Zásilka do Nigérie

Od: Datum: 12.11.12 10:19 odpovědí: 20 změna: 21.11.12 09:13

Zdravím všechny,

na internetu prodávám objektiv Nikon a neustále mi píše paní, že chce abych objektiv zaslal na adresu jejího syna, protože má mít narozeniny a objektiv by mu udělal velkou radost. Jenomže jeho adresa je v Nigérii. Nabízí mi 7000, ikdyž je objektiv na prodej za 4800 a nový objektiv se právě dá sehnat za 7000... Pořád mi to vrtá hlavou proč by nabízela tolik (včetně dopravy tedy) a proč je to pro ni stále tak důležité. O peníze se ani tak nebojím ty mi dojdou předem než zásilku odešlu jde mi oto, že nemám zkušenosti se zasíláním balíků v rámci ČR natož posílat balík mimo EU a řešit celní záležitosti...

Má s tímto někdo zkušenosti? Já se jí totiž asi nezbavím, pořád píšu, že nemůžu zaručit, že balík dojde nebo že dojde v pořádku. Ale ona pořád dokola "Produkt bude dodávat bezpečně, protože moje banka má 100% zaručené na dodání zásilky". Samozřejmě vše jako tento text překládá přes google, takže nedorozumění vedle nedorozumění...

Ikdyž nemáte s ničím takovým zkušenosti, alespoň chci znát Váš názor co by jste na mém místě dělali osobně. Děkuji mnohokrát už si s ní nevím rady *zed*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 12.11.12 10:28

DEJ NOHY NA RAMENA, UTIKEJ A NEOHLIZEJ SE ZPATKY!

Je to znamy nigerijsky podvod.

Datum: 12.11.12 10:28

Je to podvod...

Podobných odpovědí z Nigérii mi přišlo na každý inzerát s fototechnikou asi pět...

Možná by bylo dobré si v Nigérii otevřít obchod s fotoaparáty, když tam o ně tak stojí...

Ohodnoceno: 2x

Od: edge®
Datum: 12.11.12 10:44

Asi ano pouvažuji otom. Zde nakoupit za velkoobchodní cenu a v nigérii prodávat za dvojnásobnou maloobchodní cenu...*uspech*

Nebo to navrhnu Megapixelu. Jestli si nechcou vydělávat v Nigérii a zde prodávat za hubičku. Ani nevíte jak se mi ulevilo, že jsem na něco takového neskočil děkuji mnohokrát.

Od: brunclik*
Datum: 12.11.12 10:30

Je to varianta tzv. Nigerijských dopisů. Toto je výtah, co jsem našel na internetu:

Jinou variantou je, pokud sami prodáváte, např. v nějakých internetových aukcích. Najednou se Vám ozve kupující s ohromným zájmem o Vámi nabízené zboží, možná na Vás také bude tlačit abyste aukci ukončili dříve a za to Vám nabídne ještě mnohem vyšší částku než jakou jste za předmět původně požadovali. Když mu vyhovíte, přijde Vám šek, na kterém bude vypsána částka ještě mnohem vyšší, než na jaké jste se předtím s kupujícím domluvili - ten Vás na tuto "svou chybu" také hned upozorní a bude po Vás tedy logicky požadovat vrácení "přeplatku" - vy si tedy dáte v bance šek proplatit a zrovna "kupujícímu" necháte poslat na účet onu "přeplacenou" částku. A jelikož bankám trvá proplacení šeků minimálně týden (někdy až měsíc), bude trvat takto dlouhou dobu než zjistíte, že šek byl nekrytý a nedostanete tudíž ani korunu. Pokud jste už mezitím i poslali zboží, tím hůře.
Další možností je, že Vám podvodník pošle "potvrzení z banky " o jím odeslaných penězích - tím pádem můžete Vy zaslat své zboží. Samozřemě, žádné peníze odeslány nikdy nebyly.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 12.11.12 10:34

Děkuji moc moc. Mě to bylo hned jasné, že někdo tak hloupý být nemůže tak jste mi to potvrdili. Děkuji moc *modla*

Datum: 12.11.12 10:32

Zdravím. Edge, já bych do toho nešla. Paní bych dala vědět, že po pečlivém uvážení jsem se rozhodla, že zboží prodám jen na území ČR a nebudu jej nikomu zasílat do Nigérie. Když v něčem nemám zkušenost a mám pochybnosti, obejdu se bez toho, abych pokoušela třeba malér. Ale to je opravdu jen můj názor.

Datum: 12.11.12 10:33

právě , že ti přijdou peníze předem a pak to začne :D

doplněno 12.11.12 10:34:

napsal bych , že už je to prodaný

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 12.11.12 11:30

Když budu mít doma prachy, proč ne (a třeba poslat ...). .Poštovné si zjistím na poště, na webu. Proč odpovídat, mažu. Když ona vidina zisku lákáá.

doplněno 14.11.12 10:39:

Teď mi přišla z ciziny nabídlka na koupi auta, smazáno.

to ivzez: a jak to mají dělat podnikatelé s číslem účtu, když na něj chtějí platbu a uvádí to kde se dá, včetně svého webu (nemluvě o povinnosti platby přes banku)? A jiné příležitosti plateb?

Datum: 12.11.12 13:06

to mu ty peníze někdo přiveze? Pošlou na účet a pak následujou další potíže ( vrácení peněz )

doplněno 14.11.12 10:27:

přesně tak , banka peníze vrátí , protože on nebude mít jak doložit , že něco prodal

Datum: 12.11.12 15:35

? no nejsou-li jiné možnosti, tak holub poštovní a kdo donutí vrátit? Podá si žalobu na €vropský soud, že.

Od: barusa*
Datum: 12.11.12 12:31

Ten sám problém jsem řešila poslední tři dny,hlavně nic do Nigérie neposílejte,posílám vám odkaz,kde se o tom přesvědčíte.

Od: barusa*
Datum: 12.11.12 12:54

Datum: 12.11.12 13:14

Ahoj,tak at posle nejdriv tobe 4800,- ty posles objektiv, az prevezmou balicek v Tramtarii,tak doplati 2200.- do tech slibovanych 7000,- Bude to nejaky nacvik-*bum*

Datum: 12.11.12 15:25

pošlou mu to na účet a pak v bance požádaj o vrácení peněz , protože došlo k chybě *smich*

Datum: 12.11.12 15:44

noo, a ona mu zcela jistě ráda vyhovíí, i s omluvou.

Od: sarynky
Datum: 12.11.12 13:19

NEPOSILEJTE NIC DO NIGERIE!
http://www.celysvet.cz/poradna-nigerie

Datum: 14.11.12 01:17

Hlavně jim nesdělujte číslo účtu, pokud už jste jim je sdělila, zablokujte příchozí i odchozí platby z/do Nigérie (radši zahraniční platby vůbec -může to přijít odjinud)!

Od: rv
Datum: 14.11.12 02:06

? Jak se dá zneužít číslo účtu?

Datum: 14.11.12 11:32

Všem moc děkuju, na podobný mejly už odpovídám!prodáno! a šup do černé listiny...

Od: monni
Datum: 21.11.12 09:13

Zdravím, nic neposílejte do Nigérie! Teď se mi stalo něco podobného, inzeruji kabelku od Armaniho a začala mi psát nějaká Nancy z USA a že mi za kabelku dá dvakrát tolik tj. 280 EUR. Tak já už natěšená, wau to budu mít peněz. A pak mi napsala, že kabelku má pro klienta ať to pošlu rovnou do Nigérie, ale na internetu jsem se dozvěděla, že to jsou většinou podvodníci! Takže bacha na to!Pak Vám pošlou email s potvrzením o platbě, vy balík odešlete a peníze nikde.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.