Nejde zavrit okno

Od: Datum: 02.08.16 18:36 odpovědí: 13 změna: 03.08.16 13:41

dobry den prosim vás potřebuji poradit,spatne jsem otevřela plastove okno a zaroven mam ventilacku i cele okno nejde mi to vratit zpatky anií nejde pohnout s klikou, co mam delat jak byste mi poradily?Uz me nic nenapada co s tim mam udelat.dekuji za pripadne rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.16 18:42

Zkuste zavřít nejdříve na ventilačku a uvést kliku do správné polohy pro ventilačku, a pak už obvyklým způsobem jako když zavíráte ventilačku. Pokud nepůjde, pak ventilačku, pak dovřít úplně a teprve pak zavřít kliku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.16 18:45

Na toto téma je zde spoustu odpovědí, stačí jen pohledat. Např.:

https://www.poradte.cz/domacn…/33147-nejde-zavrit-okno.html

Ohodnoceno: 2x

Od: martinecka
Datum: 02.08.16 19:19

prave ze tato plastova okna nemaji zadnou tu pojistku.a nejde mi vubec hnou klikou.jsem bezradna :(

Od: jh®
Datum: 02.08.16 18:50

Našla jsem ještě jeden odkaz, kde jsou rady: https://www.poradte.cz/domacn…rit-spatne-otevrene-okno.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.16 19:21

prave ze mi nejde hnout s klikou tak to nemuzu ani zavrit ventilacku

Datum: 02.08.16 19:24

prave ze mi nejde pohnout klikou ani do strany ani dolu tak ventilacku tezko zavru

Datum: 02.08.16 18:44

Tohle by mělo být mechanicky nemožné, povedlo-li se to, znamená to, že v určité poloze kliky jsou oba směry otevírání povoleny. Jistá možnost tedy je najít tuto polohu a okno v ní zavřít (v obou směrech naráz). Nedoporučuji ale vyvíjení nepřiměřené síly, mohlo by se to dočista poškodit, spíš hledejte "správnou" polohu, kdy to pujde lehce.

Od: pepr®
Datum: 02.08.16 19:01

Ale je to mechanicky možné. Některé okna bohužel nemají blokování kliky při otevřeném okně.

Jinak na odkazu od @jh mám spoustu kladných referencí ;)

Datum: 02.08.16 19:15

skousim to vsemi moznymi zpusoby ale proste mi to nikterak nejde.nevim jak se mi to povedlo,zadne pojistky to nema tak nevim a nejde mi to pritlacit

Datum: 02.08.16 21:08

Ahoj Martinečko.

Tohle asi sama nezvládneš. Já jsem si na to pozval mladého souseda, co chvíli tyhle okna montoval. I ve dvou to byla makačka. Speciálním klíčem uvolnil více panty a jeden dokonce rozpojil. Já jsem to okno(velké asi 1x1metr) potom malinko spustil a zase přizvedl, až si sedlo a zaklaplo spátky do kování rámu. On potom zase sesadil a seřídil oba ty základní panty. Ahoj a držím ti palce někoho brzo sehnat. Měl by to zvládnout každej zaučenej montér i brigádník od oken.

Od: hogfile
Datum: 02.08.16 21:37

pokud alt+f4 nejde, tak přes taskmgr nebo resmon

Od: uska®
Datum: 02.08.16 21:47

*smich* hogfile

Teď jsem prohléla všechna plastová okna v domě, i na wc a v garáži a nikde jsem nenašla f4 ani alt.Prosím, kdo vyrábí vámi zmiňovaná okna?

doplněno 03.08.16 14:18:

hambucker - já to nemyslela ve zlém, moc jsem se zasmála. Když si někdo jen přečte nadpis a pak odpovídá, tak nechtěně i pobaví. Asi máme stejná okna bez f4 :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.08.16 13:41

Ahoj Usko.

No tak?! Co to bylo?! Já jsem to na nich vlastně taky nějak nenašel.

doplněno 04.08.16 22:14:

Ahoj Usko.

Poněkud se ze mě zase stal kus žvance a já jsem při tom slavný ,,kytarový snímač,, . Ach jo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.