Odvrtání fabky

Od: Datum: 12.01.13 19:16 odpovědí: 10 změna: 13.01.13 15:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zlomil se mi klíč u garáže a nemohu se do garáže dostat.Co mám udělat abych se dostal do garáže.Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 19:23

Když se mi podařilo zlomit klíč v zámku od bytu, půjčila jsem si od sousedů jehlu, opatrně jsem ji zasunula kousínek podél klíče a tak po troškách jsem ji jakoby citlivým páčením dostala ven. A pak už je tos druhým klíčem snadné. Druhý klíč měla dcera, která ho přivezla. ;) Pokuste se jehlou nebo magnetem dostat zlomený klíč ven a určitě někde máte klíč druhý.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 12.01.13 19:31

Jestli už je pootočený, srovnej ho šroubováčkem a pak vyndat. Pinzeta, slabé kleště, jehla, prostě jakkoli. Pokud bude opravdu nouze a nepovede se, je oproti odvrtání lepší hasákem na skrut přelomit a vyrazit ven. Předpokládám, že nemáš bezpečnostní štít, tam už by to bylo horší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.13 19:39
Už se to tady řešilo... Po vložení hesla fabka do vyhledavače najdete třeba https://www.poradte.cz/domacn…i/4991-jak-odvrtat-fabku.html a další...
doplněno 12.01.13 19:45: https://www.poradte.cz/domacn…ani-zamku-jak-se-to-dela.html https://www.poradte.cz/domacn…3-zlomeny-klic-ve-fabce.htmlA mnoho dalších

Od: michael01*
Datum: 12.01.13 19:45

Dobrý den,vemte plátek pilky a ubrušte(musí zůstat zoubky)tuto pomůcku zasunete směrem ke stavítku. Zoubky chytí klíč a vy ho pak vytáhnete (samozřejmě ve svislé poloze). Odvrtávejte až pak, odvrtávání záleží na druhu vložky. www.zamecnictvibaumruk.cz

Datum: 13.01.13 01:15

Zkuste, ale opatrně, ty části klíče slepit vteřinovým lepidlem a vytáhnout. Mě se to jednou povedlo, ale pozor ať vám to nezateče dovnitř. Opravdu jenom malinkou kapičku lepidla.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.01.13 06:37

Tak úplně nejjednoduí věc je druhý stejný klíč. Zasune se z druhé strany a tak ten zalomený vytlačí a povysune o 2mm a pak jde chytit do kletí.

Musí být vloka ve svislé poloze (klíč), jinak nejde vytáhnout ani nezalomený.

doplněno 13.01.13 06:39:

Nebo nápad michael01.

lo by to i hodinářským roubováčkem nebo jehlou nebo pendlíkem (jsou kalené). Nejlépe jehlou do icího stroje a zespodu vyprtat.

doplněno 13.01.13 07:53:

@pepr

Od: pepr®
Datum: 13.01.13 06:56

Gumídku, jeliko se do garáe nemůe dostat, tak těko zasune klíč z druhé strany :D

doplněno 13.01.13 07:20:

Vichni tady radí jak dostat klíč ven. Pokud se "jen" potřebuje dostat do garáe, tak jestli má zalomený klíč v zámku a není náhodou jen napůl zasunutý, tak by mělo jít "normálně" otočit vlokou. Např. roubovákem. Zepředu nebo spí zasunout zboku úzký (zbrouený) roubovák, nů, planetu, plátek pilky...

Pokud je klíč v zámku úplně natěsno, e by vedle nelo nic zasunout (to těko) a zalomený tak "ikovně", e nejde nasadit roubovák na něj (co nejspí bude), tak pak buď pouít rady výe ohledně vyprtání klíče nebo klíč opatrně kousek (1-2mm) odvrtat nebo udělat do něj dráku, do které by el roubovák nasadit, případně jen na krajích dvě dírky, do kterých by ly nasadit kulaté pičaté kletě.

Po otevření není problém fabku vyměnit.

doplněno 14.01.13 04:05:

Take ... pokud je to jetě aktuální, přépadně pro přítě... Máme na to i video *smich*

Zlomený klíč (je to sice visací, ale "fabka")

Zlomený klíč 2

Zlomený klíč 3 (kvalita videa kulhá, ale poznat co se tam děje jde)

A pokud to ve sele a dojde na vrtání, tak na to máme taky

video .

A mimo soutě tu máme

video , jak otevřít zámek bez klíče.

doplněno 14.01.13 04:06:

...případně...

Ohodnoceno: 2x

Od: michael01*
Datum: 13.01.13 15:35

ano, jehla je dobrá ,konec popustit nad plynovým sporákem,pak se dá pička ohnout

Datum: 13.01.13 09:11

Zendel, jak to dopadlo? Musel jste odvrtat?*hej*

Datum: 13.01.13 09:48

Skutečně se zlomený klíč nejlépe vytáhne silnějí jehlou.dělal jsem to vícekrát.Nejhorí je,pokud se tento způsob pouije jako poslední monost.To u je klíč vesměs poničený a nezbude ,ne vrtat.

JABRAKA

doplněno 11.02.13 15:03:

Ještě lepší,mež jehla jsou dvě jehly proti sobě.

JB

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.