Má zde někdo zkušenosti s dukanovou dietou?

Od: Datum: 29.08.14 19:39 odpovědí: 6 změna: 30.08.14 15:42

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na zkušenosti s dukanovou dietou. Zhubl s ní někdo? Zajímají mne konkrétní zkušenosti!

Děkuji. Magda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 29.08.14 19:54
avatar

Ahoj Magdo.Zkušenosti nemám a ani je nechci mít ! Ta poslední věta je trefná "Eliminujte sacharidy a používejte sladidla." Děs,běs...K životu sacharidy potřebujeme a místo cukru sladidla? Vždyť to jsou chemické humusy ! Pokud přestanete jíst sacharidy,tak samozřejmě zhubnete,to je pravda.Ale,pokud je začnete opět jíst,máte veškerou dietu v čudu ! Zapřemýšlejte o tom,zda by nebylo lepší začít jíst menší porce,vyváženou a pestrou stravu,dostatek ovoce a zeleniny.A také pohyb,nemusí ho být přespříliš,ale je příjemný a dodává nám štěstí a radost.Co se týče pitného režimu samozřejmě čistá voda nebo bylinkové čaje. A co se týče slazení,raději nesladit a když už,tak z přírodních zdrojů.Vše je v hlavě,věřte tomu a poručte si,pokud budete na sebe tvrdá,tak i kilča půjdou dolů.V začátcích to bude sice krapet horší,ale pak je balada Máte se ráda? Tak dejte svému tělu to,co potřebuje...Ono se Vám mile odmění.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.14 19:56

Ahoj.Až budete "dospělá" tak dojdete k názoru,že všechny diety jsou k ničemu.Jinak já provozuji dietu bodovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 19:59
avatar

Ahoj. Diskuze na toto téma zde již nějaké byly. Můžete si je pročíst, než Vám zde přibudou nové názory, či zkušenosti.

Viz.:

https://www.poradte.cz/nejen-…zeny/4263-dukanova-dieta.html

https://www.poradte.cz/spolec…ost/21206-dukanova-dieta.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 20:09
avatar

Úža, tu jsem neznala :-D

Je z těch lepších, i když mě tam také praštila do očí ta sladidla. Nepoužívat! Tělo tím leda zblbnete. Jinak asi není důvod, aby nefungovala, pokud se opravdu přidržíte VŠECH doporučení (tedy i tím kouskem o pravidelném pohybu, dostatku tekutin, atd.) a nebudete se povolenými potravinami cpát přes míru (s ohledem na jejich kalorickou hodnotu). Osobně ale nemám moc ráda omezování zeleniny, nepřipadá mi to ani zdravé ani praktické.

Zamyslete se však, jestli ji opravdu zvládnete dlouhodobě - je dost náročná na dodržování, i když povolených jídel se může zdát hodně. Přerušení něčeho, k čemu se člověk odhodlaně upnul a o co se snažil, je pro psychiku rána, nastává to klasické zmiňované jojo... Jestli si už teď nejste komplet jídlo zvyklá připravovat sama a naprostou většinu jídel nekonzumujete doma, časem se vám to rozpadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.14 23:18
avatar
Pokud chcete zhubnout, je lépe se bilkovinam vyhýbat a naopak dodávat tělu ty správně sacharidy - polysacharidy.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.14 15:42
avatar

Dobře si přečtěte co ta dieta doporučuje. A potom se ptejte: na základě čeho? Úplně zde chybí něco čemu se u projektů říká "Důvodová studie". Autor tady radí nějaké potraviny, ale neříká proč. Na základě čeho sestavil tato doporučení?

Je tam hned několik velmi nebezpečných pravidel. Osobně si myslím, že po takové dietě si člověk úplně zničí trávení, takže sice zhubne (díky podvýživě), ale zdraví mu to moc nepřidá. Skladba potravin je tak nevhodná, že pravděpodobně v průběhu diety dojde k onemocnění cukrovkou nebo jiným autoimunitním onemocněním a možná i poškození jater, ledvin. Některé rady jsou vyloženě škodlivé - třeba doporučení jedovatých umělých sladidel, konzumace koření a ostrých jídel.

Pokud chcete zhubnout, jděte na to logicky. Co jí lidé, kteří už od pohledu vypadají zdravě? Nejsou tlustí, nemocní, mají zdravou barvu, vypadají na svůj věk lépe než jejich vrstevníci? Živí se takoví lidé podle pravidel zmíněné diety? Zcela jistě ne...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.