Bezplatný upgrade na Windows 10

Od: Datum: 01.06.15 11:38 odpovědí: 69 změna: 10.08.15 22:39

Dnes ráno se mi v počítači na spodní liště vedle hodin objevila pro mne neznámá ikonka. Po kliknutí na ni se mi zobrazilo okno s nabídkou bezplatného upgrade (až bude k dispozici) na Windows 10. Také se vám někomu táto nabídla zobrazila? Co si o tom myslíte nebo jaký máte kdo na to názor? Je tato nabídla opravdu zdarma a nejedná se náhodou o nějakou hodně "osekanou" verzi Windows která sice možná bude zdarma, ale aby se to dalo normálně používat tak bude zapotřebí od Microsoftu nakoupit nějaké doplňky a aplikace což nakonec může vyjít nastejno jako zakoupení plné verze která to vše obsahuje? Píšou tam mj., že některé aplikace se prodávají samostatně. Nikde tam neuvádí o jakou konkrétní verzi toho Windows 10 se bude jednat. Z minulých verzi Windows vím, že to mělo vždy několik různých "podverzi" které se mezi sebou lišily. Píšou tam také, že tento Windows je navržený tak aby fungoval s hardwarem a softwarem který už máte. To je sice dobré, ale je otázkou jestli to tak opravdu na 100% je. Já se v tom téměř vůbec nevyznám a nerad bych aby mi po tomto upgrade něco v počítači nebo i celý počítač nefungovalo tak jak má nebo vůbec, protože s mými znalostmi v tomto oboru bych si s tím asi sám těžko poradil a byl by to pro mne dost velký problém. Např. by pro mne byl problém kdyby se mi tím z počítače smazaly některé ovládače nebo nějak znefunkčnily.
Budu rád když mi někdo kdo se v tom vyznáte lépe než já poradíte jestli do toho jít a s jakými možnými riziky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.15 11:45
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.15 12:55

uda1966: Díky za ten odkaz. Chybí jim tam ale informace na jakou jazykovou verzi ten upgrade bude. Ono je známé z minula, že nejdříve se Windows vydával v angličtině a až pak postupně i v jiných jazykových verzích. Velmi nerad bych si Windows upgradoval na sice verzi 10 ale v "pitomé" angličtině. Zajímá mne pouze česká jazyková verze.

Datum: 01.06.15 13:28

Mam dojem že je to v češtině ale jen částečně, něco je ještě anglicky.

Je třeba počkat na finální verzi.

Datum: 01.06.15 14:50

uda1966: Já chci mít Windows pěkně hezky česky a ne anglicky. Jestli to bezplatné upgrade mají pouze v anglické verzi tak bych do toho s největší pravděpodobnosti asi nešel. Rád bych měl ten nejdůležitější software (OS) v počítači v jazyce který dobře znám abych se v tom mohl alespoň trochu vyznat. Ono čekat až to bude i v češtině může také znamenát, že to sice někdy v te češtině bude ale už ne zdarma.

Datum: 02.06.15 10:10

Něco jako česká jazyková verze už nějaký pátek neexistuje. Instaluje se systém a příslušný jazykový balík. Pokud se pamatuji, tak od verze 8 lze přepínat jazyk systému u všech edic. Ve verzích Vista a 7 to umožňovaly jen některé edice, ale i do těch, které to samy od sebe neuměly, to šlo doinstalovat. Tímto způsobem jsem si v práci poangličtil české Windows 7.

doplněno 02.06.15 10:12:

Je samozřejmě ale možné, že český jazykový balík nebude zatím kompletně přeložen. Pokud se nepletu, není to zatím finální verze. BFU bych určitě doporučil počkat na ostrou verzi.

Datum: 03.06.15 11:21

kovis: Já mám prozatím Windows 7 a žádné nějaké přepínání jazyků tam nemám. Alespoň o něčem takovým nic nevím. Mne zajímá pouze Windows který je kompletně v češtině abych se v tom jako neznalec "pitomé" angličtiny mohl alespoň trochu vyznat. Na nějaké zkušební a nefinální verzi Windows 10 mi nezáleží a klidně si nějakou dobu počkám až bude k dispozici oficiální verze. Jde mi ale o to abych na verzi s češtinou nemusel čekat až do doby kdy už to bezplatné upgrade nebude k dispozici a bude třeba za to platit. Někde na stránkách Microsoftu jsem ale viděl seznam jazyků pro Windows 10 a čeština tam mezi nimi byla.

Od: vklus
Datum: 01.06.15 15:51

Četl jsem o tom a schválně jsem kvůli tomu zapnul terminátora kde mám wokna 8.1 a nic tam není.

Datum: 01.06.15 16:11

Mám WIN 8.1 a nic mi nevyskočilo, buď je to tím, že mám OEM verzi a na tu se upgrade nevztahuje (nevím, jestli je to pravda nebo ne) a nebo tím, a to je pravděpodobnější, že mám už od instalace zakázané aktualizace :)

Datum: 01.06.15 16:51

mikihans: Podle stránek Microsoftu otázka "Proč se mi nezobrazuje aplikace Získat Windows 10?" je to tím, že máš zakázané aktualizace Windows. Zkus povolit ty aktualizace a aktualizovat a pak se ti to tam možná ukáže.

Datum: 02.06.15 09:44

No vzhledem k tomu že WIN 10 zatím ještě nevyšly, tak mi to prozatím přijde zbytečné :) navíc mám určitý odpor z předchozích zkušeností se službou Windows update (považuju ji za trest pro lidi s originálním systémem *smich* ) takže o zapnutí aktualizací zatím nějak neuvažuju :) zkušenost je taková, že nejen že aktualizace "otravují" v nejméně vhodnou dobu, ale navíc mám už několikanásobnou zkušenost, že při poctivém instalování aktualizací se systém znatelně zpomalil. Od té doby radši čekám na vydání service packu.

Od: dobryfor
Datum: 01.06.15 16:55

Na mě to působí, jako vykutálený marketing. Vy si prostě kliknete na ikonnu...budete mít nový system 1 rok zdarma a potom na vás po roce vyjukne, že máte zaplatit tolik a tolik a když ne...tak si znovu nainstalovat stary system :D

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.06.15 17:43

dobryfor: Připadá mi to, že tu šířiš asi zbytečně nějaké fámy ohledně toho. Jaký záměr má Microsoft s tím bezplatným upgrade to asi nikdo kromě nich neví, ale že by to měli v úmyslu po čase zpoplatnit to mi připadá jako téměř nepravděpodobné. To by si tím udělali dost velkou ostudu a poškodili by tím dobré jméno Microsoftu a jejích Windows. Na stránkách mají mj. uvedené, že "Upgrade na Windows 10 je pro kvalifikovaná zařízení s Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update a Windows Phone 8.1 zadarmo. Na tenhle bezplatný upgrade budete mít nárok po dobu jednoho roku od uvedení Windows 10. Po dokončení upgradu si můžete neomezeně užívat Windows 10.". Kdyby to porušili tak by se kolem toho asi nadělal dost velký humbuk a mohly by možná kvůli tomu padat i žaloby na nich.

Datum: 01.06.15 21:52

"Na tenhle bezplatný upgrade budete mít nárok po dobu jednoho roku od uvedení Windows 10"

A čemu z toho jako nerozumíš? Na rok ti k tomu dají čichnout zdarma a potom ti budou chtít otevřít peněženku...Dobrý chytáček od Mrkvosoftu. Protože už budeš makat na desítkách a nebudeš chtít reinstal, moře lidí jim raděj zaplatí za Win 10. Docela laciný trik, ale jak vidno hodně trubek je schopno se nachytat :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.15 22:07
Jj, na Windows 10 to půjde bez větších komplikací, ale zpátky na sedmičky to už bude jiný level, který většina nezvládne a bude "muset" X let platit roční licenci. Uvidíme, zda je v tom budoucnost. Zůstávám na sedmickach. Ikonka se mi tam dnes taky objevila, celkem mě štve že jí nejde nijak zrušit, jen skrýt. To mi přijde podraz. Mělo být okno s nabídkou s možností odmítnutí na vždy.

Od: alen
Datum: 02.06.15 18:07

"Od: clayman®

Datum: včera 22:07

Jj, na Windows 10 to půjde bez větších komplikací, ale zpátky na sedmičky to už bude jiný level, který většina nezvládne a bude "muset" X let platit roční licenci. Uvidíme, zda je v tom budoucnost. Zůstávám na sedmickach. Ikonka se mi tam dnes taky objevila, celkem mě štve že jí nejde nijak zrušit, jen skrýt.To mi přijde podraz. Mělo být okno s nabídkou s možností odmítnutí na vždy."

.

.

.

Zrušit jde, stačí odinstalovat aktualizaci KB3035583 restartovat počítač, pak tu aktualizaci dát vyhledat přes win update a dát skrýt, aktualizace se tváří jako důležitá:

Datum: 03.06.15 13:33

A je to pryč. Podařilo se podle návodu Alena *palec* . Uvidíme, co to bude dělat dál.

doplněno 04.06.15 22:34:

Tak nic, je to tu zas *bum*. A to jsem tu aktualizaci zajkázal!

Datum: 01.06.15 23:22

Plácáte hlouposti.

Nárok na upgrade zdarma je po dobu jednoho roku od vydání. Pokud se rozhoupete, že upgrade provedete až za 13 měsíců (nebo později) už za to Microsoftu zaplatíte.

Datum: 01.06.15 23:46

Prosím o zdroj, link k této vaší interpretaci. To, že nějaký produkt od Microsoftu je zdarma na rok, to je běžná věc., ale to, že musím přejít na win 10 do jednoho roku, protože pak už bude zpoplatněn, pro zbytek zaspalců.., to nedává, žádný smysl. Co by z této podivné akce Microsoft měl, jakožto podnikatel, který musí dosahovat zisk :D

Datum: 02.06.15 08:01
Bude z toho mít to, že všichni honemrychle předsednou na nové Win a o starší se nebudou muset tolik starat.
Od vydání poběží lhůta 12 měsíců ve které bude update zdarma, potom už ne.
Myslím, že zprávy o Win10 se nedají přehlédnout, všude je k tomu napsané info.
K Win10, nainstaloval jsem je, ovladače se automaticky nainstalovány a všechno suprově pracuje.občas nějaký ten bug, ale to se dá očekávat při preview.

Datum: 01.06.15 23:24

dobryfor: Mi to připadá, že spíše tomu nerozumíš ty. Píšou o nároku na bezplatný upgrade po dobu jednoho roku což chápu tak, že bude to možné po dobu jednoho roku bezplatně upgradovat a po uplynutí toho roku už pouze za poplatek. Tím ale nijak netvrdí, že po roce užívání toho bezplatně upgradovaného Windows 10 budou za to chtít něco platit.

Datum: 02.06.15 07:24

budou, je to nová strategie Microsoftu. Windows 10 má být konečná, žádné další číslo není plánované. Má to být systém jednou pro vždy :-D Bude se neustále aktulizovat a především jde o model platby. Žádná jednorázová platba, ale roční či měsíční nájem Windows. Pozor na to. Aby měli startovací počet uživatelů nabízejí první rok zdarma.

Windows 10 totiž nasadí ve velké míře model platby za služby, který se v současnosti v oblasti softwaru rychle rozmáhá. Doplňkové služby a funkce tedy budou k dispozici formou předplatného, kde si Microsoft na rozdíl od původního modelu jednorázové platby zaručí trvalý přísun poplatků.

V této souvislosti lze hovořit o zásadním zlomu v oblasti desktopových operačních systémů, kde Microsoft nastoluje model operační systém jako služba. Celá idea není nijak nová, například konkurenční Apple s ní pracuje už déle, ale Microsoft zjevně vyčkával s uvedením nového modelu do nejvzdálenější možné chvíle. Aby vydělal ještě maximum ze dřívějšího modelu a současně aby přišel s novým modelem v okamžiku, kdy je jasné, že bude mít úspěch.

http://www.itnews.sk/spravy/p…icrosoft-vie-ze-na-tom-zarobi

Datum: 02.06.15 10:26

Chápete to trochu špatně - nejde o žádný nájem operačního systému. Podle mého názoru ten systém jako takový nebude placený nikdy, ani po uvedeném jednom roce. To je jen marketingový tah pro nalákání lidí. Microsoft chce přesunout velkou část aktivit do jejich Windows Store - jako má Google Play na Androidu nebo Apple iStore na iOS a realizuje tím velké zisky, které by nikdy pouhým prodejem operačního systému a doplňkového software klasickou cestou nemohly dosáhnout. Aplikace na těchto portálech jsou k dispozici za poměrně nízkou cenu, některé z nich obsahují nákupy přímo v aplikaci a provozovatelé si berou cca třetinu. Díky nízké ceně jsou aplikace dostupné široké veřejnosti a ačkoliv na jednotlivé licenci dostatnete pár drobných - vynásobeno milonem či dokonce miliardou už jde o významnou částku. Díky centralizaci prodeje na jednom místě a integraci přímo do operačního systému zajistíte, že všichni - vývojáři i zákazníci - budou realizovat prodej a nákup právě touto cestou.

Datum: 02.06.15 11:15

clayman: Na to, že u Windows 10 bude zavedený roční či měsíční nájem jsi přišel jak? Jsou ohledně toho někde nějaké články které by to nasvědčovaly, nějaké vyjádření Microsoftu, že něco takového má v úmyslu zavést a nebo to jsou pouze nijak nepotvrzené doměnky? Netvrdím, že to tak nemůže být a že užívání Windows 10 nebude nikdy zpoplatněné, ale dokud není ohledně toho nic známé, že to tak určitě bude, tak bych raději netvrdil, že se tak určitě stane. Pamatují si časy kdy asi před +/- 15 léty se šířily zprávy, že se chystá ve větší míře zpoplatňování internetového obsahu na stránkách, e-mailových schránek atp., ale nyní po létech je vidět, že se to příliš nenaplnilo. Něco zpoplatněné je, ale není to žádná masová nebo běžná záležitost.

Datum: 02.06.15 12:53

to jsem vzal z nějakého starého článku, co jsem si vzpomněl. Mohlo se to do uvedení změnit. Vize je tedy asi taková jako android, ten je zdarma. Chceš aplikace? Tak si nějaké kup v našem obchodě. Tak tedy jde o to, jak moc windows 10 bude osekaný a co v základu bude umět. Aby to nebylo ve stylu: chceš provozovat SSD disk? Přikup si drivery na rok (je to nadstandart ne nezbytně nutný). *smich*

To jsem trochu přehnal, ale jsem k tomu skeptický.

Datum: 02.06.15 14:41

clayman: "Vize je tedy asi taková jako android, ten je zdarma. Chceš aplikace? Tak si nějaké kup v našem obchodě." U toho Androidu to není úplně tak jak píšeš. Ten jejích oficiální obchod Google play není jediný kde se dá aplikace na Android sehnat a jsou i některé jiné a ne všechny tam nabízené aplikace jsou placené. I nyní na současné Windowsy je dost různých aplikací jak placených tak i neplacených. Myslím si, že to možná bude podobné i u toho Windows 10. Možná budou k dispozici aplikace dobře propracované a ve stylu Windows 10 za peníze od Microsoftu, ale zároveň také i více či méně dokonalé a plnící stejné nebo podobné funkce od jiných softwarových firem za levnější cenu nebo i zcela zdarma.

Datum: 01.06.15 18:43

Tahle masáž vyskočila všem na legálních verzích. Ještě počkám. To @vlazy: "Dobré jmého Microsoftu" mi připadá jako dobrý vtip

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.06.15 19:05

ernie: Všem asi ne, ale asi pouze těm kdo podle jimi stanovených podmínek mají na to upgrade zdarma nárok. Jestli s tím počkat nebo ne to asi je jedno. Ta rezervace podle toho jak jsem to pochopil snad k ničemu nezavazuje a to ani k tomu upgrade a dá se to snad kdykoliv zrušit.

Ohledně toho dobrého jména Microsoftu budou asi různé názory, ale kdyby porušili to co nyní uvádějí ohledně toho bezplatného upgrade a v budoucnu to nějak chtěli zpoplatnit tak si myslím, že by si to jméto docela dost hodně poškodili.

Datum: 01.06.15 19:17

Nainstaluj si ve VirtualBoxu testovací W10 ze stránek MS, vyzkoušej a rozhodni se.

Datum: 01.06.15 23:55

Windows 10 jsou úplně zbytečné. Už to není kvůli HW omezení podpory, ale SW DirectX podpory pro herní svět a kdo chce hrát nejnovější hry na plné detaily a nových kartách, tak bude platit a platit. Jako by nešlo udělat podpory do starších verzí Windows, ale mě to netrápí :-D Mám svůj Linux a ten jede svěže jak vítr

Datum: 01.06.15 23:56

Já mám názor na to asi takový, že jsem šel do složky C:WindowsSystem32GWX a celou jsem ji smazal. *smich* Uvidím po restartu jestli ta ikonka zas bude otravovat.

doplněno 11.06.15 07:04:

Já bych jen rád doplnil, že i po několika dnech po tvrdém smazání souborů všechno funguje bez problémů a ikonka neotravuje. ;)

Datum: 02.06.15 00:56

Mně nějaká z těch aktualizací zlikvidovala celý OS, naštěstí jsem už měl na jiném disku nainstalované W10 TP, takže píšu z nich Upgrade asi využiji, nejlépe jestli bude i z TP. W7 si nechám na jiném oddíle/disku.

doplněno 02.06.15 00:59:

Důkaz že mám 10: http://imgur.com/Xine7Xh

Datum: 02.06.15 10:57

Ano ,mám tam od včera ikonu a co s ní? Jak ji zlikvidovat ...*cert*

Datum: 02.06.15 13:10

Od: lujs®
Datum: 02.06.15 18:13

Nemáte někdo návod (pro absolutního laika) jak se toho upozornění zbavit?.?.? Nemyslím jenom přes skryté ikony (skrýt ikony a upozornění) ale jak to dostat z počítače úplně?.?.?

Volala mi kamarádka že se jí to tam ukázalo a že by to chtěla dát pryč.

doplněno 02.06.15 18:30:

JMLC: Psal sem pro absolutního laika. Todle mi nic neříká anií mě to nikam nenavádí. Sorry.

doplněno 02.06.15 19:14:

Díky, zítra jí to řeknu ale ona to asi dělat nebude protože to na ni bude složitý a nikoho jinýho než servisáka nebo synovce k tomu nepustí.

Od: jmlc®
Datum: 02.06.15 18:22

já šel podle výše uvedeného - smázl jsem jeden nebo dva soubory ze složky - ostatní smazat nešly... ale funguje to a už to neotravuje...

C:/Windows/System32/GWX/

doplněno 02.06.15 19:08:

Otevřu ikonku PC - někdo nazve "počítač", .. najdu disk C (většinou je to místo, kam se instaluje windows). Klikat ve složkách snad dokáže každý uživatel PC.

A klikám- na disk "C", otevřou se složky - kliknu na Windows - otevřou se složky - kliknu na system 32 - otevřou se složky - najdu složku s názvem GWX - otevřu a zkouším vymazat každý kus složky nebo souboru, co je vevnitř.

doplněno 03.06.15 08:14:

včera dva restarty a v pohodě, dnes zapnu a je to tam zase... takže jdu zakázat aktualizace :(

achjo

doplněno 03.06.15 08:27:

Odinstalace aktualizace KB3035583 a její zakázání funguje - přesně jak je napsáno výše.

Složka s názvem GWX už není *ua*

Datum: 03.06.15 14:14

Vraj tý čo prejdu na windows 10 zdarma,tak sa im nebudú dať vypnúť aktualizácie,tuna je zdroj: http://www.zive.sk/clanok/105…tazok-a-odpovedi-o-windows-10

Datum: 03.06.15 18:44

tak v tom případě děkuji, nechci :)

Datum: 05.06.15 19:57

Proč někteří vypínají aktualizace Windows a proč nemít Windows aktualizovaný? Nejsem žáden počítačový expert a příliš se v tom nevyznám, ale kromě toho, že to občas obtěžuje restartem pro dokončení aktualizace a možná některé z těch aktualizací jsou zbytečné nevidím nic hrozného.

doplněno 09.06.15 19:44:

mikihans: Mne se také počítač pomalu trochu zpomaluje, ale nepřičítal bych to aktualizacím Windowsu. Spíše bych to zpomalování viděl v tom, že za ty roky se mi v počítači nasbíralo docela dost různého softwarového balastu který na to zpomalení bude mít asi nemalý vliv.

Datum: 09.06.15 18:30

jak už jsem psal výše, zkušenost je taková, že pak byl systém znatelně pomalejší

doplněno 09.06.15 22:58:

já to zpomalení už několikrát pocítil na čerstvém systému ihned po poctivém nainstalování všech aktualizací. Teď mám "neaktualizovaný" systém na počítači dva roky (nainstalovaný WIN7 Home Premium se SP1) a počítač běží pořád krásně svižně :)

doplněno 10.06.15 14:01:

kovis: vidíš, máme každý svoje zkušenosti, ty si budeš stát za tvými, já zase za svými. Netvrdím, že to tak musí být u všech, ale mně se to stalo a pár lidem v okolí taky.

Datum: 10.06.15 13:14

V životě jsem neviděl, že by se někomu zpomalil systém pouhou instalací aktualizací. Zato jsem ale viděl situaci, kdy se do děravého systému nabořil virus z jiného stroje v lokální síti.

Datum: 10.06.15 13:45

Do nedávna jsem měl XP a naprosto mi vyhovovaly. Jenže Microsoft sice oficiálně před rokem ukončil jejich podporu, přesto ale i nadále posílal "aktualizace". S každou novou aktualizací se chod Windows zhoršoval a občas něco přestávalo fungovat. Byla smůla, že mě nenapadlo včas aktualizace zakázat. Když jsem se pak pokusil o přeinstalaci (z originál CD), už se nepovedlo nainstalovat ani IE. Takže jsem chca-nechca zakoupil WIN 7. Náramně jsem si pomohl! Používal jsem několik starých (legálních a i zaplacených) programů, které už pod WIN 7 nelze nainstalovat. Například starý, ale velmi málo používaný scaner můžu zahodit (původně pro WIN 98, na XP se ještě dal sehnat driwer, na WIN 7 už ne) Takže nezbývá, než si pořizovat novější náhrady (pro mé účely zbytečně drahé a složité) a všechno se znova učit. Nedělám si iluze, že by to při přechodu na WIN 10 bylo jiné.

Datum: 10.06.15 14:55

magdon: Toho, že mi po přechodu na Windows 10 přestane fungovat nějaký hardware ve skříni počítače nebo připojený k ní se také docela dost obávám a dost hodně by mi to vadilo. Předpokládám ale, že to není ani tat zcela jednoznačně vina Microsoftu a jejích Windows, ale spíše výrobců toho hardware, že na jejích starší výrobky už kašlou a nedělají nové ovládače pro nové verze Windows.

Od: olinlito
Datum: 15.06.15 23:00

...zlatý XPéčka. Ikonku aktualizace na win10 na hlavním panelu jsem odinstaloval přes CCleaner/ NÁSTROJE / START / nahoře NAPLÁNOVANÉ ÚLOHY / sepnout POKROČILÝ MÓD zaškrtnout políčko / a vyhledat řádek s dir GWX od Microsoftu. Pak stačí na řádek kliknout a vymazat či zakázat.

Od: sos®
Datum: 03.06.15 16:52

Já jsem si tam nastavil češtinu a předpokládám, že mi něco pošlou. Ten starý byl hodně pomalý a tak uvidím,smazat se dá vše

Datum: 08.06.15 06:48

Dobrý den,

také se mi tam ta ikonka ukázala, ae hlavu si s tím nedělám. Už asi půl roku před tím jsem slyšel, že ti kdo mají windows 8 a 8.1 dostanou windows 10 zdarma :) .

Datum: 08.06.15 23:54

Majitelé sedmiček a 10 IP je dostanou taky

Datum: 11.06.15 05:45

pár informací je i tady - 04.06.2015 Autor: Ján Trangel, Martin Kováč - pokud rozumíte slovensky (na českém webu jsem to nenašel)

http://www.zive.sk/clanok/105…tazok-a-odpovedi-o-windows-10

Datum: 17.06.15 07:55

Starý článek... později bylo upřesněno jak to přesně s tím rokem zdarma je.

Podle tohoto článku by si lidé mohli myslet, že po roce užívání budou za Win10 platit nějaké poplatky nebo paušál. Skutečnost je taková, že pokud se majitel Win 7, 8 a 8.1 do jednoho roku od vydání Win10 rozhodne na ně přejít, bude to mít zadarmo. Pokud se rozhodne to udělat až např. dva roky poté co systém vyjde, bude muset zaplatit, jako by si klasicky kupoval nový operační systém Windows.

Od: penelope
Datum: 17.06.15 08:48

Na to, jak je to šíleně dobrá - bezplatná novinka. Neinformuje o tom moc významných IT portálů...

A jak to bude s verzemi. Co dělat když nechci Win 10 Home ale Pro?

Datum: 17.06.15 08:58

tady je převod jednotlivých verzí win

http://www.zive.sk/clanok/105…me-a-ktore-windows-maju-smolu

a pokud teď máte verzi W7 Home, po převedení W10 Home, verzi W10 Pro si budete muset dokoupit...

Od: penelope
Datum: 17.06.15 10:50

Dokoupit ale nepíše se tak, jak to bude drahé, jestli plní cena profi verze...

Datum: 17.06.15 21:31

na Slovensku: Prechod z Home na Pro bude spoplatnený sumou 99 eur. U nás to bude v přepočtu podobné

Koľko bude Windows 10 stáť a aké edície budú dostupné?

Pre počítače, tablety a hybridy budú dostupné zo začiatku tri verzie – Home, Pro a Enterprise. Bežných zákazníkov musia zaujímať predovšetkým prvé dve. Home bude stáť 119 eur a Pro 199 eur. Prechod z Home na Pro bude spoplatnený sumou 99 eur.

ještě jednou odsud

http://www.zive.sk/clanok/105…tazok-a-odpovedi-o-windows-10

Datum: 25.06.15 10:45

Nejnovější informace v článku na živě.cz...

http://www.zive.cz/clanky/21-…10/sc-3-a-178775/default.aspx

Datum: 29.07.15 11:24

Tak pokud to chápu správně tak dnes tj. 29.7.2015 by to upgrade na Windows 10 mělo začít. Už vám to někomu nabídli a případně jste to už někdo vyzkoušel upgradovat? Zajímá mne jak to vše probíhá, jak dlouho to přibližně trvá, co se z počítače nenávratně vymaže a co tam zůstane, případné problémy atp.. Předpokládám, že na to si asi bude třeba ještě nějakou dobu počkat.
http://www.zive.cz/clanky/win…ho/sc-3-a-179153/default.aspx

Od: jmlc®
Datum: 30.07.15 12:37

Datum: 30.07.15 14:26

Přopadá mi to, že je to trochu ostuda pro Microsoft. Oznámili, že upgrade na Windows 10 bude k dispozici od 29.7.2015 a dnes už je den po tomto datumu a mne to stále píše, že "Váš počítačuž je skoro připravený na Windows 10. Bezplatný upgrade spouštíme v několika vlnách" a že mám čekat na oznámení, že můžu s upgradem začít. Zřejmě nejsem sám kdo na to ještě stále čeká. To do toho 29.7. snad mohli počítače na to připravit a ve stanovený den to všem uvolnit. Jsem zvědavý jak dlouho jim to bude trvat než mi ten upgrade nabídnou nebo jestli se vůbec dočkám. Já ale na to nečekám, že bych musel nutně už nyní upgradovat. Chci si nejdříve počkat na ohlasy na to a zkušenosti jiných lidí s tím a až pak se podle toho rozhodnout jestli do toho jít nebo ne a zůstat raději u Windows 7. Prozatím bych rád pozjišťoval vše okolo toho a pokud budu upgradovat, tak asi až před koncem te jednoroční lhůty kdy to má být zdarma.

Datum: 30.07.15 14:48

Já už jsem instaloval včera v dopoledních hodinách :) problém je ten, že prostě nejde, aby se na miliony počítačů stahoval jeden velký soubor zároveň, proto ty vlny. Ovšem podle čeho se určuje, kdo dostane dřív nebo později, netuším. Já si zapnul před týdnem aktualizace, abych si WIN10 mohl rezervovat a dostal jsem ho hned první den :)

Datum: 30.07.15 15:28

Ano problém může být se stahováním velkého souboru a tak to uvolňují asi postupně. Mohli to ale postupně stahovat s aktualizacemi Windows před tím 29.7., tak aby to na toto datum měli lidi už připravené. Já tak jak jsem psal na to nutně nečekám abych mohl upgradovat už nyní. Snad až mi to nabídnou tak mne to nebude nutit k tomu upgrade hned a půjde to odložit na později a nebo se to samo nespusti.

Nevím jestli to má s tím nějakou souvislost, ale předevčerem se mi večer stahovaly nějaké 2 aktualizace Windows a z toho jedná se neprovedla kvůli nějaké chybě. Ani opakovaná aktualizace nebyla úspěšná.

Od: akym®
Datum: 31.07.15 18:06

Mě to nabídli včera (den po dni D); objem dat něco přes 2,5 GB se stahoval 1 a čtvrt hod, potom další hodinu a třičtvrtě se instalovalo, různé přípravy na inst., asi 3 restarty. Kdysi přidané programy zůstaly. Při startu se mi zdá mírně pomalejší oproti 8.1 potom jede dobře. V nastavení aktualizací u automatických je ujištění, že nebudou brát data z placených připojení, nevěřím, ale nevím jak je vypnout a pustit, kdy chci. Touchpad při roll nahoru a dolů jede obráceně. Start nabídka lze přizpůsobit, přibyly na ní ňáký aplikace, hry... Ten jejich prohlížeč Edge jsm okoukl, dal původní IE, vyhledávač default. Bing změnit. Ještě se v tom hledám, ale líbí se mi.

Datum: 01.08.15 00:27

Tak mne to oznámení, že můžu upgradovat prozatím nepřišlo. Jakým způsobem to oznamují? Zasílají e-mail a nebo se někde zobrazí nějaká informace o tom? Upgradovat prozatím nemám v úmyslu, ale jedná se mi o to jestli mi to vůbec někdy nabídnou. Možná jsem trochu nedočkavý a budu si na to muset ještě nějakou dobu počkat.

Docela dobrý článek o průběhu toho upgrade je např. zde. Ono to může ale dopadnout i takto, ale tak bych velmi nerad dopadl a trochu se jako neskušený a ne příliš znalý v těchto věcech toho obávám. Velmi nerad bych dopadl tak, že mi to upgrade na Windows 10 zkrachuje a navíc mi už ani nenajede Windows 7. To by byla pro mne katastrofa.

Datum: 01.08.15 18:13

E-mailem to neoznamují, přes tu oznamovací ikonku do ovládacích panelů do aktualizací, nebo se tam občas podívej přímo. Ten 2. odkaz je děsnej, jak se to v 1000 případech nepovedlo. Jinak v těch 10 je možnost vrátit na 8.1

Datum: 01.08.15 19:08

Když kliknu na tu oznamovací ikonku tak tam mám stále, že mám čekat na oznámení, že můžu s upgradem začít. Je tam také tlačítko "OK, dejte mi vědět, až to bude připravené". Je třeba na to kliknout? V těch ovládacích panelech nevím kde bych to tam měl hledat. Já prozatím upgradovat nechci a chci s tím počkat na později, ale rád bych věděl, že to bezplatné upgrade na Windows 10 mi bude umožněné nebo si ten Windows 10 už nyní stáhnout do počítače a až pozdějí spustit to upgrade. Já mám nyní Windows 7. Vrátit se zpět by snad mělo jít, ale zajímalo by mne zda pak je ještě možnost znova bezplatně upgradovat zase na ten Windows 10 a nebo se tím návratem k původním Windows přijde o možnost bezplatného upgrade na ten Windows 10.

doplněno 06.08.15 12:46:

Tak jsem se konečně dočkal, ale bohužel asi nastal nějaký problém nebo chyba a nevím jak dál. Dnes ráno se mi sám začal stahovat ten Windovs 10. Trvalo to asi necelé 0,5 hodiny. a pak mi to samo zobrazilo toto s přijetím nebo odmítnutím licenčních podmínek. Je tam u toho nadpis "Výborně, teď spustíme upgrade." což chápu tak, že po přijetí licence se to upgrade spusti. Já ale nechci ještě nyní (hned dnes) upgradovat a rád bych to odložil na později, ale bohužel mi to odložit nenabídlo. Podle tohoto článku by se před tou licenci mělo asi zobrazit toto s nabídkou "Naplánovat na později" nebo "Spustit upgrade hned", ale asi se to nějak vynechalo a vrátit se zpět k tomu tak jak to nabízí asi většina instalaci programů nejde. Navíc Windows update mi stále zobrazuje toto a nic se neděje i když předpokládám, že ten Windows 10 se mi už do počítače snad asi dávno stáhnul. Je to v mým případě asi celé dost hodně zamotané a nyní nevím jak dál postupovat. Vůbec se v tom nevyznám a velmi nerad bych si něco pokazil tak, že pak upgrade na Windows 10 zkrachuje a nedokončí se a vrátit se zpět k Windows 7 nepůjde. To by byla pro mne katastrofa. Budu rád když mi někdo poradíte co s tím a jak dál postupovat.

Možná někteří co se v tom dobře vyznáte a to upgrade vám proběhlo bez problémů mi nebudete věřit nebo to nepochopíte, že jsem se s tím dostal do takové situace a nevím co s tím. Bohužel ne každý je genius co všechno ví, zná a se vším si umí sám dobře poradit.

doplněno 06.08.15 17:28:

akym: Možná mi nebudeš věřit, ale dnes ráno když se mi spustil Windows Update tak mi to tam psalo "Stahování Windows 10". Po asi necelé 0,5 hodině se to dokončilo a nyní se mi tam stále zobrazuje toto a nic se neděje. Spouštět to nyní nechci, protože upgradovat bych chtěl až někdy později a ne dnes kdy na to nejsem připraveny jít do toho. Ono se to dobře píše "nehledej žádný zakopaný psy", ale instalace OS (upgrade) asi není totéž co instalace např. nějaké hry a ne každý se v těchto věcech dostatečně dobře vyzná. Zvažují, že to všechno ukončím, protože doposud se nic jiného neděje a asi to pouze čeká na potvrzení licence aby se to upgrade mohlo spustit bez možnosti odložení toho na později. Nevím ale jestli si tím zároveň nezruším možnost spustit to upgrade někdy později.

doplněno 10.08.15 21:03:

Tak už mne to upgrade začína štvát. Po několika dnech klidu mne to dnes odpoledne znova začalo obtěžovat s nabídkou upgrade. Po zrušení kliknutím na křížek vpravo nahoře se spustila kontrola požadavků, stahováni Windows 10 a příprava a když se to po něco málo přes hodinu dokončilo tak mi to nabídlo potvrzení licence a spuštění upgrade což nyní nechci provádět. To snad nemám možnost si sám určit kdy budu upgradovat a musím se podřídit tomu kdy mi to urči Microsoft? To bezplatné upgrade přece má být dostupné po dobu 1 roku a oni ho chtějí vnutit už nyní na začátku všem? Proč mi to vynecháva tuto možnost naplánování toho upgrade na později a nabízí mi to už nyní bez možnosti odložít na později? Odpoledne po stažení toho Windows 10 jsem to zrušil a nepokračoval dále v upgrade. Začaly se vymazávat nějaké soubory (asi to co se stáhlo) a byl klid. Nyní večer kdy jsem přišel k počítači a probudil ho ze spánku se to vše znova opakovalo, ale tentokrát jsem to zrušil hned na začátku. Už jsem z toho naštvaný a zklamaný a zvažují jestli za těchto okolnosti vůbec někdy do toho upgrade půjdu. Nevíte někdo jak to neustále obtěžování s tím upgrade pozastavit a spustit to až někdy později až se k tomu rozhodnu a až budu na to připravený?

Datum: 06.08.15 16:49

Sám se ti nestáhnul, to až potvrdíš licenční podmínky. Pak ti nabídne spustit upgrade, klidně to tam pusť. Až to pojede, dává o sobě vědět, ukazuje co dělá, asi 3x se sám restartuje – asi 3 hoďky mu to celkem trvá. Tak v tom nehledej žádný zakopaný psy a jeď *palec*

Datum: 06.08.15 17:32

U mne to tedy proběhlo bezproblémověji...a rychleji. Za 40 minut jsem měl komplet nainstalováno.

Kde je u Vás problém...to netuším.

Datum: 06.08.15 18:57

Taky jsem s tím neměl problém, a to že to šlo tak pomalu je asi tím, že mám mobilní internet, a ten sotva dejchá při takovýhle hromadě dat.

Datum: 10.08.15 21:29
Upgradoval jsem osobně jeden stolní PC a jeden NB, oba bez jakýchkoliv problémů.U stolního a výkonnějšího PC instalace trvala 40min, u slabšího NB 2 hodiny.
Instaloval jsem kdy jsem chtěl, nic mi to nenutilo.., asi je u Vás něco atypického..

Datum: 10.08.15 22:39

martincakl: "Instaloval jsem kdy jsem chtěl, nic mi to nenutilo.., asi je u Vás něco atypického." Atypického možná, ale jak zjistit co konkétně a co s tím? Nyní mne to obtěžuje při každém spuštění počítače.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.