Jak přemluvit rodiče ke koupi koníka?

Od: Datum: 20.11.12 10:46 odpovědí: 9 změna: 20.11.12 20:26

Dobrý den. Je mi 16 let, a kolem koní se pohybuji asi 8 let. Jezdím po závodech, spousty jsme toho s koníkem na kterém jezdím dokázali, a VÍM jaká je starost o koně. Opravdu s tím zkušenosti mám, o prázdninách jsem u koní každý den, a vše kolem koníka dělám S RADOSTÍ :) Teď si budete možná říkat, že zase o tom nic nevím - o ošetřovaní, a tu starost atd. Ale 8 let je dlouhá doba, takže věřte nebo ne, ale vím co takový kůň obnáší Jsem na střední škole veterinární, kde jsou koně, a a je tam možnost ustájení. Není to ani tolik drahé - 4000,- / měsíc. Vím, že koníka by jsme si dovolit finančně mohli. Dobrý koník, který je mladý, nezkažený, zdravý, no prostě v pořádku a né žádná (s prominutím herka) stojí 20 -30 000 ,- .. jen přemluvit rodiče:( Koník by byl ustájen v té škole kde studuji, a měl by tam opravdu dobrou pěči. Jsou tam velikánské výběhy, dvě jízdárny, dvě jezdecké haly, a možnost jít na krásné vyjížďky do okolí. S kydáním, krmením apod. nemám starosti, protože to dělají zaměstnanci, kteří jsou v té stáji, a dělají to v době, když my jsme ve škole. Vybavení, které koník potřebuje (sedlo, uzdečku, ohlávku, kamaše, deky, a další věci by se kupovat nemuseli, protože už je všechny mám. Kupovala jsem si je na koníka, na kterém jsem jezdila asi 3 roky, ale on bohužel zemřel:'( .. Prostě jde jen o koupi toho koně:( Já bych tam za ním po škole chodla, mazlili by jsme se, šli by jsme se společně projet, atd S časem bych to stíhala, protože už teď tam chodím s kamarádkou která tam má svého valáška, a jsme tam spolu, a časově náročné to není. Když vidím jak si to moje kamarádka a ostatní holky co tam mají svého koně užívají, jsou štastné, chce se mi brečet. Proč to tak nemůže být i u mě? Proč mi to rodiče nedovolí? Jak je mám sakra přemluvit?! Je to můj životní sen.. Dyť v téhle době má koně skoro každý druhý člověk. Proč ale né já? Rodiče vědí, co pro mne koně znamenají, jak je mám strašně ráda.. Když se na mě rodiče chodili dívat jak jezdím, byla jsem šťastná. Po ježdění mi říkali, jak jsou na mě pyšní, že mě mají rádi, a že mě obdivují. Ale asi se mi můj životní sen nesplní:( Poraďtě mi prosím:( už nevím jak je mám přemluvit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.12 10:56

Fakt nevím co napsat, koně fakt nemá každý druhý jak tady píšete, rodiče ač asi mají peníze se snaží vychovat z Vás lepšího člověka a nekoupit Vám co na očích vidí. Co já jsem chtěl ve vaším věku a nedostal jsem od rodičů co jsem chtěl a tak jim stejně děkuji za výchovu. Dneska taky chci si koupit motorku a nekoupím si ji, protože raději to investuji do rodiny, jak by to asi dopadlo, kdyby mi rodiče koupili co na očích vidí?

Datum: 20.11.12 11:04

Byt Vami, tak si na konika sama vydelam.. Pak Vam to nikdo nezakaze a sen se Vam splni.. Kamaradka si taky koupila konika az kdyz si na nej sama usetrila, ac by rodice na nej meli, nenapadlo by ji zadat je, aby ji ho koupili.
Datum: 20.11.12 11:05

Dobrý den. Slečno, zkus se na to podívat i ze strany rodičů. Kůň není právě levná záležitost a věřím, že kdyby to bylo v možnostech Tvých rodičů, Tvé přání by Ti jistě splnili. Ale musí mít na jiné poplatky. Někdy člověk prostě nemůže mít vše, co by chtěl. A pokud to není v možnostech Tvých rodičů, nebuď smutná. Snaž se to pochopit. Třeba na koníka rodiče časem nastřádají a Tvůj sen Ti vyplní. Zatím buď trpělivá. Mít vlastního koně je jistě prima, ale ne každý si toto může dovolit...Mrkni do diskuzí, které zde na toto téma již proběhly a uvidíš, že nejsi sama, kdo by chtěl...a mít nemůže...

https://www.poradte.cz/zvirat…cit-rodice-ke-koupi-kone.html

https://www.poradte.cz/zvirat…t-rodice-abych-mela-kone.html

https://www.poradte.cz/zvirat…vit-rodice-ke-koupi-kone.html

https://www.poradte.cz/zvirat…aby-mi-koupili-kone-driv.html

Od: ladaadal*
Datum: 20.11.12 11:14

Když to není tak drahé, tak proč si ho nekoupíš sama? Promiň, ale pokud ti připadá nákup za 35tisíc jako něco, co není drahé a pak každý měsíc 4tácy za ustájení, tak vydrž do maturity, pak můžeš začít makat a ukázat, jaký to je pakatel. Ty totiž vůbec nemáš představu ani o penězích a dokonce ani o těch koních. Přijde mi, že ses s nima chodila 8 let jenom mazlit, ale o tom to není. To sis možná všimla, když už jsi u nich byla.

Od: tomasgulas
Datum: 20.11.12 12:43

Moje řeč! Teda těch 20 - 30.000kč za koníka bych ještě pochopil, pokud se o koně slečna zajímá tolik let a je to její sen. Koneckonců, přijde mi to i ušlechtilé, ale ty 4.000kč měsíčně, to je teda palba. 50.000kč za rok, to je opravdu moc...

Od: asd*
Datum: 20.11.12 12:13

Rodiče můžeš jen poprosit, když řeknou ne tak to musíš respektovat - živí tě a rozhodují co ti koupí a co ne.

Najdi si brigádu a kup si ho sama. Pokud s tím rodiče nebudou souhlasit tak budeš muset počkat do plnoletosti a koupit si ho budeš moct až pak. Nezapomeň taky že za chvíli skončíš na střední a půjdeš buď studovat dál (jinam) nebo makat, budeš se o něj muset starat nebo platit za starání - utáhneš to?

Od: ron*
Datum: 20.11.12 13:05

Ahoj, znám hodně lidí, ale mizivé procento z nich má vlastního koně. Ty po něm toužíš a já to zcela chápu. Je hezké, že máš takovou zálibu, máš ráda zvířata. Věřím tomu, že kdyby to jen trošku šlo, rodiče by Ti koníka pořídili. Nemůžeš se na ně proto zlobit a něco jim vyčítat. Je vidět, že nemáš představu o hodnotě penez. Měsíční výdaj 4.000 udělá do rodinného rozpočtu propastnou díru. Je to opravdu velká částka. Já bych Ti doporučovala být trpělivá. Koně miluj dál. Určitě dokážeš milovat i zvířata, které Ti nepatří. A jednou, až budeš mít nějaký vlastní příjem si koníka určitě pořídíš. O to větší z něj budeš mít radost, uvidíš.

Od: buss®
Datum: 20.11.12 13:13

Proč to tak nemůže být i u mě? Proč mi to rodiče nedovolí? Jak je mám sakra přemluvit?! Je to můj životní sen.. Dyť v téhle době má koně skoro každý druhý člověk. Proč ale né já? ,,,
Píšeš jenom co chceš na svého koníčka, nepíšeš, zda na to rodiče mají, zda jsou tak solventní ti koně živit. Kolik spotřebuješ peněz za měsíc ty? To mohou mít lidi, co mají peníze nazbyt, že je mohou jen pro radost oželit! Ostatní si musí tvrdě vydělávat a mnoho jich nemá na živobytí těch 4000 Kč, uvědomuješ si to?
Že má koně každý druhý člověk kecáááš až to bolí, to by v republice muselo být miliony koní a nejsou vidět, co sídliště?
Máš 16, počkej si na 18 let a uvidíš, jestli si na to sama vyděláš, jestli vůůbec budeš mít práci. Ne chtít po někom peníze.
A ty koně by si měli aspoň něco na sebe vydělat, dívej se i na ekonomickou stránku věci, jak si na sebe vydělají, co by jsi s nimi mimo vození se dělala. I na některé koníčky je třeba mít prachy. Podívej se na koňáky kolem sebe, jak to dělají, ne se jen vozit. Takových je málo. Zatím jsi na úrovni lidí, co křičí dejte, dejte. Odejdeš ze školy někde dál, kde dáš koně, ustájení... kde na to vezmeš? Kdyby jsi si na to od rodičů půjčila, měli na to, jak to a kdy vrátíš? Co já jsem všechno chtěl a..., žádné kapesné, kolo za brigádu ve fabrice v 8. třídě (sklárna v běžném provozu)... a žiju.
Vydrž dva roky a pak ukaž, co umíš!

Datum: 20.11.12 20:26

Víš-li co obnáší mít koně, starost o něj a znáš-li náklady na ustájení, krmivo plus veterináře, očekávala bych mnohem rozumnější přístup.

Koník podle tebe stojí 20 až 30.000 Kč, ustájení 4.000 Kč měsíčně. Je ti 16 let, povinnou školní docházku máš ukončenu, takže klidně můžeš chodit na brigády.

Můžeš se pokusit s rodiči domluvit, za jakých podmínek by ti koníka dovolili. Na ustájení, krmivo i veterináře můžeš vydělávat po škole o vákendech a o prázdninách, o vstupní náklady (koupi koníka) bys mohla zkusit poprosit rodiče.

Přesvědčíš je pouze rozumným a odpovědným jednáním.

___ PS: O svého koně by ses měla starat sama (ne lidé ze stájí) - ty bys mu měla každý den (včetně víkendů a prázdnin) uklízet stáj. (Kůň není na mazlení!)

doplněno 20.11.12 20:27:

Oprava: ... o víkendech...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.