Teče pod lednicí hnědá kapalina

Od: Datum: 13.06.13 18:58 odpovědí: 6 změna: 15.06.13 09:05

Dobrý den,

mám již asi 6 let starou lednici electrolux, jednokompresorovou.

Nyní mi začala nějaká nahnědlá kapalina téct zespod lednice, neporadil by mi někdo co by to mohlo být?

Žádnou vylitou tekutinu jsem v lednici nenašel, lednice již nějakou dobu nebyla odmražena, mohlo by to být tímto způsobeno?

Nebo spíše teče podle vás z kompresoru? Pokud ano, myslíte, že se to dá doma opravit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.06.13 19:27

Dobrý den, podívejte se viz odkaz. Nedávno se to tady řešilo. Jinak, lednici je dobré odmražovat pravidelně - uspoříte za elektřinu. Zdravím!

https://www.poradte.cz/elektr…a/10770-lednice-kapalina.html

doplněno 13.06.13 19:56:

Přesně u této lednice to nevím, ale hledal bych někde v blízkosti mrazáku. A (asi) nejdříve odmrazit.

doplněno 13.06.13 20:35:

Nemáte zač. Pokud lednice normálně funguje, tak by to nemělo být nic z jejího zařízení.

Ohodnoceno: 0x

Od: pently
Datum: 13.06.13 19:50

Děkuji za typ,

mám lednici electrolux ERB 3445, kde najdu nějaký ten odtokový kanálek pro prošpárnutí?

Děkuji

Datum: 13.06.13 20:06

Ahoj. Šáhni si na to prstíkem. Třeba to je olej ze stroje. Pak to řeš dál. Ahoj.

Od: pently
Datum: 13.06.13 20:28

Děkuji, už se mi to podařilo najít, snad to bude po vyčistění teď už vpohodě, děkuji moc.

Od: dvt4
Datum: 13.06.13 20:36

Uvnitr lednice - na jeji zadni stene dole je takovy zlabek s dirkou. Ten zlabek je urceny na odtok vody ktera se v lednici zejmena v teplych dnech tvori (roseni apod.).. aby mela kam odtekat. Ta dirka bude nejspis ucpana a ona spinava voda odteka (malym praminkem) dolni casti lednice na zem. Onu dirku staci prostouchnout nejakou spejli nebo dratkem..

Ona voda tou dirkou odteka do nadrzky, ktera je umistena z druhy strany lednice (z vnejsi strany - zezadu, dole).. z te nadrzky se ona voda pote postupne odparuje. Staci lednici odspoupnout od steny a podivat se, jestli neni ona nadrzka plna vody a nepreteka.. kdyztak vodu staci jen vylit. Ale teoreticky je mozne, ze muze byt ona nadrzka treba i prorezavela a derava...

Problem bude s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobovat jedno z toho..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.