Přehlášení k jinému lékaři

Od: Datum: 10.05.15 19:17 odpovědí: 5 změna: 10.05.15 20:31

Ahoj. Bavil jsem se se svou starší sousedkou a stěžovala si mi s tímhle. Protože u nás v obci nebyl očař, tak se přihlásila k lékaři v jiném městě. Ten tam pořád nebyl a byly s ním stále nějaké potíže. Tak se chtěla odhlásit k novému, co začal u nás pracovat. On ji však nemůže k sobě zapsat do léčení, dokud ji ten druhý ze stavu neodepíše. Dotaz je. Co má ta nešťastnice dělat, když ten doktor má na to přehlášení-odeslání její dokumentace 30 dní. Co má tedy dělat, když má potíže s okami a nemá kdo napsat ani recept na léky? Stařenka děkuje za případné rady. Ahoj.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 10.05.15 19:31

Obávám se, že to tak není, jak popisujete. Otázkou je, zda ten nový! vás vezme. Oni si to mezi sebou vyřeší. Co na to zákon?

doplněno 10.05.15 20:09:

humbucker spol. No právě že to upravuje zákon, já jsem oční změnil, že jsem za ní příšel a o více se nestaral. Jo ten starý přijde o klienta, ale očařů zase tolik není, aby živořili. Mám na změnu lékaře prostě právo! A aniž bych změnil lékaře právo na konzultaci s jiným. Zákon - Postavení pacienta...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.15 19:38

Ahoj BUSSi. To on ji ten místní vezme, jen nechce, kdyby ji ten druhej neodepsal, tak aby nebyla přihlášená k péči na dvou místech. Mě se to taky zdá, jako jakýsi, osobní šprajc toho, z druhého města. Já jsem s nějakým přehlašováním, potíže nikdy neměl. Třeba to byla tenkrát jiná doba, kdy pojišťovny na bordýlek v ohlašování pacošů nebyly tak vysazené. Mohlo to jim i doktorům dělat nějaké evidenční a platební potíže. Třeba.

Datum: 10.05.15 20:01

Já to vidím ma "šprajc" spíše toho nového lékaře.

Vždycky jsem při změně lékaře pouze u nového lékaře vyplnila přihlášku

a vše už zařídil on (ale dlouho už jsem lékaře neměnila) ...

Ještě mne napadá – uběhly už tři měsíce od první přihlášky?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.05.15 20:20

Přibližně před rokem jsem měnila praktického lékaře pro sebe a pro maminku. Také s tím byly potíže, však jsem si tu stěžovala a hledala rady.

Je to tak, že s původním lékařem vůbec nemusíte mluvit. U nového lékaře podepíšete nějakou přihlášku a už jste jeho pacientem. Už by vás měl vyšetřit a předepsat základní léky. O předání dokumentace žádá nový lékař, případně jeho zdravotní sestra.

Já tehdy měla problém, že původní lékař velmi otálel s předáním dokumentace, která byla kvůli něčemu důležitému v případě maminky nutná, mluvila jsem s revizním lékařem zdravotní pojišťovny. Ten mě nabádal, abych si na velké zdržování předání zdravotní dokumentace stěžovala (už fakt nevím kde, pokusím se to dohledat).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.