Kuří oka-jak na ně

Od: Datum: 23.12.12 13:49 odpovědí: 4 změna: 23.12.12 17:50

Dobrý den,chtěl bych se zeptat-moje přítelkyně (25) má na patě kuří oka a jestli existuje nějaká domácí osvědčená rada jak se těchto kuřík ok zbavit.Prosím o radu,děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: darda
Datum: 23.12.12 13:52

Změnit obuv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 14:37
avatar

Dobrý den. Nejznámější tzv. "babský recept": na 12-24 hodin naložit cibuli do octa a potom na noc přiložit (na kolečka, zavázat) na kuří oko. To by mělo změknout a jít dobře vyloupnout.

Další velmi častou radou, jak na kuří oko je, v lékárně si koupit náplasti na kuří oka. Pokud selže každý pokus, šikovný pedikér si s odstraněním poradí za chvilku.

Jinak, pokud si na to člověk troufne sám, viz.:

Jak správně postupovat při odstraňování kuřího oka:

Jedná se o úkon, který je spíše pro zkušeného pedikéra než lékaře, ale můžete si pomoci i sami doma. Postup u pedikéra se liší jen tím, že je odborník zručnější a zpravidla má vhodnější nástroje. "Prvním krokem je vždy změkčení postiženého místa namáčením v teplé vodě, do které se může přidat kyselina salicylová _ ta zaručeně zabírá. Nohy si máchejte tak dlouho, dokud kůže na kuřím oku nezbělá. Poté kůži včetně jadérka odstraňte nožíkem nebo žiletkou, následně přilepte na léčené místo náplast. Bojíte-li se použít nožík, skalpel, žiletku (vždy by měly být nástroje vydezinfikované), můžete si pořídit speciální kleštičky na odstraňování kuřích ok. Jinou variantou může být salicylová náplast nebo mast, která by po dvou dnech měla ztvrdlou kůži změkčit. Při zákroku dbejte na přísnou čistotu a hygienu jak postiženého místa, tak i používaného nástroje. K dezinfekci postačí čistý lékárenský líh.

http://www.prozeny.cz/magazin…084-doslapnete-si-na-kuri-oko

Jinak se ještě můžete podívaz do minulých diskuzí zde, o kuřích okách toho zde bylo napsáno již mnohé. Např:

https://www.poradte.cz/nejen-…eny/1772-jak-na-kuri-oko.html

https://www.poradte.cz/spolec…/11218-kuri-oko-co-s-nim.html

https://www.poradte.cz/nejen-…e-mohu-zbavit-kuriho-oka.html

A další a další...Přeji, ať se této nepříjemnosti přítelkyně zbaví co nejdříve..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: flip
Datum: 23.12.12 16:30

Jinak se prodávají ještě náplasti přímo na kuří oka - je to normální náplast, uvnitř je kolečko, které se umístí na postižené místo a přímo z něj se uvolňují léčivé látky, postupně bělá, po cca 4 dnech se samo odloupne. Měla jsem ho jen 1x, na malíčku, od té doby díkybohu klid, snad by to pomohlo i na patu..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 17:50
avatar

Vykašlete se na experimenty a zajděte k pedikérce, rychle a odborně, cena u nás ošetření ztvrdlé kůže na patách, ostříhání nehtů, olejový zábal + 1 kuří oko 220kč.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.