Změnit neschopenku z jedné na jinou diagnozu?

Od: Datum: 31.10.16 15:52 odpovědí: 7 změna: 01.11.16 16:23

Léčím se u psychiatričky a psycholožky. Jsem ve zkušební době v jedné firmě a vím, že psychicky to dlouho nedám. Snažím se to vydržet co nejdéle, ale jak mě přepadne nějaká fyzická nemoc, už to nevydržím. Říkala jsem si, jestli bych neměla jít rovnou na delší neschopenku na "duševní nemoc" nebo jestli jde neukončit tu neschopenku na fyzické onemocnění a jen na ni změnit diagnozu na psychické onemocnění? Taky nevím, jestli je lepší tu neschopenku na nemoc duše napsat u obvodní nebo spíš psychiatričky? Dosud jsem na duševní nemoc nebyla nikdy na neschopence.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 16:05

Dost nerozumím vaší otázce. Chápu, že to nemáte snadné, ale přece by mělo být prioritou najít a udržet si dobrou práci, s fajn lidmi. A nepřemýšlet nad tím, jak se co nejdříve dostat do osamění doma a ještě na tom vydělat. A být celá happy, že máte "papír na hlavu". *hej**sok*

doplněno 31.10.16 16:13:

Igne, máte alespoň snahu tomu čelit? Postavit se tomu?! Nevzdávat se tak snadno?!

Ohodnoceno: 0x

Od: igne
Datum: 31.10.16 16:10

Chápu vaši reakci. Lehko se to povídá, když nemáte duši v troskách jako já...Samozřejmě bych si moc ráda práci udržela, jenže řekněte mrtvému, ať vstane z mrtvých. Asi nevíte, co je to celoživotní deprese a úzkost, která teď nabrala na obrátkách...

Od: dam®
Datum: 31.10.16 16:25

Sama jste odepsala - mrtvý neodpoví. Máte kultivovaný písemný projev, neodpovídá rozhárané osobě, natož osobě psychicky zlomené, se stálou, průběžnou péčí. Mám zato,že by bylo fér Váš dotaz "vzpřímit" a nechodit kolem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.10.16 16:35

Kultivovaný písemný projev může mít i osoba trpící těžkými depresemi, to nemá pražádnou spojitost... :) K tazatelce: tam je spíš ten problém, že to zřejmě budete mít "v papírech" už pořád a na některých pozicích Vás už nikdy nezaměstnají. Známá to tak má. Ale pokud je Vám opravdu psychicky zle, asi by bylo lepší to začít řešit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.16 17:09

Pokud chceš řešit svoje problémy, tak neřeš, co je nebo není na neschopence. Založením mnohých otázek pod různými nicky si taky moc nepomůžeš. Proč nepokračuješ ve svých dřívějších otázkách, kde už rádci projevili ochotu ti věnovat pozornost a poradit.

https://www.poradte.cz/spolec…e-po-ranu-astma-pektoris.html

https://www.poradte.cz/spolec…ga-k-invalidnimu-duchodu.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.16 17:41

Super *ee* uška jí to napsala v jednom vlákně dobře. Takové elaboráty psychcky nemocný člověk nesesmolí, to jen ten, kdo vymýšlí, jak brát peníze a nemuset makat *zed*

Ohodnoceno: 0x

Od: igne
Datum: 01.11.16 16:23

Nechápu, jakou může mít souvislost schopnost pěkně psát a psychický stav člověka. Ano, spisovatelský talent máme v rodině, vždy mě za to obdivovali. Přesto nejsem psychicky OK, vždyť cítím i od obvodní doktorky, že se na mě "dívá přes prsty" a nejen ona mi často na mé somatické problémy říká "to je od nervů." Že mám IQ 110 a umím nadprůměrně psát neznamená, že nemám vážné psychické problémy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.