Psí známka

Od: Datum: 08.07.16 08:51 odpovědí: 14 změna: 26.07.16 08:12

Zdravím včera jsem byla přihlásit mou čubinu na úřadě a tam mi řekli,že pokud pes má čip tak nedostane známku.. Máte s tím zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 09:02
avatar
Já mám čipovaného a známku také *nevi*
Ale lze si ji i jechat vyrobit.
Já bych tedy jen na čip nespoléhala. Kolik psů v útulcích ho má, ale majitele nedohledali...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 09:29

No právě já jsem z toho byla docela v šoku když mi řekli že pes má čip tak známku nebude mít

Datum: 25.07.16 16:01

Přesně tak. Že má pes čip neznamená, že ho podle něj někdy někdo dohledá. Kámoška má dva čipované pesany, ale u jednoho bůhvíproč ten čip dokonce ani nejde načíst! I když to může být výjimka, nespoléhala bych se na čip. Jako elegantní nápad mi přijde vyšít tel. číslo na obojek/postroj, což jsem viděla nedávno:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 16:07
avatar

Happy, pak mi povězte, proč jsou čipy povinné? Proč jsem platila u veterináře, kde jsem musela nechávat svá data a on je někam posílal a hlásil?! Proč jsem musela platit za přijetí do registru?! Proto, abych si vyšila data na obojek? Neblázněte! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 17:51
avatar

Za čip jsem platila, ale za zápis do registru nikoliv, poslali mi legitimaci a zcela zdarma.

Jinak paní doporučuju kdekoliv v rytectví dělají známky s telefonem kolem stovky,což je nejrychlejší způsob nalézt ztraceného psa.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.16 19:03
avatar

Bakazov za přijetí do registru se neplatí.Platí se za čip a za práci veterináře. Čip jste měla v Porubě zadarmo, platilo to město.Na vic přihlásit se musíte sama.Veterinář provede jen registraci a dá Vám o tom doklady.


doplněno 26.07.16 16:35:

https://www.poradte.cz/zvirata/4688-cipovani-psu.html http://moravskoslezsky.denik.…a/cipovani-psu-v-ostrave.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 08:12
avatar

Žolíku, mám už nějaký ten rok, ale paměť mi slouží! A z Poruby nejsem. Tam je to zadarmo? No nekecejte! A kdo to zaplatil? Nespadlo to z nebe! Plátci daně. Tedy i vy i já a všichni. ;) Co kdybychom nechali toho slovíčkaření?! Čip je prostě, v tomto systému, na prd! Vládou požehnaný podvod! A také povolení bohatnout některým výrobcům a vetům. A taky nějakým podivným registrům, kterých je mnoho. *bum*Je to hra na systém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 09:23
avatar

Také mám psa s čipem i známkou, ale za nejdůležitější považuji přidané své telefonní číslo. Pokud se pes zatoulá, může nálezce majiteli zatelefonovat ihned. Zjišťování majitele podle čipu nebo psí známky může být zdlouhavé.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.16 09:28
avatar

Já zase známku Dorce nedávám vůbec. Vlastně žádnému ze svých psů. Jednou, ten první ztratil a od té doby jsem ji nosila na klíčích. Teď, když má čip, tak známku nenosíme ani jedna, vůbec. ;) To, že podle čipu pejska nedohledali, to je ten důvod, proč jsem proti čipům protestovala. Čip čtečky načtou, ale je tolik registrů, že je nikdo nebude obvolávat. Už jen to, že ve velkém městě je pes přihlášený na obvodu. Těch obvodů je spousta a měst je ještě více. Chybí jedno registrační místo pro celou republiku. V době počítačů by to neměl být problém. Jen není vůle! *plac* Známka je vlastně potvrzením, že byly zaplaceny poplatky za psa a pes je registrovaný na nějakém úřadě. Takže když je čip, je dobře na obojek připevnit kovový štítek s adresou a telefonem. Možná, že by stačil jen telefon. To by mělo fungovat nejlépe.


doplněno 08.07.16 09:36:

Ještě mi to nedá. Když se pejsek ztratí třeba v pátek, v úplně jiném městě, na úřadě nikdo není, budou tam až v pondělí, jak nálezce a majiítel najde? A když v pondělí trefí na naštvanou úřednici, myslíte, že ta bude hledat číslo a data k číslu?! Nemyslím si to vůbec. :( Kovový štítek napevno na obojku, s číslem telefonu! Nejjistější!


doplněno 22.07.16 11:33:

Haninko, úřednice, na dotaz policie, podle čísla čipu dohledá majitele. ;) V pořadu "Chcete mě" nabízela Marta Kubišová překrásného kocoura. Měl čip a majitele stejně nedohledali!*plac*Pije mi krev, že nikdo všechno nepromyslel a nepřipravil dřív, než bylo řečeno, že čip je poviný! A mohlo to být velice snadné! A vykonatelné!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.07.16 08:54

Myslím že úřednice s tím nemá nic společného. Nalezeného psa by měla odvézt obecní (městská) policie do nejbližšího útulku, obecního , městského. V Praze to tak funguje. U nás na chatě je na obecním úřadě kotec, psa si tam chvíli nechají, rozešlou obyvatelům vsi sms a maily, že se ztratil ten a ten. Když se majitel nenajde, odvezou ho do (okresního?) útulku v Čerčanech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.16 11:04
avatar

V České republice se používají dva různě technologicky řešené systémy čipů a odečítacích zařízení. Jeden ze systémů je doporučen Komorou veterinárních lékařů ČR a používá ho valná většina kolegů, kteří psy a kočky čipují. Tento systém je kompatibilní i s normami ISO 11784 a 11785, což v podstatě znamená, že je to systém vzájemně kompatibilní. Tento systém reprezentují i registrované typy čipů pod komerčními názvy DATAMARS (Švýcarsko) a INDEXEL (Francie). Doporučeny jsou i výrobky firmy Texas Instruments (USA). Naproti tomu systém EURO I.D. Trovan není Komorou vet. lékařů pro psy a kočky doporučen. Jen ještě dodám očipovaného psa,kočku je nutné ještě zaregistrovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.16 08:47

Známka je k ničemu, dříve to byl znak že za psa platíte. My jsme při přihlášení psů před 4 lety známky dostali, ale bylo nám řečeno že ji nosit nemusíme. Čipovaní jsme a na obojku máme adresář, který vřele doporučuji. Jméno psa, páníčka, adresu a dva telefony. Ještě jsme registrovaní v Národním registru majitelů zvířat. Netuším jestli funguje, ale vím že jsem udělala maximum co šlo. Ten registr je zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 22.07.16 10:48

My sme našemu dávali známku od malička. Aj vtedy, keď vymysleli čipy, tak mal dve. Jednu od mesta, druhú od veterinára. Mala inú farbu a rok, dostával ju za očkovanie. Podľa môjho názoru, je lepšie keď pes nosí známku na krku. Zďaleka je vidno, že pes evidovaný a nie je nejaký túlavý pobehaj. Vždy sa dá pohľadať v jeho blízkosti majiteľ, ktorý sa o neho stará. Mám dojem, že náš pes s veľkou hrdosťou nosil tieto dve známky. Ja som mu tvrdil, že dve známky nosia len študovaní psi a nie nejakí dedinskí túlaví pobehaji. Dostal ich aj do hrobu, ako hrdinský bojovník svoje vyznamenania.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.16 14:29
avatar

Tak Váš úřad asi šetří, můj pes ji normálně dostal a číslo čipu si zapsali.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.