Změna tarifu operátorem

Od: Datum: 15.01.14 18:49 odpovědí: 5 změna: 15.01.14 19:33

Mám s telefonním operátorem O2 uzavřenou smlouvu na tarif NEON S. V polovině smluvního období mi oznámil, že tento tarif ruší a převádí mě na na nový tarif FREE O2+20. S tím nesouhlasím. Mohu vypovědět smlouvu, která jinak končí v únoru 2015 nebo by mi mohl operátor vyúčtovat nějaké sankce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 19:02
Ano. Máte nárok na odstoupení od smlouvy. Nejprve zavolejte operátora a řeknete mu své rozhodnutí a důvody. Je možné, že Vám nabídne nějakou výhodu. (Byla jsem ve stejné situaci u jiného operátora a dostala jsem slevu a volné minuty navíc ) Pokud i pak budete chtít odstoupit, zeptejte se na přesný postup, abyste nic nezanedbala...
Ohodnoceno: 3x
 
Od: vosikac*
Datum: 15.01.14 19:06

Pokud si budete trvat na tom,že s novým tarifem nesouhlasíte, tak není důvod, proč by Vám měli účtovat sankce. Zavolejte na operátora a trvejte na nesouhlasu s převodem na Free. Nechte si sim kartu převést třeba na kredit nebo si vyberte jiný tarif.

Tak to bylo řečeno přítelkyni ve stejném případě, jen ona se pak dohodla na tom jiném tarifu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.14 19:07
avatar

Hlavně si dobře ověřte, co vám nabízí, jestliže u nich zůstanete - mně nabídli prý skoro stejný tarif, jen se jinak jmenuje, pro mě se prý nic nemění... kývla jsem, až po čase zjistila, že to tak není a že je méně výhodný než ten původní... právo na výpověď smlouvy určitě máte, protože se mění podmínky, tak se nenechte ožulit!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.01.14 19:15
avatar

Nedavno se to tu řešilo: https://www.poradte.cz/spolec…odstoupeni-od-smlouvy-o2.html

V případě, že se změnou tarifu nesouhlasíte, máte nárok na odstoupení od smlouvy a to bez sankcí! Na pobočce mi řekli, že mohu odejít až po písemném oznámení, - hovor od operátora na to prý nestačí - to mi řekli na pobočce. Ale přijde mi to, že co zaměstnanec, to jiná informace.

Každopádně byste měl dostat informaci, ke kterému datu k převodu dojde a kolik dní máte na odstup od smlouvy, v případě, že se změnou nesouhlasíte.

Nějaký tarif mimo veřejnou nabídku mi dali, až když mi přišla sms s číslem ČVOP. - v mém případě jsem ho nevzala a jdu jinam.

doplněno 15.01.14 19:19:

Tedy ten správný odkaz, který jsem myslela, ve kterém se to řešilo je tento: https://www.poradte.cz/spolec…eho-svoleni-zmenit-tarif.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.01.14 19:33
avatar

Nedávejte výpověď. místo toho odstupte od smlouvy z důvodu jejího porušení poskytovatelem. (Nepoužívejte slovo výpověď.)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.