Co se starým psem?

Od: Datum: 19.07.16 11:59 odpovědí: 32 změna: 14.08.16 23:40

Zdravím!

Po strýčkovi, který je dlouhodobě v nemocnici zůstal starý 10 letý pes. Nikdo ho nechce, nikdo ho nemá rád. Příbuzní, co ho krmili a venčili se teď odstěhovali a bohužel není nikdo, kdo by se ho ujal, kromě mě, protože pes sám být nemůže - vyje a štěká. A já pracuji z domova. Navíc kdysi to býval můj pes, za kterým jsem jezdívala k strýčkovi, protože naši mi ho doma nedovolili. Bohužel mám ale také své závazky - kamarády, rodinu. Na víkendy jezdívám pryč, a psa s sebou vzít nemůžu - auta se děsně bojí a s ostatními psy se nesnese (většina blízkých má psa). Co mám dělat? Ráda bych ho udala nějakým starším lidem, kteří se nudí a s pejskem by chodili ven a starali se o něj. Je pravda, že je občas nervní a mívá agresivní výlev - třeba štěká jen tak nebo cení zuby anži by mu někdo něco provedl. Jakmile potká psa, štěká a chce se rvát. Dát ho do útulku mi přijde nelidské, aby dožil poslední roky někde v kleci. Co poradíte? Mám nějakou možnost, jak to vyřešit tak, abych ho neměla doma a aby on byl někde u lidí, kteří se postarají?

Díky

doplněno 19.07.16 19:59:

Děkuji všem za odpovědi, vyjádření, postoje Nakonec jsem si dnes pro psa dojela, mám ho doma, zatím. Na víkendy zkusím sehnat hlídání u známých, ozvali se, že by jim to čas od času nevadilo. Je spokojený,byli jsme venku, má nový pelech, nové misky, nové jídlo, asi se ve mě něco hnulo Pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.16 12:11

Je to podobná otázka jako "co se starým člověkem"? A je to otázka moc, moc smutná.

Majitel zemřel, dědicové sebrali majetek, o psa nikdo nestojí. Vzpomínáte si na film PŘIJDU HNED? Byl kdysi pro pamětníky, starý film. Dědicové rozpárali pohovky, gauče, rozsekali nábytek, hledali závěť. Psa vyhodili. Závěť ale byla ukrytá ve psím obojku, takže ti lumpové o dědictví přišli. Ale byl to jen film. Bohužel, život bývá někdy podobný.

Navíc máte ke psovi určité závazky, píšete, že byl kdysi Váš. Máte své závazky, kamarádky, rodinu. Myslíte, že spotřebují tolik času, abyste se nedokázala postarat o psa? Ale no tak... Navíc pracujete z domova. hafík by ležel třeba vedle Vaší židle, když byste si chtěla odpočinout od práce, šli byste spolu chvíli ven. Je to pro Vás daleko lepší, než kdybyste jezdila někam do práce. A ten pes si to zaslouží. Nebo jednou podobně budete nabízet i staré rodiče, protože na ně nemáte čas, máte rodinu a kamarádky? *ee*

Psovi bych, být Vámi, dosloužila, aby měl pěkné stáří. Navíc je vlastně Váš. Nikomu ho nedávejte, zvláště, pokud je velký. Ono se občas stane, že pes, který byl zadarmo, skončí na pekáči. Lidé jsou různí. Nic za něj nedali, tak si ho neváží.

Postarejte se, je to Vaše povinnost, do práce z domu nemusíte, určitě si na něj čas najdete. To byste vážně někomu, koho neznáte, jen tak dala svého starého kamaráda? Fuj! Jaga.

Ohodnoceno: 8x

Datum: 19.07.16 12:28

Film jsem neviděla, ale zaujal mě, pustím si ho!

A je mi to taky nepříjemné, zbavit se tvora, který byl můj, ale nechci se starat prostě o psa, od té doby, co mám vlastní život nechci psa právě z důvodu, abych se nemusela omezovat, abch mohla chodit pryč a jezdit pryč, protože jsem věčně pryč. A ne jako s tímhle starcem, že odejde člověk z bytu a on začne štěkat a výt. Nepotřebuji si rozhádat sousedy a mít problémy, kor když třeba na víkend jezdím k rodičům. Kam mám psa dát? Do auta nevleze, a s našich psem by se zabili. A já přece kvůli jednomu pudlovi nepřestanu navštěvovat příbuzné :( Jsem bezradná...

Datum: 19.07.16 13:01

Zdravím,typicky sobecké...JÁ,JÁ,JÁ. Zkuste popřemýšlet,proč pes vyje a štěká,proč nevleze do auta atd. Podle mne je to proto,že zažil hodně osamocení a do auta ho nikdo nenaučil. Je vůbec někdo,kdo má toho psa rád? Jste krutá,nazýváte vašeho psa jedním starým pudlem. Dejte inzerát,že ho darujete někomu,kdo ho bude mít rád a kde v klidu dožije. Přeji si ,aby se to brzy podařilo,ne kvůli vám,ale kvůli pejskovi. Kupte si plyšáka a až bude starý,hoďte ho do popelnice,abyste ho náhodou nemusela vyprat a nějak vás neomezoval ! JISKRA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.07.16 08:03

Tak ta Vaše odpověď mne uzemnila. Zamyslete se nad sebou. Takto se chovají rozmazlení frackové. Na Vašem místě by mne hamba fackovala.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 19.07.16 18:30

Fuj, ty jsi teda sobec! Chudák pes.

Od: jmlc®
Datum: 19.07.16 12:35

kruté varianty

1) útulek a měsíční platba

2) útulek a sdělení, že jste psa našli

3) omezit se (strašná představa)

4) veterinář a utratit

zdarma ho někomu dát přes inzerci či vnucování známým je zbytečný pokus - jen si znepřátelíte lidi v okolí

doplněno 19.07.16 12:55:

Já jsem katolík - jsem přesvědčen, že lidi jsou lidi a psi zase psi - pes má sice někdo jako své dítě nebo partnera, ... ale to je jeho osobní pocit či stav.

Stařenku jsme opatrovali do 98 let, aktuální děda má silného Alzheimera a 91 let - staráme se... Odmítáme odvést do hospice či domova důchodců.

PES není člověk - pes je pes - někdo ho má třeba jen jako hračku... někdo jako oběd.

A budu tu řvát jako zvíře - JE TO JEN ZVÍŘE!

doplněno 19.07.16 13:45:

Můžete si vy rádci kolegové zahlasovat - dáte peníze na jídlo a léky pro psa do jeho dožití nebo ty peníze dáte na jídlo pro bezdomovce, vybavení pro postižené dítě, nebo si třeba nakoupíte měsíčně o 3 balíčky cigaret navíc...

Schválně - zkuste zapřemýšlet, a pak napište k té své radě ještě váš postup na místě tazatele.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 19.07.16 12:52

jmlc a co s vámi na starobu? Styďte se..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.16 14:49
Z vasich slov vidim,ze jste nikdy nemel psa, ktereho jste opravdu miloval a on vas..Mela jsem psa 13 let-pitbula. Byl velmi chytrej,laskavej a byl mi vic nez kterykoliv clovek.Vzdy chranil me a ja jeho dokud mi v naruci nezemrel na stari.Rikejte a piste si ci chcete,ale absolutne netusite..

Od: jmlc®
Datum: 19.07.16 15:20

Mám 2 děti, manželku, 2 kočky. Měl jsem tuším 4 psy za svůj život. Svůj život bych dal za děti či manželku, ale kdyby se zjistilo, že je dítě alergické na kočku, okamžitě ji utratím (tu kočku - ne manželku).

Nikdy pro mne nebyl pes víc než zvíře. Člověk, který nemá své bližní a nemůže jednat s ostatními lidmi, ten si psa bere jako náhražku vztahu...

Znám několik "rodin", kde si místo dítěte pořídili psa. A světe div se - nemají prý dostatek vůle a odpovědnosti k výchově dítěte v tomto světě... Takže pes jistě nebude rovnoceným soupeřem s dětmi.

A upřímně - je mi zle - FUJ - z lidí, kteří si pejska přitisknou k tělu, mazlí se s ním, ale na smrt se rozhádají s rodiči nebo je ve stáří hodí pro nepohodlnost do ústavu. Psa do útulku? Tak to nikdy, nejsou přeci tak zlí...

Ale to je asi extrém - možná mám jen to štěstí, že mám rodinu a to celkem velkou (bratr, sestra, jejich děti, prarodiče, tety, strýce, bratránky, sestřenice...) a všichni se prostě nějak máme. Být osamocený a žít jen se psem, asi bych se choval jinak... A proto se taky snažím žít tak, abych neskončil jako ten starý pes, na kterého každý kašle.

Jak bude ukončeno toto téma? Všichni se tu navzájem budeme osočovat, jací jsme hnusní a nelidští - kdo napíše tazatelce, že si psa vezme a bude se o něj starat až do jeho smrti?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.07.16 15:59

Napadlo Vás jiné řešení? Když budete mít dítě alergii na kočku,tak jí necháte utratit? Cynické...co např. někomu ji dám,prodám,pustím na svobodu.Prostě jí dám šanci. Vůbec nepochybuji o tom,že kdyby si zvířata mohla sama rozhodnout,zda žít s lidmi jako Vy nebo tazatelka, tak radši volí volnost a třeba smrt hladem,než smrt od milovaného páníčka,kterému se již omrzela! To my lidé si zvíře vybereme,koupíme a máme bohužel jeho osud ve svých rukou. JISKRA

Datum: 19.07.16 16:11
@jmlc - všichni už tu víme, jaký jste kvalitní člověk. Netřeba opakovat. PROSÍM, nejen vás, ale i ostatní... pokud už nemáte tazatelce co poradit, nechte to být. Založte otázku ve volné diskuzi a tam si všichni můžeme pokecat o nás podivínech, co máme rádi zvířata, ale pro své bližní nehnem ani prstem.

Datum: 20.07.16 17:38

no tedy vy jste ale zlý člověk-můj názor

Datum: 19.07.16 15:04

Jenom z Malého prince - jsi zodpovědný za toho, koho k sobě připoutáš.

I psa si člověk ochočil a připoutal. Ten pes má právo dožít někde, kde mu bude dobře, kdo ho bude mít rád, kdo se o něj postará. Zde se jedná o to, aby mu tazatalka našla nový domov, když ho nechce, nejedná se o peníze.

Datum: 19.07.16 13:41

V tomhle případě nevidím jinou možnost než se o něj starat pokud je mu 10 tak to není již tak na dlouho. Ostatní řešení sjou podle mne sobecká, zaslouží si dožít v klidu a pohodě.

Od: pb®
Datum: 19.07.16 13:53

Tak to tady neventilujte a nechte ho utratit. Je to humánnější než ho dávat do útulku nebo se pokusit mu najít nový domov, kde by kvůli komplikované povaze mohl jít z ruky do ruky a stejně v tom útulku zkončit, nebo na stole v "čínské" restauraci. Nebo si snad myslíte, že se o psa bude starat někdo, kdo k němu nemá žádný vztah, když se nepostaráte ani vy a to jste ten vztah kdysi měla, když byl váš? Prostě se k tomu postavte zodpovědně a nedávejte psa z ruky do ruky. On na to leckdo nemá žaludek a radši zbavení se nechtěného neadoptovatelného zvířete řeší tak, že péči o něj přehodí na jiného a pak se ukájí tím, že mu našl nový dobrý domov. Ale dost často tomu tak není. Útulky jsou plné mladých zdravých nezkažených psů a taky je nikdo nechce. Proč by se měl udat starý ukažený pes?

Od: jh®
Datum: 19.07.16 14:00

Co se starým psem?

V tomto konkrétním případě zbavit se ho, a to co nejdřív!

Všude jinde mu totiž bude líp, než ve vaší "láskyplné" péči. Poslední věta dotazu hovoří za vše...

Datum: 19.07.16 14:09
Je to jen zvíře - @jmlc - jo, je. Ale je to také závazek. Není to člověk, přesto se to řešit musí.
Útulek je možnost logická, pokud vysvětlíte, že majitel je dlouhodobě hospitalizován a nikdo se o něj nemůže postarat. NEMŮŽE je klíčové slovo. Že se nechcete omezovat (a že dát psa do útulku není lidské), to už je jiná. Pochybuju, že se vám pro psa se podaří někoho sehnat přes inzerát, ale zkuste to. M.

Datum: 19.07.16 14:17

Strýci je kolik let a co mu vlastně je? Lékaři Vám řekli, že se již nevrátí?

Není tam možnost, že se strýci zlepší stav a vrátí se domů?

Jenom mě napadá otázka, jestli byste se strýcem neměli domluvit, jak si to představuje s tím ,,chudákem,, psem.

Pokud tedy by byl pes volný, myslím, že Váš nápad nabídnout ho starším lidem je dobrý.

Ale musíte pro to něco udělat.

Tedy bych obešla pár domků okolo bydliště jak strýce, tak i u Vás a 20 a 20 domácností bych obešla. Měla bych alespoň trošku čisté svědomí. Já vím, že plno lidí by to neudělalo, já ano, ale každý jsme jiný.

Potom bych také došla do útulku a tam se zkusila zeptat, dopídit se na nějakém řešení.

Nelíbí se mě také Váš přístup. Pokud byl pes štěně, Vy jste po něm zřejmě toužila, tak byl Váš, bylo to vaše splněné přání. Posléze se situace změnila a psa jste nemohla mít, anebo jste se ho nabažila, zjistila, že papá, čůrá, kaká, dělá bordel, každý den s ním ven, možná pudl nepelichá ale musí se česat, stříhat atd.. A k dnešku i je starý a navíc nevychovaný.

Jestli jste mladší, tak starého psa nemusíte zvládat psychicky, zrovna tak jako starého člověka. To možná přijde časem, s přibývajícím věkem a odpovědností.

Možná nemáte někoho v okolí, kdo by se postaral o psa tak nějak napůl? Vy, když budete doma a pokud budete cestovat, tak někdo další. To je dost nestandartní.

Dejte do místních novin, místního časopisu inzerát, někomu ho nabídněte. Pokud to bude někdo z vaší vesnice-města, budete ho třeba znát a budete ho moci občas zkontrolovat.

Možná by bylo dobré přispět novému majiteli na úhradu třeba ročního poplatku, na očkování, na krmení.

doplněno 19.07.16 14:35:

Pinkbunny, jak je to vlastně s Vámi? Pokud je toto Vaše jméno a jste jedna osoba, tak 1.10.2015 píšete, že nemůžete půl roku najít práci a 17.3.2016 píšete, že pracujete pro jednu firmu 5 let a nechtějí Vám dát dovolenou v určitém termínu.

Píšete o pejskovi vše narovinu? Někdy člověk může ztratit důvěru.

Od: fialka
Datum: 19.07.16 16:07

Váš dotaz je divný, připadá mě, že jste pěkný sobec. Kdysi jste chtěla psa, z důvodů přemístila ke strýci.

Teď se ho chcete zbavit... odpovědnost, vztah atd. žádný. Kupujte si raději plyšáky. Myslíte, že se hrnou lidé (staří) o dochování, když psa neznají apod.

Zkuste inzerát na veterin. klinice - možná se někdo najde. U nás tak nabízejí štěňata, koťata apod.

Docela zvláštní je Váš přístup.

Datum: 19.07.16 16:19

Je mi tady z některých idí opravdu zle, např. dám přednost dítěti a manželce, chápu, ale to se přece nemusí pes utratit, někdo si ho třeaba vezme, proč mu brát život.

Co se starým pudlem, už ten výraz je trochu nelidský. Chápu že se paní nehodí, že ho třeba nemůže mít. Ale skončit na stáří v útulku, to je nelidské. Existují spolky na ochranu zvířat nebo se poradte s veterinářem, když už se o něj nechcete starat, dejte nějaké peníze na jeho dožití.

Datum: 19.07.16 19:08

Jak velký je ten pes? Případně, jaká je to rasa? ;) Buď jsem slepá nebo nevidím tuto informaci vůbec.

doplněno 20.07.16 06:24:

Žolíku, víte jak velký rozdíl je ve velikostech pudlů? Mezi toy a mezi královským? A víte s naprostou jistotou,.že je to "čistý" pudl?

Datum: 19.07.16 19:25

Hned v první dpovědi pani píše:A já přece kvůli jednomu pudlovi nepřestanu navštěvovat příbuzné [:(] Jsem bezradná...

Pudlové |

... kde byl pudl vlastně vyšlechtěn. Bylo to v Asii? Bylo to v Severní Africe? Mohlo to být tam i tam. Ta skutečnost, že se na antických ...
pudlove.cz/

Datum: 19.07.16 19:49

Vůbec nemějte špatné svědomí a psa nechte důstojně uspat, je to to nejlepší co pro něj můžete udělat. Pro rýpali, euthanasii schvaluji a nejen u zvířat.

doplněno 19.07.16 21:49:

Blešíku, byla jsem u uspání dvou svých miláčků a jelikož jsem si plně uvědomovala, že zkracuji jejich trápení sice jsem je oplakala, pohřbila v zahradě na náš soukromý zvířecí hřbitov ale žádné trauma jsem neutrpěla. Víte, nedávno donesla kočka maličkou myšku a vnučka se jala kočku odhánět metlou a myš zachraňovat, stačila chvíle vysvětlování aby pochopila, že v přírodě to prostě tak funguje, zachráním myš a zdechne kočka hlady. Druhý den si přišel soused stěžovat, že mu asi kuna zadávila 2 slepice a vnučka mu říká, to víš, v přírodě to tak funguje asi měla velký hlad.

Datum: 19.07.16 21:16

Pokud uspat, tak bych slečně přála, aby ji veterinář donutil psa u toho držet za packu, do smrti by na to nezapomněla a snad by se v ní něco hnulo, Přesně to mi udělal vet., když jse tam přinesla vyléčit kočku tchýně. Kočka se chytila do želez a drsňák tchán , myslivec,tehdy pohlásil, že kočka se vylíže ze všeho. Když jsem přijela na návštěvu, měla kočka nekrózu celé nohy. Okamžitě jsem ji odvezla (silně páchnoucí) vlakem do města na veterinu, že jí ještě zachráněj, i kdyby měla být bez nohy. Jenže doktor byl tak rozčílený, když chudáka kočku viděl a určitě si myslel, že se jen vymlouvám a kočka je moje, že řekl, že ji jedině může uspat, ale musím ji držet! To byla taková hrůza, že ještě dnes mi je z toho zle. Kočku jsem měla moc ráda, nic jsem nezavinila a takhle jsem to schytala.

Datum: 20.07.16 06:08

Myslela jsem si původně, že jste sobecká mrcha, která má ráda jen sama sebe a své pohodlí. Když jsem si přečetla Váš dovětek z večera, změnila jsem názor.

Opravdu se asi ve Vás cosi hnulo, psa jste vzala na milost. Nejste tak špatný člověk, jak jste se ukázala zkraje. A to je dobře. Mějte psa ráda, je Váš, zaslouží si to. Vždyť se ničím neprovinil, jenom mu odešli jeho pečovatelé. Za to on nemůže.

Jsem za něj moc ráda, že jste celou věc přehodnotila a že jsem se ve Vás zmýlila. Nejste zlá.

Hezké léto Vám i psovi! *slunce**frajer* Jaga.

Datum: 28.07.16 08:12

Jen jestli to tak skutečně je. :(

Od: ben®
Datum: 20.07.16 06:36

Dobrý den, jsem rád, že se situace (snad) vyřešila - viz doplnění tazatelky. A jenom doplním, že veterinář (dle zákona) již řadu let nesmí utratit zdravé zvíře jenom proto, že si to přeje jeho majitel. Možná se to v praxi stále děje, ale v tom případě je to trestné (když k tomu není zdravotní důvod). Takže, slušný veterinář by to měl odmítnout. Zdravím!

doplněno 21.07.16 19:20:

zolik - beru Váš příspěvek v potaz, ale já jsem chtěl jen upozornit, že to u nás není v souladu se zákonem. To na Slovensku jsou už v tomto dále (tedy, dále směrem na východ, kde život ztrácí svou hodnotu obecně).

Datum: 21.07.16 18:39

Bene máte sice pravdu ale skuste zapřemýšlet.Veterinář psa neutratí,do utulku ho nevezmou (plný stav) nikdo ho nechce.Tak to obyčejně končí tak že psa někdo vyhodí z auta na silnici. Tento týden již druhý pes u nás na vesnici běhá za autami. Nebo psa někde přiváže,třeba v lese Občas to také slýcháváme.Když už by se do utulku dostal tak kdo si starého psa vezme? Odsouzen do konce života v kleci. Jak dlouho pes v utulku žije? Zajde tam skutečně na stáří? Každé ošetřeni se musí veterinářovi platit a u tak starého psa je to častěji.Je to teda dobrý zákon? Cena za utracení psa u nás stojí 1000Kč To jsem platil já za uspání 16 roku starého psa který ochrnul na zadní nohy.Držel jsem mu hlavu v náručí když ho uspávali na věky. A věřte když bylo po všem cítil jsem velkou ulevu.S pláčem jsem pak pejska dovezl domu a na zahrádce pohřbil.Často na něj vzpomínám a na výročí mu zapaluji svíčku. Plně souhlasím s Liduš názorem.

doplněno 22.07.16 10:18:

72 mona3 Počet vyhozených nevím jestli klesl o hodně ale určtě ano.Co asi udělá člověk který třeba zdědí psa nemá k němu žádný stah a nemuže se ho legálně zbavit? Možná by rád dal tu tisícovku.Ale máte pravdu i v tom, že někteří jsou s odpuštěním hovada. Svého prvního psa jsem dostal od veterináře. Někdo mu ho zavřel v čekárně.

Datum: 21.07.16 21:28
Zolik - nedá mi to. Vy si myslíte,že člověk, který je schopen vyhodit psa (či ho někde nechá přivázaného), dá takové peníze za utracení zvířete?
Myšlenka dobrá, hned by plno samaritánů jistě stálo ve frontě u veterinářů... Ano, asi stálo, ale počet vyhozených zvířat by neklesl.

Datum: 14.08.16 23:40

Věichni zde moralizují a hodnotí chování majitelů psů, ale nikdo se nepozastaví nad chováním veterinářů, kteří jsou jak se zdá ještě více nenažraní než doktoři medicíny. Kolik asi stojí ta injekce, která psa uspí na věčné časy? Jakou hodnotu má to píchnutí injekční jehly?

Datum: 20.07.16 11:31

Zdravím,dnes z Vás mám radost... velké V v oslovení si už zasloužíte. Přeji Vám krásné léto s pejskem. JISKRA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.