Psychické týrání od milovaného člověka

Od: Datum: 03.11.13 21:02 odpovědí: 37 změna: 03.11.13 23:36

Zdravím. Už jsem tu několikrát psala, že mě přítel zbil a ptala jsem se, zdali lze fotky u soudu kdybych na něj podala trestní oznámení použít jako důkaz. Moc ho miluji, a on mě neustále psychicky deptá, nechci slyšet kecy moralistů, jak se na něj mám vykašlat atd. Prostě ho miluji a moc s ním chci být, ale on mi ubližuje, příjde mi že ho to i baví a dělá mu to dobře, psychicky mě týrá a několikrát mě už dokonce i napadl. V okamžicích, kdy bychom měli držet nejvíce spolu mi nadává, přitom jsem snad poslední komu na něm záleží. Je totiž ženatý, prasklo že spolu máme poměr a rodina ho odsoudila.. Jenže on se ke mě choval takto hnusně i předtím, já za to vůbec nemohu že to prasklo a prostě nevím co mám dělat, nedá se popsat jak moc to bolí když vám ubližuje člověk kterého milujete. Rozejít bych se s ním asi nedokázala, fakt mi na něm moc záleží a když to řeknu blbě, je to to samo, jako by vám ubližovalo vaše dítě, které milujete. Moc s ním chci být, pořád mi vulgárně nadává. Projevuje se to u mě i fyzicky, ten stres, padají mi vlasy, mám velké zdravotní potíže..přikládám to tomu stresu co on mi dělá.. Mrzí mě to a moc mě to bolí, a nejvíce mě štve že ho i přesto miluji, jakoby mi to snad dělalo dobře jak on mi ubližuje, ale nechápu proč vždy hází všechnu špínu na mě a proč mi tak ubližuje. Nechápu proč ho i přesto miluji a proč mi na něm tak moc záleží..Nemám zájem o kecy moralistů, kteří mi řeknou, ať se s ním prostě rozejdu a že si za to můžu sama, potřebovala jsem se asi jen vypsat..


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.13 21:09
 
avatar

Nemíním moralizovat, jenom nemohu áš příběh číst bez mrazení v zádech. Váš "přítel" je nemocný člověk a pokud se od něho nedokážete odpoutat, možná Vás i zabije.

Z přemíry stresu můžete dostat rakovinu.

Proč o něm vůbec píšete jako o příteli, co přátelského vůči Vám projevuje?

Promiňte mi, možná mi do toho nic není.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:17
 

Moc děkuji za odpověď, myslím, že máte ve všem pravdu..Myslím hlavně na to, jaký byl když jsme se poznali, jaký je, když je mi s ním dobře a ukáže mi i svou milou tvář..jenže poslední dobou mám pocit, že ho ani neznám, dost často pije, svádí to na mě že kvuli mě, ale já si myslím, že ho možná tak změnil i ten alkohol..Je odporný jak opilý tak střízlivý, když má blbý den..jindy zase ne.. A normální není, to vím, má jistou uchylku o které vím, ale která s tímto jeho chováním nemám naprosto nic společného! A nechápu proč se ke mě tak chová, když jsem se s ním snažila promluvit si, začal mi vyčítat staré věci co jsem kdy udělala špatně ale že on toho udělal špatně mnohem víc, to už si omlouvá všemožně to jde, ale o já udělám špatně tak pochopit nedokáže..Před pár dny jsem si myslela, že mě doopravdy zabije, tak jak říkáte..ležela jsem na zemi, kopal do mě, a když mě začal škrtit už jsem viděla všechny svaté..ale jsem s ním až příliž dlouho na to, abych si teť dovedla představit, co bych bez něj dělala..sama..

Od: claire*
Datum: 03.11.13 21:14
 

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Nemáte zájem o mé kecy, tak mou odpověď přeskočte a počkejte si na někoho, kdo Vás podpoří a řekne, že to bude dobré, jednoho se přítel polepší a vezme si vás a budete šťastní až do smrti.

Máte velký problém a nutně potřebujete odbornou pomoc. Urychleně vyhledejte psychologa, jestli si sama sebe alespoň trošku vážíte!

 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:18
 

Mám obavu, že nevážím..odjakžival jsem měla velmi nízké sebevědomí, ve škole mě šikanovali a to co mi dělá on..občas si připadám jak hadr na zem..

Datum: 03.11.13 21:16
 
avatar
to je jak zly sen jeste chyby aby se k vam nastehoval ale splnim vase prani a moralizovat nebudu
 
Datum: 03.11.13 21:19
 
avatar

Také zdravím. Svěřit se na této poradně je sice fajn, uleví se Vám možná, ale nevyřeší to Váš problém. Jde o to, zda Vás více týrá Váš přítel, nebo Vy sama sebe. Jste s někým, kdo je ženatý. Patří tudíž jiné ženě. A že ho rodina odsoudila, se nedivte. Jak se asi musí cítit jeho žena..? Když si od něj dáváte ubližovat a chcete se ho nadále držet, pak Vám není pomoci. Dovolí si k Vám jen tolik, kolik mu dovolíte a tolerujete sama. Ve vztahu jste dobrovolně, tudíž dobrovolně i trpíte a vše snášíte. Vy to nechcete řešit, Vy si chcete postěžovat jen na jeho chování vůči Vám...Nikdo jiný toto za Vás nevyřeší. Buď ho berte se vším všudy a smiřte se s tím, že je takový jaký je... Nebo to, co nechcete slyšet _ pošlete ho zpátky ke své ženě a najděte si partnera, který si Vás bude vážit...Ale odpovězte si na otázku, zda Vám opravdu vztah s takovýmto mužem stojí za to, abyste to odnesla svým zdravím. Máte pocuhané nervy a špatná psychika chce návštěvu u odborníka (psycholog, psychiatr..). Z toho nekouká nic jiného, než pozdější velké deprese, z kterých se budete dostávat třeba i několik let. Poznamená Vás to víc, než si třeba nyní připouštíte. Je mi Vás líto, nemůžete to vydržet věčně...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:22
 

Jenže ono je to hodně těžké, opustit člověka kterého miluju a s kým jsem tak dlouho, dalo by se říct od velmi pozdní puberty, a nyní bych si to bez něj nedovedla představit..Jak se cítí jeho žena je mi docela fuk, protože než měl mě tak měl spoustu milenek, takže nemít mě má stejně jinou..Jeho žena si za to může sama, že ji podvádí celý život, ona to ví a přesto s ním je, i když tvrdí, že jen kvuli dětem..takže v tom asi láska z její strany nebude a ničit si život jen kvuli dětem..a jim ho vlastně ničí taky, když jim dává takového otce..

Datum: 03.11.13 21:19
 
avatar

Váš vztah je ukázkový psycho labyrint.

Vy - milujete a asi jste byla od mládí fixována na autoritativní mužské

On - flustrovaný životem si vybijí zlost na partnerce a slabších a vlůastě tou celkovou šikanou na Vás přežívá život.

Tohle nemá řešení. Prostě se sešli dvě osoby co to nevyřeší a můžete to skončit špatně.

On je upír a vy jste marně otrocká bytost.

Naplánujte si to a prostě jednoho normálního dne odejdete a už se nevrátíte. A hodně daleko.

Proč ženský pořád věří, že chlapa mlátičku předělají. Za chlapy HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.13 21:23
 
avatar

Dobrý den, podle mě ani nejste ve stavu, kdy byste byla sama schopná tohoto člověka opustit; jak jste napsala, jeho chování Vám zvráceným způsobem dělá dobře. Stal se z toho pro Vás přirozený způsob, jak Vám vyjadřuje svůj zájem.

Nechcete radu, nechcete slyšet tzv. moralizování. Tak Vám napíšu jen svůj názor - v běžných vztazích toho přirozené není. Vám se možná zdá, že bez něj nezvládnete žít. Realita je mnohem bližší závěru, že bez něj přežijete spíš než s ním.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:26
 

Taky si to občas říkám, ale po tom všem hezkém co bylo, a že toho bylo ze začátku spoustu, prostě nejsem schopna ho opustit..

Datum: 03.11.13 21:31
 
avatar

On je asi jediný muž na světě co ti lásku a vše ostatní může poskytnou
 
Od: 0000567
Datum: 03.11.13 21:27
 

Jako promiň ale nevím co chceš slyšet...když tě týrá,bije a máš kvůli němu zdravotní problémy tak proč s ním proboha jsi?...zaslouží si takový nějaký vztah?...je plno hodných kluků/chlapů kteří by ženskou zajistili a chovali se k ní pěkně a takoví jsou sami,a vy ženský snad toužíte jenom po grázlech...

Vím co je to zamilovanost,chtěl jsem se kvůli rozpadlému vztahu i zabít,ale když jsem překlenul to kritické období byl jsem moc rád že jsem se takový nespolehlivý protivní ženský zbavil a mohl jsem si najít pravou lásku,se kterou jsem ve šťastném manželství už 4 roky...to je jediné řešení které ti můžu doporučit,prostě od něj odejít a najít si toho pravého,věř že tenhle co máš si skutečně nezaslouží tvoji lásku

Vím že to není to co jsi chtěla slyšet,ale jiné řešení není

 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:35
 

Kde mám takového najít? Chtěla bych staršího, mladé zajímá jen hulení a chlast, jsou nezodpovědní a nevyblblí..a starší? ti jsou všichni ženatí a ten kdo není, není normální..

Od: 0000567
Datum: 03.11.13 22:35
 

Máš to v hlavě celý pomotaný,copak to že je někdo mladý nebo starý vypovídá o charakteru,proboha jak může někdo takhle uvažovat...jak mezi mladými tak starými jsou vhodní a nevhodní,i mladý člověk může být pracovitý,takový co nebere drogy a nechlastá a chová se normálně a je zodpovědný...znám takových plno

Kolikrát možná spíš ti starší jsou horší

 
Datum: 03.11.13 21:28
 
avatar

http://www.csfd.cz/film/247608-mr-johnson/

Koukněte na tento film a hlavně začátek a konec a hned uvidíte, jak to my všichni zde vidíme a co máte udělat. Proč si nenajdete podobného partnera se stejnými zájmy co pro Vás údělá první a poslední i když to nebude žádný playboy apod.

 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 21:34
 

Ano? A kde se v dnešní době hledá svobodný, starší, a takový, aby si vážil a měl pouze mě?

Datum: 03.11.13 21:43
 

záleží kolik je starší a co od toho člověka chceš, a co je pro Tebe normální, nebo jaký máš ideál, seznamky jsou třeba plné opuštěných dam, které, než by udělaly drobný ústupek, proti svým ,,zásadám,, tak raději stále píší, jak jsou opuštěné a jak je nemá nikdo rád a pak za milou fotku vysázej podvodníkovi statisíce, viz. příklad v tv, před asi dvěma měsíci...takže, takže...

 
Datum: 03.11.13 21:48
 
avatar

Tak napište více o sobě. Já tipoval mladou holku po škole. Jestli bydlíte město, městečko, vesnice co máte ráda a co umíte a chcete. Kdyby jste se sešla v krátké chvíli s několika muži, tak určitě mezi nimi najdete podobný typ na nový vztah. I když netrefíte hned na toho pravého, tak snad hůř už nemůžte vybrat. Já píšu, protože moje kamarádka si prošlo stejnou věci a ona to vyřešila, že ze dne na den odešla z bytu od magora a začala na novém místě cca 50km nová práce a nový vztah. Magor musel odejít z jejího bytu bez její účasti(rodiče vše zařídili) a má klid a nového partnera a na jaře po X letech čekají miminko a opravují domeček a ona je úplně vyměněná a má chut znovu žít. To je pěkný cíl pro Vás

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 22:13
 

To je pěkné, ale pár vztahů už jsem měla, ale velmi krátkých, protože těm chlapům prostě nějak nemohu přijít na chuť :) S tímto jsem si rozuměla, měli jsme hezký vztah do určité doby..nevím co se pak stalo že se vše tak změnilo..A hledat chlapa přes internet..myslím, že normální chlap si inzerát na seznamku nedá :) Navíc nemám vůbec sílu začínat s někým odznovu a když mi za chvíli nebude vyhovovat tak pak zase ty nervy..

Datum: 03.11.13 22:17
 
avatar

Nezlobte se, ale proč se na něco ptáte, když nechcete slyšet odpovědi? Na každou radu zde máte výmluvu, proč nemůžete tohle a tamto. Protože "nemůžu odejít", "nemám sílu začít znovu", to jsou skutečně jen výmluvy. Snad všichni jsme zde zažili nějaký bolavý rozchod, také víme, jaké to je. Časem to přebolí a jede se dál.

Evideně Vám tedy vztah, ve kterém Vás někdo mlátí, vyhovuje. Jen doufám, že se probudíte dřív, než začne mlátit třeba i děti.

 
Datum: 03.11.13 22:20
 
avatar
pisete.ze vztah byl nejdriv pekny...pak nevite.co se stalo...
jedna veta : kdyz ptacka lapaji.pekne mu zpivaji!
proto byl asi vas vztah zezacatku pekny...
 
Datum: 03.11.13 21:47
 
avatar
po 13ti letem vztahu s clovekem ktery me tyral (driv i fyzicky.po rozvodu psychicky.takze to nebylo tak markantni) jsem konecne odesla. Nyni mam stale peklo.protoze se me nechce vzdat a kdyz me nema.tak mi aspon zneprijemni zivot. Ale i tak je to to nejlepsi co jsem mohla udelat a jsem za to stastna...
Je pro me zvlastni.jak tady popisujete co s vami dela...ja jsem hodne otevreny clovek.ale za to co mi delal on (a jeste dela -napr.sproste nadavky) jsem se vzdycky stydela.Nejenom pred okolim.ale i sama pred sebou... O to vic jsem se snazila realitu odsouvat a potlacovat...
proto mi prijde divne.ze to popisujete naprosto realisticky ..bez mrknuti oka.. Z toho usuzuji.ze vase sebehodnoceni je velmi nizke a mozna nekde v skrytu duse citite.ze je v poradku.kdyz vam nekdo ublizuje.protoze nejste hodna lasky a ucty...
Hodne to zalezi v cem jste vyrostla.
doporucuji vyhledat psychologa!
Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 03.11.13 21:53
 

Co chcete - to máte. Tak proč si stěžujete? Kdyby vám vztah nevyhovoval, tak budete hledat řešení. Odejít nechcete, tak zůstaňte a nějak to dopadne. Každý je svého štěstí strůjce. Kdo chce hledá způsoby, vy nechcete, tak hledáte důvody proč zůstat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.13 22:01
 
avatar

Vaše zpověď , a hlavně to, že na ni nechcete slyšet logické odpovědi, klterým se bráníte předem, mne nutí Vám napsat jediné. Nerozcházejte se s tím člověkem, nemá to smysl. Vy ho potřebujete. Jste podle všech příznaků masochistka. Radím Vám, abyste si to slovo dala do vyhledávače a poučila se co to znamená. Pak pochopíte, proč s ním jste a proč ho milujete. Dejte si do vyhledávače slovo "masochista", uvidíte, že se v tom budete orientovat a že najdete vysvětlení na Vaši otázku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 22:10
 

Vím, co to slovo znamená, blbá nejsem, ale kdybych byla masochistka, nebyla bych s ním ze začátku když byl milý a hodný, pár let..

Datum: 03.11.13 22:27
 

kami, co je pro vás normální chlap, a proč hned odsuzujete ty, co mají profil na seznamce? Třeba jsou ostýchavější, než ti lovci, ale zase nemlátěj svoje ženy, víme?

 
Datum: 03.11.13 22:42
 
avatar

Nikde jsem se nedočetla, že jste s ním byla, když byl milý a hodný. Tak se nerozčilujte a raději si to po sobě přečtěte. vy nechcete slyšet, aby Vám někdo radil opustit ten vztah, vy nechcete slyšet když Vám někdo řekne třeba to co já, tak co vlastně chcete slyšet? je zajímavé, že s ním udržujete, ač je ženatý, už několikaletý vztah a necháte se od něho týrat. tak si to asi musíte napřed srovnat v hlavě především Vy sama. Když teda blbá nejste a všechno víte, co vlastně chcete slyšet? Tak s ním buďte, nechte si nadávat a milujte ho, co na to odpovědět?

doplněno 03.11.13 22:53:

A jen tak mimochodem. Co na to říká jeho manželka? Proč teda od ní neodešel? Jestlipak jste si někdy pomyslela, že byste Vy byla na jejím místě? Vy ho nechcete opustit, Vy bez něho nemžete žít, Vy si nedovede představit život bez něho. Běžte za ní a zeptejte se na její názor. Teď už můžete, sama píšete, že o vašem vztahu vědí. Třeba se dozvíte jiné informace, které by Vám mohly pomoci v rozhodování.

 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 23:05
 

Ta se se mnou vůbec bavit nebude. Sama o něm říká, že je..nevím jak se to řekne slušně..no prostě že rád děvčata..Myslela jsem na to, že bych byla na jejím místě ale co bych dělala nevím, mám problémy na svém místě a ne čas a nervy přemýšlet co bych dělala být na jejím..A neodešel od ní kvuli společnému majetku, kvuli dětem, a taky že prý za to nestojím..hezké že?

Datum: 03.11.13 23:20
 
avatar

Tak to už fakt nevím. A myslím, že Vám stejně nikdo neporadí tak, abyste z toho mohla opravdu čerpat. Bude to zřejmě opravdu jenom tak, že jste potřebovala vypovídat a vlastně předem víte, že Vám nikdo nepomůže. Tak to nechte jít a uvidíte, jak dlouho to vydržíte. Já jen nevím kolik je Vám let, abyste třeba zbytečně neztrácela svůj čas. To si musíte opravdu srovnat v hlavě sama. Jen Vy víte jak si stojíte a do života chcete.

 
Datum: 03.11.13 22:18
 
avatar

Určitě ho opusťte, ten člověk se chová ohavně. Nebude vám scházet, a osobně nechápu, proč k němu být upnutá.. Naopak, uvěomte si, že všude po sídlištích a venkovech chodí spousta lidí, kteří jsou hodnější a lidstější než je on.

ps - nějaký uživatel zde psal, že jste masochistka. To určitě nejste. Jen se necháváte trápit, a to by mělo přestat. Zkuste dobré psychoterapie. Je lepší začít hned, než brát kvůli traumatům antidepresiva a prášky na uklidnění..

Přeju hodně štěstí.

 
Datum: 03.11.13 22:30
 
avatar

Zdá se mi, že si myslíte, že žijete v nějaké pohádce. Zlý duch začaroval vašeho partnera a srdce mu zkamenělo. A te´d jen najít tu živou vodičku nebo kouzelné slovíčko, zlomit zlé kouzlo a všechno zase bude pěkné.

Houpost. Takhle to není a nebude. Tohle je realita. Lidské vlastnosti se časem prohlubují. Lakomec bude časem ještě větší lakomec, morous ještě větší morous, tyran ještě větší tyran.

Psycholog by vám jistě trochu pomohl situaci rozebrat. Koupě vibrátoru by mohla na nějaký čas zmírnit sexuální absenci a napomoci zorientovat se, jestli a jakého jiného partnera budete hledat.

A jakási pohádka by mohla opravdu začít, a to tak, že si sbalíte uzlíček a půjdete přes hory a doly někam daleko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.13 22:30
 
avatar
bohuzel se nemuzu ubranit pocitu.ze si z nas trosku delate legraci!
neumim si predstavit.ze nyslite vazne.ze milujete cloveka ktery vam ublizuje.vite.ze je to spatne.mluvite o tom jako by nic.nestydite se za to.zaroven nejste masochistka.do toho byste klidne byla s nekym jinym.ale neni s kym (pritom ale milujete toho stavajiciho)...na me prilis rozporu a nejasnosti...
az vazne bevim.jestli to cele neni vtip...
chapala bych.kdybyste se ptala- jak ho opustit.jak se citove odpoutat atd...ale vy popisujete.co vam dela.zes s vama jedna jak s kusem hadru...a nechcete ..moralizovani..
nechapu.
mozna je dobre najit odpoved.na otazku.co vlastne chcete...
pokud to fakt neni cele legrace
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 22:34
 

Legrace to opravdu není, jen zpočátku jsem nezažila, že by mě někdo miloval a dělal pro mě víc než on, a teť asi naivně doufám, že se to všechno vrátí..taky nedovedu být sama, potřebuju někoho, kdo mě bude milovat a já jeho..takhle mám aspoň to, že miluji já jeho..

 

Od: kami95
Datum: 03.11.13 22:35
 

A nevím, proč bych se za to měla stydět, když je to tady naprosto anonymní..kdybych vám to měla říkat z očí do očí, asi bych to neřekla, ale takto mi to nějaký problém nedělá..neznáme se, nikdy znát nebudeme takže není důvod se stydět..

Datum: 03.11.13 22:48
 
avatar
co vam tedy brani hledat pomoc a navstivit odbornika? reseni ke kterym muzete casem dojit je spousta.napr.muzete se postupne naucit byt sama...nebo muzete ziskavat nahled na vase motivace k udrzovani takoveho destruktivniho vztahu a casem dojit k tomu.ze byste si o takoveho mize neoprela ani kolo natoz ho milovat...
vas zivot zavisi pouze na vas.nyni jste v pasivni roli a mate pocit.ze s tim nic nemuzete udelat...pravda je takova.ze muzete..ale chce to se vymanit z pozice obeti (pasivity) a s tim vam psycholog muze pomoci...
 
Od: kami95
Datum: 03.11.13 23:06
 

Taky už nad odborníkem uvažuju delší dobu, ale nedovedu si představit mluvit o tom s někým z očí do očí..nedovedu si představit že mě odbyde práškama a pošle mě domů..jako další pacoš prostě..V dětství jsem navševovala pár psychologů, protože jsem se velmi dlouho pomočovala a byla závislá na matce, ale žádní mi nepomohli, od té doby jim nevěřím..

Od: ben®
Datum: 03.11.13 23:36
 
avatar

Dobrý den, nerad to píši, ale tato tazatelka nepotřebuje poradit - nemohla by se ptát stále na to samé. Snad jí jen dělá dobře si pročítat ty příspěvky, protože rad dostala již hodně.

Zdravím!

https://www.poradte.cz/nejen-…tecne-psychicky-ublizuje.html

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.