Pračka - záhada

Od: Datum: 19.10.14 19:06 odpovědí: 10 změna: 23.10.14 15:39

Zdravím, potřeboval bych znát Vaše názory, jak vyřešit problém se starší pračkou. Jde o to, že prádlo z ní zapáchá. Zkoušel jsem Savo...trochu to pomáhá, ale ne nadlouho. Zajímavé je, že buben pračky nesmrdí, pouze prádlo. Co šlo vyčistit, vyčištěno - násypka, gumové těsnění u dvířek, filtr (mimochodem je zajímavé, že používám Calgon a vysypaly se z něj šupiny vodního kamene :-/ ). Mohlo by to být třeba odpadní hadicí? Je v ní šlem, ale nezapáchá. Nebo máte nějaký zaručený recept, jak ty srágory z pračky odstranit? Díky za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.14 19:17
avatar

U staré pračky nám to také začlo zapáchat a někdo mi poradil vyprat jen hadr na program s vysokou teplotou. A opravdu to pomohlo. Vyprali jsme tak ještě dvakrát a zápach byl pryč. Za půl roku začínala pračka opět trochu zapáchat, ale ve stejnou dobu se pračka stejně rozbila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 20:04

Ahoj. Na podobné téma mi říkala sousedka, že někdy může negativně působit nějaká kombinace pracího prášku a dodatečné aviváže. Že prý některé kombinace, nemají příznivý účinek na voňavost praní. Prádla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: helin
Datum: 19.10.14 20:12

Nám to dělalo když jsme tam dávali moc prádla!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 21:00
avatar

zkuste projet program na nejvyšší teplotu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.14 21:42
avatar

Neprat v gelech, prát pravidleně na nejvyšší teplotu, větší mnošství přádla, šetřit s aviváží při běžném praní...

Změna prášku a VYKAŠLAT se na jakoukoli koupi calgonu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 07:30
avatar

Zkoušel jste do pračky koupit čistidlo? V drogerii, malý sáček, na jedno použití, s návodem. Už v prodejně si přečtěte návod. Některé chtějí vodu nahřát na 40 a některé na vysokou teplotu. Kupte ten do horké vody. Program na nejvyšší teplotu, do nádobky na aviváž nalijte ocet. A pračku, bez prádla nechejte projet s celým programem. ;) Já jsem tohle čas od času jsem dělávala, ale místo čistidla jsem nalila skoro celou láhev octa. Program jsem nechala rozjet a pračku zastavila, otevřela a ocet nalila, zavřela a nechala celý program, na nejvyšší teplotu, dojet. Když suším prádlo venku, místo aviváže dávám ocet. Teď mám pračku novou a ještě jsem ji nečistila.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bubl
Datum: 20.10.14 13:08

Také mi prádlo zapáchalo, kolegyně poradila vyměnit prací gel za prášek a od té doby mám pokoj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amy®
Datum: 20.10.14 22:44

Nepoužívat gely nebo kombinace prášek-gel, z toho se dělá v pračce bláto a to pak smrdí. Vyčistím všechno - filtry, vyndám a vymeji dávkovací šuplík, těsnění. Co mně na vyčištění pračky nejvíc pomáhá - nasypu do šuplíku krystalickou sodu, celý pytlík nebo půl pytlíku, vyperu na buď na prázdno nebo něco málo co se dá na vyvářku na 90st. Pak naliju celou lahev obyč. octa do bubnu a znovu projedu na 90st. Toto mi vždy pomohlo. Calgon nepoužívám, zbytečné vyhazování peněz, takhle pračku občas i preventivně čistím a je ok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 23:04
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cylek
Datum: 23.10.14 15:39

Smrdí vám odpad, chce to vyčistit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.