Odstoupení od smlouvy O2

Od: Datum: 12.01.14 09:56 odpovědí: 9 změna: 17.01.14 20:33

Dobrý den...v práci máme nabídku firemního tarifu který má plno výhod, ale nevím jak to mám udělat páč mám paušál od O2 a pokud bych od nich odstoupil tak bych musel platit nejspíš nějaký poplatek který by asi nebyl malý. Bohužel mám u O2 nově podepsanou smlouvu takže tím je to ještě horší :( nemáte někdo zkušenost nebo návod jak se nechá od nich odejít aby to bylo za co nejmín peněz? vůbec si nevím rady :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 10:50

Pokud by byl firemní tarif také od O2 tak to není problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.14 11:25

Přítelkyně zkoušela přejít k zaměstnaneckému tarifu,když jí zbýval ještě rok do ukončení smlouvy a nebylo jí vyhověno :(

Datum: 12.01.14 11:35
Netuším co znamená, že máte nově podepsanou smlouvu. To je od kdy? O2 teď od 8.2.mění všeobecné obchodní podmínky. Pokud tedy ve smlouvě nemáte uvedeno, že jste seznámen již s těmito novými podmínkami, tak by mohla být možnost odstoupit do 8.2.bez sankcí pro nesouhlas s těmito VOP. Nebo pak od 8.2.budete mít možnost od smlouvy odstoupit za 1/5 paušálu nebo minimálního měsíčního plnění krát počet měsíců, které Vám zbývají do konce úvazku.
doplněno 12.01.14 11:38: https://www.poradte.cz/spolec…ych-podminek-od-8-2-2014.html
doplněno 12.01.14 20:51: Jak už jsem psala a odkazovala na téma, které jsem založila.. Podívejte se na poslední nebo předposlední vyučtování, zda pod ním nenajdete větu, kde Vás O2 informuje o tom, že od 8.2.2014 mění Všeobecné obchodní podmínky a v případě, že s nimi nesouhlasíte, tak můžete bez sankcí do 8.2.odstoupit. Já jsem výpověď už podala..

Od: naoko
Datum: 12.01.14 11:39

pokud chcete vypovědět smlouvu na dobu určitou, operátor vám nemůže naúčtovat pokutu vyšší než součet pětiny zbývajících paušálů či minimální měsíční útraty . Toto by mělo dle ČTÚ platit již od srpna 2013, ale operátoři až nyní mění svoje OP. Ten můj např. od února. . Koukněte se na jejich stránky, mají je ale trochu schované. Nebo jim zavolejte. Ovšem jestli máte zcela čerstou smlouvu, asi i tak zaplatíte hodně.

Od: kami95
Datum: 12.01.14 12:38

A jak starou tu novou smlouvu máte Třeba by šlo ještě odstoupit..

Datum: 12.01.14 12:47

Prosím, chtěla bych se přidat ke Zbyňkovi. Jsem na tom taky tak. Mám smlouvu na 2 roky s O2 /paušál/ a chtěla bych přestoupit na extra výhodnou smlouvu u T-Mobile. Dostala to dcera v práci, mohou to mít od ní ještě další 4 lidi a stojí to asi do 130 Kč a měsíc. /neomezené volání do všech sítí, včeně pevných linek/.

Ta moje smlouva je od 20. 9. 2013 do 19. 9. 2015. Jinak jsem u O2 už asi 15 let.

Lze se z toho nějak vyvázat? U O2 mi to nevadí, ale musím uznat, že za 130 korun měsíčně tam nevolám ani náhodou. Jinak proti nim nic nemám. Jaga.

Od: zbynek1
Datum: 12.01.14 20:27

no smlouvu jsem podepsal někdy v listopadu takže odstoupit asi nepůjde :( vůbec nevím co s tím, jsem technický typ a tyhle formality a smlouvy jsou pro mne utrpení, ale asi nejen pro mne jak tak koukám :( ...je mi jasný že oni takto přijdou o zákazníka, ale zase když mi někdo nabídne lepší podmínky než oni tak nevím proč bych nemohl odejít bez pitomých poplatků...:-/

Datum: 13.01.14 02:12

BabaJaga, Zbynek: Stáhněte si nové VOP Telefónicy O2, určitě v nich najdete některou změnu, s níž nebudete souhlasit, takže budete moci od smlouvy odstoupit bez sankcí.

Odkaz na stránku s dokumenty ke stažení, (vyberte si podle svého tarifu).

Ohodnoceno: 2x

Od: zbynek1
Datum: 17.01.14 20:33

děkuji...nejdřív mi vyhrožovali pokutou za odstoupení, ale jak jsem se zmínil o nových podmínkách tak po neůspěšném pokusu vnucení výhodných tarifů mi vyhověli.(museli byl jsem vlastně v právu :))...pokud někdo řešíte něco podobného tak berte toto vlákno jako návod...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.