1xSmrt p. Ludmily nesouvisí se stresem?

Od: Datum: 18.02.16 16:39 odpovědí: 19 změna: 23.02.16 16:14

Je mi na zvracení, když vysokoškolsky vzdělaná pedagožka, zástupkyně ředitele veřejně prohlašuje, že co se dělo a stalo, nemá žádnou souvislost se smrtí paní Ludmily. Ta byla dlouhodobě nemocná, zemřela jí nedávno matka, žila tu relativně krátce, měla v péči 17-letou dceru, několik měsíců ve stresu y té šílené třídy, navíc povahově plachá (což vedení rovněž nemohlo uniknout)...a na to vše reaguje její nadřízená tím, že měla dovoleno ošetřující lékařce nahlížet do chrobopisu. Místo účinné spolupráce, empatie a pomoci, opravdového zájmu o člověka, zástupkyně "nahlížela" a čekala, až Ludmila zemře? Samozřejmě, že se budete s ředitelem třepat o svá místa. Každý normáilní člověk ale cítí, že bez viny nejste. Jak s tím budete dál žít. Je to jednoznačně vaše lidské i profesionální selhání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 18.02.16 17:03

Zatloukat, zatloukat, házet vinu na někoho jiného, lhát, manipulovat.

Jsem obyčejný člověk, ale vím, co to znamená psychosomatika a vzdělaní lidé ve školství by měli mít o tomto nějaké podvědomí.

Každý je odpovědný za své činy. Proto žáky vyloučit a tvrdě potrestat, i třeba nepřipuštěním k maturitě. Ještě tak volba učebního oboru by byla možná. Pokud se nebude trestat, nebo budou tresty benevolentní, vždy se najdou takoví mladiství vrazi /Teplice/, násilníci a šikanující lotři.

Nahradit školní sbor, nebo lidi, kteří o šikaně věděli a nic nenahlásili, neudělali, by bylo více než žádoucí.

Chyba je i ve třídě, přece jenom, byli svědci, měli se mezi nimi najít odvážní jedinci. Problém je i v zemřelé paní učitelce, musela se bát do školy chodit. Měla dojít k lékaři i třeba na nemocenskou a docházet k odborníkovi na řešení dlouhotrvajících problémů, nebo řešit s vedením školy, jít učit na jinou školu, nebo pokud na tuto profesi neměla, tak přejít na jinou profesi.


doplněno 18.02.16 20:07:

Tam, kde pracuje ředitel, tak jak má tak to vypadá asi takto: ředitel učňovské školy v Ohradní ulici na Praze 4 za minulý rok vyhodil 45 - slovy čtyřicetpět žáků, kteří se nechovali dobře, měli kázeňské prohřešky, nechodili do školy. Za cenu, že přijdou o peníze, je pro ně důležitější klidná a vlídná atmosféra.

Pokud najde v šatně nedopalek, obejde dílny a všem oznámí, že bude bez pardonu pro porušení školního řádu vylučovat /koho načapá, komu to dokáže/. Půl roku je pak pořádek, tedy sám uznává, že to funguje.

Takový ředitel je na svém místě. Když se chce, tak to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 17:06
avatar

Mně je zase na zvracení z toho, jak se někdo nechá lehce ovládat médii a věří všemu, co se v nich řekne *blee*. Vy jste u toho byl? Viděl jste chorobopis? Znáte zdravotní stav oné učitelky před tím malérem? Určitě ne! Přesto si dovolujete přesně určit viníka její smrti. Pokud vím, nikde nebylo uvedeno, na co konkrétně zemřela. Mohl to být infarkt, mrtvice, ale taky třeba přechozená chřipka, či jiná nemoc, s šikanou nesouvisící. Byla by to náhoda, ale není to vyloučené. Na to, abych dělal nějaké závěry a kohokoliv odsuzoval mám (stejně jako Vy) naprostý nedostatek informací. Rozhodně nesouhlasím s tím, co se dneska ve školách děje a zastávám názor, že by oni tři studenti měli být velmi tvrdě potrestáni. Ovšem pokud se stoprocentně neprokáže, že učitelka zemřela jejich vinou, měl by být trest "pouze" za šikanu.


doplněno 19.02.16 09:29:

wasube - "tak se jí zdravotní stav mohl zhoršit díky těmto opičím idiotům" (to jsou Vaše slova).

Ano, mohl. Ale taky nemusel. Zatím nikdo nedokázal, že to tak bylo. Stejně tak nikdo zatím neinformoval, jaká byla příčina smrti. Že to bylo následkem infarktu jsou jen doměnky veřejnosti, silně ovlivněné médii. Nezastávám se v žádném případě těch tří, ale jejich vinu na smrti učitelky je třeba napřed bezvýhradně prokázat. V kladném případě pak samozřejmě tvrdě potrestat. Netvrdím, že ti grázli nemají na smrti vinu, ale neodsuzuju někoho za něco jen proto, že to o něm řekli v televizi.

Nedávno běžel v TV dvoudílný film o tom, co dokáže zmanipulované veřejné mínění a jak marný je proti němu boj. Dnes jsou možnosti manipulace s veřejností mnohem větší a proto je potřeba brát informace s větší rezervou a nedělat závěry podle přání médií, ale podle skutečných okolností. Tyto oklolnosti ale já, ani Vy neznáme. Víme jen to, co se nám media milostivě uvolila poskytnout. A to je pro odsouzení kohokoliv žalostně málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:39
avatar

magdone, Vaše slova mě přímo šokovala.

I Vy souhlasíte s tím, že mají trestání za "pouhou" šikanu, která ji ale utrápila. I kdyby nezemřela na následky týrání sociopatických fracků, tak se jí zdravotní stav mohl zhoršit díky těmto opičím idiotům. Být jejich rodiči tak si to snad hodím co za zrůdy jsem vychovala.


doplněno 19.02.16 08:51:

strakatypes Datum: včera 17:03

Absolutně nesouhlasím s tím že jakákoliv chyba byla v oběti šikany. Ona tam přišla učit, nebyla to ona, kdo šikanoval. Že se srazila s trojicí nevychovaných primitivních spratků tak to byla její vina? To ona je vychovala ty 19leté parchanty?

Oni šikanovali určitě i jiné lidi, nevěřím tomu, že ona byla jediná, protože se jedná o psychopaty. A ti své jednání rádi opakují. A to všude, doma, na ulici...

Pokud chceme aby se něco změnilo, musíme potrestat zrůdy a ne jejich oběti tím, že řekneme - měli jste pedagogové odejít jinam, oni si to můžou dovolit.

Velice ráda bych si k tomu přečetla vyjádření v dnešní době velmi rozumného člověka, kterého bych udělala ministrem školství - pana Václava Klause ml. Na jeho soukromou školu chodí děti i hodně movitých rodičů, tedy podle všeobecného mínění takových, co si myslí, že si můžou všechno dovolit. Přesto si to tam nedovolí - ředitelem je tam totiž on.


doplněno 19.02.16 09:59:

pro strakatypes Datum: 18.02.16

Nechápu, proč by měli být vhodní pro učnák, když nejsou vhodní ani pro střední školy. Vám přijdou učnáky pro jiné děti nevhodné než pro grázly a psychopaty?

Vyloučila bych je vůbec z možnosti dalšího vzdělávání . Dříve na učnák místo na střední musely děti, když se nedostaly na školy že neměly konexe. Učnák není nic hanlivého ani výchovný ustav, proč by tam mohli a měli šikanovat? Nechápu.

Je pravda že i na učnáky chodí primitivní hovada. Musím to tak napsat, protože je to pravda. Stal se případ když dva sociopati polili dalšího učně v Berouně hořlavinou a zápálili.
Chlapec přežil, ale je z něj invalida a má zkažený život i ten společenský. Grázlové byli také nezletilí a tak se jim nic nestalo.

Proč by tedy psychopati měli přejít do učnáku?

Ráda si přečtu odpověd. A vyučující byl tehdy muž, přesto než k nim doběhl, chlapce zapálili.


doplněno 19.02.16 11:34:

pro strakatypes Datum: dnes 10:59

Samozřejmě máte na svůj názor plné právo. Ale já jako danový poplatník nevidím žádný důvod aby takoví lidé zneužívali mých daní místo řádného studia. Proto bych jim ve veřejném školství další vzdělání už neumožnila, střední škola není povinná a rodiče at zaplatí soukromou školu, soukromý učnák, soukromou VŠ, ale at to nejde z mých daní.

Moje děti neměly otce, protože jim umřel když byly malé, náhradní tatínky jsem jim nevodila, mužské vzory měly v mužích co byli naši příbuzní, kteří je brali na různé akce a zodpovídali otázky, které se dávají tátům a vyrostli z nich slušní a pracovití lidé, které by nenapadlo někoho terorizovat.

Proč bych já i moje děti jsme měli platit vzdělání opicím, které si toho vzdělání neuměli vážit? Nemáme jim zaplatit ještě vysokoškolské vzdělání? Soukromé školy jsou drahé a tohle se tam neděje, ptám se proč?
Protože se to platí. Takže i oni at platí za svoji zhovadilost. A být rodiči, poslala bych je pracovat, to by je částečně uzdravilo.

Nikdy jsem svoje děti nebila, ale za tohle bych je snad umlátila. Jak potrestali rodiče své nevychované potomky? Nedali jim ještě na polárku? Jejich nevýchova se jim ještě mnohokrát vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 10:59

Wasube, ano můj názor je, že když nejsem psychicky odolná zvládnout nějaké zaměstnání a mám v něn problém, tak ho řeším. Ale paní učitelka ho neřešila, ona nepodnikla žádné kroky, aby se vymezila proti tomu, co jí dělali, tudíž nezvládla svoji práci, svoje poslání. Takové věci se nesmí nechat rozvinout do takových rozměrů. Pokud výpady začaly již v září, měla učinit kroky, aby je eliminovala. Cokoliv. Neměla autoritu, ale měla mít informace, jak tyto situace řešit, jak postupovat. Ve všech profesích probíhají různá školení na různá témata, školení pedagogických pracovníků nevyjímaje. Myslím, že se jistě na školení učitelé setkají, jak postupovat při vyrušování, napadání, ohrožení, šikany atd.. Jistě měli příručky, jak dál, na koho se obrátit.

Souhlasím, že takoví zmetci dokáží udržet celou třídu ve strachu, ale netvrdím, že za vše může učitelka sama. Ale má svůj podíl viny.

Uvedu příklad: budu mít trému na vystupování před veřejností, tak si nezvolím profesi sólového zpěváka, bez toho, že neoslovím nějakého lékaře, experta, který mě pomůže tu trému odbourat. Nakonec se mohu dozvědět i nepříjemnou pravdu, že to prostě nikdy nezvládnu a ať jdu dělat jinou práci okolo hudební scény, třeba manažera, atd..

Jinak i můj názor je, po zhlédnutí záběrů z mobilu, že musí být potrestáni. Nepřipuštění k maturitě by na této škole by mělo být určitě. Ale nějaké vzdělání by měli mít, proto jsem uvedla tu učňovskou školu. Jak čtete i jiné názory, tak se tam objevují přechod na jinou školu a dodělání maturity někde jinde. Tedy vidíte, že názory na postih se různí. Též přijímání viny, ta hranice je u každého nastavena jinak.

Kolikrát se trestá za úmyslnou vraždu pro nás nepochopitelně nízkým trestem. U nás v ČR jinak a jinak třeba v USA, VB.

Co člověk, to názor, co země jiný trestní řád, jiná věková odpovědnost.

Že by učňák byl vhodný pro grázly jsem nenapsala, ale jde o to, že nějaké vzdělání by měli mít ukončené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.02.16 11:55

Víte wasube, nejlépe by bylo oko za oko, zub za zub.

To se zde a tuten čas nenosí.

Víte co je tragédie, že ta šikana /čerpám z Ahaonline/ začala již na jaře 2015. 10. a 11. učitelka propláče přestávky v kabinetu. A já se ptám, to měla kabinet sama pro sebe? To žádná kolegyně, snad i kamarádka ji nevzala okolo ramen a nezeptala se a nedošla to s ní řešit?

Já mám povahu asi takovou, že bych to řešila a nenechala ji v tom samotnou. Proto si myslím, že chyba je u všech, kteří věděli a nekonali, nepomohli, nepodali pomocnou ruku.


doplněno 19.02.16 12:20:

doplněno: 10. a 11. měsíc 2015

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 19.02.16 12:11

strakatypes: Máte můj souhlas. Do svědomí ať si sáhne každý, kdo o těchto zrůdnostech věděl a nekonal. A jednoznačně ředitel musí být odvolán. Jinak je všem pro srandu králíkům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:07
avatar

Znáte poměry na škole osobně? Asi ne, nenechte se ovládat médii. Že se najdou mezi dětmi parchanti to je jasné ale pedagog, mimo jiné studoval i psychologii a měl by si poradit, jinak a nezlobte se na mě, nemá za katedrou co dělat. Zkusila jsem si práci s dobytkem, vyzkoušela si učit na střední škole, zlatý dobytek a ještě za to tehdy bylo i víc peněz. Přesto jsem respekt mezi studenty měla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:17
avatar

Liduš, to nebyla vtipná odpověd, pokud jste to měla na mysli. Nebyla jste lepší pedagog než utýraná učitelka, jak jste se tu pochválila. Jen jste učila v době, kdyby si to nikdo nedovolil, nebot by následoval krutý trest. Žádá dětská práva nebyla za Vaší éry. Zemřel člověk a mohl začít být nemocný na základě týrání primitivů. Zabít tyrana není trestný čin, říká se ve Vyšším principu, zabila je hajzly. Vás ty záběry nepřesvědčily?


doplněno 19.02.16 08:25:

Považuji přímo za tragické, když tu někdo napíše že byl pedagog a chování těch grázlů považuje za normální, protože vinna byl obět, která si udajně neuměla sjednat respekt. Na základě přemrštěné ochrany naší zdivočelé mládeže by obět ani neměla šanci.

Pedagogové, kteří učili za socialismu a v době bez mobilů, kdy tedy jejich žáci je nemohli vyprokovat, nátáčet a následně vkládat na youtube a facebooky jako velkou zábavu samozřejmě vůbec nechápou co strašného se stalo a je třeba změnit systém školství.


doplněno 19.02.16 11:14:

od magdon - doplněno 19.02.16 09:29: wasube - "tak se jí zdravotní stav mohl zhoršit díky těmto opičím idiotům" (to jsou Vaše slova).

Já jsem své příspěvky nepsala podle toho, co kdo o nich napsal, nebo řekl v televizi, ale podle videí, které byly autentické. Kdo skáče učitelce na katedře před očima a rozevírá na ni svůj rozkrok, podle mě opičák je. Je jim všem 19 let !

Stála tam proti nim sama, proti třem blbům, neuvěřitelné, že se možná celá třída spratků dobře bavila.

Té dceři, když to vidí, musí být hrozně. A to ještě táta jednoho grázla řekne, že jí dají peníze. Za co? Že místo slušného člověka vychoval opici, která jí zničila mámu?

Nebo to tam na té katedře provozovali tělocvik?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 10:23
avatar

Wasube, vůbec jste mě nepochopila. Učila jsem na SZTŠ po revoluci a v té době už bylö dobře znát, co je to zlatá mládež a co všechno ji projde dík zazobaným rodičům. Učitelka byla oběť ale je to i její chyba, že to nechala dojít tak daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:31
avatar

A k otázce zda známe poměry na školách, myslím že je známe všichni, nebot všichni jsme chodili do školy. A že poměry na DNEŠNÍCH školách spíše Liduš neznáte Vy - a o tom to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 05:26
avatar
Spis je smutne, ze za takove chovani nekdo dostane 3 z chovani... to je vysmech... 3 z chovani ma kazdy spravny sigr jako medaili, vcetne Krause vcetne me, protoze uz odmala vycnivame z davu :) Ale s takovym ubohym povlem sdilet tohle prestizni oceneni... meli byt vylouceni okamzite po zverejneni zaberu. Jinak pani byla zrejme smrtelne nemocna, mela tzv v pi*i nejake koko*y, jak se rika na morave, jestli to mela uz za par...treba odmitla lecbu apod a take informovala reditelku, ze bude treba pak najit nahradu
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:10
avatar

joudicu, pokud obět informovala zástupkyni ředitele, nebot pokud by jste to četl, tak ředitelem tam byl muž, tak to mohla udělat proto že cítila že tohle už dlouho nevydrží a chtěla odejít raději sama. V tomto případě by si dávky na UP zasloužila víc než takové pracoviště v našem prohnilém školství..


doplněno 19.02.16 08:29:

Musíte prosím pochopit, že se jí tohle stalo v práci. Jak je možné že školy nezajištují klid při vyuce pedagoga tím, že primitivy, kteří nemají na středních školách co dělat nevyhážou? Dokonce je pustí k maturitám?

Protože dostávají peníze ne za uroven vzdělání ale počet blbů, někdy i slušných a chytrých studentů. A to je potřeba změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:06
avatar

Jestliže člověka který má už určitý věk někdo soustavně týrá, může dojít k nemoci a ona pak z toho nemocná byla, obracela se na psychiatrii a nakonec dostala mrtvici ze slušného chování dnešních mladých a co hůř dospělých primitivů.

I já mám názor, že neměli na té střední škole vůbec co dělat. Jak tam ten primitivní 19letý opičák skákal po katedře, patřil do pralesa.
A její smrt bych považovala za pracovní uraz. A dcera má nárok na odškodnění jak ji nevychovaní grázlové připravili o matku.

A hnusný alibismus vedení školy snad probudí ministerstvo školství kdo vlastně stojí ve vedení českých veřejných škol. Ředitel školy - pedagog je také odpovědný že nezasáhl a on říká, že neodejde? Považuje se tedy za dobrého ředitele? Když za jeho vedení došlo vlastně k psychické likvidaci pedadoga s následkem smrti? Nikdy by tento člověk neměl už pracovat jako pedagog.

Otec primitivního agresora si svoji špatnou výchovu a vzor nepřipustil. Děti se chovají tak co vidí doma, považují to za normální chování, přece když to dělá táta s mámou, tak je to správné.

Jinak je jasné že v první řadě tedy selhali rodiče. Neměli mít děti a moc bych za to nedala, že v rodině probíhalo násilí. Otec s matkou si jednou budou libovat, až budou staří, že syn místo pomoci je bude šikanovat. Jako to viděl doma. Myslím si to protože vychovat sociopata je hlavně o tom co viděl a zažil doma.

Aktéři jsou plnoletí, takže trest ve formě vězení by neškodil a doufám že bude soud, který řádně ohodnotí jejich chování tak, aby to precedens pro další grázly. . I když bych se víc přimlouvala za pracovní kolonie u těchto nezvladatelných jedinců, práce by je srovnala víc než řeči psychologů.

Jednou přišla k našemu slavnému pediatrovi matka s 3 měsíčním dítětem. Ptala se profesora Matějíčka od kdy má začít vychovávat svoje dítě. Slavný pediatr se jí zeptal, kolik je dítěti. Když mu řekla že 3 měsíce, pravil profesor Matějíček že už je pozdě.

Z toho plyne poučení, že vaše dítě škola učí, ale rodina ho od narození musí vychovávat a je tedy za výchovu svého dítěte plně zodpovědná.


doplněno 19.02.16 09:47:

https://www.poradte.cz/spolecnost/41659-vydavani-se-za-sveho-rodice.html#15

Na tomto foru jsem ukázala na to, že podvody se dělat nesmí. Na tuto poradnu chodí i velmi mladí lidé.

Abylo smutné jak hodně lidem přišlo normální že otec učí syna podvodu. I to je totiž výchova.


doplněno 19.02.16 23:49:

Tohle by u nás potřebovalo víc nevychovaných dětiček...
Výchovný tábor CZ Dabing


Ano rodiny u nás selhávají, rodiče myslí víc na sebe než na výchovu svých dětí.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/sikana-ucitelky-spatny-zaklad-z-rodin-reditele-to-maji-tezke_372907.html


doplněno 20.02.16 00:34:

Hovoří o ní člověk, který ji dobře znal.

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/116985/kolega-sikanovane-ucitelky-jaka-opravdu-byla.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.02.16 20:40
avatar

Také tvrdím, že to začíná v rodinách. Nejhorší jsou rozvody a noví tatínkové, kteří se střídají, jako na běžícím pásu. Ti kluci od mala potřebují doma vzor chlapa, táty, kamaráda, autoritu. Jakmile to chybí je průšvih. Každý v partnerství blbne, neodpouští, není tolerantní, jen hledá na druhém chyby a pak se rozvádí a špatně mluví o druhém rodiči a to všechno je velká chybam a špatný vklad a příklad do života dítěte...*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 21:46

Tohle je šílený, holt jiná doba. Mě je 36. Ve druhé třídě jsem jsem řekla slovo "seru", nevím ani kde jsem to vzala. Dostala jsem od učitelky takovou facku, že jsem vzala druhou o zeť. Byla to bezva ženská, dodnes když jí potkám tak jí moc ráda vidím a pokecáme. Měla jsem jí ráda od 1. třídy. V 6. nebo 7. tř. na tělocviku se dost nevhodně k učiteli choval spolužák, docela fest. Učitel přišel a dal mu takovou bombu že byl do konce základky klid. Dnes by je oba zavřeli, bohužel. Jinak osobně znám velice dobře 4 učitelky. 3 jsou na antidepresivech a čtvrtá chlastá. Ta jedna je na tom tak, že jde ze školy (střední) a počurá se. Učí 35 let. Na blití.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.02.16 23:26
Souhlas s pt
DNES OTCOVÉ NEJSOU I V KŘESŤANSKÝCH RODINÁCH HLAVOU RODINY, ale továrnou jen na peníze ! Řídíci jednotkou jsou mnohde maminka a babička.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: crossmann
Datum: 20.02.16 06:11

Měli jsme kdysi na zákl. škole (před 25 lety) podobnou učitelku. Měla nás na pozemky a občanku. Třídní sígři s ní docela solidně zametali, chodili si během hodiny do obchodu, v pozemcích ji trefovali suchou hlínou do hlavy, polívali ji vodou, atd... kolikrát dělala, že jde za ředitelem, ale odešla jen za roh a vrátila se. Sám jsem tehdy nechápal, proč si to nechá líbit - ale prostě pokud je člověk holubičí povaha, měl by se školství vyhnout. Pravý opak této učitelky byly matikářky a ruštinářky, nikdo si ve třídě ve výuce nedovolil ani ceknout - hlas a pohled těch "esesaček" slyším ještě teď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 15:50
Jó soudružky KOMUNISTKY - těch se bál i samotný ředitel školy !
A ŠIKANA SE DO TŘÍD NESE UŽ SE SBOROVNY ! Vinu na šikaně, tak podle mých životních zkušeností, nese CELÝ UČITELSKÝ SBOR.
Dobře věděli, že si s takovou paní učitelkou mohou dobře „ORAT" I OSTATNÍ UČITELÉ !
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.02.16 16:14

Školy se chtějí udržet, chtějí prachy, kajne discipline. Učitelé kdyby se nebáli o fleka by mohli povídat. řiditel je nabádá, vydržte to jednou odejde! Buďte nároční, ale bacha ať nenarazíte! Sponzorování škol tatínky... Tam nemá demokracie co dělat, jakési žákovské parlamenty, hodnocení učitelů a jiné ptákoviny. Je třeba, ale kdo to přitvrdí? Kde toto skončí, co z nich vyroste?
Ale, i VY jste rodičové!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.