Zarostlý nehet

Od: Datum: 24.06.12 19:26 odpovědí: 14 změna: 21.07.12 17:20

Dobrý den, už něco přez rok trpím zarůstáváním palce na pravé noze. Vždy to bylo, že se to dalo pokaždé vytáhnout, ale cca. před 3 měsíci se mi objevilo červené až fialové zrudnutí. Teče mi z toho hnis a nevím co stým.. Mamka mě pořád chce vzít na pedikuru, ale nechci, aby mě nato někdo šahal, sama si nato nemůžu ani sáhnout, natož tak pedikurka. K chirurgovi se bojím, že mě strhne prst a taky se bojím, injekce do prstu . Co mám dělat? Jak to mám po domácky léčit. Mám to hodně fialové, a teče mě z toho hnis.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.06.12 19:37

Mazej k doktorovi - injekce do prstu trošku bolí, ale ne moc... Prst ti nestrhne - možná nehet, ale pořád je to lepší, než aby ti upadl prst...

Vyber si slušného chirurga a s jeho návštěvou neotálej...

;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.12 19:41
avatar

Zdravím andrejka,

toto mě také minulý týden trápilo. Já jsem to řešila tak, že jsem to nejprve pořádně vydesinfikovala. Poté jsem na to dala černou mast - http://www.samoleceni.cz/8594…50781/ichtoxyl-ung.1x30g-heo. Následně jsem to zalepila. Tu černou mast jsem dávala pouze na noc. Přes den jsem to nechala volně. Za tři dny jsem to zkusila zmáčknout a vyteklo spoustu hnisu, další dva dny jsem tedy dávala černou mast a poté to bylo OK.

Tady to máte docela dobře rozebrané:

* http://www.lecbanehtu.eu/

* http://health.ic.cz/zarustajici_nehet/

Přeji brzké uzdravení. Anzionka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.12 19:45
avatar

Dobrý den. Určitě by to chtělo doktora. Aby pak už nebylo pozdě. již se to zde řešilo, zadejte si do vyhledávání a pročtěte si diskuze o tomto problému. zde jsou jen některé z nich. Ale nepodceňujte to, abyste o palec nakonec nepřišla.

https://www.poradte.cz/nejen-…ny/3953-jak-to-mam-lecit.html


https://www.poradte.cz/spolec…st/14749-zarostlej-nehet.html

https://www.poradte.cz/volna-…8088-zarostly-nehet-rady.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.12 19:48
avatar

Zdravím, černá mast je jistě dobrá, ale pokud hrozí kangréna, je už na domácí léčbu pozdě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.12 19:52
avatar

V nemocniční lékárně si pořiďte roztok Rivanol, hustě nalijte na čistou gázu, přiložte na infikované místo a celé to omotejte nebo zalepte. Tři čtyři dny nekoupat, nesmí na to přijít voda ani špína, pak zopakujte, dle potřeby třeba pětkrát dokola. Rivanol se používá v chirurgii aumí skoro zázraky, mě nedávno zachránil právě před stržením nehtu a operací:)

doplněno 24.06.12 20:17:

Ještě jsem zapomněla dodat, že mi to poradila doktorka ve výslužbě, známá:) Takže dle mne zkušený člověk.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.06.12 20:01

Šup na chirurgii, jak už je psáno výše. Už je to v moc pokročilém a vážném stavu. Kašli na jakékoli zaručené triky a masti, známá měla něco podobného, za žádnou cenu s tím nechtěla nikam jít a skončilo to otravou krve a dlouhým řešením lékařů, zda nebude třeba prst amputovat. To za to nestojí.

doplněno 24.06.12 20:02:

... tam se poraď, třeba ti ani nehet trhat nebudou, ale oko odborníka je rozhodně lepší, než rada laiků po netu ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.06.12 14:57
avatar

Jj,když jsme to zjistili u syna taky nikam nechtěl a měl to taky super,ani kouknout se na to nedalo,jak to bylo hnusné!Pomalu jsme ho klacka (měl 17) museli k lékaři dotáhnout smykem!

Každopádně v pokročilém stádiu je lepší léčba lékařem než laická léčba.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sovikova
Datum: 29.06.12 02:28

Zkuste léčbu náplastí, skvěle je popsána na http://health.ic.cz/zarustajici_nehet/, nebudete-li pozorovat během několika dní pozvolné lepšení stavu palce, navštivte svého lékaře. Ihned ho navštivte v případě, že budete pozorovat zhoršení stavu palce či zhoršení Vašeho celkového zdravotního stavu.

Z chirurgických metod pak na prvním místě doporučuji tzv. "dlahování palce" pomocí krátké plastové hadičky, která se nasadí na okraj zarůstajícího nehtu a chrání tak okolní kůži. Ale tuto metodu provádí málokterý chirurg.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkys
Datum: 29.06.12 20:41

Ahoj někde jsem četla že se má pod nehet strčit kus papírku nebo něco aby to ten nehet nadzvedlo. STrkám si pod nehet toaletní papír a zdá se že už budu mít klid. ze začátku jsem si na to dávala nastrouhanou bramboru obvázala a nechal přes noc a pak ten papírek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemar0
Datum: 30.06.12 10:00

Taky jsem se se zarůstajícím nehtem na palci u nohy trápila několik týdnů. Taky jsem mačkala 3x hnis a vždy se to trochu zahojilo. Pak jsem se palce už nemohla ani dotknout. Byla jsem tento týden na chirurgii na řezání. Bála jsem se tak, že jsem snad vypotila 2 litry potu, ale vůbec to za ten strach nestálo. Dr. to opíchal 2 injekcemi /sice bolely, ale dalo se to vydržet/ a pak jsem už nic necítila. Musel odříznout část nehtu a tu kůži, která přerůstala nehet. Byla jsem už i na převazu a teď budu týden čekat na vytažení stehu. Doufám, že už bude pokoj. Nebojte se, opravdu to nestojí zato zbytečně trpět. A pokud to ještě není vrostlé do masíčka, v nemocnici synovi doporučili pod nehet zasouvat gázu a zakapávat jodem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 15:22
avatar
Ano to oravdu funguje mě to takhle léčil ortoped ale nepouzil papírek ale gazu napustenou dezinfekcí
Ohodnoceno: 0x
 
Od: profipedikuracz
Datum: 20.07.12 14:22

Dobrý den,

dnes se již dá zarostlý nehet vyléčit i jinak než nepříjemnou chirurgickou operací. Existují tzv.nehtové novnátka - nehtové špony nebo také nehtové korektory, pomocí kterých lze účinně a bezbolestně zarostlý nehet léčit. O těchto možnostech se můžete více dočíst na www.lecba.nehtu.cz a také můžete získat kontakt na pedikéra, který tuto metodu aplikuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ernie*
Datum: 20.07.12 20:26

Léčba následku-DOKTOR A CHIRURGIE. Vím o čem mluvím, taky jsem v pubertě trpěl. Zákroku se netřeba bát.

Léčba příčin-prevence, pedikůra, hygiena, správné stříhání nehtů apod. Lékař poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 21.07.12 17:20

Odkaz na léčbu nehtů je výše uveden špatně,tento je dobře http://www.lecba-nehtu.cz/apache2-default/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.