DSM = Dry Start Method není nic jiného než tzv emerzní pěstování tedy na suchu. Většina rostliny rosí nebo alespoň udržuje vysokou vzdušnou vlkost 90% a víc. Ale ani to není podmínkou. Požadavky se liší od konkrétní rostliny, co snese.
Chci popsal své zkušenosti, kdy už měsíc pěstuji akvarijní rostliny emerzně, což se dá na internetu najít pod pojmem Suché pěstování tedy DSM.

akvárium je překryto folií, aby se držela vlhkost, ale je potřeba větrat
Základem je 2x denně odvětrání a 2x denně rosení. Voda by neměla být nikdy nad substrátem, aby se netvořila plíseň.
Nikdo přesně neví čím jak a proč se plíseň může utvořit. Mě se začala tvořit už v době, kdy jsem ještě neměl nataženou folií a čekal na rostliny s připraveným substrátem. Je to záhada, ale plíseň je největší nepřítel DSM. Pokud se rozvine celé akvárium lehne a nelze zachránit. Mě se plíseň tvořila naštěstí jen lokálně.
Jsou dvě možnosti a obě jsem vyzkoušel. Celou napadenou rostlinu vyhodit dokud je čas. Nebo napadenou rostlinu doslova osprchovat při rosení, aby se plíseň smyla. Nakolik je to hloupost nevím, ale u mě byl úspěch cca 50%. Dvakrát se plíseň vrátila, dvakrát jsem ji smyl a rostlina přežila. Jiné jsem zachytil tak pozdě, že stonky již byly měkké a tam nemá cenu nic jiného než se rostliny zbavit.
Obecně je dobré plíseň hledat od prvního dne a hned se sní začít vypořádávat. Pokud ji chytnete až ve chvíli kdy napadne 10% rostlin je pozdě.
U mě to byly 2 lokální místa, jedno se projevilo pouze na substrátu a druhé na rostlinách.
Od té doby jsem začal více větrat a to tak dokud se neodrosila skla akvária cca 20-30min - což má negativní důsledek, že některé rostliny mohou oschnout a přijdou o listy. Takže taky opatrně... i za 20 minut dokáží oschnout moc zvláště pokud je v AQ větší teplo než v místnosti a vlhký vzduch se dere ven dost rychle.
Odnáším si několik poznatků, které by se dalším mohly hodit. Nejlepší rostliny pro suché pěstování jsou IN VITRO. Jsou defacto zvyklé na sucho a bez problémů rostou. Rostliny pěstované pod vodou při přechodu na sucho trpí, ale nedá se to zobecnit. Zde několik příkladů rostlin, které nemají problém a zvládnou to bez potíží a naopak ty které to odnesou. Je to jen moje subjektivní hodnocení.
Heteranthera zosterifolia - kosokvět úzkolistý - úspěšnost 80%, emerzní forma není moc hezká. Při DSM se některé listy poničí, ale rostlina jako taková dobře vydrží.

Hydrocotyle tripartita - pupečník trojdílný - úspěšnost 100%, ani si nevšimne přechodu na DSM,
jen snad nejde při sázení vůbec rozplést. 
Hygrophila pinnatifida - mokřanka peřenoklaná - úspěšnost 100%, bezproblému
Limnophila sessiliflora - bahnatka bezstopečná - úspěšnost 100%, emerzní forma není moc hezká už tím, že roste na původní submerzní a špatně drží směr růstu. Při DSM se zhuntuje, ale vydrží.
Lobelia cardinalis mini - Lobelka šarlatová mini - úspěšnost 100%, bezproblému
Pogostemon erectus - pačule vzpřímená - úspěšnost <10%, největší problém v testu. Během pár hodin zhnily téměř všechny listy, ale nahoře se objevily nové emerzní lístky a některé obrazily zespodu. Ale nevypadá to ani tak moc nadějně. Ani po měsíci ho nemůžu pro emerzní pěstování doporučit. Pod vodou ho vysadím znovu.
Rotala najean - úspěšnost 100%, bezproblému
Rotala sp. Nanjenshan - kolovka Nanjenshan - úspěšnost 100%, shodila některé listy, ale roste měsíc bez problému
Rotala wallichii - kolovka Wallichova - úspěšnost 100%, shodila některé listy, ale roste měsíc bez problému
Utricularia graminifolia - bublinatka trávolistá - úspěšnost 100%, doslova miluje pěstování na sucho
Ještě bych zmínil Rotala indica - kolovka indická tzv. Ammannia sp. Bonsai, kterou jsem měl IN VITRO. Tu jedinou trápila plíseň (viz obrázek výše). Zdá se nejvíce náchylnou rostlinou. Ale mohla to být náhoda.
Určitě pátráte jak tyto rostliny při pěstování DSM hnojit. Vzal jsem vodu z druhého akvária, kde jsou hodnoty přibližně 10mg/l NO3, 10mg/l K, 0,5mg/l P a přidal 1ml roztoku KNO3 (6g na 200ml vody), tím jsem zvednul v rozprašovači 0,5L hodnotu NO3 +10mg/l na celkových 20mg/l.
Velmi dobré je vyhnojit dno obyčeným NPK, ale množství jsem si netroufnul odhadnout a také pozor že nespotřebovaný zbytek se bude vyplavovat do vody, což může trvat dlouho a v tu dobu nesmí do AQ žádný živočich.
Na YT lze najít návod, že tyto rostliny zalévají 1L vody + 2ml akvarijního hnojiva, ale opravdu jako zálivku, ne postřik. Jaké? To je otázkou. 
Takže před obydlením důsledně otestovat NO2, NO3 a případně amoniak. Ale to byste měli udělat v každém případě. 
Zhodnocení po dalším měsíci:
Snad všechny rostliny prošly opravdu přelistěním. Ovšem neprobíhá to tak jak byste si mohli myslet. Nedojde přes noc k opadu veškerého listí, nezůstanou holé stonky, které následně rostou na vrcholcích. 
Listí opadá v okamžiku, kdy už jsou vidět nové lístky a opadají velmi dlouho a mezitím rostou nové. Celkem plynulý přechod, ovšem rozapdající se listí je problém.
Osobně bych už do DSM nešel vyjma rozpěstování koberce. Na koberec je to skvělé, ale žádné další rostliny bych tím už netrápil.