Jak přesvědčit rodiče ke koupi koně?

Od: Datum: 06.09.12 17:41 odpovědí: 5 změna: 11.09.12 20:05

Ahoj, prosím, poraďte mi, jak mám rodiče přemluvit pro koupi koně.

Jezdím pomalu sedm let, mám za sebou mnoho jezdeckých úspěchů,

starat se o ně umím, škola je v pohodě... Rodiče prostě NECHTĚJÍ :(((((

Prosím, už jsem zkoušela je přesvědčit různými cestami, třeba mi někdo

poradí...

Díky :)


avatar
Upozornění od administrátora 06. 09. 2012 17:52:19
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 17:48
avatar

Za a) koupě koně (dobrého koně, ne žádné herky), je finančně náročná, a velmi. Taktéž s tím spojené věci jako stáj, krmivo, oblek, zajištění pastviny, výběhu atd atd.

za b) ono je pěkné starat se o koně třeba po škole, ale co až půjdeš třeba na střední (neuvádíš věk), nebo na výšku? Co když skončíš v jiném městě? Kdo se pak o koně bude starat?

Fandím, že máš mnoho úspěchů a koně máš ráda... ale zkus se na to také podívat z pozice rodičů. Jistě mají své důvody, a pokud jsi to s nimi již řešila, tak ti ty důvody také řekli. Znáš ty důvody?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.09.12 18:07
avatar

DObrý den, teď jste ve fázi života, žřejmě velmi mladá,kdy je provás toto nejdůležitější na světe, ale až budete chtít randit s chlapama nebo chodit za zábavou s přáteli nebo budete chtít zakládat rodinu resp. bydlení a rodinný život, bude pro Vás toto obrovským břemenem nehledě na finanční náročnost. Jste asi velmi mladá a proto vše vidíte růžově, rodiče již jsou zkušení a vědí,co to obnáší a jaké životní etapy ještě příjdou. Měla byste jim více důvěřovat. Každop. bych to řešil pronájmem než koupí. Za hodně let poznáte, že jste neudělali chybu. Zvířata mám rád velmi, ale nechtěl bych to ani kdyby mi to někdo celé platil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wellacy
Datum: 11.09.12 18:28

No, já si myslím že největší problém je v těch penězích.. Jak já jsem si počítala kolik by vyšel kůň na rok, vyšlo mi přes 100 000 tisíc a ještě jsem nepočítala jsem třeba veterinu, oves, doplňky.. Možná je to ale v tom, že si rodiče myslí že když se budeš starat o koně nebudeš mít třeba čas na škola, a ta je i když si ani já neumím přiznat nejdůležitější, co se má dělat ( i když bych si taky ráda koupila dynamit)... Nebo je to možná v tom, že se budou bát, že by se ti něco stalo, ono to nikdy nevíš, i kdyby kůň něchtěl, může ti šlápnout na nohu nebo se něčeho lekne a splaší se.. Nebo to bude v tom že ti rodiče třeba nevěří ( i když je to blbost) že tě nepřestane bavit chodit za ním každý den . Co kdyby jsi chytla nějakou angínu, blbě by se hledal někdo kdo umí jezdit tak jako ty a bude se starat i v zimě.. Já sama čekám aby mi bylo 15, pak si klidně koně pořídím ale sama mám strach že se o něho nepostarám, jak by potřeboval... Určitě je přemluvíš, zkus si nějaké peníze najít.. Určitě se něco najde, držím palce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 11.09.12 18:34
Když pominu peníze (samotný kuň , jídlo , seno , stáj , práce )
tak je to hlavně o té práci po chvíli přestane být kůň radost a začne být hlavně starost a to každodení péče nakrmit , vyčesat , projet , vše okolo obstarat s dovolenou se můžete rozloučit když na ní budou peníze jako že těžko tak na ní nebude ČAS , všechen volný čas budete muset investovat do koně a to je náročné a po čase obtížné až obtěžující . Poslechl bych rodiče až budeš dospělá tak to pochopíš když ne tak si koně kup až budeš dospělá teď by to nakonec zůstalo na rodičích a co potom?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.12 20:05
avatar

zde se píše spousta hloupostí. Jde předevsím o to, že o koně se může nebo i musí starat člověk denně (100X)! a to v řádu několika hodin odhadněme 8 až 10. Z toho plyne, že pro jiný život takřka není čas. = Nemáš kamarády, nemáš volnost, nemáš kdy se válet u može, nemáš kdy jet na lyže a navíc to je nemalá investice. Chceš to - kup si to. Ale za svý a ne za peníze rodičů. Howgh.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.