Lednice se stále rozmrazuje

Od: Datum: 26.05.13 20:28 odpovědí: 2 změna: 02.06.13 17:14

Dobrý den,

kdo mi poradí?

Stále se mi rozmrazuje lednice. Mám samorozmrazovací s mrazákem dole. Vzadu v lednici je otvor, kterým při rozmrazování odtéká voda, který protahuji, ale zdá se mi , že je někde ucpaný, jelikož z něj neustále teče voda pod zeleninové šuplíky. Lednice chladí, ale stále vzadu na stěně stékají kapičky vody. Už nezmrzají. Co by se mohlo stát? Jak si poradit s opravou?

Děkuji předem za pomoc.

Šárka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.13 20:34

To ze v zadu po stene lednice tecou kapicky je naprosto v poradku. Proste to odtava. Od toho je tam ten zlabek. Ten je treba mit naprosto cisty.. Zkuste to spejli, nebo brckem na piti prostouchnout a zkuste tam nalit malicko vody jestli to odtece zlabkem pryc, nebo vam to stece pod ty supliky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.06.13 17:14

Miska umístěná za otvorem (na zadní stěně lednice) má nejspíš ucpaný odtok černou plísní. Chtělo by to odtáhnout ledničku od zdi, misku vyčistit a její odtok zprůchodnit. To je u těžkých lednic docela problém. Mně však pomohlo hadičkou (brčkem) odsát z misky za otvorem co nejvíce vody (pozor, ať ten humus nemáte v puse!) a pak tam nalít Savo až po okraj otvoru. Tím se do druhého dne zlikvidovala plíseň, odtok se uvolnil a loužičky se už netvoří. Při občasném čištění vnitřku ledničky preventivně naleji do otvoru opět trochu uvedeného dezinfekčního prostředku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.