Kocourek před deseti minutami zemřel

Od: Datum: 27.10.14 16:01 odpovědí: 24 změna: 28.10.14 13:52
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.14 16:04
avatar

Suzy, tak je mi to líto! *mala* Moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 16:06
avatar

cítím s vámi... chudáček... chcete nám o tom říct víc?

doplněno 27.10.14 16:09:

už jsem si to našla... to je opravdu děs... achjo...

doplněno 27.10.14 16:12:

šla bych tomu doktorovi aspoň vynadat, fakt že jo... ať si dá příště větší pozor...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 16:18
avatar
Je to smutné, ale aspoň se už netrápí. Suzy,udělala jste pro něj všechno co šlo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.10.14 16:29
avatar

Dobrý den, snad jen vložím odkazy, aby byla patrná souvislost. Je to smutné - už je v kočičím ráji (já mám zase pejska v tom psím). To je úděl milovníků zvířat - nesmutněte dlouho!

https://www.poradte.cz/zvirat…rovi-neco-vlezlo-do-ucha.html https://www.poradte.cz/zvirat…onghold-nevim-co-se-deje.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zelenydabel*
Datum: 27.10.14 16:41

rozhodně by nebylo marné ho pitvat. Podle mě mu tam vlezl nějaký dost nebezpečný parazit. Docela drsné co si kočičák zažil. Už jen s ohledem na to jak probíhal konec...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 27.10.14 16:52
avatar

To je mi strašně líto :(, skoro mi to připadá, jako by byl otrávený a měl pryč játra, nebo ledviny, ale to by asi veterinář poznal.. Jak píšete, že už žádné zvíře, já to zase měla obráceně, hned co jsem o psa nešťastně přišla, jsem musela mít co nejdříve jiného, jinak bych se uzoufala..:(.. Je to smutné a přeji hodně moc sil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 16:59
avatar

Už žádného psa... to jsem říkal, když zemřel náš 17tiletý jezevčík. Do 3 měsíců nám běhalo po bytě malé štěně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 21:22
avatar

To je právě ono. Dnes ráno, když ho tam kamarádky vezly, tak jedna měla strach, že to napadlo játra a lékaři to řekla. A on prý že ne. Ale nevím, jak to poznal. já tam nebyla. Řekl, že je dehydratovaný a znovu mu napustil tu vodu pod kůži a řekla, že má prázdný močový měchýř a že určitě kocourek čůral. já ho sledovala celou noc a nečůral, tekutina mu vytékala pusou.

Něco bylo někde špatně. nevím co a už musím přestat hloubat, nebo zešílím. Kdybych to mohla vrátit, tak to udělám. Ale už je konec. Už nemůžu vůbec nic.

Od: pt®
Datum: 27.10.14 16:55
avatar

Suzymon, vím, že tě to strašně bolí, vím co to je a cítím s tebou . Kocourka už nebolí nic a trápení je konec. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 18:07
avatar

Suzy, Váš kocourek se připojil k ostatním zvířátkům na zelené louce u duhového mostu. Dovádí tam i s našimi kočkami, a taky se všemi pejsky, kteří od nás odešli do lepšího světa, s mým Agiškem, s Bessinkou, s Danečkem... Je mu dobře a čeká na Vás. Jednou se tam setkáte, pohladíte jeho milovanou hlavičku a už se nikdy neodloučíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 21:16
avatar

Ze srdce Vám všem děkuji za účast. Mou bolest si musím nějak prožít sama. Je to příšerné i přesto, že vím, že každému, kdo má doma zvířátko, které miluje a pak zemře, je zrovna tak jako nyní mně. Já jsem z toho strašně zaskočená, protože ještě před pár dny tomu nic nenasvědčovalo. prostě se to stalo během tří dnů. Strašně mi chybí. A nejde mi do hlavy, že tady ještě v úterý klidně pobíhal a dnes už není. Zoufám si z toho, že jsem mu to tím lékem způsobila sama. Ale Pb tomu nevěří a já se k jejímu názoru snažím upnout ze všech sil, protože nevím jak jinak bych se s tím mohla smířit. Ale už netrpí. jenomže co když vůbec trpět nemusel, kdybych mu neaplikovala ten přípravek. Jsem z toho opravdu šílená...

Od: ria®
Datum: 27.10.14 21:29
avatar

Suzy, dělala jste, co jste mohla, vůbec nic si nevyčítejte... Jak byl starý? Ono je to opravdu jiné,když zemře zvířátko stářím a člověk se na to postupně připravuje - a když mladý - ze dne na den, z minuty na minutu, je to jako rána do srdce..:(..

Určitě ale dejte šanci i budoucím kočičkám, které se kole Vás mihotnou.. Po čase...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.10.14 21:48
avatar

Suzy, jestli má @pb pravdu, tak doktor určil dávku správně. Ani druhý doktor podle Vašeho popisu nebyl nijak vyděšen, takže nebezpečí v tomto směru zřejmě opravdu nehrozilo. Tedy 3 znalí lidé nesdílejí Vaši představu, že jste ho otrávila. Snažte se proto zahnat sebeobviňování. Kocourkovi mohlo být úplně něco jiného, možná i nějaká mozková příhoda. Lidi to mají taky tak, najednou "bác" a je zle. Možná už ty první potíže nebyly kvůli parazitům, ale "už se něco dělo". Jenže na některé nemoci jsou i nejlepší doktoři pořád krátcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 22:14
avatar

Mockrát děkuji hm. Ano, já se k tomu také stále vracím. K tomu začátku. Najednou jsem si všimla, že se kocourek nechová jako jindy. prostě to bylo jiné. A protože jsem na něm byla závislá, tak byla i má pozornost zvýšená. Začal kňučet a drbat si ty uši. taky se mi zdálo, že je nějak jiný. A určitě byl. už to nedokážu popsat po tom všem co jsem si zažila. Ale nikdy bych se nepustila do ničeho, kdybych neměla pocit, že je něco v nepořádku a nechtěla mu pomoci. Musím se s tím smířit, nic jiného mi nezbývá, ale je mi neskutečně zle. Strašně mi chybí...

Od: mahan
Datum: 27.10.14 22:17

Suzy,Vím jak Vám je my tak náhle přišli o pejska vběhl synovi pod auto zrovna jak píšete jsem myslela že z toho zešílím,stalo se to v pátek a v neděli jsme měli už dvouměsíční štěňátko dnes už má půl roku,a proto jak můžete tak si pořiďte kocourka nového a to co nejdříve,jinak to bude trvat dlouho než se z toho dostanete.Přeji Vám Vše dobré a držím palečky,ať vše zvládnete.M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 22:36
avatar

Mahan, tak dobře, já to zkusím. Ale strašně se bojím, že to budu cítit jako kdybych se zpronevěřila. To je totiž pocit který mám při představě, že si přinesu jiného kocourka. nedovedu si představit, že ho jednoduše nahradím. On byl strašně výjímečný. Asi to bude muset nějak odeznít. Nevím, uvidím zítra. Já se obávám, že ho budu neustále srovnávat. A to je poprvé co mám takový pocit. Předtím jsem také už přišla o kočičky. Přejeli mi je na silnici. To jsem se zařekla, že už kočky nechci a vzala jsem si pejska z útulku. Ten tu se mnou je, ale nepomáhá mi to.

Od: ria®
Datum: 28.10.14 00:31
avatar

Suzi, mě pejsek umřel týden před narozeninami, byla to hnusná nehoda, náhoda, nemělo se to stát :(.. opravdu mi z toho pukalo srdce, byl to tak úžasný pes, co si to nezasloužil :(... ale kdybych si nepořídila do dvou týdnů nového,tak bych se z toho zbláznila, opravdu to pomáhá, hebvábný kožíšek je lék na všechno, neporovnávejte, bude to nová kočičkovská osobnost..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ggg
Datum: 28.10.14 00:39
Je mi to strašně moc líto, vím jak je hrozný přijít o člena rodiny :((
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 08:16
avatar

Suzy, nenuťte se do nového kocourka hned, jestli se na to necítíte - mně taky pejsek před rokem vběhl pod auto, letos jsem si pořídila nového a i když vzpomínám často na minulého, jsem šťastná s novým... dlouho jsem nového nechtěla, nechtěla, a najednou chtít začala... přeji, ať smutek brzy přejde :)

jsem ráda, že za to ten veterinář nemůže - vždyť komu jinému by měl člověk věřit, že zvířátku pomůže...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 10:45
avatar

Mindo, ten první ne, protože ten mi jenom prodal ten lék a zvíře ani neviděl. Ale ten druhý, pokud je to veterinář, tak musel poznat, že jde o silnou otravu, kterou nemohl způsobit ten Stronghold. Měl ho prohlédnout a ne mu bez prohlídky jenom vrazit kapačku pod kůži a dát to uklidňovadlo. Kocour byl právě klidný až moc. Ještě bych omluvila první návštěvu, ale tu druou, hned druhý den ráno, když jsme to poznaly i my, že kocour trpí a vlastně dodělává a já byla smířená s tím, že mu dá uspávací injekci, proto jsem tam ani nešla, nakapal do něho zase tu kapalinu pod kůži a viděl, že je zvíře bezvládné a kničí bolestí. Měla jsem tam jet ještě ten samý den v pět hodin a kocourek ve čtyři zemřel a já ho několik hodin obracela ze strany na stranu, protože to nařídil a ještě ho tím trápila. Šílím bolestí. Tak buďto je ten doktor úplnej debil, nebo mu šlo jen o peníze, nevím, jak si to mám vysvětlit. Už je konec, konec konec...

 

Datum: 28.10.14 10:39
avatar

:( Nemůžete za to, nic si nevyčítejte.. Kdo ví, jestli neměl nějakou nemoc - obzvlášť, když pocházel od toulavých kočiček z venku.. Mamce nedávno umřel kocourek na selhání ledvin. Začalo to zánětem močového měchýře, na který dostal antibiotika. Vypadalo to tak týden lepší a pak přišlo prudké zhoršení. Měl záchvaty. Nepomoha ani hospitalizace a infuze. Podle mě to podělala veterinářka. Snažila se jim pak namluvit, že záchvaty byly epileptické a ne od ledvin a dal se zachránit - jinak by totiž musela přiznat, že to podcenila ona.. Už k ní nikdy nepůjdou.

Brácha pak řekl, že už žádného kocourka nechce, protože před cca pěti lety, mu prvního přejel na chalupě vlak a teď tohle.. Nicméně tohle rozhodnutí jim nevydrželo ani týden a mají v rodině nového kocourka, který se statečně popral o své místo v jejich bolavých srdíčkách a pomohl zacelit to prázdné..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 10:54
avatar

Coklit, tady to také podělal ten doktor, nepoznal, že má kocour otravu. Přece je veterinář a ten přípravek zná jako vlastní boty. Musel vědět, že tohle, s čím se koucor potýkal, nebyly následky Strongholdu. Ale bylo mu to jedno. Za tu kapačku a injekci s tím uklidňovadlem si vzal 450 korun. mně to bylo jedno a zaplatila bych víc a platila bych dál, jen aby ho zachránil. jenomže on kocoura umučil. Kocour už měl děsný bolesti, to znamená, že měl napadené vnitřnosti, to bych mu musela dát ten Stronghold vypít a ne pár kapek za krk. Tady tomu pb taky nechce uvěřit a já s ní souhlasím. Kocour byl silný a veliký, každý se divil jak to je velká kočka, i kdybych ho předávkovala za ten krk, tak by ho to do tří dnů nemohlo usmrtit.

Od: ff
Datum: 28.10.14 11:27

Už to nerozebírejte, jen se tím budete trápit...prostě to tak mělo být, to se stává...určitě s vámi měl pěkný život a cítil i v posledních chvílích, že ho máte ráda a chcete mu pomoct...vím jaké to je a opravdu na ten smutek pomůže jen další nová kočička..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 28.10.14 13:52
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.