1xŠikana učitelky a její smrt

Od: Datum: 18.02.16 10:57 odpovědí: 52 změna: 19.02.16 20:26
avatar

Agresivita mládeže, která se v posledních dnech řeší, je naprosto nepochopitelná. Kdo to jakživ slyšel šikanovat učitelku na střední škole! Prý je takto šikanováno asi přes 40% učitelů a to pouze na středních školách! Zdá se, že narůstá agresivita proti všemu. Zdá se vám, že už nic nefunguje, jak má a vše se nějak rozpadá? Je nějaká naděje na zlepšení?

http://www.ceskatelevize.cz/c…hu-byt-agresory-na-cely-zivot


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.02.16 11:06
avatar

Dokud budeme dětem dávat chytré telefony, tablety a PC, aby si hrály agresivní hry, bude to jen horší. Z toho je vidět už ve školce, které dítě agresivně napadá ostatní, jak ho "jako zabíjí"...

Rodiče buď práci nemají a na děti kašlou nebo práci mají a nemají na děti čas. Prarodiče už nejsou ti, co pomáhají svým dětem ve výchově - buď obtěžují svými radami a rodiče si to nepřejí nebo naopak kašlou na své dospělé děti a své vnoučky a konečně si chtějí užívat života.

Manželka - učitelka na střední - se dokáže ozvat. Je průbojná... nenechá si nic líbit. Ale divím se jejímu sebeovládání - některé parchanty bych liskal od rána do večera... většinou jsou to právě děti úspěšných podnikatelů, které můžou vše...

Poslední zděšení na škole bylo, když dostala jedna slečna pětku z dějepisu. Jelikož se týkala písemka dějin s křesťanstvím, stěžoval si její otec na vedení školy (a stížnost je po zamítnutí poslána na kraj) - prý odmítá, aby jeho dítě bylo násilím učeno křesťanství.


doplněno 18.02.16 13:06:

Můj starší syn je vychrtlý brejloun a ufňukánek - v podstatě jako jeho otec za mladých let. Takový kluk asi nebude reagovat na bitku obranou - bojem s přesilou ... rovnou jde za učitelkou. Vysvětluju mu, že se nejedná o bonzování, ale o způsob ochrany před těmi grázlíky.

Ale vzpomenete si na nedávný dotaz klučiny Filipa - https://www.poradte.cz/volna-…uze/19790-farar-zaloval.html?

Kolik zdejších rádců viděli slušnost kluka jako fórek nějakého grázlíka, který se chtěl jen smát... I když jsou ještě takto slušní kluci, v očích většiny jsou to hlupáci. A kdo je nezná, považuje jejich dotaz za výmysl... tak to přeci není možné v aktuálním světě.

Toto antivěrství je v ČR ve všech směrech. Politika, víra, škola, sousedství... - citát jednoho pána na dotaz Jehovistů, jestli věří v Boha, se sem naprosto hodí: "OD TÉ DOBY, CO PADLI KOMUNISTI, NEVĚŘÍM NIČEMU"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 18.02.16 11:28

Pro mne jednoznačně žádná výchova v rodině, pokud vůbec v rodině. Slušnost, ohleduplnost, základy chování ve společnosti všeobecně vůbec. Co si má člověk myslet o dvojici ...náctiletých jdoucí po úzkém chodníku a neudělají ani krok bokem, aby senior prošel. Kdybych to nevzal příkopem, tak jem byl možná v nemocnici. U takových to "prkotin" to začíná. Ale musím se zastat mladých, jsou to ojedinělé případy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 14:39
avatar

Zdravím, možná to bude znít agresivně a namachrovaně, ale takovýmto neuhýbám. Už mockrát jsem takto do puberťáků nebo cigánů, co rádi chodí ve čtveřici roztažení po celém chodníku, vrazila ramenem, protože kvůli nim opravdu nepůjdu škarpou ani nepolezu po zdi, natož snad skákat do silnice. Této nevýchově opravdu ustupovat nehodlám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 20:21
avatar

martinaa-

- ale z takových situací mohou právě vzniknout i agresivní konflikty, které třeba starší člověk neustojí. Taky se s tím občas setkám, ale reaguju spíše s úsměvem, nebo žertem, takže napětí nevznikne - kluci nemají důvod mne nijak napadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 11:16
avatar

Já též učím na střední škole, konkrétně výhradně chlapecké škole, kde jsou chlapecké obory. Můžu říct, že dnešní mládež je pěkně drzá. To, co si mnohdy dovolí bysme si dříve nikdy k učiteli nedovolili, ale že by mě někdo šikanoval, to opravdu ne. Kdyby na mě některý ze studentů zkusil něco podobného jako na tu paní učitelku, tak bych ho hodil přes celou třídu. Učitel si musí zjednat respekt i když v dnešní době má svázané ruce. První rok, když jsem do školy nastoupil, mi jeden student (problémák, kterých je na naší škole asi 50 procent) řekl ať jdu do prd... Bylo to po vzájemném dohadování u zkoušení, kdy žák dostal pětku. Toho kluka jsem vytáhnul ze třídy a tam jsem ho chytnul pod krkem. On na to konto šel k řediteli, kde na mě žaloval. Tak jsem byl na koberečku kvůli tomu a ředitel jasně řekl, že učitel musí držet nervy vždy na uzdě za každých okolností. Takže toho se nyní striktně držím. Ale samozřejmě si učitel nesmí nic nechat líbit. V případě nutnosti žáky seřvat na tři doby, bouchnout do stolu. Poznámky, dvojky, trojky z chování studentům nijak zvlášť nevadí. Takže asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.02.16 11:19
avatar

Dobrý den, naděje na zlepšení? Aby se něco pohnulo, změnilo nebo zlepšilo, tak musí být nějaký impuls (tedy, velký průšvih). Takže, řeší se to až následně. Problém začíná zřejmě už v rodině a výchově, ale zase to vyjádření otce jednoho žáka (viz odkaz) to nepotvrzuje. Já jen nerozumím tomu, že paní učitelka proti tomu nic neudělala. Také neznám přesné vysvětlení, že prý její smrt nemá souvislost se šikanou. Uvidíme, jaký bude další vývoj této smutné události. Zdravím!

http://www.novinky.cz/krimi/3…ychovavali-jsme-ho-jinak.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 11:21
avatar

Jinak ty tři parchanty z videa bych samozřejmě ihned vyloučil a zavřel je do kriminálu ať si taky užijí trochu té šikany.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 11:35

Naopak, ta agresivita je naprosto pochopitelná. Žijeme v džungli, platí právo silnějšího, všehoschopnějšího, sobečtějšího, agresivnějšího. Takoví jsou nyní schopni se nejlépe uplatnit, mají největší šanci na získání majetku, jedou po nich holky. Platí heslo, že vše co není zakázáno, je povoleno. I to, co je zakázáno, respektují jen "pitomci". Neagresivní nesobecký a slušný rovná se hloupý moula, s kterým každý zamete. Proč by rodič vychovával do této džungle slušné, ukázněné dítě? Proč? Jen by ho tím s velkou pravděpodobností osoudil k životu ukřivděné nuly.
Zavedli jsme individualistický systém, kde jedinou hodnotou jsou peníze a moc. Vládnou nám psychopaté, to je prokázané. Ohroumnou moc, ale žádnou zodpovědnost mají média. Není zde účinná síla, která by měla zájem na výchově a směřování společnosti. Dříve to byla církev, pak se o to pokoušeli komunisti, teď už nezbyl nikdo. Nevidím z toho jednoduchou cestu ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 11:49
avatar

Bohužel máte pravdu. Takhle to dneska tady chodí, ale musí být snahou každého člověka, aby to změnil. Tím, že budeme říkat, že to tady chodí takto a v tom duchu budu vychovávat i své děti je špatně! Já své děti vychovávám ke slušnosti, protože i přes všechna dnešní negativa jsem přesvědčen, že to má smysl. Každý musí začít sám u sebe a u své rodiny. Jen bych si přál, aby to bylo takto všude a doufám, že za nějaký čas opět bude. I když nyní je doba temna...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 18.02.16 12:31

Je to samozrejme vychovou v rodine, ja bych navrhoval nezvladatelne deti a zvlast nedospele hochy nekompromisne odebirat z rodin, kde nejsou rodice schopni slusne vychovat potomka a umistit je do ustavu s prisnym dozorem jako byva pro dospele ve veznicich. Pubertaci jsou jeste tvarni a pod spravnym vedenim s respektovanym vzorem se daji zformovat. Musel by na to byt co nejdriv vyskolen tym dobre placenych vybranych odborniku a vysledky ve spolecnosti by se urcite dostavily uz s novou generaci. Zase je to hlavne na politicich a jejich rozhodnuti, protoze takovych "polepsoven nove doby" by muselo byt dostatek pro vsechny potrebne *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 12:05
avatar

Děkuji za odkaz. Vyslechla jsem si psychopatologa A.Drbohlava s velkou pozorností a se vším, co řekl, se ztotožňuji. *palec*Nemám čas to hledat, ale vzpomínáte si, jak tady psal chlapec, který nechal v divadle vybuchnout petardu pod sedadlem profesora? Vzpomínáíte si, kolik lidí tady na poradte.cz z toho mělo srandu? *plac*Vzpomínáte si, jak tady psal kluk o kamarádovi, který vběhne a proběhne třídami školy, do které vůbec nechodí? Jen tak, pro srandu? A podivné, úsměvné reakce zdejších rádců? *sok* Divné, že?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: divne
Datum: 18.02.16 15:23

Co je na tom divného. Vždyť ti parchanti mají rodiče. Proč by je neměli mít třeba i tady. Taky se tady dočteme jak jednoho syn prodává domácí úkoly a ještě si to pochvaluje.

A s Drbohlavem nelze ve všem souhlasit. Prý to není o penězích. Naopak, honbou za mamonem není čas na výchovu. A excesy mladistvých v rodině zbohatliků vždy nejlépe vyřeší bakšiš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 12:17
avatar

já jsem tu paní učitelku znala, kdysi byla moje kolegyně - byla hodně měkká a neprůbojná, neuměla si zjednat respekt, ani svůj předmět zajímavě podat, neuměla se bránit - bohužel velmi vhodná oběť šikany...*plac* nechápu, že to vedení školy ani její kolegové neřešili, to přece museli vidět, že se něco děje, pak si už i ostatní studenti ze školy stěžovali na šikanu učitelky... a nic...*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 17:22

Možná by nebylo od věci na pajdáku zařadit předmět - výuku průbojnosti a asertivity.Paní pedagožka v tomto směru asi nebyla vůbec vybavená...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 20:22
avatar

- taky si pamatuju na podobně neprůbojnou a plachou učitelku na tehdejší osmiletce v ca 60-tých letech. Sice tenkrát ještě učitele nikdo "nebil" - ale v jejích hodinách se žáci normálně hlasitě bavili, pokřikovali po sobě, házeli po třídě houbou atd. Třídní grázlíky tenkrát okřikovali jejich slušnější spolužáci - dneska si ji nedovedu vůbec představit.

Učitelé by asi měli taky dělat nějaké psychotesty - na tuto profesi není vhodný každý, kdo je schopen vystudovat peďák - měli by zřejmě taky absolvovat nějaké kurzy sebeobrany a starší žáky by učitelé bez autority vůbec učit neměli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 10:47
avatar

pro mindu

A to je přesně to, co by společnost a školství nemělo dovolit, aby slušní lidé byli šikánováni, protože okolí jejich slušnost cítí jako slabost. Ti žáci možná o tom mluvili i doma, proč to nezajímalo rodiče co je to za šikanisty, vždyt příště mohli šikanovat jejich dítě. Mě by to zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 12:26
avatar

Na tuto skolu jsem pred lety chodil. Ucitele meli respekt a nikdo by si neco takoveho nedovolil. Podle me jsou predevsim zodpovedni rodice. Ja mam zatim jen prvnacka, ale sveril se mi pred tydnem, ze ho spoluzak povalil a kopal do bricha. Bohuzel to nerekl hned, takze zpetne to uz nedoresim. Spoluzak to zapre.

Maminka, to jsem o tom jeste nevedel, se na tridnich schuzkach ptala, jestli se ten jeji rostak uz zklidnil. S usmevem na rtech... Mit doma takoveho grazla, tak ho srovnam do late ihned.

I muj synator na me obcas kde co zkousi, ale vzdy narazi na mantynel, ktery jasne drzim. Chudak se choval tak, jak jsem mu rekl, spoluzaka nemlati a sel za vychovatelkou druziny, ktera to evidentne ani nerekla tridni ucitelce. Synovi jsem rekl, at se priste kopat nenecha a rovnou mu jednu flakne. Bohuzel kdyz jsem syna poucoval, tak jsem si myslel, ze se nesetka s nicim horsim, nez nejake to postuchovani nebo fackou, jak to bylo za nas.

Takze hlavne nefunguji rodice a nadeje je, ze se prestanou usmivat na ditka a zacnou to resit rucne a strucne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 12:31
avatar

Naprosto s Vámi souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 12:46
To je ok, ale počítejte s tím, že sem tam přinese poznámku "Pere se spolužáky". Učitelky nemohou řešit, kdo si začal, ale tak to bylo vždy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 14:42
avatar

Zdravím, neřekl sice hned, ale řekl. Informovala bych přímo učitelku syna, aby zvýšila dozor, to samé děláme u nás, když přijde nějaký rodič, že si jeho dítě stěžuje na jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 13:14
avatar

Dokud budou za svými mazlíčky stát bohatí rodiče, nic se nezmění. Já jen nechápu, že to ta učitelka nechala dojít tak daleko. Mám pocit, že některé děti jsou k agresivitě vychovávané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 10:56
avatar

pro Liduš

Když jste pracovala jako pedagog tak jistě dobře víte že děti jsou agresivní - pokud nemají nějakou nemoc, třeba autismus - když jsou vychováváni v agresivním prostředí. Ti lotři to viděli doma. Nemůžeme vědět jestli je doma třískal většinou nevlastní táta jako u vraha Kysiova a Dražila, nebo jestli táta či "táta" třískal jejich matku..Protože nikoho nemůžete k agresivitě vychovávat záměrně, oni to odkoukají a považují to za standartdní chování vůči slabším. Patrně nedělali žádný sport aby se naučili sportovnímu chování, že se zbytečně neubližuje. Myslím že se nemýlím že v těch rodinách není vše v pořádku a z tohoto podhoubí vyrostli grázlové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.02.16 14:44
avatar

Myslím si, že se učitelka určitě někomu ze svých kolegů zmínila, ale nedostalo se jí podpory a sama neměla sílu šikanu zvládnout. Myslím si, že kdo šikanu, coby dospělý zažil, přesto, že se svěřil a pomoc nikde, tak to vzdá pod velkým psychickým tlakem a skončí buď u psychiatra, nebo zemře, pokud ztratí smyl života. Nervy jsou prevít, vyléčit se to nedá, není to zlomená noha.

Datum: 18.02.16 16:24
avatar

Sama mám tři děti a ledacos jsme během těch 13 let u každého zažili, 9 na základce a 4 roky na střední. Syn vlastnědo deváté nechodil ,jen děvčata. Celé roky jsem vedla děti ke sportu, vyuce dvou jazyků, dramaták a td.syn jezdil se třídou na turistˇák a v létě na vodu.Výhodou bylo to, že nebyly mobily , tablety a podobné zničující hračky..Děti si hodně četly a hrály si hry.Dnes mají své děti a vidím ty rozdíly.Ale slušnost a respekt k dospělému tam rozhodně je.A co se týká té třídy co se to stalo s pani učitelkou, jedno nechápu. Jakto že se neozvaly další děti hlavně děvčata, přece s tím sprostým chováním nemohly souhlasit. nechápu to , byly z těch gaunérů tak vystrašený že čekaly jak to dopadne a taky to podle toho dopadlo. a ředitel? ten tam nikdy nepřišel ačkoliv to tušil, chyba je ve školství a ve vedení. A hlavně v rodině těch pánu kluků...Jsem protí bití dětí ale v tomto případě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.02.16 16:33

Pokud bylo známo, tak byla učitelka svéprávná. Jestliže nedokázala situaci, kterou svým neprofesionálním jednáním způsobila, ustát, měla sama jít na ředitelství a informovat. Ředitel není povinen chodit a zjišťovat, jestli náhodou někdo netluče jeho učitele. To je naprosto zcestné uvažování. A ty ostatní zmetci ve třídě jsou jeden jako druhý. Bezcitní parchanti, kteří se bavili. Bohužel si za to učitelka mohla sama a její odpuštění těm zmetkům byl jen poslední z šílených nápadů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 16:39
avatar

Jendo, co říkáte, je na první pohled šílené, ale je to přesně tak. Naprosto a dokonale! *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 18.02.16 17:03

Ředitel je povinen ze své funkce vědět a zjištovat co se v jeho škole děje. Ať mně nikdo neříká, že to bylo pro něj překvapení a že o těchto gaunerech neměl ani náznakem informaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 07:45
avatar

Ale jistě že měl, když nakonec přiznal něco o usmíření žáků a učitelky. To svědčí přeci o tom, že problém tam byl dříve a že jej škola nějakým způsobem řešila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:40

Igor Hnizdo neexistuje,rákoska je NEKOREKTNÍ,lidská práva jsou nedotknutelná a LIDSKÉ POVINNOSTI,jako ETIKA,LATINA.KÁZEN v osnovách nejsou...A spratkové zbohatlíku,co sponzorují ubohou školu,MOHO VŠE..Jsou BLBÍ a za PRACHY se doučí DOBRÝ DEN na soukromé škole...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:58
avatar

pro jenda2

Když byste četl řádně co bylo napsáno v tisku, tak ředitel upozorněn byl, ale nekonal.
Nejen učitelka, ale i ti pancharti byli svéprávní. Za šikanu si nikdo nemůže sám. To potom podle Vás mi vysvětlete, čím si ji zasloužila? Oni v 19 letech nevěděli jak se mají chovat na studiích?

Možná jste přehlídl že se nejednalo o 1 stupen školy ale o dospělé studenty 19 let, těsně před maturitou.Tam už každý pedagog předpokládá že nevstupuje do třídy plné teroristů a hlupáků.
Nemohla to předvídat. Začala studovat a učit v době kdyby se nic podobného nemohlo stát, protože "děti" by čekal těžký výchovný tábor, kde by se na jejich práva nehledělo, jako oni nehleděly na práva šikanovaného.

To odpuštění se konalo těsně před její smrtí, mohla být tedy už na tom všelijak. Je opravdu jisté, že byla ještě při smyslech, že ještě věděla co říká?
A proč tam za ní lezli? Aby trest byl menší? Možná ji dorazili, když za ní vlezli až tam.
Také se mohla bát, protože cítila že smrt přichází aby neubližovali její dceři. Pořád mám sice jen pocit, ale že studenti neříkají uplnou pravdu a že mohli vyhrožovat učitelce ohledně její dcery. Měla z nich strach, já bych ho měla také, zvláště pokud by do vydíráni a svého řádění zařadili i moje děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 14:55
avatar

Podle zpráv bylo klukům 17, studenti 2. ročníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 19.02.16 20:14

Ale abychom nesklouzli k oblíbené myšlence, že oběť si může za násilí. Asi se to skoro podvědomě vnucuje samo do hlavy, ale přesto si myslím, že za násilí, šikanu, je zodpovědný agresor, ať už se to týká dětí ve škole, nebo přepadení

" provokujících" žen, nebo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 17:18

To ale bylo už za mých let (devadesátá léta) a nic se s tím nedělá. Je to odraz celé společnosti. Mělo by existovat zvláštní právo na ochranu učitelů, něco jako mají úřednící a policisti, že když se jich dotkneš nebo je slovně napadneš máš problém. Třeba to zavést.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rb
Datum: 18.02.16 18:12

Chodila jsem do školy v šedesátých a sedmdesátých letech a nikdy jsem se se šikanou nesetkala. Příšerná doba dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:33

Džungle před tabulí - vyšla 1954.
Konečně doháníme Ameriku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 21:16

Mám v rodině 2 učitelé na středních školách a to co vyprávějí, je hrozné. Ale rok od roku se to zhoršuje, přicházejí tak drzí už ze základní školy. A ředitelé s tím nic nedělají, protože dostávají peníze na počet žáků, což je úplný nesmysl. Takže učitelé jsou předem upozornění, že propadnout může žák opravdu jen v krajním případě a vyloučit žáka ze školy vůbec nepřipadá v úvahu. Vidím hlavně problém ve výchově v rodině a šptně nastavený zákon o školství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 07:14
avatar

Vždycky říkám, v první řadě je rodina a výchova v ní. Také říkám, nemusíš vychovávat, ale musíš jít příkladem. Stačí, aby táta v rozčílení, jen na pů huby řekl: Kráva jedna. . . a je to pro dítě signál, že kantorka je kus hovězího a není třeba vůbec žádného respektu. ;) Ale stalo se: Šla jsem se psem kolem děcek na schodech zadního vchodu vedlejšího domu. Lehce mě mrazilo na zádech, když jsem slyšela slovník těch děcek. Zazvonil mobil, dívenka jako obrázek ho popadla a běžela pár kroků od skupiny. Utevřela ho a sladkým hláskem zacvrlikala: "Ahoooj, maminko. Jsem venku, neboj, příjdu včas" a ještě pár slov. Zlatá děvuška! Vrátila se k partě a pravila úplně jiným hlasem: *Ta stará pí*ča furt bude otravovat. Se*re mě, nemám chvilku klid" *sok* Po této zkušenosti, kdy mi zabylo mdlo, si nejsem jistá vůbec ničím. Jsem hrozně ráda, že už nemám v baráku a hlavně v sobě, pocit zodpovědnosti za děcko. Že nemusím důvěřovat a prověřovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 19.02.16 20:18

kousek nahoře, pod příspěvkem Jendy, souhlasíte s tím, že si za to učitelka mohla sama. Všichni ostatní, třebas rodiče, kteří takto budou souhlasit, třeba před svými dětmi, tak jaký příklad v rodině dají?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:55
avatar

https://www.poradte.cz/volna-…-nesouvisi-se-stresem.html#10

Na tomto podobném foru zde na poradně, mě některé názory šokly.

Nemůžu ani uvěřit, že lidé napíší že si učitelka za to mohla sama.

Neuvěřitelné !


doplněno 19.02.16 08:56:

Pak se ovšem nemůžeme divit že se to děje.


doplněno 19.02.16 09:01:

Názory lidí by se ovšem prudce změnily pokud by psychopati šikanovali jejich dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 09:09
avatar

- podle mne ale taky chybí mužské vzory a silné osobnosti - a to nejen ve školství - všude je moc ženskejch.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:03
avatar

culdabuldo, mužský vzor mají děti především ve své rodině. Ale berou ho, pokud je to jejich otec. Bohužel dnes hodně dětí vystřídá víc tatínků než ponožek. A navíc nevyrůstají v manželství rodičů ale jen v jejich kamarádském svazku. Ano, my všichni se podepisujeme na svých dětech, jen si to jako společnost nechceme přiznat. Opravdu nikdo pro děti nevymyslel nic lepšho, než dobře fungujíí rodinu.


doplněno 19.02.16 19:24:

martinaa® Datum: dnes 14:55

martino ale včera mluvil v televizi na Barrandově ten chlap ze školní inspekce nebo co a ta reportérka z něj tak dlouho tahala kolik jim je let, nechtěl to přiznat ale pak přiznal, že těm klackům je všem už 19 let. Proto to vím, že to neřekla Nova ,ale chlap z inspektorátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 19.02.16 13:40

Wasube - mate pravdu, ale jak muze byt rodina dobre fungujici vcetne vychovy, kdyz v ni vladnou primitivove, casto jeste agresivni... potom neni divu jake maji potomky *blee* *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.02.16 09:16

Zajímavé je, jak rychle škola ze svých stránek stahla jmeno a kontakt na nešťastně, přečasně zesnulou kolegyni, učitelku, bez jakékoliv připomínky, případně i fotografie v černém rámečku a soustrasti, kterou mnohé školy na svých stránkách při podobných příležitostech alespoň krátkodobě zveřejňují), jakoby nikdy ani ve škole neučila a neexistovala. Viz http://www.trebesin.cz/kontakty_ucitele.php?menu=kontakty

Zajímavé je, jak je škola výborně vybavená nejen prostorově, ale i personálně. Má vlastní poradenské a psychologické pracoviště viz http://www.trebesin.cz/psycholog.php?menu=rodice a také i výchovného poradce http://www.trebesin.cz/vychovny_poradce.php?menu=rodice ale zlobivé děti, kterým novináři i na stránách skoly říkají "studenti" tam asi samy nejdou. Také má deklarované a zřejmě i prováděné Speciální programy viz http://www.trebesin.cz/specialni_programy.php?menu=rodice

Zajímavé je, že by si šíleného chování těchto a možná i dalších žáků nevšimly ostatní kolegyně a kolegové, se kterými byla zesnulá šikanovaná učitelka společně v kabinetu nebo sborovně a kteří do třídy, kde zjančelí lumpové řádili, také chodili učit a jistě to byly známé firmy a nesnažili se zajistit normální prostředí pro vyučování a ukáznit divochy ještě před tím, než se šikana dostala do médií. Jinak by asi pokračovala dál a dál s tichým vědomím ostatních vyučujících i vedení školy a také spolužáků.

Zajímavé je, jak výborně vybavená, už od svého založení velmi moderní škola s mnoha významnými certifikáty viz např. http://www.trebesin.cz/charak…eristika-skoly.php?menu=skola , navazující na tradice strojírenské výroby a navazujících středních průmyslových škol u nás najednou selže při ukáznění několika darebů a nedovede uchránit nejen spolužáky, ani svoji kolegyni ani svoji dlouhodobě budovanou a respektovanou kvalitu, úroveň a dojem na veřejnosti i mezi žáky a absolventy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 19.02.16 10:48

Nejprve by ti "hoši" měli jít k psychiatrovi na vyšetření, protože to co předvedli na videu odpovídá tomu, že v jejich letech to nemají v hlavě v pořádku. Je pro to několik slov a lékaři jistě najdou to správné. Podle diagnózy stanovit trest.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.02.16 12:51
avatar

A to mají být jednou tátové od rodin, jen hrůza pomyslet...*plac*

Od: jofa®
Datum: 19.02.16 13:26

Tady to začíná. Před lety jsem byl v Pardubicích na hokeji. Kolem plno a vedle mne stál táta s klučinou, asi tak 8-10 let. Rozhodčí podle diváků něco blbě písknul a už se sypala jedna nadávka za druhou, zde téměř nepublikovatelná. Po pár vtěřinách se vše uklidnilo. Rozhodčí projížděl v ten moment blízko mantinelu a najednou se ozvalo vedle mne, ty svině! Mnoha lidem kolem doslova ztuhla krev. Místo toho, aby táta synovi jednu vlepil, tak se ještě hrdě rozhlížel kolem sebe a usmíval se, jakého to má hrdinu a hrdost na syna z něj jen čišela. Tady to začíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 13:42
avatar

- místo asistentů pro mentálně retardované žáky by měly školy spíše platit ochranku v každé třídě - nějakými psychologickými bláboly se to řešit dnes nedá !


doplněno 19.02.16 14:32:

-jmlc-

- chce to holt zase nějakou totalitu - lidi demokracii "neumějí" - a umět nebudou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 19.02.16 13:55

Culda - taky pravda, k tomu to asi jeste dospeje, ale mozna by stacil jeden "skolni drab", poradnej vazoun, kterej by mel za ukol obchazet tridy a kontrolovat chovani zaku, nebo by v kazde tride mohl byt zvonek na privolani draba dle potreby do konkretni ucebny *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jmlc®
Datum: 19.02.16 14:15
avatar

Jenže takový dráb by narazil - co může udělat? V případě ohrožení života zajistit do příjezdu PČR - nic víc. Takže když na něj bude 10 výrostků křičet a nadávat mu, tak je spíše nebezpečí, že je pozabíjí a zavřou ho...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 14:53
avatar

Zdravím, učím sice ve školce, ale už tam se objevují vzory chování - agresivita, napadání, střílení po kamarádech atd. Děti to vidí doma, v televizi, v chování rodičů. Pětiletí mi chodí do školy nadšení, že se dívali na horor nebo akční film plný násilí, pokud to rodičům přijde normální, tak jsem asi sto let za opicema.

V první řadě by měli ti tři dostat takovou čočku, že by si měíc nesedli. A to nejsem zastáncem bezhlavého bití dětí. Za druhé ihned vyloučení a za třetí - ačkoli jsou mladí - trestní odpovědnost. Četla jsem rozhovor s otcem jednoho z nich, prý ho vychovali úplně jinak a nechápe to, čemuž věřím, jeho odpovědi byly rozumné a uvědomělé. Ono se stačí chytnout špatných kamarádů a rodiče kolikrát nezmůžou nic.

Nicméně nechápu, proč to profesorka neřešila dřív a proč jim proboha nabídla smír. Taky nese svůj díl viny. Pořád lepší si přiznat, že situaci nezvládám a žádat o pomoc, než dopadnout takhle. Vinni jsou i všichni spolužáci agresorů. Někteří si to točili, ale nikdo nezvedl p.del, aby jim řekl "nechte toho" nebo zkusil profesorku bránit. Nevěřím tomu, že by se všichni báli, spíš jednali poplatně dnešní výchově "není to moje věc, nebudu to řešit".

V neposlední řadě je na přesdržku i vedení školy v čele s ředitelem. To sebevědomé hovado, co vystoupilo v televizi, bych okamžitě odvolala, protože takové kecy, co vypustí z pusy, svědčí o nějakém vyšinutí mysli. I když to život nevrátí, doufám, že se z tohoto případu stane exemplární případ a něco se změní. Naše zákony, umožňující dětem všechno a učitelům, kdysi váženým, nařizující držet ústa a krok, jsou hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.02.16 17:55

... nejen vedení školy, buď o tom průběžně, protože to jistě nebylo jednou a poprvé, věděl i

a) třídní učitel, který to jistě mohl a měl řešit už při prvních projevech nepokojů ve své pravomoci minimálně dopisem rodičům a předvoláním rodičů do školy k projednání, a také důtkou třídního učitele, nebo to ihned postupit řediteli s návrhem na řešení v jeho nevyšší kompetenci, tj. včetně předvolání rodičů do školy a komplexní výchovní řešení s vlastním školním výchovným poradcem a psycholožkou, které škola má! Tedy také:

b) ředitel školy http://www.trebesin.cz/

c) vlastní školní poradenské a psychologické pracoviště viz http://www.trebesin.cz/psycholog.php?menu=rodice

d) působnost vlastního školního výchovného poradce http://www.trebesin.cz/vychovny_poradce.php?menu=rodice

e) a také ostatní vyučující v téže třídě, pokud tam zlobidla náhodou nebyla hodná jako beránkové a zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování, který jistě sleduje výuku, chodí na hospitace, kontroly a v případě potřeby nahlášené narušování vztahů ve třídě, škole také jistě ihned řeší.

Pokud o tom věděli. Pokud o tom nevěděli, jak je možné, že to nevěděli ani třídní učitel, ani ostatní učitelky ve sborovně nebo v kabinetu, ani ředitel, kterému se jistě školní šuškandou donese všechno, co se ve škole šustne a děje, natož takové řádění? Ani školní výchovní poradci a psychologové? Stačilo by to řešit už při prvních pojevech divočiny a ne až do dojde k tragédii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 19.02.16 20:26

Těžko říct, v jakém psychickém stavu po delší šikaně " smír " nabídla. V jakém zdravotním stavu. Možná už jen z holého strachu? těžko pochopit, když nám někdo zatím nedal takovou sodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.