Kocourovi něco vlezlo do ucha

Od: Datum: 17.10.14 09:44 odpovědí: 12 změna: 24.10.14 14:26
avatar

Dobrý den,

Prosím někoho z Vás, kdo se s tím skutečně setkal. Kocourovi asi něco vlezlo do ucha, má hlavu na stranu kňourá a drbe se v tom oušku. Já mohu k veterináři až večer, protože on takto ordinuje. Nevíte, jestli bych mohla něco koupit v lékárně, abych mu mohla ulevit? Prosila bych i název přípravku, pokud by to bylo možné. Asi nějaký spray, abych mu to tam mohla snadněji vstříknout. Také tam má v obou uších takového něco černého. Já se mu předtím do uší nedívala, nenapadlo mne to. Jsem asi trochu pitomá. Já i kocourek vám moc děkujeme. S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivetau*
Datum: 17.10.14 09:55

To vypadá na ušní svrab,to černý co tam vidíte je natrávená krev,trus,vypadá to jako kávovina.To je trus takových miniaturních parazitů.které po výtěru uvidíte jen pod mikroskopem.To sama nezvládnete,musíte k veterináři,předepíše a sám aplikuje do každého ucha kapky a pak budete stejně muset na kontrolu,aby udělal výtěr ucha a bude se koukat kukátkem do ucha jestli je po těch parazitech veta.Zažili jsme to už několikrát,ale dá se to úspěšně vyléčit.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: pb®
Datum: 17.10.14 10:29

Vypadá to na ušní svrab, ale že se ním musí na veterinu, to musím důrazně nesouhlasit. Ušní svrab je triviální věc, s kterou se setká většina chovatelů venkovních koček. Není to nic, co by musel léčit a určovat veterinář, tedy pokud majitel netrvá na tom, že se chce zbavit víc peněz, než je nutné. Na ušní svrab stačí zakoupit a aplikovat spot-on Stronghold a je po problému. Pak také funguje vytření ucha 10%ním fipronilem, to jsou ty spot-ony Frontline, Fyrpyst, Fipron atd., co obsahují jen tuhle látku. Výrobce to nepíše, veterinář neporadí, ale studie na to jsou. Stačí si zadat do vyhledávače otodectes a fipronil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 09:55
avatar

Raděj počkejte na veterináře, to čené může být jen špína a nebo ušní svrab. Veterinář si stím hravě poradí. Nic mu tam nestříkejte, můžete mu spíš ublížit, on to do večera zvládne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivetau*
Datum: 17.10.14 09:59

To vypadá na ušní svrab,to černý co tam vidíte je natrávená krev,trus,vypadá to jako kávovina.To je trus takových miniaturních parazitů.které po výtěru uvidíte jen pod mikroskopem.To sama nezvládnete,musíte k veterináři,předepíše a sám aplikuje do každého ucha kapky a pak budete stejně muset na kontrolu,aby udělal výtěr ucha a bude se koukat kukátkem do ucha jestli je po těch parazitech veta.Zažili jsme to už několikrát,ale dá se to úspěšně vyléčit.Máme doma 4 kočičáci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 10:02
avatar

Tak Vám moc děkuji, on se toulá po zahradě a leze i vedle do statku, kde jsou venkovní kočky. Asi to tam chytil. Tak já počkám a půjdu k veterináři. Budete mít asi pravdu s tím svrabem. Tak ještě jednou díky. S.

Od: ivetau*
Datum: 17.10.14 10:07

Je to přenosné z kočky na kočku,když běhají venku,tak tomu nezabráníte.Chce to častěji se dívat kočičce do uší.Předpokládám že se s tímto problémem ještě setkáte párkrát.Alespoň 2x do roka kočičku nechte odčervit,když běhá venku.Kočička bude zase v pořádku,nebojte se nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.14 10:30
avatar

Někde tady se pb® zmiňovala o přípravku na blechy, které současně vybijí i svrab, se kterým má dobré zkušenosti ona i její maminka. Poklikejte, pohledejte, já teď nemám čas, našla bych to. Vařím dýni na zavařování a měla bych u toho stát. ;)

doplněno 17.10.14 18:28:

Jak to dopadlo? Co vet říkal?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 17.10.14 11:15

Je to spot-on Stonghold, na blechy, klíšťata, ušní svrab i vnitřní parazity krom tasemnic. Báječná věc, akorát lidé pořád hledají levnější řešení a ve výsledku nechají u veta mnohem víc.

doplněno 17.10.14 11:42:

A nebo taky spot-on Advocate. Kdo má hodně koček nebo to dělají i útulky, může koupit Stronghold pro největší psy. Pro psy se dělá 12%ní, pro kočky 6%ní, takže naředit 1:1 a použít 0,75ml na kočku. Tím získáme odblešení, odčervení a likvidaci ušního svrabu pro 16 koček za cenu asi 80Kč pro kočku. Kolik by taková léčba stála na veterině raději ani nepočítám, ale řádově by to byly tisíce. Protože vet by prodal 16x balení pro kočky, za cenu necelých 300Kč za kus.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.14 14:03
avatar

pb, mockrát Vám děkuji. Budu Vám věřit, četla jsem, že se profesionálně zabýváte zvířaty. Asi to budou spíše koně, ale to nevadí. Přece mi neporadíte něco, co by mé kočice ublížilo. Mám ji moc ráda. Já jsem doma našla Neostomosan v ampuli 5 ml. tenkrát mi to koupila kamarádka, že tím vystříkám koberce a dvě ampule mi zbyly. Mám malého psa, takového křížence z útulku, trochu jako jezevčík a toho kocourka. Jenomže nevím, na kolik to mám zředit, kdybych to na ně chtěla nastříkat. Kamarádka mi přivezla jen ty ampule, bez návodu, a když hledám na internetu, mám z toho spíše strach. Každý píše něco jiného a hlavně, že to je pro kočky nebezpečné a ti moji dva si spějí v náručí a vzájemně se olizují.

Protože mám pouze jednu kočku a jednoho psa, tak se pokusím sehnat v lékárně ten Spot-on Stronghold. Blechy mají oba, teď jsem vykoupala psa, ale kočka nechce do vody. Jednou jsem to zkusila a byla jsem celá poškrábaná. Celou dobu nakupuji ty obojky jako blbá, a to levné i ty nejdražší a zjistila jsem, že jsou všechny na to nic. Pokud chci být slušná. I Frontlain pipety jsem vyzkoušela a nic moc. Tedy v porovnání ceny a výsledku.

Takže Vám ještě jednou děkuji a koupím si co mi radíte. Suzy.

Od: pb®
Datum: 17.10.14 14:36

Neostomosan mám doma i s návodem, ředí se tuším 1:200 nebo 1:400, můžu se večer podívat nebo je příbalový leták na internetu. Na kočky tohle vážně nedávejte a nemělo by se to používat ani na psy, pokud je s nimi kočka v úzkém kontaktu. Ředění Strongholdu mám přímo od útulkářek, takže je to ověřené. Akorát že se neprodává jen jedna pipetka, ale v balení po třech, cenově asi 800-1300 podle toho, jestli je to pro kočky nebo psy a jak velké. Nejvýhodnější je pochopitelně balení pro velké psy. Sice je to najednou hodně peněz, ale když půjdete k vetovi, prodá vám jedno balení pro kočku a pro malého psa a necháte tam jen za léčiva kolem 600, ledy byste lhala, že máte doma jednoho velkého psa a z těch 2ml, které jsou pro ošetření velkého psa na malého dala 2x 0,5ml a zbylý 1ml naředila 1:1 a měla ještě na 2x pro kočku a něco by zbylo. Tedy z jedné pipetky pro velkého psa byste pro vaše obě zvířata měla na dvě ošetření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.14 08:48
avatar

Suzy, co se děje? Jak se má kočičák? Jak to řešil veterinář a jak vy? Napište, poučíme se všichni.

doplněno 24.10.14 15:29:

Suzy, později napište, jak to pomáhá, jak to pokračuje. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.14 14:26
avatar

Uposlechla jsem rady a šla shánět ten Stronghold. Ale žádná lékárna ho neměla a nemohla ani objednat. Tak jsem šla k veterináři a ten mi řekl, že ten svrab bude mít určitě i pes, protože jsou spolu v kontaktu. Napřed mi nabídl dávku pro kocoura a pro psa a vyšlo by to asi na devět set a navíc po jednom měsíci znova opakovat. Samozřejmě jsem koukala jako puk na tu cenu a zeptala se ho, jestli by mi tedy neprodal ampuli pro velkého psa, jak mi tady také bylo raděno. Napřed se ošíval, že se to nesmí, ale pak jsem mu připoměla, že k němu chodila moje mamka celá leta a on si vzpoměl a už se s ním dalo jednat. Tu ampuli mi prodal a vysvětlil přesné dávkování a přidal i stříkačku. Stálo to pro obě zvířata 440Kč. Ale za ten měsíc to musím zopakovat. Ten stronghold je opravdu i na blechy a nějaké parazity, kromě té tasemnice. Podle lékaře je to nejlepší přípravek na trhu.

doplněno 24.10.14 14:27:

Pb měla pravdu a patří jí dík. S.

doplněno 24.10.14 14:36:

Ale pozor, ředit se Stronghold nemůže a hlavně to ani nejde. Je to prostě taková tubička do které musíte vpíchnout jehlu a natáhnout potřebné množství a ihned aplikovat. Přístupem vzduchu je přípravek pak už nepoužitelný. Já se bála, že to nebudu umět a žádala lékaře, aby mi to množství pro kočku natáhl do stříkačky on, a on mi řekl, že než bych s tím dojela domů, tak to mohu rovnou vyhodit. Proto prý je to vždycky po určitých dávkách, k okamžité aplikaci, vzduchem to ztrácí rychle účinnost.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.