Lék Stronghold - nevím co se děje

Od: Datum: 24.10.14 19:06 odpovědí: 26 změna: 28.10.14 06:47
avatar

Dobrý večer, zakládám novou otázku, protože mám obavy, že by trvalo dlouho, než by se někteří vrátili k té původní. Jde o to, že jsem kocourovi aplikovala doporučenou dávku lékařem a všechno bylo v pořádku. Blechy padají mrtvé a úplně vysušené ze srsti a kocourek se tvářil v pohodě. Ještě před chvílí jsem odpovídala babce, jak jsem spokojená a asi hodinu nato, jsem slyšela z chodby žuchnutí. Tak jsem myslela, že kocourek shodil květináč a šla se podívat. Jenomže to upadl ze skříňky on. Napřed jsem si myslela, že jak se rozvaloval, tak se prostě sesmekl, jenomže se tak divně plížil ke mně a najednou otevřel tlamičku a žačaly mu odkapávat sliny a zrychleně dýchal. No děsně jsem se lekla a mazala se převléknout a shánět někoho, kdo by mne odvezl k veterináři. Nikoho jsem nenašla na telefonu a mezi tím se kocourek zklidnil začal dýchat normálně. Když jsem ho vzala do náruče, tak předl. Trvalo to jen asi tak tři minuty, obracím se hlavně na Pb, která má zkušenosti s tímto lékem. Je možné, že by to byla rekce na ten lék? Kocourovi byl aplikován v úterý. Teď tady spí a neustále pozoruji jeho dech a přijde mi normální. Děkuji předem za odezvy, Suzy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.14 19:36
avatar

Suzy, můžete být nejspíš v klidu. Viz výňatek z příbalového letáku.

Je důležité přípravek aplikovat podle uvedeného návodu, aby se minimalizovalo množství, které si zvíře může slízat. Pokud je slízáno velké množství, může se u koček výjimečně objevit krátkodobá hypersalivace.

Hypersalivace - zvýšené slinění

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.10.14 20:08
avatar

Ohneto, mockrát děkuji. Dala jsem mu to sice přesně tam, co doktor řekl, za krk, ale jak jste mi odepsal, tak jsem si uvědomila, že ten můj kocour se velice přepečlivě meje. Určitě to nabral na packy a olízal. Díky. Mám ho u sebe a pořád chrní. Ale lekla jsem se děsně.

Datum: 25.10.14 06:56
avatar

jééééžiši, to jsem se vyděsila, když jsem to četla! Držím kocourovi všechny palce a přeji mu, ať to byla jen chvilková slabost a ať je už vpořádku. *pusa* Pohlaďte ho za mně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.14 17:47
avatar

Ahoj Babko, děkuji za zájem, ale nějak dobré to zatím není. Hlavně vůbec nevím co dělat. nechápu proč se ta reakce dostavila až za dva dny. A navíc, já to aplikovala přesně tam, kam mi doktor řekl. Já už docela i strach, že se spetl a řekl mi uvedl špatné množství. Já se stopro nespletla, protože jsem si to nechala několikrát ukázat na té stříkačce a dala jsem ještě o dvě stupnice méně.

Datum: 25.10.14 15:24
avatar

Podobnou reakci měla sestry kočka po fyprystu, ale k tomu se děsně škrábala a byla velmi nervozní a ještě se motala, také to za chvilku odeznělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.14 17:44
avatar

No já nevím, ale moc klidná nejsem. Včera se to sice během několika minut zlepšilo, ale i dnes je kocour divný. prostě není ve své kůži. Ani ven nechce a ani moc jíst nechce. Jenom oblíznul pár kousíčků snědl, a jindy jí hodně. Pořád je na jednom místě, ani na záchod jsem ho neviděla jít za celý den. Přijde mi, že nedýchá jako jindy, ale to nevím jistě, protože jsem ho předtím neměla důvod sledovat a také mohu panikařit. Ale v každém případě je něco v nepořádku. Jenom mi je divné, že to začalo až dva dny po podání. Abych pravdu řekla, docela se bojím k veterináři, aby do něho necpal zase jinou chemikálii. Když ho ale vezmu na klín, tak přede. Ale také nepije. Strkám mu vodu a mlíčko přímo pod nos a nic...

Datum: 25.10.14 17:48
avatar

No jo, ale vy mu nepomůžete (ikdyž chcete), tak jedině ten vet je řešením.

doplněno 25.10.14 18:11:

Suzy, ja vás chápu, doma mám psa, takže vím co je strach. Nevím odkud jste, ale pokud nemáte k vetovi důvěru, co zkusit nějakého jiného? Těžko radit, co máte dělat, aby se kocourovi ulevilo, snad ho vyléčí příroda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.14 17:58
avatar

Ohneto, stejně musím počkat do pondělí. Těžko Vám mohu popsat svůj vnitřní pocit, prostě mám strach, že tomu kocourovi ublíží ještě víc. Já mám obavy, že mu bylo podáno větší množství, než se mělo. Můj selský rozum mi napovídá, abych toho kocourka nevystavovala dalšímu chemickému náporu a nechala pracovat přírodu. Kdybych si byla jistá, že mu doktor pomůže, tak bych mu šla klidně mlátit i na okno, ale vnitřní hlas mne od toho odrazuje. prostě se děsně bojím...

Datum: 26.10.14 16:31
avatar

Tak prožívám pekelný den. S kocourkem jsem ráno letěla na pohotovost a doktorovi vysvětlila co jsem mu dala. Ani se neptal, kolik jsem mu toho dala, jen se zeptal, jestli jsem mu dala kočičí, nebo psí přípravek. Řekla jsem mu, že ten psí a dala dávku, která mi byla doporučena. Nechtěla jsem potopit toho zvěrolékaře co mi to prodal. Tento doktor se po tom ani nijak nepídil a řekl, že je tím přiotrávený a že viděl horší případy. Pod kůži mu vkapal nějaký roztok na rozředění přípravku a dal mu diazepan, prý na uklidnění. Ale kocourek byl podle mne klidný až moc před tím, proto jsem tam jela, nezdálo se mi to. Ležel a byl mátožný. Když jsem ho přivezla domů, tak to bylo ještě horší, strašně sípal a vypadalo to, že dodělává. byla to hrůza, ale věřila jsem doktorovi. Teď, po několika hodinách se snaží pohybovat a je to strašný pohled. A ještě ke všemu se začal projevovat zvukově. Takže tady slyším kvílení a naříkání, kocourek se sem tam pokusí nějak zvednout, okamžitě upadne na druhou stranu, pak se plazí a brečí. Je mi blbě. Myslíte, že to odeznívá ten diazepan? Že to působilo jako nějaké uspávadlo a že se začíná probírat? Jsem z toho zoufalá. Jestli umře, přísahám, že už nikdy žádné zvíře nechci. ještě mám toho pejska z útulku, tak s tím to doklepu, ale kočku už nikdy ne. Já je totiž mám hrozně ráda a je to pro mne nesnesitelné, tohle.

Datum: 26.10.14 16:50
avatar

Suzy, to je strašné! Neuvěřitelná hrůza! Pomoci nikdo nemůže. To je na zbláznění! Chudáček kocour!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 16:53
avatar

Diazepan je oblbovadlo, my jednou dostali DZN pro psa na uklidnění na Silvestra a byl též jak mátoha. Snad bude ráno lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.10.14 15:03
avatar

Suzymon, chudák zvíře, tolik jedu dostal.

Suzymon, jestli se z toho kocourek dostane, už nikdy neaplikuj něco vnitřně kvůli zasmoleným blechám.

Pokud jdeš s kocourkem na tu infuzi, mohl by se vzpamatovat.

Je mi moc bolestně, když čtu, jak to zvíře trpí. Kocourka hlídej a jeď na tu infuzi. Moc mu držím palečky. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 17:19
avatar

Ano, je to hrůza a děkuji za odezvu, psychicky mi to pomáhá. Ale kdybych věděla co z toho bude, tak bych snad dál kupovala ty pitomé obojky a vykašlala se na svrab. Já vím, že mluvím teď nesmysly, ale jsem duševně na dně a vyčítám si, co jsem způsobila kocourkovi. Ale já tomu veterináři věřila. Musel se splést v dávkování. Já se nespletla určitě, protože jsem si to nechala několikrát zopakovat a zapsala si to na papír, jsem puntičkářka. Ale když jsem to z té pipetky vytahovala, už v ten moment se mi zdálo, že to je nějak hodně, ale dovnitř ani není vidět, je to taková tubička, ale raději jsem nedala úplně tu celou doporučenou míru, ale i to bylo moc. Já si myslím, že se spletl a to co jsem dala kocourkovi, patřilo psovi. No ale co má člověk dělat, když nemá zkušenosti a není lékař.

Od: pb®
Datum: 27.10.14 08:53

Prosím napište co a kolik přesně kocour dostal.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.14 14:19
avatar

Pb, promiňte, ale dostala jsem se k počítači až nyní. Tho strongholdu bylo 120mg. Doktor mi přesně ukázal na stříkačce, kam až to mám natáhnout pro kocourka a zbytek šel na pejska. Už když jsem to natahovala do stříkačky, zdálo se mi to nějak moc k poměru té tubičky. A dala jsem ještě o jedenu stupničku méně. Mé podezření je, že se doktor spletl v dávkování a co bylo určeno pro psa, já dala kocourovi. Nevím jak to vysvětlit, ale měla prostě divný pocit. Ale když to řekne přímo doktor, tak se tím člověk řídí. Já se určitě nespletla. Tu stříkačku nemohu najít, včera jsem ji vyvařila snažila se její pomocí kocourkovi vpravit do pusy vodu a byla jsem v takovém psychyckém stavu, že nevím, kam jsem ji odložila. Ale napsala jsem si na papír u zvěrolékaře, že mám natáhnout k číslu 4. Já dala 3,8. Kocour to dostal v úterý, ve středu a čtvrtek v pohodě a v pátek tady upadl na zem začaly mu odkapávat sliny. Ihned jsem se začala oblékat, že ho dovezu k lékaři a on se mezi tím zklidnil. Jenomže v sobotu ráno už byl hodně divný a tak jsem letěla s kamarádkou na pohotovost. Lékař mu dal nějakou kapalinu pod kůži a ten diazepan. Řekl mi abych ho vykoupala, jenomže byl kocour v takovém stavu, že jsem se bála ho stresovat vodou a jen mu vymyla místo, kam jsem mu to nakapala. Prožila jse hrůzyplnou noc, kocour se po chvílích vzepjal a svalil na druhou stranu a strašně naříkal. Nedal se udržet, plazil se po břiše a kvílel, bylo to strašné. Nikomu nepřeji tak strašidelnou bezmoc, dívat se v noci na zvíře které trpí a nemoci udělat nic. Dnes ráno v sedm hodin jsem šla vzbudit kamarádku a zavolala ještě jedné, aby přišly a kocourka k doktorovi odvezli samy, protože mi přišlo, že dodělává. Já tam jít nemohla a ani do přenosky jsem nemohla dát. Prostě to musely udělat samy. řekla jsem jim ,aby doktorovi řekly co bylo a poprosily ho o záchranu zvířete. A pokud by se vyjádřil, že je pozdě, aby to zařídily. Já nemohla. Přivezly mi ho živého zpátky a doktor mu dal další infůzi pod kůži a dvě nějaké injekce. Kocourka mám každou půl hodinu převracet z boku na bok, což jsem celý den dělala. Je bezvládný jako pytlík s pískem, když ho převracím, ale dýchá. Sem tam brečí, ale mám dojem, že má oči zavřené. Včera je měl neustále dokořán a evidentně nevidoucí. A to pekelné mlácení sem a tam. Dnes jsem mu udělala z bedýnky pelíšek a tam ho převracím. V pět hodin máme jít znova na tu infuzi a zítra asi také. Je to hrůza hrůzoucí. Ale kocourek byl dobře živený a velký, tak prý doktor řekl, že by se z toho mohl dostat. Prý záleží na tom, kolik toho vstřebal, že se to nedá určit. Uvidím, co mi řekne navečer, to už tam půjdu. Já byla ráno přesvědčena, že je konec. Tak takto to zatím je. Nikomu vinu nedávám a když, tak sama sobě, měla jsem poslechnout to varování, co jsem měla v hlavě, že to je nějaké divné a ne slepě poslechnout doktora. nikdo není neomylný.

doplněno 27.10.14 14:31:

Udělala jsem pravopisnou chybu, odvezly, já napsla měkké i. Omlouvám se.

Datum: 27.10.14 15:28
avatar

Jéjda, to je teda drsné. Suzymon, nemůžete si dávat vinu kvuli pocitu, kyždý by doktora poslechl, koho už jiného...Pro kocourka jste chtěla to nejlepší, prostě se stalo. Přeji ať se z toho brzy dostane. Držím palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.14 20:32
avatar

Borax, děkuji za účast. Jak víte, kocourek zemřel. Jsem na dně. Ani nevím jak přežiji noc.

Od: pb®
Datum: 27.10.14 16:42

Nevím jestli se dobereme pravdy a kocourovi už stejně bohužel nepomůžeme, ale celé mi to nesedí. Na stříkačce jdou odměřovat ml, mg se váží na vahách. Stronghold byl aplikován i v 10ti násobném množství, než doporučená dávka bez komplikací! Pro kočky je dávka 45mg, což odpovídá 0,75ml 6%ního nebo 0,352ml 12%ního roztoku. Jestli Vám dal inzulínku, tak by těch necelých 0,4ml tedy k té čtyřce odpovídalo. Velké balení pro psy má 2ml, i kdyby to kocour dostal celé, je to pořád asi o půlku méně než ten bezpečný desetinásobek. Podle mně k předávkování dojít nemohlo a příčinou komplikací a úmrtí bylo něco jiného. Co to bylo může určit jen pitva. Mohla to být narušená hematoencefalická bariéra, mohlo to být onemocnění srdce HCM...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 19:58
avatar

Pb, já jsem zoufalá. Ten kocourek byl silný a pěkný. Proč jsem ho začala sledovat bylo to, že najednou začal kňučet a drbat se v okolí ouška. Tak jsem mu tam podívala a uviděla tu černou věc. A jelikož jsem na něm byla závislá a chtěla mu pomoci, položila jsem tu otázku. Sama jsem si myslela, že mu na zahradě jenom něco vlezlo do ucha a tady jsem se dozvěděla, že to může být ten ušní svrab. Mám příšerné výčitky svědomí, že jsem ho zabila já tím předávkováním. Ale asi to byla ta inzulinka, byla tenká zelená. Já ji nakonec určitě najdu a vyfotografuji a přepošlu. Ten doktor je renomovaný, není to žádný začátečník. pak jsem šla k jinému doktorovi a popravdě řekla co kocourek dostal a že mám obavy z předávkování. Vůbec se netvářil, že by to bylo dramatické, a naordinoval a udělal to, co jsem už popisovala. Ten doktor sám řekl, že se kocourek z toho vylíže, že je silný a šest hodin poté byl kocourek mrtvý. Prožívám peklo, ale možná jste mi i trochu pomohla tím, že se Vám to nezdá. V té tubičce bylo 120 mg, nedostal to všechno, řídia jsem se instrukcí lékaře. Ale prý se nemá používat Stronghold určený psům na kočky. Ale kdyby ten lékař věděl, že tím mohu kočku zabít, neprodal by mi to přece. Jsem zoufalá. Doslova zoufalá, chce se mi umřít...

doplněno 27.10.14 20:01:

Nevím, co je to hemaci..teď už nevím jak se to píše, bariéra, ale srdce snad měl zdravé. Byly mu tři roky.

Od: mon*
Datum: 27.10.14 21:19

suzymon - Já bych nechala udělat pitvu, abyste věděla na co přesně koucourek zemřel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 21:39
avatar

Mon a co když mi řeknou, že jsem to zavinila. Zešílím.

Datum: 27.10.14 21:41
avatar

Já bych pitvu nedělal, stejně to už nic nevyřeší. Suzy bolest přejde, bude líp.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: hm®
Datum: 27.10.14 21:51
avatar

Taky bych nedělal pitvu. Kocourkovi už stejně nepomůže a nikomu jinému nejspíš taky ne. Nechal bych už kocourka v klidu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.14 21:58
avatar

Děkuji Ohneto. Určitě přejde, ale už nikdy na tohle nezapomenu. Myslím, že už to doklepu s tím pejskem a kočičky prostě musím jenom krmit. Tady jsou kolem dokola ze statku. nesmím si je pustit k tělu. Tenhle byl také ze statku. Bůhví, jak to bylo. Ty kočičky jsou vesměs nemocné a tohle bylo koťátko jedné z nich. Tady se každý divil, jak krásný a velký kocourek se z toho koťátka vyklubal. Ale já ho hýčkala a vykrmila. já si šimla jedné věci když jako koťátko přišel. Měl neustále jakoby začerněný čumáček a nešlo to umýt a trochu divně dýchal. Znala jsem jeho otce, chodil sem na jídlo a ten pořád jakoby chrčel a z nosu mu neustále teklo. Asi by si člověk neměl brát koťátka od nemocných rodičů.

Datum: 28.10.14 06:47
avatar

Suzy, nezapomeňte psa pocivě, co půl roku, odčervovat, protože v takovém prostředí, o jakém píšete, není o tasemnice nouze a blechy vajíčka přenášejí. A také mu velmi často kontrolujte uši-čichnout, vyčistit, podle potřeby veterinář.. Svrab v nich nejspíše také má. Nedovolte, ať je to kritické. Problém v uších, to je velmi vleklá, mnohdy celoživotní záležitost. V textilu po bytě zbytečky budou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.14 06:40
avatar

Pro pb a všechny ostatní, kteří se mi snažili pomoci a účastnili se mé bolesti. nebyl to ten stronghold a já to neudělala, ani ten doktor, co mi to prodal, za nic nemůže. V noci jsem skoro nespala a najednou se mi začaly vybvovat co tomu všemu předcházelo. Kocourek otrávený byl, ale něco někde snědl a to už asi minulý týden. jelikož byl silný trvalo to dost dlouho a když to propuklo, bylo pozdě. Já jsem si všimla, že mu nějak nechutnalo a to je už asi deset dní. Já nikdy otrávené zvíře neviděla a neznám příznaky a shodou okolností jsem mu aplikovala ten přípravek. Nemohl si ho olízat a kdyby, tak by to účinkovalo ten den a ne až za dva. Ten doktor u kterého jsem s ním byla, kocourka neprohlédl a jen mne vyslechl a jednal dle mých slov a podezření. bylo mi to divné, že ho ani neprohmatal ani nevyndal z přenosky. Rovnou mu píchl tu infuzi pod kůži. Pak nám celou dobu ukazoval co má za přípravky proti blechám a hledal co to stojí. Choval se spíše jako prodejce, než lékař. Mně se k němu nechtělo, protože jsem s ním měla už jednu špatnou zkušenost, ale byl jediný, který má pohotovost 24 hodin. Jediné co si říkám je, že bych ho stejně nezachránila, protože když jsem na to přišla, bylo určitě už pozdě i kdyby mu dal v neděli protijed. Já už to nemohu ani popisovat dál, každé slovo mne bolí. Ale chtěla jsem Vám to říci a hlavně Pb, aby věděla, že to už vím a že to Stronghold nebyl. Já se musím přestat mučit tím, co jsem měla dělat, stejně to už nemohu vrátit a stejně bych to udělat nemohla, protože by mne ani ve snu nenapadlo, že je otrávený. Chodil do statku, ale tam je plno jiných kočiček a chodí tam i kočky sousedky a nic. Prostě to byl osud. Já se o něj tak strašně bála, že jsem to asi nějak vyprovokovala. Ale to už je otázka na to, co je mezi nebem a zemí...

Ještě jednou Vám všem děkuji za účast. Suzy

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.