Dnešní ráno bylo psycho - ještě teď se klepu

Od: Datum: 29.11.12 14:20 odpovědí: 24 změna: 29.11.12 23:15

Ahoj, před dlouhou dobou jsem tu psal něco podobného https://www.poradte.cz/volna-…ch-ale-ten-hnusny-pocit.html.

Dnes ráno bylo něco horšího... Jako každé ráno jsem šel do koupelny, vyčistil jsem si zuby, umyl obličej a namokřil vlasy, aby byly lépe "zpracovávatelné". Během toho jak jsem si dával vodu na hlavu a byl skloněný hlavou do umyvadla, jsem najednou slyšel hnusný zvuk. Nejde ho posat, ale pamatuji si to, těm nejbližším jsem ho i napodobyl. Když jsem si ten nepřirozený zvuk uvědomil, který se ozýval za mými zády od země, tak v tu chvíli jsem se lekl a když jsem se podíval do zrcadla, na zemi zamnou byla nějaká malá, bílá siuleta(vysoká cca 20cm). V tu chvíli co jsem to uviděl jsem úplně zařval, sklouzl jsem po mokrých kachličkách, hlavou jsem spadl na dveře, které jsem otevřel (byly jen přivřené). Vypadl jsem na chodbu, kde je beton (děláme novou dlažbu) a na betoně jsem po čtyřech snažil utéct co nejrychleji od toho (měl jsem pocit, že to běží za mnou). Vůbec jsem necítěl, že jsem si od betonu strhával kůži na kolenou a na kotnících (nártech). Po čtyřech jsem se připlazil do obýváku, kde na plovoučce se mě podařilo stoupnout a vyskočil jsem na židli. První slovo co mě napadlo zařvat bylo MAMI! Mama přiběhla co se děje a já vůbec nemohl mluvit, chtělo se mi brečet, smát... prostě takový pocit jsem zažil poprvé. Asi po deseti minutách jsem byl schopný vysvětlit co se událo, úplně se měklepaly nohy, ruce, prostě celé tělo. Bylo mi jedno, že mi jel autobus za 5 minut, bylo mi všechno jedno. Pak jsem si šel lehnout a zůstal jsem doma, po 3 hodinách jsem se probudil a cítím až do teď skopnutý malíček (celý oteklý, červený) odřená kolena a kotníky, přesnějsi nárt. Ví to jen mama, tatovi je to jedno... Nevíte co to tak může být? Zkoumali jsme jestli to nemohlo být nějaké světlo, ale pak co ten zvuk? Ten pocit ráno byl hnusný, možná trochu podobný, když se stalo něco minule (je to v odkazu). Už mám strach, že jsem nějaký blázen, který nevnímá jen reálný život. Je mi 16 let a nevíme co napsat do omluvenky. (omlouvám syna, viděl skřítka? rodinné důvody?) Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.12 14:30
avatar

Hustě, to jsou věci. A ta silueta byla jakého tvaru? Něco jako malý duch? Nemáš mladšího sourozence a netropí si z tebe srandu? Drogy předpokládám nebereš. No to je zajímavý. Bydlíte v domě nebo bytě? Neumřel tam někdo v minulosti?

Bohužel ten odkaz, co jsi vkládal, nefunguje.

Jinak na omluvenku bych napsal klasicé rodinné důvody, protože to pak rodiče obháji v případě že by v tom někdo rýpal. Třídnímu bych to ale mezi čtyřma očima klidně řekl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mathers322*
Datum: 29.11.12 14:34

Mě to příjde spíše jako shoda náhod, zvuk čehokoliv odkudkoliv...A siluleta už se udělala od nějakého předmětu :D

Nebo je druhá možnost že si tu z nás děláš prdel :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.11.12 14:41
avatar

Kdybys byl tak vyklepanej, jak píšeš, tak nezakládáš anketu. V textu chybí emoce, prostě si děláš z nás srandu, ale tady se radí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 14:54

Je ti 16. Fakt bys ještě neměl tak flámovat! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 14:55

No... počítal jsem s tím, že mi nebudete věřit a co teprve kdybych to řekl někomu osobně. No nic... tak aspoň děkuji za ty omluvenky. Jako upřímně Vám říkám, že nemám sílu a ani náladu to někomu vysvětlovat, když se to dozvěděla babička, reagovala podobně a když řekla, že to mám z těch filmů, tak sem jí řekl, že jo, že má pravdu. A tak Vám říkám máte pravdu, nechce se mi tady hádat, třeba se tu ještě objeví jiní lidé. Ale děkuji.

Od: krkovicka*
Datum: 29.11.12 15:34
Nechci být za blázna či exota ale plně te chápu.Víš že mozek někdy má takový výpadek že zobrazí věci které skutečně nejsou?Může za to část mozku/vzpominkova.Někdy se zblazni a vydá obraz který vidíme.
Nicméně věřím jen sama sobě.Zážitek mám taky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 14:58

Kdyžtak si napiště do vyhledávače na poradte.cz

Asi to nebyl duch, ale ten hnusný pocit
Datum: 29.11.12 14:59
avatar

radím buď změnit léky nebo doktora nic jiného nepomůže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 29.11.12 14:59

No pokud to tedy myslíš vážně a srandu si neděláš, tak bych zcela vážně zauvažovala nad návštěvou psychiatra. Sluchové a zrakové halucinace mohou být příznakem třeba schizofrenie. Ve většině případů se začíná projevovat mezi 15 a 30 rokem života.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 15:04
avatar

Oprava odkazu na původní dotaz

Těžko říct, jestli si z nás děláš legraci, nebo ne. Pokud o legraci nejde, doporučuji i já okamžitou návštěvu psychiatra. (Zvukové i vizuální halucinace mohou mít vážnou příčinu.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 15:11

Děkuji za rozumné rady

Našel jsem is stručné video o schyzofrenii a když jsem si tam přečetl jedno souvětí -trvá to jen pár vteřin, ale zážitek děsivý- Je pravda, že někdy jsem sám doma a slyším jak někdo chodí po schodech, někdy na mě zavolá mama, tata, brácha, ale jsem sám doma. Když si to celé četla i mama, tak má 100 chutí jet zítra semnou někam k lékaři. Tady je to video, doufám, že bude ungovat http://ona.idnes.cz/schizofre…x?c=A121017_121933_zdravi_pet

Od: jzeja
Datum: 29.11.12 15:14
Zdravím,
na psychiatrui nechod. Taky jsem něco podobného viděla a taky brzo po probuzení, bylo to více ve vzduchu a pak to zmizelo. Jenomže co mi to může udělat, nic.Tak jsem na to chvilku hleděla a zmizlo to. Nedej znát obavy, ignoruj takové vjemy. Může to být jenom tvoje přetížení, nebo zvýšená fantazie, nebo něco, třeba duch, no a?Já schválně hleděla a nebála jsem se, to mám větší strach jít večer ulicí sama, to bych nešla. Toto je pouze nehmotné bu-bu-bu,nebo jenom vlastní fantazie promítnutá do reálř-lidské tělo má hodně neprozkoumaných možností.Třeba telepatické možnosti má každý, ale málokdo je dokáže vxužít. Raději bud zvědavý, nebo nad věci,než vystrašený.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 15:29

Děkuji za radu, tato mi hodně pomohla a ulevila No já měl takový pocit, že to mě chce ublížit, tak jsem co nejrychleji utíkal a bylo mi jedno, jestli sem utíkal po 4, prostě abych byl od toho daleko. Hlavně mě vystrašil ten zvuk a když jsem byl v obíváku, ten zvuk byl těsně za dveřma obývacího pokoje a pak zmizel.

Od: jzeja
Datum: 29.11.12 15:27
Pokud máš doopravdy strach i když je to zbytečné ho mít, a máš čas venčit,tak si adoptuj třeba z utulku psa)) nebo kočku,-budeš svůj čas a myšlenky ventilovat se psem na procházkách))a taky zvířata reagují velice jasně a silně na špatné věci kolem nás, z jejich chování poznáš,jestli mít oprávněný strach,anebo te uklidní , že budou v pohodě, což si myslím já a pro tebe to bude jasná zpráva, že se není čeho obývat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 29.11.12 15:37

Já si nemohu pomoci, ale musel jsem tady zkopírovat odpověď z tohoto topicu:
https://www.poradte.cz/volna-…e/11321-vyvolavani-ducha.html
To se mi stalo teďko na Vánoce v práci. Byl jsem sám v budově, jdu na záchod, docela přítmí a v tom se objevil přede mnou... Taková tlama, to se jen tak nevidí. Čuměl na mě jako bejk, čekal jsem, co bude...
V momentě, kdy jsem si všiml, že má na sobě mikinu Vancouver jsem si uvědomil, že přivezli zrcadlo pro sekretářku
Takže jak vidíš, stává se nám to všem ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gue
Datum: 29.11.12 16:18

Vzhledem, k tomu, že je ti 16 a stalo se to podruhé, jsem přesvědčen, že by bylo dobré zajít na vyšetření na psychiatrii. Nechápej to zle, může se stát, že vlivem chemické nerovnováhy v mozku se ti neco rozjelo. Nevěř tomu, jak je v popiulaci běžně prezentovaná schizofrenie, dnes už je možné to v 95% potlačit pomocí léků s minimem nežádoucích účinků. Většinou to vymizí pak po skončení puberty. Dnes jsi se zranil kvůli halucinaci. Pokud to necháš dojít dál, tak nebudeš později schopen odlišit realitu od těchto zážitků a můžeš sobě nebo někomu ublížit Nejde o to, že jsi blázen, ale jde o to, že máš problém s mokem, což je orgán jako každý jiný a je možný ho jednoduše srovnat. Znám kluka, co takhle viděl draka a pokusil se zachránit skokem z okna a dost se zranil. Stačilo zajít k doktorovi a pár měsíců zobat prášky. Mozek je strašně složitá věc a v pubertě je člověk přehormonován, stačí se jednou nedostatečně vyspat a rozjede se něco, co se dá snadno napravit, ale člověk má zábrany to jít řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 16:19
avatar

Duchů kolem nás jsou mraky, podobných věcí taktéž. Netuším, cos viděl, ale evidetně ti to ublížit nechtělo.

Pokud si nevymýšlíš, možná jsi jako řada dalších lií citlivý a prostě vidíš něco, co je ostatním skryto.

A ať si o mně kdo chce myslí co chce, kdo nezažil, nepochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 29.11.12 17:17
Souhlasím jen dodám že ve většině případech ti opravdu nechce nic ublížit , a pokud se ti stává častěji nauč se s tím žít .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 19:25

ale trpchu histerická reakce nemyslíš? :D ani neviš co jsi viděl a děláš jak kdyby tě to kouslo do palce ... příště si to radši pořádně prohlidni a kdyžtak se šťípni.. pak utikej :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 19:37
avatar

Tento snímek pořídil v roce 1964 James Templton. Dodnes není jasné, co nebo kdo za hlavou jeho dcery je. Nepodařil se potvrdit ani vyvrátit podvrh, fotomontáž a pod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: tomasgulas
Datum: 29.11.12 19:40

chacha, to je přeci jasný, nějaký místní včelař :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 20:44

Je pravda, že jsem zareagoval hystericky. Ale já se opravdu lekl a když to vydávalo ten nepřirozený a nepříjemný zvuk, tak to mě dodělalo. Není 5 minut abych si na to nevzpomněl a nevzpomněl si na ten pocit.

Datum: 29.11.12 21:26
avatar

Ducha jsem sice neviděl, ale věřím, že jsou věci mezi nebem a zemí, které lidský mozek nedokáže pojmout. Měl jsem kamaráda, tomu se jeden čas stávalo, že se uprostřed noci probudil. U nohou jeho postele stála temná postava, která se z něj snažila stáhnout peřinu. A on, celý vyděšený, se s tou postavou přetahoval. Víc nebyl schopen říct. Po čase to přestalo, ale jestli to byl živý opakovaný sen v pubertě nebo něco jiného, těžko říct. Já jsem zase slyšel zvuk. Jezdil jsem na chatu a tenkrát jsem tam byl sám a široko daleko nikdo. Bylo kolem půlnoci, ležím, čtu si knížku a najednou rachot a všechno se rozkmitalo. Pod pokojem, kde jsem byl, byla garáž s dílnou. Hrubá betonová podlaha, těžký kovový ponk, protahonačka a podobné věci. A najednou rachot, jako když někdo vezme ten těžký ponk na železných nohách a táhne ho přes celou garáž. Přesně ten zvuk to byl a rozkmitala se nejen podlaha, ale i postel. V tu ránu samozřejmě začne pracovat fantazie a člověk neví, která bije. Po nějaké době jsem posbíral odvahu a šel se tam podívat, ale samozřejmě po ničem ani památky. Ale pocit to byl tedy značně nepříjemný. Když jsem se pídil po možné příčině, tak to údajně mohly způsobit nějaké spodní vodní proudy. Ale já věřím, že cosi mezi nebem a zemí existuje, jenom náš mozek na to jaksi nestačí. Nemyslím si, že by nám to chtělo nebo mohlo ublížit, ale ublížit nám mohou naše vlastní myšlenky a strach z neznámého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickeblack
Datum: 29.11.12 23:15

Děkuji za odpovědi a vaše příběhy. No.. něco podobného se děje u nás, třeba usínám a najednou dole je rachot, jakoby někdo táhnul velkou těžkou starou skříň přes celou místnost. Tu noc to slyšela i mama a jednou to slyšel i brácha. Když jsme se tam přišli podívat, po ničem památky, všechno bylo na svém místě. Bydlíme v rodinném domě o který jsou rodinné "tahanice" událo se tu už mnoho věcí. A já už tento dům přestávám mít rád a nejraději bych se hned odstěhoval.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.