Poslání balíku do anglie

Od: Datum: 23.01.14 15:30 odpovědí: 14 změna: 25.01.14 21:43

Dobrý den, chci poslat svůj telefon starý kupci do anglie, chtěl jsem se zeptat, kolik by tak nějak stálo poštovné+lodné(?) .. Mobil mu dám za 60€ (1900kč) a on říkal, že by mi mohl poskytnout 170€ (4000+ -) i za dopravu atd.. Myslíte, že je lepší to poslat tam a nebo prodat v česku? (v bazaru mě vyhodili s tím, že mi za to dají 250)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pu®
Datum: 23.01.14 15:41

Za poštovné to vypadá na pár stovek:

http://kzas.ceskaposta.cz/eep…fba6f74069c04174e81d#produkty

Takže bych soudila, že se vám to vyplatí. Ale ještě si to spočítejte sám přesněji... Ten kalkulátor je docela fajn, mám s ním dobrou zkušenost. Jen jednou jsem byla nepříjemně překvapena přímo u přepážky, ale nakonec to byla moje hloupost, nezaškrtla jsem "křehké".

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.14 16:00

Vsadím boty, že bude chtít číslo tvého účtu.

doplněno 23.01.14 21:11:

Nevidím žádný důvod, proč by dával za mobil - rozbitý 1900+4000kč. Už mu nepiš. Víš kolik lidí mně píše na moje inzeráty přímo z nigérie? Oni potřebují číslo tvého účtu, název banky - sám ti to psal. Telefon je jen záminka - v anglii dávají k tarifům telefony zcela zdarma!... to jen u nás je mussíme platit.

Od: takeshi*
Datum: 23.01.14 16:55
Ano, je to tak.. napsal jsem mu paypal ale bez odpověďi. (Je to 30minut z5).
Datum: 23.01.14 16:13

Co je to za mobil? Tohle se mi nějak nezdá...

Datum: 23.01.14 16:53
HTC One v ale má naprasklý display a bazar si za to řekl 1900kč a pak ze ten displej takze 300korun..
Datum: 23.01.14 17:10

Tak to nabídka 4k Kč je nějaká divná, když se pod 5k Kč dá koupit úplně nový...

Od: laik
Datum: 23.01.14 18:00

NIC NEPOSILEJ! JE TO PODVOD!

Nikam nic neposilej a s "kupujicim" prestan komunikovat. Jedna se o tzv. nigerijsky podvod. Neudivis ani svuj telefon ani penize za nej. Hledej zde na poradne "podvod Nigerie" nebo na Googlu to same. Je tam popsano, jak to funguje a jsou tam pribehy lidi, kteri ztratili moc penez.

Datum: 23.01.14 18:12
Nektere z drivejsich dotazu zde na Poradte se stejnou situaci:

1. Prodej do zahraničí - Nigérie
  2. Jak postupovat při obchodu z cizinou
  3. Zásilka do Nigérie
  4. atd.

Jinak jak jsem psal, Google ma spousty stranek s popisy tohoto podvodu, pribehy lidi, kteri byli okradeni o moc penez, varovanim od nejruznejsich instituaci (vcetne Ministerstva zahranicnich veci CR) atd.

Datum: 23.01.14 18:19

Díky, stejně se mi do toho moc nechce.. Napíšu mu, že jsem to poslal..

doplněno 23.01.14 18:22:

Hi Mate
Thanks for the quick Response.. Im Mr Derrick Thomas from Canada
..Presently in Canada, Working in Axa Insurances am buying this item
to my son who just reside in (England),And i also want you
to know that am buying this item as a Birthday Gift...I want to know
how many of this item you have for selling...And i will be Offering
you 170Euro for the item plus the shipment via Post Office 3-5
Days Delivery because i want the item to get to my son before his
Birthday...So i will` be making the payment Online Bank Wire
Transfer...And i will need the Necessary details need for the payment
below.
Bank Method
Bank Name...
Bank Address...
Account Number...
Account Holders Name...
I will be waiting to hear back from you with your Bank information So
that as soon as i get the details..i will contact my bank for the
payment as soon as possible...So i will like to confirm my son hostel
address again from him, so i will be sending you my son address in
England soon...
Please if you are an honest seller i want you to end the listing of
the item right now.
Thanks & Regard
--
Hope this item is available for sell let me know the total cost Euro?
...

Datum: 23.01.14 18:47

Ja myslel, ze jeho syn mel narozeniny pred mesicem, protoze tady si v prosinci kupoval kytaru pro sveho syna take prave k narozeninam. Asi musi mit vice synu, protoze tu kytaru chce poslat ... velke prekvapeni ... do Nigerie! Kde jsem nazev toho statu predtim slysel? *nevi* Aha, uz vim - nigerijsky PODVOD! *zed*

Je divne, ze pan dokazal stvorit na slovo stejny mail po mesici :) "Derrick Thomson" je zrejme sikulka.

Take je mi divne, ze pan ma anglicky znejici jmeno, zije v Kanade a neumi poradne anglicky.

Takovy dopis urcite musi byt pravdivy. *zed*

Datum: 23.01.14 20:39

Mám dojít na policii? Fakt nevím co dál. Nic jsem neposlal..

Datum: 25.01.14 19:58

Je to divný.. Vytvořil jsem si FALEŠNÝ inzerát na iPhone 5... a během 5ti hodin mi přišel tento zajímavý E-Mail..
Prosím, řekněte mi konečnou cenu výrobku, i ocení rychlou reakci, může i psát anglicky lépe. Díky.
Odepsal jsem mu:
I can give it for 13000CZK at "Metro Kačerov" if you want..
Odepsal:
Děkujeme vám za
vaši rychlou odpověď, dejte mi prosím vědět, pokud nabízejí dopravu, protože chci, aby výrobek dodáván na adresu svého přítele v Portugalsku, budu nabízet 13600kč poštovné v ceně (jsem si jist, že poštovní poplatky je kolem 200-500Kč přes mezinárodní Registrován Mail Service zpošty) a mohu poslat platbu přes PayPal nebo bankovním převodem. pokud moje nabídka je přijata Prosím o účtu e-mailem Váš PayPal či bankovního účtu pokračovat s platbou. Okamžitě Prosím odpovězte. Díky.
V portugalsku nemají Apple store? hm? Ten je přeci v každý zemi.. (nemyslím přímo applestore ale nějaký jiný dodavatel.. např iStyle v Praze..)

Datum: 25.01.14 20:39
Pozor na to, on pošle peníze na Paypal, tobě pak pošle odkaz, ze ty peníze tam skutečně jsou, jenže ty peníze se ve skutečnosti uvolní, až pošleš potvrzení, ze balík odešel. For jev tom, ze to mají zmaknute a odkaz na Paypal není skutečný, sice vypadá jak originální stránky. Takže ty odesles telefon, zaplatis poštovné,a peníze nikdy neuvidíš. Nápis ze chceš peníze předem poštovní poukazkou nebo jiný způsob hotovosti. Uvidíš co ti nápise.
doplněno 25.01.14 23:52: Ja jsem to pochopil, to samé je i s tím prvním telefonem. Běžná praxe z ciziny...
doplněno 25.01.14 23:55: Za ty peníze si můžou koupit zcela legálně nový mobil treba z Číny, proč by kupovali předražené starší a rozbité? Do Číny může platit taky přes Paypal, jenže tam by jim to neprošlo...

Datum: 25.01.14 21:43

Ale já ten iphone nemám, jen je nachytávám na jejich vlastní návnadu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.