Volání partnerovi do práce

Od: Datum: 06.11.13 16:12 odpovědí: 30 změna: 08.11.13 15:55

Zdravím. Tentokrát se vás chci zeptat, zdali vadí vašemu partnerovi nebo partnerce, když mu voláte do práce..mám namysli hlavně, pokud pracuje na vyšší pozici, třeba mistr nebo nějaký nadřízený.. Jestli mu to vadí a pokud nevadí, jak dlouho se s ním můžete tak asi bavit? A taky, kvuli čemu by jste svému protějšku do práce volali a kvuli čemu už ne? Kdyby jste se s někým třeba doma pohádali a potřebovali by jste, aby to vědě, zavolali by jste mu to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 06.11.13 16:23
avatar

Ahoj KamiloHmm,zajímavý dotázek:-DNevoláme si do práce,jelikož oba dva máme poměrně vysoké pracovní vytížení.Pokud bych volala,tak pouze v krajních případech,tzn. v závažných případech-smrt,nemoc,požár,atd.,atd.Kdybych byla doma a s někým se pohádala,tak mu to volat nebudu/ten by mě hnal/:-DPočkám,až přijede domů,takovéto věci se řeší osobně,nikoliv po telefonu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 16:26
avatar
V práci by to zřejmě nevadilo, ale mě ano. Jsem v práci a chci mít klid na práci ne řešit problémy doma, které snesou odklad nebo dokonce s nimi z práce nedokáži ani hnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nukika
Datum: 06.11.13 16:32
Tak ja manzelivi volam celkem casto...cca 6x ;) ze ma syn zoubek, jak se mu dari, jak je manzelovi...ale je to tim, ze mam manzela asi 300km od sebe a vidavame se jen o vikendech :( je nekde nahore, ale vi, ze se stat se muze cokoli, tak odlozi jednani a vola, ale uz to mame vychytane a vi, ze kdyz je to nutne a tece krev, tak volam 2x :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nukika
Datum: 06.11.13 16:34
Jej to je chyb... *smich* omlouvam se
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 06.11.13 16:50

To já se s přítelem taky vídám velmi málo, a vždy mě zdrbe i když jednání nemá, tak jsem chtěla vědět, jak na tom jsou ostatní..takže gratuluji k muži, o kterém si ostatní nechávají zdát..

Od: nukika
Datum: 06.11.13 21:18
...no je to stesti :-D kolikrat jsem zdrbnuta ja, ze nenosim telefon sebou ven *smich*
Ale vazne je to na domluve. My se nevidime a proto volame a piseme-nic jineho nam nezbyva.Takze i kdyz mi manzel vola v 6 rano, prestoze vi, ze vstavame o pul sedme, jak jsme se vyspali, tak vim, ze na nas mysli. A o tom to je...domluva a ochota ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 12:38

To je pěkné..:))

Od: koukolik
Datum: 07.11.13 14:25

*smich* telefon v 6 ráno do postele by se dal zařadit do kategorie psychického a fyzického týrání *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 16:35
avatar

Zdravím, příteli do práce volám běžně, je sice šéf rodinné firmičky, ale dělá hlavě rukama, takže ho často vyruším a on mi pak volá zpět, až má pár minut času. Nikdy to ale není kvůli nějakým hloupostem, vždy jde o důležitou věc, kterou vyřizujeme za chvíli. Na dlouhé telefony není čas.

A pokud se doma pohádám, tak mu to fakt nevolám:) Možná e o tom zmíním večer, když si píšeme nebo voláme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 16:48

Zdravím, tento dotaz mě pobavil. Je to úchylné, obzvláště, když je v nějaké stressující situaci, má o něčem rozhodovat a někdo mu zavolá,o nějakých hloupostech. A ještě horší je, když se volá na pevnou linku a nějaký chudák ho musí někde shánět,on neví co se děje, běží k telefonu a dozví se, že maj opravený dřez, což jsem já v práci zažil. Ale spousta lidí to má nastavené jinak a stupně důležitosti jsou pro každého jiné i soustředění se na práci v zaměstnání.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kami95
Datum: 06.11.13 16:52

Tak to je jasné, ale když má telefon u sebe, může ho přeci típnout a zavolat jak je chvilinka času, teda aspoň normální člověk to tak udělá, ne?

Datum: 06.11.13 17:28
avatar

Záleží, jakých věcí se to týká. Pokud důležitých, je to ok. Pokud bych však příteli volala, že jsem se pohádala s bráchou, nebo sedím na kafi, nebo jedu nakupovat a další blbosti, tak mi ten telefon brzy přestane zvedat. S takovými zbytečnostmi ho fakt neotravuju, to jsou věci, které si můžete napsat v klidu večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.11.13 16:52
avatar

Ne, nevadi. Proc by melo?

Kdyz neni cas, tak se to neprijme, kdyz je, tak prijme.

Kdyz se to neprijme a volani se opakuje, tak jde asi o neco vazneho, takze se to pak stejnak radeji prijme.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 06.11.13 17:21

Já se dotazem pobavila, ale proč ne, i od toho tato poradna je. Proč otravovat nebo sdělovat vašemu protějšku po telefonu, že jste se pohádala? Co on může vyřešit? Prdlačky. Asi v práci není moc vytížený, že si může dovolit takto klábosit o hloupostech. Volám jen v případě nouze a tím způsobem, že prozvoním. Až je vhodná situace, tam mi volá zpět. Někdy je to za 5 hodin, někdy obratem. V případě katastrofy píšu SMS - ined zavolej, nutné.

Vše je na domluvě a na postavení. Největší trapasy jsou pro pány, kdy v kolektivu pár lidí musí vyslechnout a odpovídat madam, že třeba nesehnala svůj oblíbený krém na obličej.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.13 17:26
avatar

pro "Kami 95"

-samozřejmě, že volání partnerovi do práce nevadí - pokud se ovšem na tom předem dohodnete. - Jinak je tö asi obtěžování. Nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 06.11.13 17:50

Dobrý den,

rozhodně to musí být důležité až neodkladné, protože práce je od slova pracovat a ne klábosit nebo řešit hlouposti. A volat partnerovi proto, abyste mu připomněla domácí hádku, tak to je hloupost na entou. K čemu by to bylo? Osobně bych to považoval za zbytečnou provokaci. Spíš tím přimějete partnera, aby šel po práci raději do hospody a ne domů, protože doma ho nečeká nic příjemnějšího než nastartovaná přítelkyně. :)

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 18:08
avatar

Nevolám nikdy, považovala bych to za jeho obtěžování. A vidím to jako zbytečné. Všechno si přece můžeme říct doma, až se vrátí. Když toho je víc, co probrat, napíšu si dokonce body na lístek a pak to po jeho návratu prodiskutujeme. To by snad opravdu se muselo stát něco strašného /požár v domě apod./ abych mu zavolala. Vidíme se každý den, tak těch pár hodin to vydržím. A volat mu takové noviny, jako že mi na tvrdé hrušce vypadla korunka, že mi z Poradny pošťačka přinesla krásnou mikinu *palec*, či že dementní babička zase vylila záchodový kbelík do dřezu - na to je přece dost a dost času. *smich* Je to tak. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.13 18:09
avatar

Zkrátka: respektuju, že v práci má pracovat a ne ten čas prodiskutovat s rodinou. Znám už pár lidí, kteří kvůli telefonátům přišli o práci.

doplněno 06.11.13 18:10:

/Kruciš, já to chtěla jako doplnění předchozí odpovědi a ona se z toho udělala nová. Omlouvám se./

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.13 18:22
avatar

Nevadí to mně ani manželce ani mému zaměstnavateli. Pokud mám nějaké jednání já nebo manželka nebo to z jiného důvodu nemůžeme zvednout, tak to jednoduše típneme (nebo máme mobil vypnutý) a popovídáme si později. Na druhou stranu nevoláme si nijak často, jen když je to opravdu potřeba - třeba když je nutné něco neodkladně zařídit. Na takové to "Miluji tě :) " nepoužíváme hovory ale sms.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.13 08:22
avatar

S partnerem preferujeme textové zprávy (sms), kterou si může každý z nás v tichosti přečíst a nerušit okolí v práci. Telefonování jen po předem info zprávě "zda má chvilku čas, případně dojde na místo, odkud může volat, mluvit, aniž by tím obtěžoval okolí".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 12:40

No, on ani ty zprávy ode mě nečte, že prý na to není čas..

Datum: 07.11.13 14:09
avatar

Když nemá čas pár vteřin přečíst krátkou textovku, tak kde bere čas na několikaminutové hovory?Není to vše spíš o tom, podívat se pravdě do očí a přiznat si, jak to doopravdy je?

doplněno 07.11.13 14:19:

Když z práce partnerovi něco potřebuji, tím myslím, něco, co nemůže počkat až budeme doma, což on i já víme, tak si textovku přečtem, případně mobil zvednem, oba víme, že jde o neodkladnou mimořádnou důležitou věc, co nepočká.Rozhodně bych ho nikdy neotravovala ani on mě, blbostma, nebo záležitostma, co počkají na doma. Myslím, že vše záleží na tom, jak se partneři dohodnou.Pokud ho ale informujete například i o tom, zda máte ke sváče jednu nebo dvě housky a k nim kávu rozpustnou né turka, tak se nedivím, že nezvedá mobil a nečte textovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.11.13 08:32

Kami, já s tím problém nemám. Žena mi volá kvůli důležitým věcem (do kterých nepatří to, že se s někým pohádala ;) ) Když nemůžu, tak to nevezmu. Když to vezmu a ona se rozpovídá nad rámec únosnosti, přeruším ji a řeknu "až doma". Ona s tím také problém nemá. Takže jak kdy. Vy jako volající nevidíte co se děje, tak se nemůžete divit, že občas zavoláte nevhod a jste típnuta.

Váš nejdražší má asi náročnou práci, tak se s tím smiřte a hovory do práce omezte. A jestli mu často voláte kvůli takovým pi... hloupostem, jakou jste zmínila, nedivte se, že se s vámi v práci nechce bavit vůbec. Zvlášť, když vám to už několikrát dal důrazně najevo a vy to nerespektujete a ještě se cítíte ukřivděná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 07.11.13 14:19
avatar

Dobrý den, já jenom doufám, že tento dotaz je obecný, protože jestli jde o toho Vašeho "přítele", tak bych si s ním ani nevolal. Proč? Stejně vše řešíte doma a po svém. Zdravím!

https://www.poradte.cz/nejen-…tecne-psychicky-ublizuje.html https://www.poradte.cz/nejen-…ni-od-milovaneho-cloveka.html

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 07.11.13 15:53
avatar

Škoda, že Benovi za jeho přehled mohu dát jen bodík. Kdyby to šlo, dám 10.

Ano s takovým "přítelem" *ee* bych si nevolala vůbec, raději bych mobil spláchla do záchoda. Týrá Vás, ubližuje a Vy mu ještě chcete volat? To opravdu není z Vaší strany normální. Nechci se Vás dotknout, ale zajděte si na vyšetření na psychiatrii. Není to žádná ostuda, chodí tam plno lidí a je to daleko lepší, než to nosit v sobě. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.13 16:17
avatar

Boha jeho, to je zase ona slečna? To už fakt není normální.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 07.11.13 16:53
avatar

Ne, ne a ne, volám jen když je to velmi nutné. Často manželovi říkám, že pokud udržím telefon, zavolám si RZ sama a nemusím ho otravovat na jednání. Co si říct chceme nikdy není tak důležité aby to nepočkalo do večera. Nedávno se mě ptala sousedka zda si s vdanou dcerou voláme denně, ne, pokud to není nutnost rychlého kontaktu tak si nevoláme. Koukám, že vy budete pěkná stihačka a ještě v tom vztahu (odkazy Bena) nemáte jasno.

doplněno 07.11.13 17:42:

"jethro" to je ale úplně něco jiného v takovém případě by mi naopak nepřišlo normální nezavolat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.13 17:26
avatar

Tak například pracuju v sousedním městě, a manželka mi onehdy odpoledne volala, že je tam autem a jestli nechci vzít domů. Rozhodně to nebylo nutné, ale bylo to milé a potěšilo mě to víc, než kdyby s tím počkala do večera :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.13 17:42
avatar

Mně to vadí strašně. Jsme jasně domluvení, že si budeme volat do práce jenom v případě naprosté katastrofy. A jakmile mi zazvoní soukromý telefon, vyletí mi adrenalin ušima a srdce do krku - katastrofa se stala. Sice tomu tak vždycky není, ale většinou je to opravdu kvůli vážné věci, takže mi to vadí dvakrát, protože mě to absolutně rozhodí. To, že jsem se s někým pohádala (vlastně už si ani nepamatuju, kdy mi naposledy něco stálo za hádku), není podle mě důvod vybuřovat telefonem partnerovi do práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tymrazor
Datum: 08.11.13 15:55

kdysi mi řekli. Pracovní věci řeš v práci a nenos si to domů a své osobní/rodiné záležitosti nech doma a řeš si je doma. Osobně nesnáším, když někomu dva krát i více krát zvoní telefon během jednání(nevypne si zvonění), nemám rád když vidím pracovnici když si vykuřuje, pije u toho kávu a ještě tak cca 20 a více minut volá. Denně vidím dvě takové slečny. U mě by měly problém. Poznám pokud někdo má civilní hovor a skousnu ho když je to jednou za čas a pracovníka znám že si to dovolí jen proto že je problém. Ale pracovník který by mi volal v kuse jen proto aby kontroloval zda ho miláček nepodvádí, nebo protože ho chce slyšet a nevydrží do večera za to trestám.

Ostatně toto ukazuje že pracovník má dostatek času a je připraven na porci práce navíc.

Moje partnerka také ví jak to beru a nevolá mi z důvodu prkotin. Takže když volá, tak je to proto že někdo umřel, bouchla auto, atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.