Prádlo po vyprání zapáchá

Od: Datum: 15.11.13 08:12 odpovědí: 20 změna: 15.11.13 18:27

Dobrý den chtěla bych se zeptat v poslední době mne trápí zápach z prádla ať vyperu cokoliv stále to zapáchá zkoušela jsem už i vyčistit pračku octem dokonce jsem si koupila v drogerii přímo čistič na pračku vše pročistila na 90 ale nic nepomohlo bydlím v domně se společným odpadem . Nevím si už rady zda je to pračkou nebo už fakt nevím ale mám děti a potřebuji prát jenže to nejde prosím poradí mi někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 15.11.13 08:14

Zkoušela jste vyměnit aviváž? Některé opravdu smrdí ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mandlicka
Datum: 15.11.13 09:24

Aviváž nedávám takže tím to asi nebude :(

Datum: 15.11.13 11:04

A co ji začít používat? Já to napřed také manželce vyčítal, že jsou to vyhozené peníze, ale rychle jsem si zvykl. Stejně tak můžete změnit prací prostředek a třeba tekutý. Nemusí to být nic luxusního. Obojí lze pořídit použitelné celkem levně např v Lídlu. Také prádlu v tomto ohledu pomůže sušička.

Pokud by to měly být nějaké jiné příčiny, tak to můžeme vzít postupně:

- Čím prádlo zapáchá? Takovou tou vodní zatuchlostí jako hadr na zem, nebo spíše chemicky?

- Nezapáchá už samotná voda při vaření? Pokud máte studniční vodu, může být znečištěná.

- Když třeba dva dny neperete a strčíte nos k bubnu pračky, zapáchá? Necháváte stále pootevřená dvířka (případně i šuplík) aby pračka mohla větrat? Nemáte příliš vlhko a zatuchlo v celé koupelně?

- Odtéká pračka dobře? Čistíte odtokové sítko čerpadla?

Datum: 15.11.13 13:33

prádlo zapáchá spíše jako žumpa ani né chemicky a ani jako hadr na podlahu :D Bydlíme ve mněstě takže studnu nemáme máme veřejnou přípojku . A perem bohužel každý den jelikož mám malé děti čerpadlo čistíme dokonce jsme pročistily i odpad a odpadovou hadici ale nic stále to stejné tak nevím :(

Datum: 15.11.13 08:22

Vyčistit u pračky filtr odpadní vody.

Datum: 15.11.13 09:27

Dobrý den filtr u pračky jsem čistila jako prví a také nic :(

Od: pt®
Datum: 15.11.13 10:14

Po vyprání, necháváte pračku otevřenou, aby větrala? Nebo neodchází všechna voda po vyprání do odpadu. Jestli není ucpaná odpadová hadice. Prohmatejte rukama, chtělo by to hadici opojit a profouknout, zkuste to. - pt

Datum: 15.11.13 10:30
dobry den, zkuste tu gumu co spojuje buben s tou srackou. Kdyz ji nadzvednete a cely to pod tim umyjete mel by byt klid.
doplněno 15.11.13 12:59: omlouvam se myslel jsem s prackou pisu z mobilu tam to neni zas tak daleko.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.13 10:59

filipec !? co jsi to napsal?

doplněno 15.11.13 12:48:

někdy stačí pozměnit velké písmeno za malé a místo ,,sportování,, našince čeká cesta do Estonska !

Ohodnoceno: 1x

Od: koukolik
Datum: 15.11.13 11:01

*smich* a to jsou obě písmenka na klávesnici dost daleko od sebe

Datum: 15.11.13 11:32

Jestli dáváš aviváž tak pořádně vypláchni nádržku na aviváž a semtam vyper na devadesát stupnu s octem.Ono se to má naprázdno ale já to dělám s prádlem.

Datum: 15.11.13 13:37

tak to jsem zkoušela včera vytřela jsem to i octem ale nic :( už si s tím nevím rady :(

Od: host
Datum: 15.11.13 12:53

Stačí použít nekvalitní laciný prací prostředek a i sebelépe prané prádlo bude smrdět jako nevymáchaný a zatuchlý hadr na podlahu, nebo zatuchlý sklep. A naopak. Nechci uvědět název dobrého osvědčeného pracího prostředku, určitě si najdete svůj.

Zkuste vašim pracím prostředkem vyprat pár kousků prádla jen tak v umyvadle, pověsit, sušit a čuchnout si k němu a uvidíte, jestli je to pracím prostředkem nebo pračkou.

Datum: 15.11.13 13:38

prášek použímáj dlouho stejný a nikdy nebyl problém až teť

Od: vitakolar*
Datum: 15.11.13 13:16

dost mozne je, ze pradlo spravne nevyschne. Susicka by toto mohal vyresit.

Datum: 15.11.13 13:39

Prádlo smrdí již po vypúrání a vytáhnutí z pračky a to jej vytahuji hned po doprání

Od: host
Datum: 15.11.13 15:19

Prádlo může načichnout některým z praných kusů prádla, které je cítit již před praním. Zatuchlý ručník, osobní prádlo apod.

Datum: 15.11.13 15:56

Tak začneme od vrchu.

Přítok vody stříkajíc vodu na párše/aviváž býva plesniv jako první a vidět to lze nehůře ač řečšení je obyčejný vysloužilý zub. kartáček.

Násypka by se měla pravidelně čistit tak aby vypadala jako nová, pokud to lze rozebrat ji na kusy a vyštrachat špejlí maras že všech škvír...

Pak je tu hadice která odvádí práškovou směs do nádrže pračky... ta se nejlépe srajdy typu calgon/tekuté prací srajdy/aviváž...

Vyčistit to jakž tak lze ručníkem na vařečce ale opatrně aby se nic nepoto...

Pak tu je nádrž a to je druhý největší problém, pračka není nejnovější a pere denně, součástky vlivem všeho napouští o litr vody méně a stará vrstva zůstala nalepena a oživá supersmradem...

DOle je odpadní hadice kterou měl eventuálně ocet vyčistit... je otázka zda zapáchá i voda ve filtru po čerstvém doprání...

Předposlení je voda vracejícíc se odpadem do pračky která pak smrdí, popřípadě už dosluhující čerpadlo která neodčerpá všechnu vodu a pračka pomalu zasmradává...

A poslední opomíjená věc je manžeta která má různé záhyby prohlubně a jiné věcí ve kterých je hnus první kategorie a člověk ho nevidí...

Nakonec platí to zda v pračce cirkuluj vzduch tj. násypka ven/otevřít dvířka nechat v mašině kolovat vzduch...

Jinak pokud ten koupený čistič byl tekutý tak jste akorát vyhodila peníze za houno...

Kupte si sipký, dvoufázový jaký dodává elektrolux... proti těm tekuto srajdám má asi o 300% lepší účinnost...

A na závěr dodám že jsem podobný problém řešil a dotyčná rodinka pak po rozebrání viděla jak kombinace slavného jar gelu a calgonu vyrobila na nádrží cca 5mm tlustou vrstvu žijícícho smradlavého hnusu...

PS: uteklá ponožka pod nádrží chycená v topení uělá divy, stačí vzít silnou baterku svitit s ní do direk přímo a vedle koukat zda tam něco není vidět...

Aviváž smrad pouze přebije, plíseň a bakterie které způsobí případnou alergii "mláďat" je lepší řešit ne převonět...

Soráč za chyby.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.13 16:09

Občas mi zapáchá nové nebo špinavé prádlo prané na nízkou teplotu.

Dnes je u všeho na 30°C, ale potom mi teda prádlo nevoní a myslím, že pokud nejde o nějaké zvláštné materiály, vůbec nevadí, že se to bude prát na 40°C.

I to, že používáte stejný prášek pořád neznamená, že se nemohl v něčem změnit (cena stejná, jen to ošidíme). Zkuste ho změnit - doporučuju nějaký tekutý. Třeba Woolite mi voněly dříve všechny, pak mi jeden začal děsně smrdět - prostě změna a ty se dějí (protože dnes je "moderní" to dělat na nízké teploty a kdo ví co", Perwoll mi třeba nevoní vůbec. Aviváž nepoužívám, dobrý prášek stačí.

Jinak pokud máte vše vyčištěné a nic, tak byď jste něco vynechala nebo je problém už na přípojde - zkuste odpojit pračku od vody a vodu z přípojky nalít do kýble - pokud to smrdí už tam, problém nebude v pračce. Pokud n, problém je v pračce - nevíte-li si rady dsama, zavolejte opraváře.

Ještě jedna věc - větrání pračky bylo zmíněno, co věšení prádla - ihned nebo až za hodinu, kdy je čas?

Datum: 15.11.13 18:27

Naší mladé začala také pračka smrdět.Ve finále jsme se švagrem zjistili,že pračka nenahřívá,usazené zbytky aviváže začaly časem zapáchat. Po výměně topné spirály problémy zmizely.Zkuste tedy pračku bez prádla zahřát a sledujte,jestli vytéká teplá voda.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.