík, děkuji za odkaz, i na YT je o této molekule přednáška. O této molekule se zmiňuje i vědec, docent Miloslav Král.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 13.03.16 00:26
fyziku sem mel uz davno, ale jak muze cocka spojka i rozptylka smerovat paprsek do stejneho mista? jak ukazuje schema toho zazracneho dalekohledu co ukazuje entity?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 00:34
avatar

Oba odkazy na kraťoučké, nic nedokazující tvrzení. Článečky bez jakýchkoliv konkrétních údajů, bez jakýchkoliv důkazů. Profesora Sam Changa, zabývajícího se genetikou, žádný vyhledávač nenašel. Dalekohled s rozptylnou čočkou je opravdové "kouzlo". A použití optických principů na "neznámou" energii, je opravdu bomba. A vy, kteří věříte takovým blábolům, jen tak dál. Jen se nechte oblbovat. Vypněte mozky, vemte bibli do ruky a zahodte vědu. Nezasloužíte si ji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 13.03.16 03:28

V článečku se dál dozvíme, že autor zamýšlel z terasy hotelu sledovat zmíněnými aparáty galaxie z antihmoty, ale přišel mrak, tak aparát namířil přes záliv. A ještě se tam vyskytuje antisvětlo, které právě vyžaduje čočku rozptylku, aby se zkoncentrovalo. Takto objevené bytosti jsou hmotné, ale vyzařují právě zmíněné antisvětlo, které není okem zkoncentrováno na sítnici, a proto je nevidíme.

Očekávám, že autor obdrží více Nobelových cen, pokud se nejedná o námět pro dobrou scifi povídku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 13.03.16 03:44

Tak autor byl nominován na Nobelovu cenu za fyziku. Nominovala ho instituce "THE R.M. SANTILLI FOUNDATION". Náhodou se jedná o instituci, kterou sám založil a jak se zdá, tak která jediná v něm odhalila velikána. http://www.santilli-foundation.org/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 19:52
avatar

Člověk se vyvinul, jak přesně a jak dlouho, to je otázka, která vlastně není dodnes zodpovězena- není divu, je to dlouho a nikdo si to nepamatuje. Je mnoho vyvojových článků člověka jak se postupně přeměnil z opice na člověka - a nalézají se další a další články a pomale ale jistě odkrýváme tajemství našeho vzniku a zrození.

Jak život vůbec vzniknul je otázka dosud nezodpovězená a asi je souzena nám být dále nezodpovězená, můžeme se jen dohadovat o tom jak to bylo, kde se vzala ta první mikroskopická bakterie, z které vše vzniklo, nejpravděpodobnější verzí je, že přiletěla jako "vesmírné smetí", znamená to tedy, že i někde je jiný život - možná ano - možná nám právě "oni" jednou odpoví na naše otázky, je děsivé, že by někde jinde ve vesmíru byl jiný život, ještě děsivější, ale je představa, že jsme tady uplně sami.

Je mnoho nezodpovězených otázek, hledáme své místo ve hvězdách, prozkoumáváme vesmír ovšem vůbec neznáme své vlastní místo v "rodné hroudě", ani svoji planetu neznáme, vlastně na naší planetě více věcí neznáme než známe.


doplněno 14.03.16 19:17:

Složení atmosféry bylo kdysi dávno jiné - nebyla tak "hustá" tedy mohlo jí snadno projít i něco bez toho aby to shořelo - existují bakterie, které vydrží extrémní teploty ... to jsou ovšem jen dohady, jisté možnosti.

Biblická verze je jistě také k přihlédnutí, její realičnost je ovšem snad jen velmi zajimává pohádka a snad ji nelze brát vážně jako fakt. Nutno říci že nejsem věřící, bibli jsem nikdy nečetl. A představu, že někdo mávnutím proutku stvořil dva lidi a ty se rozmnožovali a jejich děti se dál rozmnožovali - což má mimochodem název "incest" nějak nejsem schopen brát ani jako pohádku do večerníčku natož jako reálný fakt k diskuzi.

Netvrdím, že mám pravdu jen jsem dal další odpověd- možná námět k zamyšlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.03.16 22:13
avatar

Jo, mikroskopická bakterie, proletěla atmosférou a vůbec neshořela...*sok*...zajímavé

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 05:51

Na tom, že by neschořela není prakticky nic zajimavého, zajimavé je, jak lidé namající ani elementární základy z biologie, fyziky a vůbec přírodních věd, budou mluvit o neznalosti druhých, zatím, co oni čerpají vědomosti z bible. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.03.16 09:04

pt:

ono vše co prolétá atmosférou začne hořet a shoří? To píšou v bibli? ...mnohem zajímavější *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 09:56
avatar

"bmbx", ale já se ptám? Jen nedokážu pochopit, jak by něco živého, životaschopného mohlo proletět atmosférou, ale třeba máte ty znalosti a víte to a pak mi můžete odpovědět. Ne v Bibli to se o tom nepíše, jinak bych se neptala. Ale, jak víte máme oboustrannou zkušenost z minulých diskuzí, že se vzájemně nechápeme a pak vzniká nedorozumění. Takže pokud víte, odpovězte mi, pokud nevíte, tak mně ignorujte, děkuji. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.03.16 10:30
a vy vite, jake bylo v te dobe slozeni atmosfery?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 10:50
avatar

A Vy víte, že sem z vesmíru nějaké bakterie lítaly?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.03.16 10:58
nevim, vy rikate, ze kdyby neco priletelo,tak by to muselo shoret v atmosfere.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 11:02
avatar

nevíte, ale odpovídáte...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.03.16 11:11
ale vzdyt to,jestli sem neco litalo nebo ne neni vubec dulezity. reagoval jsem na vase presvedceni,ze by to muselo shoret v atmosfere. ale hlavne vy netusite,jaka vubec v te dobe byla atmosfera. takze vase podivovani je uplne mimo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 11:14
avatar

a také nikdo nemůže tvrdit, zda sem něco lítalo nebo ne...a tím končím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 14.03.16 11:24
a on to nekdo tvrdi? ale chapu,ze pokud verite tomu,ze jak stvoril buh zemi, tak je vlastne atmosfera od pocatku veku stejna a je tento problem pro vas nepochopitelny.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ccc
Datum: 14.03.16 11:25

Co není v bibli, to neexistuje, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 18:21
avatar

pt: překvapujete. Taková základní neznalost fyziky? Ono se ale o tření, a o rychlosti průletu atmosférou při letu k zemi v bibli ani v knihách doc. Krále nepíše, že? To Vás omlouvá.

Takže: pokud by se vyskytlo ve vesmíru nějaké, jakékoliv těleso, i sebemenší, které by si země dokázala přitáhnout svojí gravitací, klidně by to mohl být zárodek živé hmoty, tak proletí atmosférou. A teplota, jaké bude vystaven, bude záviset hlavně na rychlosti průniku atmosférou. Ta bude tím menší, čím lehčí bude těleso. Čím lehčí těleso, tim menší gravitační síla země na něj bude působit, a tím pomaleji se bude přibližovat k zemi.

A proč to malé školení jen pro Vás? Protože nevěřím, že tak sečtělá ženská tohle neví. To jsou totiž základy fyziky někde tak ze 7. třídy ZŠ. Nebo jste schopná ignorovat ve prospěch víry a bible i tak základní věci?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.16 20:00
avatar

"nikdo", uvažujte: "mohl, ale nemusel". Je to jen ůvaha bez jakéhokoliv důkazu a tudíž se jí nedá věřit. Mně se zase zdá, že Vy, ignorujete přírodní zákony. Ono je daleko hlubší poznání fyziky, matematiky a kvantové mechaniky. To, co jste mi z fyziky napsal se nedá uplatnit na zárodek živé hmoty, která by měla proletět atmosférou, tam hrají roli další zákony a Vy to víte, neříkejte, že ne. Mně to přijde tak, že nemůžete dát za pravdu ženské, ale já se odvolávám na chlapy, tak snad to dáte.


doplněno 17.03.16 20:04:

a hlavně, pokud se už bavíme o příletu živého zárodku hmoty, kde berete důkaz, že zde něco přiletělo? Žádný není. Opět úvaha nepodložená ničím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 20:29
avatar

Opět vaše demagogické překrucování toho, co kdo řekl. Vy jste tvrdila, že by zárodek shořel při průletu atmosférou. Já vám dal snad dost informací na to, aby jste pochopila že nemáte pravdu. Ale nikde jsem netvrdil, že by to tak doopravdy bylo. To je jen další důkaz toho, jak kličkujete. Nebo absolutně nejste schopna pochopit psaný text.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.16 20:37
avatar

"nikdo", tak proč se tvrdí, že něco živého letělo atmosférou, když ani nic neletělo a nepřiletělo. A já nic netvrdila, já se původně ptala a položila otázku. Já nekličkuju, to bych si mohla myslet i o Vás, ale takové "označování", není diskuze, je to jen snižování druhého. Bavme se na úrovni bez osobní roviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 21:00
avatar

Proč se to tvrdí? Protože je to jedna z možných teorií. Já to nikde netvrdil. Neměl jsem čas. Vy jste položila otázku, já na ni odpověděl. A že jsem se podivil, že neznáte základní věci z fyziky? No protože mně to překvapilo. Nečekal jsem to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 10:09
avatar

"nikdo", řeč je ofyzice a zda něco živého mohlo proletět atmosférou a bla, bla, bla. Takže jinak. Kde se to živé vzalo, co proletělo atmosférou? Kdo dal život do toho, co proletělo atmosférou? A na to Vám již fyzika ze 7 třídy nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 09:27
avatar

Existují bakterie, které dokáží přežít 10km pod vodou, to je tlak 1000x větší než působí nyní na nás, některé dokáží přežít i velmi hluboké zmražení a některé dokáží přežít v neuvěřitelně vysokých teplotách, teorie je, že by přicestovala s nějakým vesmírným kamením, tam by taková bakterie měla velkou šanci přežít. Teorií kde se vzala ta první bakterie je plno, stále se o tom diskutuje a správnou odpověd tu asi nikdo neřekne *smich* ostatně zatím jí nikdo nezná. Složení atmosféry bylo kdysi jiné, byli i časy kdy žádná atmosféra nebyla - bakterie nemusí nutně založit život v podobě něčeho se pohybujícího - ale v podobě nějaké rostliny - to byly první obyvatelé planety.

Spousta věcí je daleko za naším chápáním ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 10:11
avatar

"michalpo", ano jen teorie bez důkazů, ale věda staví na důkazech. Ať to živé přežije v horku, či v mrazu, je jedno, ale kdo do toho živého vložil ten život? A prosím i s důkazem a s vědeckým a konkrétně. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 10:20
avatar
Kdo do toho živého vložil život? Rozhodně to nebyl bůh, jak si myslíš.
Ono, když věříš jen jedné knize, kterou stejně někdo musel napsat, není šance na změnu tvého názoru.
Tahle debata stejně nepozná vítěze, každý si holt myslí to svý.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 10:25
avatar

"jenyk", nepiš mi bla, bla, bla, ale konkrétně na podkladu vědeckého důkazu, mně odpověz, kdo vložil do toho život. Jinak jsou to jen tvé teorie, čili fantazie. Já potřebuju důkaz, rozumíme si?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 18.03.16 11:23

pt. Mně se zdá, že to děláte naschvál, že tomu nerozumíte. Cožpak nedokážete pochopit, že po vzniku vesmíru došlo na naší planetě, možná i jinde, k souhře všech potřebných podmínek ( to snad není potřeba rozepisovat ), ke vzniku života? Cožpak ten život tam musel někdo, podle Vás "Bůh" vložit? Jaký důkazy pořád hledáte? Např. jsou vajíčka jednoho živočicha, které dokáži přežít 1000 let a do 24 hodin, po vytvoření optimálních podmínek, Vám jej přivedu k životu. A nepotřebuji k tomu Boha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 11:26
avatar

"jofa", já už fakt nevím, jak to napsat. Přivedete po 100 letech vajíčka k životu? Ale proboha, ten život je již v tom zárodku zakodovaný. Kde se tedy ten živý kod vzal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 18.03.16 11:39

Vždyť jsem to napsal. Optimální prostředí, podmínky, možná jediné ve vesmíru Já taky nevím už jak Vám to napsat. Prostě souhra všech okolností, které jsou potřeba pro vznik života i toho kodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 11:54
avatar

"jofa", souhra všech okolností? Neřízených? A důkaz je kde? Nikde, protože není. Je to teorie, ale věda potřebuje důkaz. Už jsem zde toho napsala opravdu hodně, máte možnost v mých odpovědích dohledat, pokud ovšem chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 18.03.16 12:03

Důkaz tady máte. Jste to Vy, já, lidé, živočichové, rostlinstvo všeho druhu. Jaký chcete lepší důkaz !


doplněno 18.03.16 12:23:

A co my víme. Možná pro planetu zemi byl větší problém udělat vodu, vzduch atd, než vznik života.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 12:06
avatar
Jofa má pravdu. Jednalo se o šťastnou souhru okolností.
Z dob před třemi miliardami let se toho opravdu dochovalo strašně málo. A co se týká vzniku života tak už není vůbec nic. Ono se opravdu nedá říci, že na mělčině jižního břehu Středozemního moře se v blátě vytvořila první organická sloučenina. Ono tehdy nebylo ani to moře jak ho známe dnes.
Pro tvoji teorii máš jaký důkaz? Tedy kromě toho, že to je napsaný v bibli, což tedy jaksi není žádná vědecká kniha.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 17.03.16 19:46
avatar

Ano, mohla by proletět a neshořet. Kdyby byla uvnitř dostatečně velkého kusu třeba horniny, ta hornina by se rozpálila na povrchu, během průletu by z ní odpadávaly kusy a ty by opět na povrchu hořely, ale celé by to brzdilo a nakonec by dopadly nějaké kameny na Zem (a při dopadu by se třeba rozbily). Uvnitř by mohly být živé mikroorganismy, protože průlet trvá krátkou dobu a dopadlé šutry by nemusely být rozpálené v celém objemu. Že by nějaký život mohl za příhodných podmínek přežít průlet atmosférou, to se předpokládá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 11:31
avatar

Spoustě lidí se to líbit nebude ale já odmítám teorii, že jsem z opice, popírám Darwinovu teorii. Věřím v mimozemský život, věřím v několik časoprostorů, jsem ochotná uvěřit, že nás tu vysadili-zaseli mimozemští bláznivý vědci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 11:39
A to je ten problém. Věřit, nebo nevěřit, znamená vytvářet si názor na základě nějakého svého vnitřního přesvědčení, bez vědomostí či znalosti danného problému. Raději si vytvořím názor na základě znalostí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 11:43
avatar

Ano? A jak víte, že ty Vaše informace jsou ty jediné správné? Já věřím tomu, co se v dějinách osvědčilo a prokázalo, jako pravdivé. Ale asi se neshodneme, tak pa. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.03.16 11:42
avatar

No všechno je možné - proč by nebyla tato teorie tou pravou? - Jen mi nejde do hlavy, kdy a kde se vyskytli ti momozemšťani. Kdo je stvořil?


doplněno 14.03.16 19:44:

Jenže když řeknu "na počátku bylo Slovo...", je to stejné, jako když někdo řekne "v to nevěřím - nejdřív byl shluk energie, ze které vybouchli mimozemšťani a zasadili nás na této planetě..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 12:04
avatar
To by mě zajímalo, kde se vzal mimozemský život, když na zemi nemohl vzniknout. To mě zatím žádný zastánce této teorie nevysvětlil.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 13:11
avatar

"jenyk", budu čekat na odpověď s Váma, jestli se dočkáme...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 19:42
avatar

Když já to až tak do hloubky nestuduji ale vy co věříte ve stvoření života Bohem, kde se vzal ten Bůh? Já nevidím důvod abychom byli jediní myslící tvorové v obrovském vesmíru, v jiné dymenzi. Už vůbec nevidím důvod abychom se vyvinuli z opice a další opice, opicemi zůstali. Jsem ochotna připustit, že mimozemšťané vznikli při nějaké vesmírné katastofě, prostě shluk nějaké energie, pro mě není mimozemšťan zelený mužíček s anténkou. Já vím, bláznivý názor, také ho na veřejnosti raděj neříkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 21:28
avatar

Liduš, Já teda vždy vycházím z Bible. Bůh je podstata "bytí", "jsoucno", sám říká" "Jsem, kterýž jsem..." nebo "Já jsem Alfa i Omega, první i poslední, počátek i konec.". Mně se velice líbí vysvětlení od docenta Krále, který přirovnává Boha k "paměti jsoucna" nebo k "informaci", říká není to ani energie ani hmota. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 09:34
avatar

Kdyby to někdo tušil, nejspíše by byl genius - neříkám jestli je teorie správná, nebo špatná - je zkoumaná a jedna z možných a bezesporu zajímavých. Chybí nám ten první článek - vznik života, tedy jak vznikla ten uplně první mikroorganismus, to nám stalé chybí, ačkoli podmínky by k tomu měl dobrý. Nic méně žijeme v době která se označuje tak, že se blížíme k vrcholu vědění - tak třeba se to dozvíme *palec*.

Věřící nejsem, nikomu nic méně víru nevymlouvám, chápu důvod proč je někdo věřící. Nic méně patřím k lidem, kteří chtějí vědět proč a ne slyšet proto a vysvětlení bůh stvořil zemi, dva lidi a tak to bylo, mi prostě nestačí.

Jsou to věci, které jsou těžce pochopitelné, neznámé - je velmi jednoduché řicí si, že někdo všemocný (například bůh) to vše stvořil, dělá to dnes spousta lidí, v minulosti to bylo ovšem zcela běžné, například Řekové a jejich bohové - měli jich spoustu, spoustu věcí nedovedli v minulosti lidé vysvětlit tak to připisovali bohům.


doplněno 18.03.16 09:43:

Nebo Aztécká mytologie - ta je velmi bohatá, velmi zajímavá a stojí za přečtení nebo zhlédnutí nějakého videa. Je to typická ukázka toho, že co člověk nedokázal vysvětlit tak nějak připsal nějaké obrovské moci, tuším že Aztékové měli snad kolem 1000bohů, každý byl zodpovědný za něco jiného (déšť, plodnost, řeky, rostliny ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.03.16 14:15
avatar

لا إله إلا تحلق الوحش معكرونة وبوبي هندرسون هو رسوله

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 15:35

dějiny lidstva jsou jednou z nejutajovanějších informací.

Už v mnoha jeskyních jsou zobrazeni bohové, eposy o Gilgaméšovi, různých jiných konstrukcích, které nám nedávají smysl a hlavně Bible a její neschválené spisy, by se dalo říci:

že geneticky někdo upravil místní opice tak, aby vznikl člověk, který přemýšlí plánuje je zodpovědný a má svědomí. Tím se lišíme od opic a od Bohů.

Ne nadarmo se píše v bibli o sestupování andělů a jejich spojení s krásnými lidskými ženami a že z toho byly někdy i zrůdy.

David a Goliáš?

Izajíš 19 kapitola: výnos o Egyptu.

je toho všude plno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.16 17:22
avatar

Jak je již zmíněno, jsou různé zdroje, ale já vycházím z Bible (je psaná v symbolech, metaforách, předobrazech a v proroctvích).

Tam se píše, že andělé si brali ženy, které se jim líbily a ony jim rodily obry, takzvaní Nefilim (Sami lovci jsou tzv. nefilim - potomci lidí a andělů - wikipedia.cz .). Obrové pak byli na zemi v těch dnech; ano i potom, když vcházeli synové Boží k dcerám lidským, ony rodily jim. To jsou ti mocní, kteříž zdávna byli, ... Genesis 6 kap.

Také jsme tam viděli obry, syny Enakovy, kteříž jsou větší než jiní obrové, ješto se nám zdálo, že jsme proti nim jako kobylky, a takoví jsme se i jim zdáli. Numeri 16:33,34

V době Davida byl z kmene Filištínů muž Goliáš, vysoký šest loket a dlaň (1. Samuelova 17:4)


doplněno 14.03.16 17:34:

Na YouTube: "Ślady istnienia Nefilim znajdowane są po dziś dzień" - video na 2 minuty

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slup
Datum: 16.03.16 17:30

No předsa bůh, Adámka a Evku v ráji, pak je vyhnal do světa kde obcovali a s jinými a jsme tu.To je psané v bibli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:11

Člověka stvořila příroda a boha stvořil člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 16.03.16 21:15
avatar

a přírodu stvořil Bůh

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 21:51
avatar

A ty změny flóry a fauny za posledních, dejme tomu, 200 let, jsou způsobeny čím? Bůh stále pokračuje v tvoření dalších přírodních druhů, jejich barevných mutací atd? Nebo čím je to způsobeno?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.03.16 22:56
avatar

Evoluce zbavená pozlátka: http://kreacionismus.cz/content/evoluce-zbavena-pozlatka

"Evoluce" smíchává dvě myšlenky, z nichž jedna je postavena na reálném základě, avšak u
druhé tomu tak není, je imaginární. Co se však evolucionisté snaží zatajit je fakt, že tato RŮZNORODOST JE
PŘÍSNĚ LIMITOVÁNA A DANÉ HRANICE NELZE PŘEKROČIT.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 23:27
avatar

Celý článek operuje s nepodloženými tvrzeními, a hlavně využívá právě toho, že jakákoliv teorie o vývoji druhů zůstane, pokud má zůstat vědeckou, vždy jen teorií. Ten článek je asi tak na úrovni článku z 18 století, který by popisoval blesk. Využívá toho, že zatím velmi málo víme o historii planety. Už jen ten název. Co je na evoluci pozlátkem? Snaha o efektní vzhled už na začátku. Je na něm vidět na první pohled, že ho psal odpůrce evoluce, a rádobyargumenty jsou jak okopírované z podobných webů. Nemá žádnou faktickou cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.03.16 23:31
avatar

A kde máte Vy podklady pro svá tvrzení? Nikde, nic podložené od vědy. Vy stále vaříte jen z vody, aneb chcete mít pravdu za každou cenu. Ale je mně líto...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 18:52
avatar

pro která má tvrzení? Já tu něco tvrdil? Já zpochybnil ten článek. Řekl jsem dost jasně, že jsou v něm nepodložená tvrzení. Jestli to není pravda, tak mi dokažte, že se pletu. Dala jste sem odkaz na článek, a já napsal co je zřejmé. Že se jedná JEN o autorova tvrzení. Jaký chcete lepší podklad než VÁŠ článek. Najděte mi v něm něco, co dokazuje jeho tvrzení. Z vody vaříte VY. Čekám na ty podklady ke článku z vašeho odkazu.


doplněno 17.03.16 19:11:

jmlc: už to nekuřte. Já jsem někdy tvrdil něco takového jako je v tom vašem odkazu?


doplněno 17.03.16 19:16:

A té druhé části a amrice a žrádlu nerozumím vůbec. Asi nedosahuju vašich duševních kvalit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.03.16 19:07
avatar

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bible základní odkaz pro tvrzení. Stovky vydání, miliardy výtisků i čtenářů (nemyslím jen dnes žijících-pro pořádek).

K tomu je pár stovek českých človíčků, kteří nechtějí "žrát tu amériku" a bojují proti "všemu novému"... hezký nepoměr ne?


doplněno 17.03.16 19:14: píšete : "Najděte mi v něm něco, co dokazuje jeho tvrzení." - já vám to napsal
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 19:24
avatar

Pro tuhle debatu platí to samé, co jsem napsal sem:

https://www.poradte.cz/volna-…uze/20460-cil-evoluce.html#72

Nemá smysl sem dávat víc než odkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.16 19:42
avatar

"nikdo", mrzí mně, že se trefujete neférově do "jmlc" a píšete mu "už to nekuřte", "jmlc" je slušný šlověk a otec rodiny a neí to fér. I vědci mezi sebou diskutují a dokládají podpůrné věci, pro svá tvrzení. Pokuste se také. Odpovídala jsem jinde a jinému, ale myslím, že je to i pro vás k zamyšlení:

na výběr jsou - Dva druhy existence:

1) něco, co v určité chvíli existovat začalo (stolek, budova, slunce, měsíc, hvězdy a vše, co vidíme ve fyzickém světě, já, celý vesmír) a nic tomu nepředcházelo

2)něco, co existovalo vždy, co je věčné.

1 - vesmír a vše, co je v něm má počátek a bylo stvořeno, neexistovalo, ale již existuje, co mělo svůj počátek. Z čeho to vzniklo? Něco většího než prostor, čas a hmota? Něco, co je nad tím. Kdo to tedy mohl stvořit kromě Boha?

2 - co existovalo vždycky? Bůh je v jiné kategorii, než to, co bylo stvořeno. Bůh nebyl stvořen, ale existoval od věků = biblický Bůh. Existoval dříve než čas, je mimo čas. Proto mohl stvořit čas při velkém třesku.

Kdo stvořil Boha, je špatně položená otázka. Co existuje od věků, nemůže mít svého tvůrce, ať je to jakkoli složité, bylo tomu tak vždycky.

Něco vyššího vždy tvoří něco nižšího.

Takže náhodné mutace a přirozený výběr nemohou vytvořit něco menšího a udělat to větším.

Člověk nemůže jednolitými a pečlivými vrypy do bronzu, vytvořit ze sochy živého, skutečného člověka, nelze stvořit něco, co tam od počátku není.

Jak by tyto nižší věci mohly vytvořit něco většího než jsou samy, jen náhodnými mutacemi? Není to rozumné ani logické.

Kdo stvořil život na Zemi? Náhodné mutace nebo Bůh? Co je víc pravděpodobné? Vzniklo vše náhodou nebo to mělo svého inteligentního stvořitele?

Copak vesmír a všechno vzniklo z ničeho? Nebo pochází od stvořitele?

Pokud vesmír vznikl z něčeho, muselo být něco za tím, co tomu dalo vzniknout.

Ateisté musí začít z ničeho. Takže by NIC stvořilo všechno? Nebo BŮH stvořil všechno?

Takové jsou možnosti. Jen dvě možnosti. Co je logičtější vysvětlení?

Břímě dokazování leží na těch, co nevěří. Z čeho vycházejí? Z ničeho.

1 - Buď nás stvořilo NIC, ale je to bizarní představa, nebo snad kvantová fluktuace? Ale odkud se vzala?

2 - Nebo nás stvořil BŮH. A pokud i stolek má svého tvůrce, tak i vše ostatní.

1 - buď: "na počátku NIC stvořilo nebe a zemi..."

2 - nebo: " na počátku BŮH stvořil nebe a zemi..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 22:43
avatar
Proč slovo STVOŘIT? Copak vše musí být něčím, někým (ničím) stvořeno? M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.16 22:47
avatar

"72mona3", mně výstižnější slovo nenapadá, ale může to být i jiné slovo, které obsahuje podstatu tvoření. Proč ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 23:13
avatar
Nejde o význam slova a jeho synonymum. Jde o jeho podstatu. Nevím, proč bych měla věřit, že vše, co existuje, bylo vyprojektováno a sestaveno nějakou vyšší mocí. To člověk mění svět k obrazu svému a vytváří věci. Proč tedy stejnou vlastnost přisuzujeme onomu imaginárnímu nejvyššímu?
Co se mě týká, věci jsou tvořeny, ale svět (vesmír) VZNIKL (souhrou náhod?). M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 09:43
avatar

"mona", to postrádá logiku. Člověk vytváří věci, ale vesmír je náhoda? Naopak tam vytváří Bůh. To, že je vesmír náhoda, to je Vaše víra, to není důkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 09:45
avatar
*slunce*
Ano, každý máme svou víru...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 10:17
avatar

"mona", no, vidíte. A po mně chce každý nevěřící ateista důkazy, ale sám je nemá, narozdíl ode mně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 11:01
avatar
Jaké že máte důkazy? Vy máte jen svou víru. V Boha a neomylnost pana Krále.
Člověk je tvor nedokonalý a spousta věcí nám uniká už z toho důvodu, že nevidíme svět v širším kontextu. Jsme omezeni vnímáním času a pomíjivostí. Tvrdíme, že vesmír je nekonečný, ale to kdysi tvrdili i o moři. Já nezavrhuji žádnou myšlenku vzniku, ovšem "bytost", která mávne kouzelným proutkem (samozřejmě imaginárním, protože tenkrát ještě neexistovaly ani prvky, ze kterých je složen) a STVOŘÍ život... *stop*
Možná byste měla větší šanci uspět se svým přejatým tvrzením, kdyby jste tolik nepoužívala Jeho jméno.
A popravdě, mně osobně může být celkem jedno, jak vznikl svět, když musím řešit naprosto podřadné otázky běžného života...práci, vztahy, zdraví...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 14:52
avatar

"mona", jsou důkazy, které z vědy dokazuje docent Král. Věnoval tomu velké úsilí ve své knize, ale Vy odsuzujete něco, na co jste nekoukla ani jedním okem.

Neskutečná mravenčí práce se získanými informacemi, perfektně zpracované, řadí tuto knihu právem na první místo ve vědeckém zpracování teorií a důkazu existence Boha. Čtenáři přečtením knihy získají encyklopedické informace od všech vědců ze všech oborů, které se zajímají o dokazatelnost božské přítomnosti. Informace získané za více jak 50 let z vědních oborů a vlastní zkušenosti s boží realitou, jsou v knize použity. Protože se jedná o vědecké dílo - důkaz Boha, kniha zásadně vylučuje použití věrouk, domněnek a všeho, co nelze dokazatelně ověřit.

http://knihy.abz.cz/prodej/buh-dokazatelne-existuje


doplněno 18.03.16 14:58:

Všichni vědci, ze všech oborů, za více jak 50 let. Co chcete víc? Připomíná mi to pohádku "O zlaté rybce"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 15:00
avatar
A já čekám, že ho budete parafrázovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.03.16 15:35
avatar

Paní pt, Vy pořád jen s tím Králem ... Král vystudoval stavařinu na ČVUT, pak se ale zabýval filozofií. Nevím, proč ho tu pořád dokola opakujete, jakoby byl on sám tím Bohem. Nechystám se jeho knihy číst, protože to považuji za ztrátu času. Očekávám námitku, jak mohu odmítat něco, co jsem nečetl - kdyby někdo psal, že vynalezl perpetuum mobile, tak bych to nečetl, ze stejného důvodu. Nemyslím si, že by byl nějak významným a přínosným vědcem, ale asi dokáže vyprávět tak, že se to na první pohled nedá napadnout. Váš druhý odstavec je převzat z "reklamy" na jeho knihu, což vůbec neznamená, že je to pravda, je to jen velmi stručná charakteristika obsahu, kerá má nalákat kupce.

Nemíním Vám vyvracet Vaši víru (protože tu lze vyvrátit snad jen opakovaným předvedením opaku v praxi, což zatím neumíme), ale nesdílím ji. Nemám k tomu žádný důvod, já spoléhám na opravdovou vědu a poznatky.

K Vašemu doplňku - kteří "všichni vědci"? Třeba doktor Fortýn? Profesor Kulhánek? Nebo kdo? To jsou pořád jen prázdná slova a fakta (zatím) nikde.

Mimochodem jsem zkusil najít slovo "dokazatelně", protože mi připadá divné. Vypadá to, že si ho snad pan Král vymyslel jen pro svou knihu, vypadá věrohodně. A takový je asi i celý obsah těch knih. (slovo "dokazatelný" ale existuje)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 16:11
avatar

"hm", podud si najdete životopis Doc. Ing. Miloslava Krále, CSc, tak se dovíte o jeho vzdělání. Jinak přednášky Prof. RNDr. Petra Kulhánka, CSc jsou také zajímavé, asi jste je slyšel na YT.

K otázce, kteří všichni vědci? No všichni ti, o kterých je zmínka v knihách docenta Krále.

Když tak si projděte mé odpovědi, co jsem k těmto tématům napsala, nebudu se dokola opakovat a zabírat na webu místo.

K těm slovním obratům, přijde Vám divné slovo "pravdomluvný a pravdomluvně"? Slovo "dokazatelně", je nějaký argument? To už ale fakt je od tématu, a nemá to smysl. Napsala jsem toho dost, kdo chce si to najde, přeče, vyhodnotí a podle toho, na co má, tak pochopí a udělá si názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 17:27
avatar
A ještě něco by mne zajímalo. Pan Král ke svému tvrzení přišel jak? Celoživotním bádáním, nebo náhlým osvícením? Předpokládám, že tím druhým způsobem.
To vše vysvětluje. Nechci číst jeho knihu, doufala jsem, že vy mi ji přiblížíte. A jestli je důkazem boha Králův devítihodinový trans, tak to prožívá každej sjetej...
Důkaz není slovo. Slova jsou ohebná a lze s nimi manipulovat k obrazu svému.
Důkaz je hmatatelný, prokazatelný fakt. Pokud najdu na louce koňské ho.no, je to důkaz, že kůň existuje. A proč je to důkaz? Protože už spousta lidí viděla, že to ho.no koně dělají... Pokud život někdo považuje za důkaz existence boha, kde jsou ti svědci? M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.03.16 19:30
avatar

Tak aby to zas bylo spravedlivé, ...: Docent Král se, aspoň podle wikipedie
https://cs.wikipedia.org/wiki/Miloslav_Kr%C3%A1l
podobnými myšlenkami zabýval dlouho, vydal na to téma několik knih, první v r. 1960, poslední zatím v r. 2013. Tedy ne trans, ale opravdu tou cestou šel. Což ovšem nic nemění na tom, že jsem přesvědčen o jeho omylu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 19:46
avatar
Cituji: A pak přišla změna, která mne oslnila jako blesk, když došlo k mému naprosto spontánnímu vstupu do mého nevědomí, o jehož existenci jsem dříve jako jen přírodovědecky orientovaný člověk neměl ani tušení. Byl jsem náhle, fakticky proti své vědomé vůli, seznámen se zcela novou skutečností, jejíž reálnou existenci bych si předtím nikdy vědomě ani nepřipustil. Ve svém spontánním zážitku jsem byl ve vědeckém jazyce, nikoli jen v metaforických obrazech a podobenstvích, obeznámen se spirituálním jsoucnem, jehož existenci jsem téměř celý život odmítal, a které naprostá většina mých ateistických přátel odmítá dodnes. V devítihodinovém extatickém prožitku u svého psacího stolu a pak ještě v řadě dalších menších vizí jsem s jistotou, jakou může poskytnout jen vědecké vědění, poznal, co skutečně je lidská psýché a jakou roli má v kosmu jeho Stvořitel...pokud dnes píši svoje texty, nemusím při tom do psaní příliš zasahovat svou individuální myslí. Odpovědi na problémy se mi z nevědomí vynořují samy, takže zažívám zvláštní intenzivní pocit, že se sám dovídám i to, co jsem předtím nevěděl a že text jsem co do jeho obsahu ani nenapsal já...
Jsou to jeho slova. Hovoří o náhlém prozření (osvícení?) a je jedno, jak dlouho předtím bádal. Prostě "BUM" a bylo to.
doplněno 18.03.16 20:03: Ještě pro pořádek: nenapadám pana Krále. Je to nejspíš mimořádně inteligentní člověk. Jen nesdílím jeho víru.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 01:41
avatar

Pt, máte pravdu, napsala jste toho hodně.

Neuvedla jste ale ani jeden vědecký důkaz,

přestože se jich tu opalovaně dovoláváte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 23.03.16 08:47
avatar

Opravdu v tomto vláknu naposled - slibuji.

Ono je možná těžké dodat "vědecký důkaz", když tolik vědců, co bádají a hledají, se najednou stanou věřícími v Boha. Samozřejmě to podle některých diskutérů znamená "záblesk" a nebo pominutí smyslů. Pro některé to může znamenat, že člověk dospěl k názoru, že nikdo z obyčejných lidí nemůže přijít na vzorec vymyšlený Bohem. Bádající vědec po x letech zjistí, že jen Bůh mohl stvořit něco takového. Že se jedná o člověkem nepochopitelnou věc - zázrak.

Zkuste se na danou problematiku podívat dětskýma očima - dítě dokáže vidět věci jinak a přitom mnohdy lépe, než logicky přemýšlející inteligent.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 09:57
avatar

Jmlc,

škoda, že se právě Vy z této diskuze stahujete.

Podle mne v ní máte co říci.

Vím, že je v této oblasti těžké dodat vědecký důkaz, ale pokud se vědeckých důkazů někdo dovolává, měl by podle mne být schopen minimálně jeden doložit (kdyby se jich Pt nedovolávala, neptala bych se po nich).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 09:02
avatar

"ivzez", otázka zní: Kdo stvořil člověka? Já napsala Stvořitel, odvolávám se na důkazy 1) v přírodě, 2) v Bibli, 3) a na důkaz z vědy, docenta Krále. Záleží na každém, jestli o ten důkaz stojí a zda bude věnovat čas, aby se něco dozvěděl, nebo bude zastávat teorii evoluce "z Ničeho", pro kterou naprosto chybí důkazy. Je to na každém a každý má svobodnou vůli. Může mně tady psát, kdo chce, co chce, je to jeho nevědomost. A kdo se uchyluje k napadání, k výhrůžkám, je to jen jeho vizitka, možná vizitka bezmocnosti, možná i závisti. Já nikomu nic nenutím, odpovídala jsem na otázky, ale je to na svobodné vůli každého člověka. A k tématu už nenápíšu nic. A kdo se chce jen hádat, napadat a vyhrožovat mlácením, musí si k tomu najít sobě rovného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 10:44
avatar

Pt,

já se s Vámi nehádám, nenapadám Vás

ani Vám ničím nevyhrožuji.

___

Zareagovala jste na mou odpověď, v níž upozorňuji na to, že se v této diskuzi opakovaně

dovoláváte vědeckých důkazů (zajímají mne), aniž byste uvedla byť jen jediný z nich.

Břímě dokazování je na tom, kdo tvrdí, že něco existuje (nelze dokázat, co neexistuje)...

Vstoupila jste do diskuze, v níž se tazatelka ptá na názory ateistů, a pokoušíte se ateisty přesvědčit o své pravdě. Chcete-li se s ateisty "radostně podělit o své poznání", mělo by to podle mne být na úrovni, jíž jsou ateisté schopni porozumět. "Argumentací", že "kdo na to nemá, nepochopí", se podle mne nikam nedostanete, nic nám nesdělíte, nepodělíte se s námi o nic...

Setkávají-li se v diskuzi různé názory, nejde podle mne o hádku.

K čemu jinému než k výměně názorů by měly diskuze sloužit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 11:12
avatar

"ivzez", já nepíšu, že mně vyhrožujete Vy, ale pokud jste četla i reakce ostatních, tak jste to všechno musela číst. Evoluci ateistů nelze dokázat a já napsala, kde důkazy jsou ve třech bodech. Takže jedině si to načíst a nastudovat. Máte VŠ, jistě Vaše diplomová práce nebyla na pár řádků, zrovna tak několik vědních oborů nevejde sem na pár řádků. Důkaz vědy podrobně vysvětluje docent Král. Takže je to na Vás, na Vaší svobodné vůli. Jde Vám opravdu o důkaz, nebo o něco jiného? Na to si odpovězte sama.


doplněno 23.03.16 16:04:

"ivzez", dobře víte, že sem nelze kopírovat celé knihy. Tak jedině si je kupte a čtěte. A čtěte si i mé odpovědi ostatním. Mám pocit, jako že jsem někde na tiskovce a mám odpovídat publiku, kde každý jedinec sedí extra v komůrce.


doplněno 23.03.16 16:52:

"ivzez", musíte spojit "přírodní vědy, kvantovou mechaniku a hlubinnou psychologii" a získáte důkaz pro existenci Boha. Širší vysvětlení najdete v knize pana docenta Krále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 16:00
avatar

Opravdu mne zajímají důlazy, jichž se dovoláváte.

Proč uvádíte jen to, kde je nacházíte, ale žádný z nich?


doplněno 23.03.16 16:34:

Nechci po Vás kopírování celých knih.

Stačí uvést jeden konkrétní vědecký důkaz...


doplněno 24.03.16 01:22:

Mám tomu rozumět tak,

že nedokážete (nebo nechcete) žádný uvést?

Proč se jich potom dovoláváte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 23.03.16 11:39
Rád bych se Vás, Pt, taky na něco zeptal. Bez urážek a osočování. Bez negativních emocí. Sám v tom nemám natolik jasno, abych tvrdil, že vše je podle mého názoru.
Jaký názor máte na to, že příroda dává možnost pomocí poznání zákonitostí křížení a genetiky vidět evoluci jako možnou?
Jak je možné, že přírodní podmínky mohou vyvolat změnu tvaru těla ( délka končetin, uložení tělesného tuku ), nebo barvu kůže u lidí? Jak to, že některé léky fungují jen například u afrických černochů? Není tato variabilita prvním náznakem možného oddělení druhu, kdyby byly splněny všechny ostatní podmínky?
Jaký názor máte na křížení psů, koček či krav? Viděla jste v muzeu středověkou krávu? Není záměrné křížení jen zkratkou toho přírodního? Je možné takto přeci i vysvětlit vznik nového druhu, pokud necháme populaci dostatečně dlouho izolovanou, jedinci takovýchto druhů se vzájemně mohou nějakou dobu i křížit, ale potomci jsou neplodní ( koně, ostatní domestikovaní ).
Jak můžeme vysvětlit výjimečnost lidské inteligence, když nyní známe i inteligenci šimpanzů, velryb, delfínů? Není možné, že jen máme trochu náskok? Stejně jako například jiné druhy jinou metodou v jiných podmínkách? ( myslím srst, vidění ve tmě, zuby, žábry apod. )
Jak si mám vysvětlit podobnost člověka s jinými savci, pochody na čistě přírodní bázi? Například tvorba chemických látek mozkem, adrenalin. Nebo "zvířecí" ochlupení, podobná gesta se šimpanzi, mimiku.
Není tohle všechno alespoň na zamyšlení, že vše může být trochu jinak? Že evoluce v nějaké formě funguje, že sice naše poznání není schopné ji úplně pochopit, tím míň dokázat, ale je schopné ji připustit jako možnou alternativu?
Teď mi nejde o to, kdo přírodu a jak stvořil, nebo jestli je jeden vesmír či mnoho paralelních vesmírů. Jde mi o to, co si myslíte o možnosti, že evoluce v nějaké formě je možná. Děkuju.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 11:53
avatar

"vilík, nejste registrovaný, nemohu do vnitřní pošty. Koukněte na video, tam se o tom mluví, jinak já už jsem vše napsala. Já nechci nikoho přesvědčovat, jen vést k zamyšlení. Na internetu je také spousta videí, třeba si něco zkouknete, je na Vás, co si vyberete.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 23.03.16 14:53

Existuje zcela zásadní rozdíl mezi seriózní vědou a pomatenci Vašeho ražení "pt". To není urážka, ale označení faktu. Seriózní věda se snaží nalézt logické vysvětlení pro jevy vyskytující se okolo nás i v nás samotných a za pomoci přírodních zákonitostí. VY na to jdete opačně. Máte jasné zadání, např. Boha, Bibli, mimozemšťany apod. a na to se snažíte naroubovat to, co vidíme kolem sebe. Bohužel je to často až komicky křečovité. Vy mi teď můžete namítnout, že i věda má spoustu a spoustu pomníčků, a ostatně na nich stavíte svoje argumentace, ale to je jiné. Věda a moudrost je o svobodě v myšlení, oproštění se od stereotypů nazírání a přístupnosti k novým myšlenkám. Racionálně uvažující jedinec bere novou myšlenku, jako příležitost. Vy naopak, jako ohrožení vlastní víry a své integrity. Lidé Vašeho ražení jsou zcela spoutaní v kleci, že si nepřipouští, že by vše mohlo být nějak jinak. Je mi Vás vlastně líto.

Pokud chcete odpovězte mi na 2 otázky, které mě zajímají. Nezajímá mě, kdo co napsal, jaký docent nebo profesor, ale jak to opravdu je.

1/ na světě existují tisíce legend o vzniku země, lidí a velké množství náboženských směrů. Jak si logicky vysvětlujete, že právě Váš názor, víra, Bible je to správné? Poznáte to třeba srdcem?

2/ proč mám takové mrazení v ZOO v pavilónu opic před klecí Šimpanzů nebo Goril? Proč si připadám jako před zrcadlem, jako bych se díval na naše bratrance? Jde o nepovedené pokusy stvořitele?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 15:48
avatar

"Honzíku", proč mně dáváte nějaké tituly, to není fér, ale Vaše domněnka, nevím z čeho tak usuzujete, mohla bych to samé říci o Vás, přesto, Vám slušně odpovím:

1) ať je legend kolik chce, hodně se podobají. Když vezmete nějaký kmen z pralesa, přesto, že nečetl Bibli ani jiné legendy o počátku světa, tak uctívá něco vyššího, Boha. Prostě to tak je. I v té nejzapadlejší vesničce je kostel nebo kaplička a hospůdka, aby se mohli lidé duchovně posílit a mít se kde společensky scházet. (To opičky v pralese nemají a nikoho vyššího neuctívají.)

Bible je psaná v symbolech, v proroctvích, v předobrazech, ale hlavně jsou to dějiny a historie Izraelitů - Židů (už zase opakuju to, co jsem psala mnohokrát). V Bibli je poselství o spasení, které pochází z Židů, prorokuje se v ní od samého počátku to nejdůležitější, že přijde vykupitel, který se na zemi narodil, Ježíš Kristus, postava historická, doložitelná, tak, jako jiné příběhy, které jsou doloženy archeologickými objevy, proto, je pro mně Bible důležitá, dává zákony, kterými se řídí zákonodárci nejen u nás, vysvětluje jevy, které jsou totožné s dnešní vědou. Ale to si přečtěte mé předešlé příspěvky i v jiných tématech, které se týkají víry, ať to stále nemusím opakovat. On mi většinou každý klade stejné otázky a já nechci zahlcovat webové stránky opakováním toho, co jsem již zmínila jinde. Pokud Vás to vážně zajímá a chcete znát moje odpovědi, tak si je pročtěte. Nejste registrovaný, tak Vám musím psát veřejně a možná to mnohé pobuřuje, že to čtou opakovaně.

Vůbec nejsem spoutaná ničím. Naopak i Ježíš říká: "Poznejte pravdu a pravda vás osvobodí." Ale chápu, že mně nechápete, to Vy jste asi spoutaný nevědomostí. Víte, co je to víra? Víra je přesvědčení o skutečnostech, přesto, že je nevidíme. Na podporu víry se mi dostala do ruky kniha docenta Krále "Existuje Bůh" - lze vědecky dokázat existenci Boha?, kde se docent Král opírá o důkazy z vědy. Nikomu nic nenutím, ale pokud chcete vážně znát odpovědi, na své otázky, nezbývá Vám než si číst, či studovat a věnovat tomu čas.

2) Vaše pocity v ZOO jsou Vaše pocity, do těch se nedokážu vcítit. Jenže pokud cítíte mrazení, je to jen pocit a pocity nás dokáží klamat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 17.03.16 23:07
a proc by nemohl vesmir existovat od veku, jak to tvrdite o bohu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 09:54
avatar

"mot", protože je to stará teorie a překonaná. Ve 20 století věda dokazuje počátek vesmíru a mluví o velkém třesku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 18.03.16 12:22
drive se taky tvrdilo, ze je zeme placata... co se bude tvrdit za dalsich 200let?
proc by pred velkym treskem nemohl existovat vesmir v jine forme? byt tedy večný jako buh?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 18.03.16 14:03

Prosím, prosím, já se hlásím. Už jsem to pochopil. Jestliže platí věta A, že bůh je věčný, a jestliže platí i věta B, že je věčný vesmír, pak mi z toho vychází, že VESMÍR JE BŮH!


doplněno 18.03.16 14:26:

Tak jsme tady o tom v partě debatovali a došli jsme k následujícímu:

jestliže vesmír je bůh, potom platí i to, že bůh je vesmír.

Jestliže bůh stvořil vesmír, musel vesmír stvořit boha.

Pak ale, pokud platí, že my jsme součástí vesmíru, a platí-li, že vesmír je bůh, pak platí i to, že my jsme bůh.

Platí-li, že stvořil vesmír boha, pak jsme boha stvořili my.

Jsme-li součástí vesmíru, a stvořil-li vesmír boha, pak jsme ho stvořili my.

Jsme-li součástí vesmíru, a jsme-li my bůh, pak platí, že jsme stvořili sami sebe.

Nějak se nám to tady zamotalo.


doplněno 18.03.16 14:38:

chybička se vloudila. Jedna z těch vět má znít takto:

Pak ale, pokud platí, že my jsme součástí vesmíru, a platí-li, že vesmír je bůh, pak platí i to, že my jsme součástí boha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 18.03.16 14:14
avatar

V podstatě máte pravdu.. Oficiální termín na Boha je "Bůh je Láska" - ale jelikož je Bůh všudepřítomný, pak je i rovnice Bůh=vesmír správnou. *palec*

Ale už budu opravdu zticha...


doplněno 18.03.16 14:35:

Ne všechno se dá vysvětlit přímou logikou. Například já mám v oblasti teorice ze všech rohlíků nejraději úterý... Tato nesmyslná věta mi připadne velmi podobné vámi zmíněné návaznosti.

Ale už opravdu končím - je to marný, je to marný a to třetí jsem zapomněl.


doplněno 18.03.16 14:44:

Ano - to je správně - My jsme součástí Boha - resp. Bůh je všude přítomen, i v nás. A stav, kdy Boha odmítáme (není v nás, pokud ho sami vědomě odmítneme) se nazývá Peklo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 23:32
avatar

1 - vesmír a vše, co je v něm má počátek a bylo stvořeno, neexistovalo, ale již existuje, co mělo svůj počátek. Z čeho to vzniklo? Něco většího než prostor, čas a hmota? Něco, co je nad tím. Kdo to tedy mohl stvořit kromě Boha? Je těžké se smířit s tím, že v přírodě něčemu nerozumíme, že je velký třesk bez boha nepochopitelný? Asi jak pro koho.

2 - co existovalo vždycky? Bůh je v jiné kategorii, než to, co bylo stvořeno. Bůh nebyl stvořen, ale existoval od věků = biblický Bůh. Existoval dříve než čas, je mimo čas. Proto mohl stvořit čas při velkém třesku. Praví bible.

Kdo stvořil Boha, je špatně položená otázka. Co existuje od věků, nemůže mít svého tvůrce, ať je to jakkoli složité, bylo tomu tak vždycky. Když může bůh existovat odvěků, proč by nemohla příroda existovat odvěků bez boha?

Něco vyššího vždy tvoří něco nižšího.Praví bible. Proč by nemohlo něco vyššího vzniknout z nižšího? Jen proto, že tomu nevěříte?

Takže náhodné mutace a přirozený výběr nemohou vytvořit něco menšího a udělat to větším. Ale mohou. Proč by nemohly? Náhoda, je základ pohybu v přírodě.

Člověk nemůže jednolitými a pečlivými vrypy do bronzu, vytvořit ze sochy živého, skutečného člověka, nelze stvořit něco, co tam od počátku není. On se o to člověk někdy vážně snažil?

Jak by tyto nižší věci mohly vytvořit něco většího než jsou samy, jen náhodnými mutacemi? Není to rozumné ani logické. Naopak, je to rozumné i logické. Ale není to jak píšete. Nižší věci nic netvoří. Příroda sama, přirozeným výběrem, si vybrala nejsilnější jedince, a zachovala je.

Kdo stvořil život na Zemi? Náhodné mutace nebo Bůh? Co je víc pravděpodobné? Vzniklo vše náhodou nebo to mělo svého inteligentního stvořitele? Zbytečná otázka. O tom je přeci ten zásadní spor. Náhodné mutace přeci.

Copak vesmír a všechno vzniklo z ničeho? Nebo pochází od stvořitele? Jó, to až někdo vysvětlí, tak to bude na víc než nobelovku. Ale za čtení z bible ta nobelovka nebude. Tím jsem si jistý.

Pokud vesmír vznikl z něčeho, muselo být něco za tím, co tomu dalo vzniknout. Asi před tím něco bylo. Co? Kdo ví.

Ateisté musí začít z ničeho. Takže by NIC stvořilo všechno? Nebo BŮH stvořil všechno? Proč předjímáte, že by měli ateisté začínat z ničeho? Důvod? Proč by mělo všechno tvořit NIC? To je jen vaše konstrukce. Zastánci evoluce nikdy netvrdili, že tu bylo NIC. Naopak to tvrdíte vy, kreacionisti.

Břímě dokazování leží na těch, co nevěří. Z čeho vycházejí? Z ničeho. Vy jste opravdu ujetá. My jsme u soudu? Doufám, že ne u toho posledního. A když to břímě neustojím, tak mě upálíte jako kacíře? A teď mi řekněte, proč bych, ausgerechnet zrovna Vám, měl něco dokazovat? Váš jediný, opravdu jediný, argument je bible. To je váš první a jediný argument. Ale stále jsme u toho, že bible jsou jen slova. Něčí zapsaná slova. A jestli někdo věří na bibli nebo ne, záleží jen na tom, jestli těm zapsaným slovům uvěří. Nic jiného. Zatímco vaše víra pochází jen a jen z bible, víra v evoluci vychází z poznání přírody, ze znalostí člověka o přírodě, jejíž jsme neoddělitelnou součástí. Na rozdíl od bible, která operuje právě s opakem, s lidskou nevědomostí. Nevíme jak to bylo, naše poznatky tak hluboko nestačí, tak to hodíme na boha. Vyřešeno. Báječné. Uvědomujete si, že není tak daleko doba, kdy se blesky sváděly na svaté na nebi? A to, že se na víru dávají nejpřednější vědci, mně nepřekvapuje. Vědění tíží. Čím je člověk informovanější, tím víc si uvědomuje nedokonalost teorií o evoluci. Ale pořád to nedokazuje, že máte pravdu. Pardon, ne vy. Bible.

1 - Buď nás stvořilo NIC, ale je to bizarní představa, nebo snad kvantová fluktuace? Ale odkud se vzala? Nemluvte do toho, čemu nerozumíte. Nechte si svoji bibli, svého doc. Krále, a nekecejte do evoluce. Ta opravdu, ale opravdu s biblí dohromady nejde. Zbytek? Potřetí stejné otázky? Bez komentáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 09:45
avatar

"nikdo",

- to postrádá logiku, člověk vytváří věci, ale vesmír je náhoda? Naopak tam vytváří Bůh. To, že je vesmír náhoda, to je Vaše víra, to není důkaz.

- protože je to stará teorie. Ve 20 století věda dokazuje počátek vesmíru a mluví o velkém třesku.

- Něco vyššího vždy tvoří něco nižšího.

Takže náhodné mutace a přirozený výběr nemohou vytvořit něco menšího a udělat to větším.

- nemohou, to je vědecky doloženo

- i kdyby se snažil, je mu to prd platné. To jste nemyslel vážně, že ne?

- nemáte pravdu, mnohé druhy zmizely z povrchu země a nejsilnější jedinci s nimi.

- ne, mutace ne, což dokazuje věda.

- Bible dává jasnou odpověď v souladu s vědou, jen na to někdo nemá, aby to pochopil, zřejmě mu nedovolí jeho ego.

- ale ví, byl to stvořitel.

- a z čeho tedy, když ne z Boha? Pak jedině NIC.

- Mýlíte se, argument je věda v souladu s Biblí. A proč mám dokazovat já a ateista ne? Hmm, to je mi zvláštní rovnost debaty a důkazů

- jenže já "nekecám". Nic jste nečetl, jen to svoje, pak nemáte s čím porovnávat. Ale mnozí porovnali a důkladně, vědecky:

M. Král ve svých knihách všechny vědce jmenuje. http://knihy.abz.cz/prodej/buh-dokazatelne-existuje

Neskutečná mravenčí práce se získanými informacemi, perfektně zpracované, řadí tuto knihu právem na první místo ve vědeckém zpracování teorií a důkazu existence Boha. Čtenáři přečtením knihy získají encyklopedické informace od všech vědců ze všech oborů, které se zajímají o dokazatelnost božské přítomnosti. Informace získané za více jak 50 let z vědních oborů a vlastní zkušenosti s boží realitou, jsou v knize použity. Protože se jedná o vědecké dílo - důkaz Boha, kniha zásadně vylučuje použití věrouk, domněnek a všeho, co nelze dokazatelně ověřit.


doplněno 18.03.16 09:58:

Břímě dokazování leží na těch, co nevěří. Nevím, proč se ptáte, zda jsme u soudu? Věda potřebuje důkaz.

Víte v čem je problém? Vy nevidíte rozdíl mezi teorií a vědou. Totiž teorie nepotřebuje důkaz (je to fantazírování), ale věda na důkazech staví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 18.03.16 12:21

Víte pt, s vámi, věřícími je sranda. Váš jediný důkaz je bible. Ale když chcete dokázat neexistenci evoluce, tak vám na to bible nestačí. Neustále se musíte vracet k materialismu a snažit se ho popírat argumenty, o který nikdo nepolemizuje. Svět vědy dobře zná nedostatky vlastních teorií. právě proto o nich hovoří jako o teoriích a neo důkazech. Ale vy právě ty nedostatky vědění, používáte jako kladivo, proti vědě, která je stvořila. Není Vám to blbý? Sami nemáte důkaz, tak ho vykradete a zneužijete z teorie evoluce. Myšlením, jste na úrovni sedláků, kteří šli rozbořit Prokopu Divišovi bleskosvod, protože se ho báli.


doplněno 18.03.16 12:29:

Kolik % Vám doc. král platí za propagaci knihy? Stojí to alespoň za to?


doplněno 18.03.16 12:33:

1Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi. 2Země pak byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Boží Duch.

Kde je tu napsáno, že se jedná o naši zemi, že se to celé vztahuje k nám? Kde je důkaz, že je to pravda?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 21:26
avatar

Nebudu to komentovat celé. Tak jen první bod:

Tvrdíte:- to postrádá logiku, člověk vytváří věci, ale vesmír je náhoda? Naopak tam vytváří Bůh. To, že je vesmír náhoda, to je Vaše víra, to není důkaz.
A můj dotaz: CO postrádá logiku? To co je ve zbytku věty? Vždyť neumíte ani položit smysluplnou otázku.

A při dočtení všech reakcí na Vás od ostatních, se domnívám, že pokládáte za boha doc. Krále. Neboť jeho slovo je pro Vás posvátná a jediná pravda. Vy neargumentujete biblí, ale odkazy na knihy a tvrzení smrtelníka Krále. Bóže, kam až poklesla víra některých věřících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 21:51
avatar

"nikdo", sice mimo téma, ale, co čekáte od ostatních, když jsou na tom podobně, jako Vy? Vy nevidíte smysl nikde, zatím, s tím nic nenadělám. Klidně se zařaďte do skupiny stejně smýšlejících, to klidně ano. Jenže důkaz pro existenci Boha tady již existuje, vysvětlení napsal docent Král. Nemám důvod mít pana docenta za Boha, ale za člověka který podal důkaz. Jenže jste si to neověřil, tak to nevíte. Už nevím, jaký příměr Vám napsat. A napsala jsem toho dost, pro některé zbytečně. Možná někdo začal přemýšlet. Ale nemá smysl už nic psát, už ani není co, stejně nic nepřijmete. Je to Vaše svobodná vůle a vaše právo. Mějte se, hádat se nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 22:15
avatar

Co jiného od vás čekat, než něco mimo téma, že? Možná až nebudete tlačit doc. Krále před sebou jak buldozer, ale položíte sem něco z Vás. . . . ale to už Vám napsali jiní. A že se nebudete hádat? Vždyť to ani neumíte. Hádáte se jak malý kluk. Vůbec neumíte naslouchat, nebo chcete-li, číst a porozumět námítkám svých protivníků. Váš jediný argument je: "Já to vím nejlíp, já to četla tam a tam". Ale položit sem některý z těch "úžasných" argumentů o které se opíráte, to neumíte. Teda pokud tam v té knize ty argumenty jsou. Takže z toho vychází, nebo to spíš vypadá, že těm argumentům sama nerozumíte. Proto jen ty odkazy. A právě to vaše povyšování, "Já to četla, já mám pravdu", je nesnesitelné pro spoustu lidí. Včetně mně. A tak ve mě budete mít vždy oponenta. Mějte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 22:20
avatar

"nikdo", to si najděte jiného "oslíka", který Vám všechno odkývá. Umíte jen kritizovat a ne argumentovat, ani naslouchat, jako, ti s kterými se ztotožňujete, tak si to společně užijte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 22:46
avatar

Opět důkaz, jak nejste schopna ani pochopit text. Já nechci a nikdy jsem nechtěl, abyste byla za oslíka který kývá. Ani jednou jsem po vás nechtěl souhlas s čímkoliv, co jsem tvrdil. Naopak jsem očekával, že na mé námitky máte nějaké své, kvalitnější. Ale jediná námitka, které jsem se dočkal, byla bible, nebo kniha doc. Krále. Ale nedokázala jste z ní ani odcitovat konkrétní část, která by se týkala vašeho argumentu na ten můj. Jen samé vytáčky a odbočování.

Já chci, když něco tvrdíte, aby jste předložila důkaz, argument. Argument, jak mu rozumíte vy. A ne odkaz na nějakou knížku. Ale to vy nechcete, nebo neumíte udělat. Když Vám nevadí, že vypadáte jak paninka od plotny, která se snaží mluvit do něčeho, čemu nerozumí, je to vaše věc. Klidně v tom pokračujte. Bavíte tím spoustu lidí. A dost možná, že s vámi spousta lidí i soucítí. Ale bojí se k tomu přiznat. Jdu se zas koukat na TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 22:52
avatar

Vážení, je obdivuhodné jak se tu od rána dokážete (dokážeme) handrkovat, napadat a urážet. Ví snad někdo jistě, kde je pravda?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 22:53
avatar
Lidus, ano. @pt
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 22:58
avatar

Jestli máte dojem, že napadám a urážím, tak se omlouvám všem..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 17.03.16 19:21

Příroda člověka dnešního typu naprosto jistě nestvořila. Bůh u teprve ne. Kdyby živočichy stvořil bůh, proč by si komplikoval tvorbu zdravotními zákonitostmi pro každý druh jinými? To asi fakt ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 09:44
avatar

"jenda2", to jste napsal, protože jste nečetl Bibli, tak Vás chápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 20.03.16 17:51

Četl jsem Starý i Nový zákon. V knize Genesis kap. 4 už u Kaina a Abela je faktický nesmysl:

15Hospodin mu řekl: "Kdokoli zabije Kaina, ponese sedminásobnou pomstu." Hospodin pak na Kaina vložil znamení, aby ho nikdo, kdo ho najde, nezabil.16Kain tedy odešel od Hospodinovy tváře a usadil se v zemi Nód na východ od Edenu.
17Kain se miloval se svou ženou a ta počala a porodila Chanocha. Postavil město a pojmenoval ho po svém synovi

Jakse můžeme dočít, byl stvořen Adam, z něj Eva, z nich Kain a Abel. Abel byl zavražděn.

Znamení pro ostatní, aby nemohl být Kain zabit je tedy nesmysl. Svatba Kaina už teprve.

Mýlíte se se stvořením člověka Bohem. Nic takového nikdy nebylo. Jedná se účelovou genetickou manipulaci jiných bytostí na tvorech ze Země. Nejspíše. Viz gen společné matky aj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 17.03.16 21:01
avatar

Sneženka chtěla názory ateistů. Tak proč se sem ser.. věřící?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 17.03.16 22:57

Pěkný večer

Velmi dobře samo "stvoření a účel člověka" popisuje ve svých knihách i. Ivo Wiesner " Předpeklí ráje", "Bohové a apokalypsy", autor čerpá zejména ze starověkých spisů starších než Bible, (částečně i z ní) a pomocí systémové analýzy došel k závěrům které celkem přesně spojují všechny "střípky mozaiky" zejména tzv. "nepohodlných archeologických nálezů "s písemnými záznamy velmi starých kultur i poznatky současné vědy. Něco málo možná z jiného úhlu pohledu zde nastínil i pan "jenda 2".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 18.03.16 09:29
avatar

Máte u mne bod - to slůvko jsem v dotazu pro svou horlivost přehlédl. *zed* Omlouvám se všem, které jsem svým přispěním naštval, zejména tazateli. A samozřejmě v tomto vláknu končím.

Hezký den všem.

Jo a PT - Díky za zastání mé osoby... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 09:39
avatar

Ano, v otázce je doslova napsáno, že sněženka je věřící, tudíž předpokládám, že Bibli čte a že je srozuměna s názorem, že všechno stvořil Bůh. Ale jak je vidět, nějak se jí tomu nechce věřit a tak se ptá ateistů a na jejich názory. Odkazy na Bibli tazatelka nepotřebuje, zná to. Já samozřejmě nevěřím na to že nás a všechno ostatní stvořil Bůh a že je všechno doslovně popsáno v Bibli. Spíše se přikláním k názorům které má uživatel Nikdo.

A také jsem si všimla jedné zásadní okolnosti. Vždy, když se tady nějaká podobná otázka objeví, táže se člověk, který o sobě říká, že je věřící. A to je mi divné, že si tito lidé stále kladou stejnou otázku. Je teda zřejmé, že ta kniha knih vlastně není k ničemu, když v ní ani ti, kteří v božské schopnosti věří, nedokáží najít uspokojivou odpověď.

Nemluvím o těch, kteří jsou zfanatizovaní, ale o těch druhých, kteří sice v Boha věří, ale přesto si kladou logické otázky, protože nemůžou v 21 století odmítat dnešní vědecké výzkumy a na všechno aplikovat archetypické vysvětlování z Bible. Nemám nic proti tomu, že je pro někoho Bible naprosto nepostradatelná kniha života, že bez ní by sám od sebe nedokázal rozeznat zlo od dobra, což je teda mimochodem hodně smutné, a musí neustále číst a číst, kolem dokola a pořád a stejně v tom nemá jasno. Takže z toho jednoznačně vyplývá, že je Bible a její obsah naprosto nepodložený, když i věřící tápou a nerozumí jejímu poselství. Kdyby věřili, tak by se pořád neptali a neměli by důvod k tomu, aby se v tom stále šťourali.


doplněno 18.03.16 10:39:

Pt, nepochopila jsi vůbec co jsem napsala. Nemám co bych Ti dokazovala a netvrdím, že jsem Bibli četla. Ty mluvíš o něčem jiném a já také. A to je dost divné. To dokazuje, že už ani nejsi schopna pochopit co ten druhý píše. Ty jsi v zajetí svého čtení a už ani snad nevnímáš o čem normální člověk mluví. Přestaň číst tu Bibli kolem dokola a začni žít normálně. Nemyslím to zle, ale přátelsky. Ale vím, že Ty mi stejně neuvěříš. Natolik už Tě znám.

Ty jsi přímo posedlá tou Biblí a neustále odkazuješ všechny lidi na to, co je v ní napsáno a poukazuješ na to, že Ty jsi ji přečetla celou a několikrát a tak MUSÍŠ mít pravdu Ty a pořád vyžaduješ po druhých, aby Ti své úvahy podložili nějakým citátem někoho druhého. Já nemusím neustále někoho citovat k tomu, abych měla v některých věcech jasno. Prostě používám svůj mozek. Vůbec nejsi schopna připustit, že jsou i lidé, kteří jsou slušní, nekradou a nelžou, nevraždí a mají hezký život, i když BIBLI NIKDY NEČETLI. Podle Tebe to možné není. Už jsem Ti jednou jinde napsala, že právě Ty děláš víře v Boha tu medvědí službu tím, jak jsi zarputilá. Všechny Tvé příspěvky se hemží všelijakými odkazy na četbu knížek, které zajímají Tebe, nebo citacemi z Bible. Nejsi schopna připustit, že jsou kolem Tebe lidé, kteří to nemusí číst a poslouchat, aby se stali lepšími. Jsou takoví i bez toho, aby si napřed přečetli nějaké kázání. Považuješ se zřejmě za odborníka na Bibli. To Ti nikdo nebere, tak jím jsi, ale to nestačí k tomu, abys měla jenom Ty právo na správný názor. A co když jsi tu Bibli doteď nepochopila? Že umíš zpaměti citovat celé statě, to ještě neznamená, že jsi je Ty správně pochopila. A z Tvých příspěvků přímo čiší, jak se cítíš nadřazená nad ostaní jenom proto, že Ty umíš Bibli nazpaměť. A velice často se stává, že druhým přímo řekneš, s Vámi se bavit nebudu, protože jste nevzdělán a nečetl Bibli a nesledoval semináře těch a těch lidí které uznávám já. To je divné chování, když se vyvyšuješ nad ostatní a proto mám pocit, že jsi možná poslání té knihy ještě nepochopila. Ale to to je Tvoje soukromá věc a já chápu že máš neustálou potřebu se v tomto směru vzdělávat. Ale je mnoho lidí kteří nemusí a přesto jsou to dobří lidé a mají zdravý rozum a neubližují bližním svým a nemají pořebu pořád něco dokazovat a dokládat. :)


doplněno 18.03.16 11:36:

Zapomněla jsem dát slovo "nazpaměť" do úvozovek. Nenapadlo mne, že to vezměš doslovně...

K ostanímu nemám co dodat. Zase se to opakuje a to už nemá žádný smysl. A popravdě jsem to věděla hned, jak jsem psala ten první příspěvek. Ale zkusila jsem to. Dál nemá smysl diskutovat, protože nemám v úmyslu Ti nic vyvracet. A abych kvůli debatě s Tebou byla nucena číst to, co mi neustále předhazuješ, tak to s prominutím nebudu, protože nemám potřebu Ti dokazovat v čem se mýlíš. To budu raději dělat něco užitečného...


doplněno 18.03.16 18:22:

Pt, to přirovnání s jídlem se Ti nepovedlo. Jídlo mne totiž zajímá, tudíž bych ho určitě ochutnala a pak teprve soudila, nebo třeba přidala i nějaké vylepšení. A to Ty neumíš. Ty máš jeden obrovský problém a to je ten, že Ty pouze opakuješ co jsi kde četla, ale nemáš vlastní názor na nic z toho. Proč to teda nevysvětlíš svými slovy? Kdybys z toho něco pochopila, tak by nemělo být pro Tebe problémem používat vlastních výrazů a vlastních myšlenek. To se za vlastní myšlenky stydíš, nebo co? Tady je velká spousta lidí kteří se za své vlastní myšlenky nestydí a klidně Ti je řeknou, na to Ty reaguješ tak, že to pro tebe není směrodatné, neboť to samé ten a ten člověk neřekl, nebo že tak to v Bibli není napsáno.

Například Mona a jiní, mezi nimi i já, Ti neustále něco říkají vlastními slovy a na to Ty reaguješ tak, že když jsme nečetli to a to a neposlouchali toho a toho, tak nemáme nárok na to, abychom čemukoliv rozuměli a musíme žít nutně v omylu.

Až mi tady předvedeš vlastní názor, něco k čemu jsi byla schopna dojít sama, protože jsi tom přemýšlela a vzala v potaz i tu možnost, že to nemusí být vždycky tak, jak to někdo tvrdí, tak potom budeš mnohými vnímána jinak. pokud zůstaneš u svého systému, což je neustálé donucování lidí aby si napřed přečetli to a to, nebo sledovali nějaké nudné vyprávění někoho kdo mne vůbec nezajímá, tak to nikam nepovede. Ty mne ale zajímáš, Tebe bych klidně vyslechla, ale to bys musela také mluvit sama za sebe, nechat stranou co kdo řekl a vyjevit mi Tvé vlastní myšlenky. Musela bys přestat s tou metodou odkazů na různé stránky a tvrdit, že jinak se nedá o ničem diskutovat.

A už když Ti někdo řekne svůj názor, který samozřejmě není podle toho a toho pána, kterého jediného Ty uznáváš jako zdroj správných myšlenek, tak odpovíš, že nemůžeš diskutovat ve stejné úrovni, neboť tak to ten pán ... neřekl a ten pán je pro tebe Alfa a omega. Pro mne není a nikdy nebude, zrovna tak jako Bible. Tímto postojem samozřejmě nesnižuji důležitost Bible. Abys z toho zase nevyvodila špatný závěr. Ono je to s Tebou opravdu težké. Celé odpoledne jsem pracovala na zahrádce, protože jsem to považovala za Bohulibou práci a jemu se určitě líbilo, že jsem obdělávala půdu raději, než tady zbytečně kafrala o tom, jestli tu přírodu stvořil on, nebo to bylo nějak jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 09:50
avatar

Milá Suzy, jak je psaná Bible, jsem mnohokrát zmiňovala. Nevím, jakou otázku máš na mysli, na kterou se věří ptá. Myslíš si, že máš Biblo dostatečně dobře pročtenou?

Já právě neodmítám vědecké výzkumy, ba naopak je mi jasný důkaz o existenci Boha a to z vědy. Přeřti si knihu docenta Krále, pak můžeš více posuzovat a vést debatu, takto to není o ničem. Zmiňuješ vědu a kde je jaký odkaz o který se opíráš? Prosím konkrétně, který vědec a jeho důkaz tě zaujal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 10:44
avatar

Bible se nedá číst, musí se studovat a i tak lze každý kousek písma vyložit jinak. Prostě, každý věří něčemu jinému, nakonec, není to jedno? Žijte dneškem, co bylo, bylo a kdo dnes jistě ví, jak to bylo.


doplněno 18.03.16 11:17:

Pavli i mi ateisté děkujeme Bohu, prosíme Boha aby nás uzdravil...podle mě, každý v něco věří, v nějakého "Boha", nějakého stvořitele. Někteří si hájí svůj ničím nepodložený názor a zbytečně Vás napadají. Každého svobodná volba čemu chce věřit a máte pravdu, podstatné je, že máme zdravá vnoučata, mimochodem i u nás "nevěřících" chodí Ježíšek a vnoučata zavedeme do kostela aby viděly jesličky. I já mám za sebou přijímání a biřmování, pak jsem si vybrala jinou cestu a tak i vnučka u druhé babičky, chodí v neděli do evangelistického kostela, nikdo ji nenutí, jde když chce a je nadšená, že tam může zpívat. Já se s vámi nedohaduji, jsem při vás, jen mi vadilo jak vás někteří slovně napadají za váš názor a v podstatě ten svůj nedokáží obhájit. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 11:00
avatar

milá "liduš", ano, každý máme svou víru, někdo pro ni má důkazy z vědy, jiný má jen své teorie. Já zde žádnou otázku podobného rázu nezaložila. Jen pokud jsem měla k otázce, co říci, tak jsem s radostí řekla. Pak se rozjela debata mezi věřícími a ateisty. Jelikož vím, že Bůh se dá dokázat z vědy, je to nejnovější poznání vědy, chtěla jsem se o ně podělit s ostatními. Nemohu za to, že ještě mnozí nečetli zkušenosti a důkazy vědců nasbírané za 50 let, ale věří ničím nepodloženým teoriím.

Vidím, že se těžko vede debata s někým, když nemá tu povědomost a nečetl, nebo chcete-li nestudoval Bibli ani jiné vědecké knihy z poslední doby. Máte pravdu, žiju si svůj život, věnuji se vnoučatům, rodině, zahrádce a děkuju Bohu, že mi toho dopřává.


doplněno 18.03.16 11:30:

"Liduš", moc Vám děkuju za Vaše slova, snad jste mně pochopila. Ať si věří každý, jak chce, já se jen chtěla podělit s nadšením o svůj poznatek. Stálo mně dost úsilí, všem odpovídat, byla jsem na to sama s "jmlc". Ale už to nechám být, řekla jsem, co jsem mohla, co jsem věděla a co s tím všichni udělají je na nich. Mějte se hezky. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 11:18
avatar

Suzy, myslím si, že jsi ty nepochopila mně. Proč? Protože já vůbec neznám Bibli nazpaměť, to je nesmysl, to se ani naučit nedá (je to 66 knih, které tvoří Bibli, neboli knihovnu). Ale čtu si stále, pak je zde google, který mi pomůže najít, co hledám, nebo přednášky vědců na YT a také biblický slovník A. Novotného online, takže velká pomoc, když hledám biblické texty.

Samozřejmě, že vím, že jsou lidé, kteří Bibli nečetli a žijí příkladně, protože mají Boží zákon v srdci, svědomí a řídí se svědomím. A ne, že to nejsem schopna připustit, to je nesmysl.

Mně šlo o to, že jsem čtením Bible a vědeckých knih, došla k víře v existenci Boha a tak jsem se chtěla s radostí o tento můj nový poznatek podělit s druhými. Nemůžu za to, že to pobrali jinak. Je to zřejmě tím vyjadřováním přes písmenka. Také jsem to myslela dobře a přátelsky, jen mi občas někdo psal, že kecám, nebo jinému, že "hulí" a neměli respekt k mému vyjádření. Já se nepřu o názory, to vůbec ne. Já jen mluvím o tom, na co jsem řišla a na co existuje důkaz vědy, narozdíl od teorií, o které se opírají ateisté a to naprosto bez důkazu.

Já se nenadřazuju, ale pokud někdo nečetl, tolik toho, co já, může se tak cítit, ale to není mým cílem, vůbec ne a mrzí mně to. Myslela jsem si, že se najde pár lidí, kteří už četli to, co já. Nenašli, nedá se nic dělat, pak se opravdu debatovat nedá, tak mně nikdo nepochopí, co říkám a to je mi opravdu líto.


doplněno 18.03.16 13:35:

Suzy, to je, jako když řekneš : "Nebudu jíst to jídlo, které mi nabízíš, neznám ho, tak ho ani nebudu vařit." Budu dělat něco užitečnějšího... Pokud něco neznám, nemohu to posoudit, jako neužitečné. To není objektivní.


doplněno 18.03.16 18:37:

Suzy, prosím tě, čteš, co mi píší ostatní? Když píšu svými slovy, a že už toho bylo, tak chce každý vědět, jak jsem k tomu přišla, tak dám odkazy na to co jsem četla. Když už nevěří mně, ať si to přečtou sami, co na mně zapůsobilo, protože to má logiku. Když dám odkazy, tak je to zase špatně. Prostě většinou ateista nepřijme nic a stále hledá, jak mně a mojí víru snížit, je to vidět v mnoha reakcích na mé odpovědi, aniž by dokázali obhájit to svoje. Já už jsem napsala hodně odpovědí, když to z nich nikdo nepochopí a nepochopí, co tím chci říct, tak je moje úsilí marné.

Příměr s jídlem se ti nelíbí, ale já nemohu vědět, že vaření bys neodmítla, tak si tam dosaď jiný příměr, přece je to příklad pro přiblížení, přece není možné, že to nepoznáš. Pozoruju jen útoky na všechno, co napíšu. Nedá se nic dělat, jsem s tím smířená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 18:30

suzy lépe bych to nenapsal to je přesně ono. Myslím že diskuze s pt by byla nekonečná stejně jako je nekonečný vesmír :D Bible je její život, píše tak jako by ji psala ona sama a nevěřící chce"umlátit" tím co kdy kdo napsal. Bohužel to co napsali jiní, kteří vyvrací že vše stvořil bůh, to vše je pro ní nepřijatelné a pravdu má ona jediná o čemž nás tady chce přesvědčit...je už jako kolovrátek a když nemá odpověď pošle nějaké odkazy a furt dokola - odpovídá tím, co někdo někde napsal ale svůj mozek jaksi nepoužívá.Jak už jsem psal s věřícím a s komunistou se nedomluvíš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 11:29
avatar

Zajímavá diskuze,ale jen z hlediska pár lidí na Zeměkouli,kteří věří" bibli svaté."Ale je tu mnoho miliard lidí,kteří věří něčemu a někomu jinému.Pak je celá ta diskuze o ... .Ale z lidských poznatků je jasné,že člověk nebyl stvořen tak,jak se o tom hovoří v Bibli.Klidně tu může být jiná SÍLA,která zrodila ne dvounohou bytost ,ale zaklad života Celá filozofická úvaha je pak o tom,.Vědci si ustaví prioritu tady,méně vzdělaní lidé jinde.Ale existují na světi všichni dohromady.Pak je důležité,aby setyto názory spolu netříštily.A nevznikaly PROTO KONFLIKTY A VÁLKY-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 18.03.16 12:23
skoda, ze konflikty a valky vznikaly/vznikaji hlavne kvuli vire v rozdilne bohy...
doplněno 18.03.16 12:28: resp obecne to nejvetsi nasili
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 13:01
avatar

Jeste nekolik takhle nejapnych otazek od vericich a zacnu je mlatit po hlave, aby je ta blbost zase presla! At si veri cemu chteji, ale navenek at to neni poznat! Skoro jim i preju to jejich peklo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 13:40
avatar

Ale, ale, vidím, že ateista by se hned rval? Pročpak? Proto, že sám v hlavě nic nemá a není schopen konkurovat těm, co něco ví? Taková odpověď postrádá argumenty, pouze vyjadřuje neschopnost. Tam kde se nedostává intelekt, začíná hrubá síla...

Myslím, že nakonec se každý ve svých reakcích projevil, víc než si myslí. Odhalil tak kus svého charakteru a o ostatním se raději nezmiňuju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 19:14
avatar

Pt, ve Tvé odpovědi pro Nomohakon je přesně obsaženo to, co se Ti snažím celou dobu vysvětlit. To Ty jsi člověk, který se neřídí zákony Božími. Proč napadáš Nomohakona, který to evidentně nemyslel doslova a vážně. Proč mu naznačuješ, že on nemá v hlavě nic a že není schopen něčemu konkurovat? Co ty víš co má v hlavě Nomohakon? Neznáš ho, nikdy jsi ho neviděla, nevíš o něm vbůbec nic a bereš si právo ho takzvaně "utřít" a odkázat ho nějakých mezí, kam ho Ty řadíš. Proč by se mu neměl nedostávat intelekt? Jakým právem si osobuješ právo soudit jeho charakter ze tří vět? On se vyjádřil zjednodušeně a určitě to nemyslel vážně. To pochopí snad každý, kromě Tebe. Ty jsi ho chytila za slovo a ihned jsi ho ponížila. A v tom je Tvůj největší problém, který si evidentně neuvědomuješ.

I kdybys přečetla tu Bibli tisíckrát, tak Tobě to není nic platné. Pro mne se Ty neřídíš Božím přikázáním ani náhodou. A toho jsem si právě vždycky ve Tvých příspěvcích všimla a to je přesně to, co mi na Tobě vadí. Přestaň se holedbat znalostí Bible, když jsi z ní nepochopila ani to nejprimárnější. Měla bys se kát, a celou Bibli znova přečíst. Hlavně by ses měla nad sebou zamyslet. To, jak se snažíš Boha ostatním "přiblížit", je špatný způsob a pokud Bůh existuje, tak se mu Tvé chování nelíbí. Napřed ho najdi sama v sobě a pak teprve mluv. Zatím se jenom vychloubáš co všechno jsi o něm přečetla, ale že jsi ho nepochopila, to Ti uniká...


doplněno 18.03.16 19:40:

Vezmi si příklad z Jmlc, který je také silně věřící. Ale tomu se Ty nemůžeš rovnat, protože on dokázal uznat svou chybu. A já si ho za to vážím. Napsal to dnes v 9.29h. Ten určitě nepřečetl to všechno co Ty a nevěnoval tomu celé roky a přesto má v sobě daleko víc pokory věřícího, než jak je tomu u Tebe. Zpytuj své svědomí, klaď si otázky a snaž se na ně najít odpovědi sama. Vycházej klidně z ponaučení, které jsi čerpala v Bibli, ale snaž se jim porozumět správně. Jinak je Tvé úsilí úplně marné a k ničemu. Jako planý strom, který jenom vypadá jako by byl plodný, ale ve skutečnosti je jeho ovoce nepoživatelné a není teda k ničemu.


doplněno 19.03.16 09:51:

Nic jsem z textu nevytrhovala. Co napsal Nomohakon je přece přímo nad tvou odpovědí, Tvoje reakce na něj je pod tím a moje pod Tvou reakcí. Polopatě 1,2,3,. Ty si myslíš, že jsou lidé hloupí a že si to nedokáží srovnat v hlavě na který příspěvek jsem reagovala já a co jsi odpověděla Ty Nomohakon? A ve čtvrtém příspěvku ty ZNOVA opisuješ doslovně, co jsi už jednou napsala, ale neodpovídáš na mou otázku. Jakým právem jsi odpověděla v nepěkných narážkách tomu Nomohakon. Ty sama jsi se zastala Jmlc, když mu Nikdo napsal, "už to nekuřte". A já nemám to samé právo zastat se jiíného přispěvovatele? Proč? Protože to neuzná Pt.?

A kde bereš právo rozhodovat kdo se může do otázky vyjadřovat? Ty jsi doslova napsala, že se mnou se Ty bavit nebudeš, neboť se chci jenom hádat a mé odpovědi nejsou k tématu. Co si vlastně o sobě myslíš?

To jako to máme vnímat tak, že jako Ty Velká Pété, která přečetla Bibli, jediná mluví k tématu a ostatní mluví z cesty? A tvrzení, že doc.Král napsal knihu, kterou jsi Ty Velká Pété ověřila a odsouhlasila? Tak to už je teda dost na pováženou. Nic nepřekrucuji, já také vycházím pouze z toho co jsi tady napsala Ty.

Že "tam kde končí intelekt, tam začíná hrubá síla", to jsi nekonstatovala Ty, ale někdo před Tebou a to dávno. Ty jsi jenom použila cizí myšlenku a ještě ke všemu nepodloženě. Protože nikde není jistota, že by on chtěl použít hrubou sílu. To je ten Tvůj divný zvyk, předjímat úmysly u druhých a obracet jejich řečnické obraty ve fakta.

Jenda 2, tomu jsi napsala, že mu rozumíš a chápeš, že jeho smýšlení je mylné, protože nečetl Bibli. Takže kdo ji nečetl, tak je blbej. To z Tvé věty čiší, i když to neřekneš přímo. A teď se budeš ohrazovat, že tak jsi to nemyslela. A já tvrdím, že jsi to tak myslela, protože to je Tvůj styl. A ještě ke všemu nedokážeš být ani úpřímná.

Pokud vím, tak se tě nikdo neptal jak si k něčemu došla, protože jsi okamžitě začala argumentovat Biblí a tím panem Králem. To jsou jediné Tvé argumenty. Žádná Tvoje vlastní myšlenka k tématu v celém vlákně není. Pak už je to jenom o tom, že Ty vyžaduješ od ostatních, aby si přečetli knihu p. Krále a Bibli, jinak bububu, já se Vámi bavit nebudu.

To jediné co jsi dokázala je to, že si teď mnozí z nás o Tobě udělali jisté mínění a to už nikdy nezvrátíš. Nechám na Tobě, aby sis domyslela jaké.

Vůbec nepovažuji příspěvky které měl Nikdo a Mona a jiní za urážlivé, ale za rozumné. Někteří se vyjádřili třeba trochu ostřeji, ne každý má talent k tomu aby šikovně dokázal skrýt co si myslí, ale všichni se snažili seč jim síly stačily. Bylo to k ničemu.

Nakonec se celá otázka zvrhla na "boj" mezi tebou a ostatními. Jediného příznivce a oporu jsi měla v Jmlc, ale ten když pochopil, že tak otázku tazatel nezadal, ustoupil. Zůstala jsi sama.

Teď jsem si znova přečetla skoro celou diskuzi. Tvůj první vstup byl 13.3. a děkovala jsi Blešíkovi za odkaz na YT, a zmínila jsi "vědce docenta Krále". A pak už to začalo. Dohadování o bakteriích a tak dále. Se žádným kdo přispěl jsi nenašla společnou řeč, všichni jsme úplně mimo, jenom Ty máš ty pravé a správné informace čerpané od p. Krále a z Bible. "A přes to nejede vlak". Nic nového jsi do otázky nevnesla. Jen jsi dokázala z obyčejné otázky udělat nekonečný "souboj" Pt. versus ostatní. Mnozí diskuzi včas opustili a zůstali jen ti nejvytrvalejší. Končím i já.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 23. 04. 2016 10:32:53
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.16 19:54
avatar

Víš, co Suzy, tobě absolutně nejde o debatu ani o nějaké důkazy, a ani si žádný za celou dobu nepodala na obhajobu svých názorů. A to tě dráždí a asi dost, proto reaguješ takovým nepěkným způsobem. Úplně vytrhuješ věci z kontextu a vedeš debatu do osobní roviny a snažíš se mně soudit. Ještě, že to není v tvé moci. Ty se prostě chceš hádat. Pokud se chceš takto vyjadřovat a neumíš vést konstruktivní rozhovor, tak na tebe nebudu reagovat a třeba se půjdeš vyřádit na někom jiném, jak je tvým zvykem. Podruhé dej odkaz na své tvrzení. - pt


doplněno 18.03.16 20:15:

Pkud máš na mysli jeho příspěvek, na který jsem reagovala, tak tady je:

Nomohakon: "Jeste nekolik takhle nejapnych otazek od vericich a zacnu je mlatit po hlave, aby je ta blbost zase presla! At si veri cemu chteji, ale navenek at to neni poznat! Skoro jim i preju to jejich peklo!"

moji odpověď jsi naprosto vypsala na půl stránky zkresleně, tady je:

"Ale, ale, vidím, že ateista by se hned rval? Pročpak? Proto, že sám v hlavě nic nemá a není schopen konkurovat těm, co něco ví? Taková odpověď postrádá argumenty, pouze vyjadřuje neschopnost. Tam kde se nedostává intelekt, začíná hrubá síla..."

Myslím, že nakonec se každý ve svých reakcích projevil, víc než si myslí. Odhalil tak kus svého charakteru a o ostatním se raději nezmiňuju.

Já mu dávám otázky, jak to s ním je, jak to myslí. Neodpověděl. Zato ty, ty všechno překroutíš podle sebe. A to, že intelekt končí, kde začíná hrubá síla je fakt a je to mé konstatování. V mé odpovědi není naprosto nic z tvého tvrzení. Piš si už co chceš, mně nestojí za to, abych ti na tvé výmysly odepisovala, nejsou vůbec k tématu. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 12:40

pt suzy má naprostou pravdu v tom co ti napsala a vystihla to naprosto přesně.Tvoje odpověď - Pokud se chceš takto vyjadřovat a neumíš vést konstruktivní rozhovor, tak na tebe nebudu reagovat a třeba se půjdeš vyřádit na někom jiném, jak je tvým zvykem - značí o tom, že už nevíš kudy kam...JEN TY tady vedeš konstruktivní rozhovor, JEN TY máš ve všem pravdu, kdo s tebou nesouhlasí je pod tvoji úroveň a ničemu nerozumí, žádná odpověď ostatních není něčím podložena, jen TVOJE odpovědi jsou podložené protože jsi to přece četla v bibli a vše co je v bibli je pravda.Suzy má pravdu v tom, že od tebe tady nezazněla TVOJE VLASTNÍ MYŠLENKA - argumentuješ stále nějakýma odkazama ale svůj vlastní názor jaksi schází.Jediné tvé vlastní názory jsou to, že kdo s tebou nesouhlasí a kdo nečetl bibli tak je omezený a hloupý...Tvoje odpověď pro suzy - V mé odpovědi není naprosto nic z tvého tvrzení - nemáš pravdu a nechceš číst pravdu a nechceš přiznat že něco děláš špatně...Suzy ti to napsala přesně tak, jak to cítím i já.Něco ti povím. Už se tady tou nekonečnou propagací bible akorát ztrapňuješ.Na závěr zopakuji hlavní otázku na kterou mi dosud nikdo neodpověděl a vím že ani nikdo odpoví JAK MOHLA PANNA PORODIT DÍTĚ? :D Že to byl zázrak pro mě není odpověď...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 13:08
avatar

galapetr -

pokud existuje Bůh - proč by nemohla panna porodit dítě? - náboženství je na takových nelogismech založeno, proto se s ním realisticky uvažující lidé nemohou smířit.


doplněno 19.03.16 13:34:

- galapetr -

- no ale jinde, nežli v bibli to nenajdete ! - s tím se musíte smířit, protože TAM je všechno - co se Vám na tom nelíbí? - stačí přece jen věřit a máte život takříkajíc "na háku" !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 13:22

No jistě ONI ví že panna porodila ale nikdo vlastně neví KDY se Ježíš narodil...:D Mě by zajímalo kdo na takovou hovadinu přišel.

Hlavně nepište že to je přece napsáno v bibli. :D


doplněno 19.03.16 17:19:

Ehm - to, že to je napsáno v bibli není žádná odpověď...napsat si může kdo chce co chce...kdybych měl věřít všemu co si někdo vymyslí a napíše, tak mi z toho praskne hlava :D


doplněno 19.03.16 17:22:

A už jen to podivné - oni ví že byla panna a že porodila dítě ale nikdo neví kdy! :D To tam chlapci jaksi zašmodrchali :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 13:37
avatar

Panenská blána není žádný "špunt", nepochybuji, že mohla panna otěhotnět, pochybuji ale, že po porodu byla stále panna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 17:24

No jedině že by toho Ježíška vykakala :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 18:08
avatar

Galapetr, tak jsem se nad Tvou otázkou zamyslela a dospěla k tomuto názoru. Tenkrát prostě museli "stvořit" bytost nadpřirozenou, aby mohli manipulovat davem, který byl nevzdělaný, divoký a krutý a oni potřebovali nastavit nějaká pravidla. To byl v té době moudrý nápad a musel to být výjimečný člověk, nebo spolek lidí, kteří na tento způsob jak usměrnit tu obrovskou lidskou bezuzdnou smečku, která se oddávala prostopášnosti, vraždila na potkání a neměla žádná pravidla, ani zákony, které by zabránili v jejich sebezničování. Nemohli tím pádem připustit, aby se někdo, kdo se stane jejich modlou, kterého se budou bát, vzešel z obyčejného sexuálního vztahu dvou obyčejných lidí. Takového člověka by nemohli postavit na piedestal uctívání. Tak si vymysleli, že to sice byla žena, která ho porodila, ale vstoupil do ní Duch Svatý, tudíž něco mimozemského, který ji oplodnil, aniž by ji svým semenem a údem poskvrnil. Jak ale mohla porodit normální dítě z masa a kostí, když vlastně Duch Svatý je nehmotný a jak jí teda předal své semeno, to už tenkrát nikdo neřešil, protože to byl plebs bez vzdělání, neuměl si klást logické otázky a tomu se musel nějakým způsobem nahnat strach. A to se jim povedlo tak dokonale, že toho využívají někteří i v dnešní době. Jenomže tenkrát, když Bible vznikala, nikoho z jejích pisatelů ani ve snu nenapadlo, že se uchová po tisíciletí a že v 21 století se budou ještě mnozí lidé zabývat takovou nehorázností a budou slepě papouškovat všechno co je v bibli napsáno, i když vlastně ničemu pořádně nerozumí, protože také odmítají logicky přemýšlet. A co je psáno, to je dáno a basta.

A kdo Ježíše ukřižoval? Byli to Římané, kteří byli tenkrát daleko vzdělanější, než Židé a měli už své zákony. Ježíš měl možnost dokázat, že je "Božím" synem. Nedokázal to, neměl jak. Jeho otec, všemocný a dobrý Bůh, ho nechal naprosto bez lítosti v utrpení zemřít na kříži. Proč teda neuděl ten zázrak, to by byla "pecka"! Tím by jim vytřel zrak a dokázal tak, že existuje. Jak toho všeho bylo pak zneužito a co všechno se pak zase vymyslelo, aby se ospravedlnilo Boží selhání, to je všechno v té Bibli.

Takže je to celé sice zajímavé povídání, ale abych tomu věřila, to ať po mně nikdo nechce. Nepopírám, že jsou tam udány základní zákony mravnosti na kterých se pak dalo stavět dál při vývoji lidstva, ale tím to končí.

A co je na tom všem nejzajímavější? Je to ten fakt, že se nikdy nezeptá ateista jestli existuje Bůh. Ale klidně ho bude volat, když se ocitne v úzkých a neklade si otázku, mám ho volat? Existuje vůbec? Prostě ho zavolá na pomoc a myslím si, že vlastně nic neočekává, jen mu to v tu chvíli nějak pomůže. A to je dobře. A pak jsou tady věřící, kteří neustále pátrají jestli ti druzí v něho také věří a jestli vůbec existuje a mají pekelnou potřebu neustále dokazovat těm druhým, že existuje, ale sami v to moc zřejmě nevěří a proto se potřebují ve své víře utvrzovat. A toto je paradoxní na tu nejvyšší míru.

Takže za mne. Bůh existuje v myslích některých jedinců a když jim to pomáhá, tak je to dobře. Nevěřím, že nás stvořil Bůh, neboť tak naivní nejsem. Matka Ježíše byla žena oplodněná normálním mužem, svým mužem. Teda alespoň v to doufám, protože i to je sporné. Duch Svatý tam měl proniknout oknem. ;) A Ježíš, ten který existoval, byl člověk z masa a kostí, který dokázal mluvit k davu. A takových orátorů známe dost. Dokonce jednoho nechvalně známého. Ten také dokázal manipulovat s davem hrůzostrašným způsobem.

Ale co jim tenkrát ve skutečnosti opravdu vykládal Ježíš, to teda nevím a nevěřím, že to bylo to, co se dodnes traduje. A to mi nikdo nevyrátí, protože nemá žádnou možnost. Bibli ať do toho nikdo netahá, nemá to s tím co dělat.


doplněno 23.03.16 12:35:

Pro Jentak. *palec* Děkuji Vám za Váš příspěvek. Já jsem teda Vaši vůli něco si přečíst od toho pána neměla. Předpokládala jsem, že tam budou nesmysly podobného rázu, které mohou fascinovat jenom lidi, kteří se nad jeho výplody nezamyslí a stačí jim, že ten člověk bude používat pseudovědecké výrazy, kterým nikdo nerozumí, a hlavně ani ten, kdo to po něm čte. Tomuhle blábolení teda svůj drahocený čas věnovat nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 18:25
avatar

suzy

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 20.03.16 17:58

Umělé oplodnění je nejjednodušší vysvětlení oplodnění. Pro lékaře dnešní doby by to bylo v přenesení časem brnkačka. Natož pro bytosti popsané a zvěčněné podle Sumerů. Docela by to i odpovídalo. Pro určité typy prací byly vybrány osoby podle rodové linie (strážci Schránky úmluvy aj.) Kdo by to věděl lépe, kdo kam patří, než jejich tvůrci?

Jejíž je nespíš opravdu jen literární postava pro manipulaci s davem. I dnes se to používá v církvích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 18.03.16 14:51

Myslíte tohle peklo?

To se jednou človíček dostal po smrti do pekla. Čert se ho ptá do jakého pekla chce. Človíček se překvapeně ptá: "Jaká pekla jsou?" "Například pro smilníky, pro obžery, pro opilce . . ". To človíčka zaujalo. "A jaký je mezi nimi rozdíl?" "Tak se pojďte podívat, a pootevře jedny dveře, v pekle pro opilce je dost pití, všichni můžou pořád pít, nikdo nemá problém s tvrdými játry. V pekle pro obžery je zase dost jídla, všichni můžou jíst kolik chtějí, nikdo netloustne. V pekle pro smilníky, všichni stále můžou. Smějí se milovat kdo chce s kým, neznají nemoci. Pak jdou kolem jedněch dveří, odkud se ozývá úpění a nářek. Uvnitř klasické kotle, v nich hříšníci, nářek, prosby. Čert ty dveře rychle zase zavírá a s omluvou povídá: "To je peklo pro věřící. Oni to tak chtěli".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 09:04

Mě by třeba zajímalo...Podle věřících bůh stvořil prostor a čas.Jak mohl tedy bůh existovat jestliže prostor a čas měl teprv stvořit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.03.16 09:09

Protože Bůh existuje v jiném časoprostoru, proto jej také nikdy nikdo neviděl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 11:58

Dobře,kde se tedy jiný časoprostor vzal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 09:15
avatar

"angel", myslím si právě, že Vám by vyhovoval výklad docenta Krále, který se zabýval, jak přírodní vědou, tak kvantovou mechanikou a hlubinnou psychologií a sesbíral poznatky vědců za 50 let. Prostě odborná odpověď pro Vás by byla na výklad, to snad chápete. Ovšem pokud by Vás to zajímalo opravdově a není to jen plácnutá otázka, jen tak do éteru, jako mnoho takových o tázek tady, aniž by vlastně ti, co ty otázky kladou o odpověď stáli. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 23.03.16 12:15

pt: Tak mně vysvětlete např: toto cituji:

"Kybernetika (teorie systémů, teorie informace, teorie řízení, atd.) zjistila základní principy paměťové evoluce jsoucna, které platí pro všechny jeho úrovně a přísně dokázala souvislost informačního a energetického působení".

Více zde: http://www.goscha.cz/blog/ved…u-doc-ing-miloslav-kral-csc-/

NIKDE, v žádné vědecké literatuře o kybernetice jsem nikdy neviděl výraz "jsoucno", a když vynechám nevědecký výraz "jsoucno", tak jsem NIKDY a NIKDE neviděl a nečetl o paměťové evoluci. Mohla by jste uvést jeden jediný citát z odborné literatury, zabývající se kybernetikou?

Druhá polovina věty nedává už vůbec žádný smysl: "dokázala souvislost informačního a energetického působení".

Působeni NA CO? Ta věta nedává vůbec žádný smysl, kolik takových v té knize ještě je? A vy tady s tou knihou a jí podobnýma budete neustále operovat, jako s nějakými fakty. To jste si nevšimla, že jsou to vše jen a jen jeho tvrzení, bez jakýchkoliv faktů? Otevřete oči, a pokuste se nalézt v té knize a odcitovat tady, jediný fakt. Opravdu dokázaný, ne jen tvrzený tím člověkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 12:34
avatar

"jentak", víte, dal jste sem kousek ze stránek, ale to není kniha, jako celek. Zde je odkaz na stránky docenta Krále i s jeho mejlovou adresou. Napište mu, nebo si povídejte na Skype, jistě Vám rád odpoví a odbornými termíny vysvětlí, na co se budete ptát. http://vedaavira.cz/index.aspx?p=96

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 23.03.16 12:49

Já nevím co se tady pořád řeší. Je to opravdu jen otázka víry. Buď uvěřim vědcům a jejich důkazům a teorii, kde nelze přinést žádné důkazy a teorii zůstanou věčně, nebo budu věřit o vzniku vesmíru a života vůbec tak, jak jej předkládá druhá strana o stvoření světa. To si každý musí přebrat sám.


doplněno 23.03.16 13:45:

Kdo věří, že člověk je zde podle důkazů a teorie vědců, tak ať věří, že tomu tak mohlo být. Kdo věří, že člověk byl uplácán s hlíny, tak mu jeho víru ponechme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 23.03.16 13:41

Takže vy těm jeho odborným termínům nerozumíte, přesto jim věříte. Tomu nerozumím, vzít si za své-uvěřit něčemu, čemu nerozumím...To nechápu? Jak jste mohla na základě knížky, které nerozumíte uvěřit, že je to pravda. Vy si z nás děláte srandu, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.03.16 15:40
avatar

"jentak", aha, tak že Vám nejde o důkaz existence Boha? Odkázala jsem Vás na zdroj. Všude říkám, že já vycházím z Bible, ale pro podporu víry jsem četla i knihy docenta Krále a nejsem slepá, vidím přírodu a život v ní . A dobře víte, že pokud člověk nemá vystudované vysoké školy, přírodních, matematických a psychologických věd, není zběhlý v používání odborných termínů. Takže zase jste svedl debatu od tématu a navážíte se do mně. Což je samozřejmě Vaše kapitulace. Já už dala informací a odkazů spoustu, buď chce někdo znát na otázku "Kdo stvořil člověka" odpověď, nebo se chce handrkovat. Chápu, že mně nechápete, pak nezbývá než si přečíst Bibli. A na stránkách docenta Krále máte audiorozhovory, videa, články a seznam jeho knih, dále máte možnost jej i oslovit mejlem nebo osobně, tak té možnosti využijte. Je to už jen na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 17:41

Vycházíte z bible...z knihy jenž byla geniálně sepsána lidmi tak,aby se dala vykládat stovkami způsobů.Proto se říká že v ní člověk najde na vše odpověď (je to podobné jako horoskop v novinách).Proto se také velice dobře hodí k ovkádání a manipulaci s lidmi.Proto se nedivím vašim názorům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 15:02

pt mám nápad. Když je ten bůh takový frajer a je všemohoucí, pozvěte ho do pořadu Máte slovo s Jílkovou ať podá nějaké vysvětlení - anebo ať nám dá nějaký jakýkoli jiný důkaz. *smich* A proč to ještě neudělal?

A proč není jeden bůh a národy mají své zase jiné vymyšlené bohy s rozdílnou vírou? Víte to?

Já vám na to odpovím - protože v různých končinách světa se našli vždy nějací oblbováci, kteří chtěli získat moc, proto si vymysleli nějaké bohy - někdo Alláha, jiný Budhu atd. Proto taky vznikly různé sekty kterým ovečky odevzdávaly své majetky a poslechli na cokoliv. Toto vše je manipulace s lidma a měl by to být trestný čin.

Církev by měla být zakázaná už jen za ty zvěrstva, vraždy, mučení, upalování a zneužívání hlouposti lidí, kterých se v minulosti dopustila.

Lidem jaksi nedochází fakt, že církev zamordovala za své působení víc lidí než sám Adolf Hitler.

A je zajímavé, že to ten váš bůh dopustil.

Nahnal bych všechny ty faráře, mnichy - manipulátory do práce, ať jsou státu užiteční a nebyli placeni za neustálé oblbování - ostatně PROČ ty bláboly neustále opakujou a vnucujou při mších? Aby lidem gumovali mozky a cpali jim do hlav nesmysly jakože panna porodila dítě atd. Pokud by to totiž furt dokola neopakovali, lidé by pomalu ale jistě na ty bláboly věřit přestali.

To je furt samej celibát a pak se dozvíme, že místo celibátu zneužívají malé děti!

Svým způsobem se dá říct, že církev je mafie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 26.03.16 10:21
avatar

"galapetr", proč kladete otázky, když si už na ně sám odpovídáte. Vy ani nechcete nic slyšet, budete si vždy omílat to svoje. Máte to všechno velice smotané dohromady. Když Vám odpovím, odpověď přehlédnete, prostě ji v textu nevidíte. Chce to trochu trénovat "uvědomělé čtení" Říká se: "Kdo se směje neví čemu, podobá se přihlouplému". Váš nápad nemá logiku, víte, Bůh nepodléhá času, protože jej stvořil. Bůh totiž vůbec nepodléhá zákonitostem, které se nám lidem zdají, jako zásadní. Nevím, proč mně píšete o církvích, já o nich nic moc nevím, nejsem členem žádné církve, tak mně s nimi nespojujte. Víra je něco jiného než náboženství, ale nic proti tomu, lidé se tam sejdou a cítí se mezi sebou dobře. Myslím, že nemá dále smysl Vám odpovídat, jelikož se neptáte, jen vyrypujete, protože prostě "nevíte", "neznáte", ale hlavně ani "nechcete", je to Vaše svobodná vůle, to si pamatujte. Bůh toleruje svobodu stvořených bytostí, takže máte jedinečnou možnost volby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elpapaja*
Datum: 23.03.16 19:51

Já si myslím že nás stvořila nějaká vyšší síla ne přímo bůh, ale spíš něco na spůsob neviditelné síli.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 24.03.16 02:21

ATEISTA ODPOVÍ - atom, buňka a její dělení a pak magor jenž nechce pochopit Pavlovův reflex, Mendělevovu tabulku, důvod parkování praotce Čecha u Řípu, Libuši, Maryčku Magdonovu, Lewinskou, proč si nevyprala šaty, proč kráva dává mlíko a kafe s mlíkem je fajn, vlk je masožravec, proč se lidem stává zlo a radost se kupuje, ten borec nakonec - Bůh, jednoduše nestíhá a mimochodem asi taky dovolil pár idiotama zabít nevinné, tak sakra nač tak stupidní otázky, to jsme došli až tak daleko, že fluidní blbost ještě vzmáhá k debatě? Jen, že jsem neodolal, taky jsem blb...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsechnomozne
Datum: 25.03.16 19:39
Já si myslim: Pozemšťani kdysi zkoumali.. A prováděli subjekty .. Žádný Buch neexistuje je možné že mimozemšťané měli první subjekty které vyslali na zem a to je Adam a eva ...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.