Čipování psů

Od: Datum: 25.01.13 11:12 odpovědí: 61 změna: 04.08.16 14:43

V Ostravě nastala povinnost očipovat psa. Vůbec, ale vůbec se mi do toho nechce. Ani se mi nechce vyjmenovávat důvody, proč se mi do toho nechce.*nevi* Víte někdo, jaké sankce mě mohou potkat? Co se nám může stát? Kolik bude pokuta, když nás načapají, o čemž pochybuji? Mám pocit, že to risknu. Ale ráda bych věděla, za jakou cenu. *sok*

doplněno 25.01.13 11:13:

Očkování a poplatky máme vpořádku :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: skye®
Datum: 25.01.13 11:43

Dobrý den, my to máme v Praze už dlouho a považuji to za velmi dobrou věc. Myslím si, že to, že pejsek nebude očipován, se zjistí až tehdy, až se Vám zaběhne a nebude jak ho identifikovat. To už ale bude pozdě litovat.

Výši pokut neznám, ale pokud se rozhodnete jej nečipovat, tak bych řekla, že to nikdo nezjistí. Až v případě ztráty, jak jsem psala.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.01.13 11:45

Zdravím "babi z Ov". *slunce* U nás je tato povinnost též. Výše pokuty je do výše 1. 000,- Kč.

Od: mowla*
Datum: 25.01.13 12:20

Neznám možné postihy - ale proč "se ti do toho nechce"? - jen dotaz, nerejpu... ;)

doplněno 25.01.13 12:44:

Jirka2: No - z touhy psa se zbavit BabkuzOV nepodezírám... Neznám ji osobně, ale podle jejích příspěvků na Poraďte soudím, že je to milá holka...

A - mimochodem, pokud jsi takový ´drsňák´, abys svého psa nechal chcípnout žízní a hladem - případně nechat zaživa o(se)žrat mrchžrouty, pokud jsi takový ´drsňák´, abys jej takto trápil, nemůže ti být za těžko vzít ostrý nožík a čip mu vyříznout, aplikuje se pod kůži...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.13 12:36

Když psa načipuji už je evidovaný a musím z něj platit poplatky,poviné očkování , už ho nemůžu vyhodit vlese když se mi znelíbí.

Od: repe
Datum: 25.01.13 14:11

Myslím, že nemáte pravdu. Proč je v útulku tolik psů s čipem, dohledají majitele, ten řekne že psa už nechce a nic se mu nestane a pes je v útulku. Podle mě je čipování hlavně kvůli penězům.

Datum: 25.01.13 15:00

repe, dala bych vám bod. To je právě to, proč jsem těžce proti. Má osmiletá jorkinka, má předpoklad, že ji nevyhodím, nebudu se jí chtít zbavit, budu se o ni starat, jak nejlépe dovedu. Příjde mi na hlavu, že když svou psinečku hlídám jako oko v hlavě, zaplatím a ten kdo psa nechce, vyhodí, odloží, odmítne ho mít, nic se mu nestane. Já za svou péči ještě budu platit?! No, není to na palici?!*cert*

Od: skye®
Datum: 25.01.13 17:06

Víte, já jsem vůbec nad tím, jestli se to obecně dělá pro peníze, neřešila. Byla jsem za tuto možnost naopak ráda. Nikdy totiž nevíte, co se stane. Že ji hlídáte, to je jasné. Ale nikdy nevíte, kdy něco třeba někde práskne, co ji vyděsí, vytrhne se Vám a je to. Já svého psa nepouštím ve městě na volno vůbec a přesto se bojím. Taky Vám pejska může někdo ukrást, Vy nahlásíte na registr, že je ukradený / ztracený a pokud by psa vyšetřoval veterinář, pozná se to pak. Navíc za čipování je platba jednorázová, žádný pravidelný poplatek. Takže si myslím, že jediný důvod, který máte je, že nechcete něco dělat jen proto, že musíte.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.01.13 16:19

Když v utulku dohledají majitele Musí si psa převzít nebo platit povinost je to obecního,městkého uřadu majitele dohledat Tam kde byl pes odchycen. Může tam být ovšem čipovaný pes,kterému zemřel pániček nebo psa prodal a tan další majitel psa nepřihlásil.Ze stáního registru zvířat chodí co dva roky kontolní dopis i imel zda adresa a tel. číslo .souhlasí.Mám chovnou fenku foxterira drsnosrtého Čapkova Dášenka. Vdy se mě drží a neutíká loni na výstavě v Ostravě se lekla a utekla.Za dva dny telefon z útulku o 20Km dál Měli ji tam.Díky čipování věděli kam volat. Nebýt toho asi bych byl bez psa a nebo bych vyložil nemalé prostředky na to abych ji našel.Plus ty nervy. Těch 700Kč jednorázově za čipování se mi vyplatilo.Nehledě do zahraničí psa bez čipu nepustí. Ten kdo má psa jen proto že mu štěká na dvoře a je mu jedno zda pes uteče kde se pak bude trápit jak skončí tak těch 700Kč raději propije.Setkal jsem se už s tím že uřad tam kde byl pes hlášen čipy proplácel.

Od: jitrenka
Datum: 22.04.16 01:16

Presne tak. chip je proto aby se na tom vydelalo a take kdyz vas pes zavini nehodu zaplati majiteli skodu v radu statisicu na danem vozu...takze pak vas dohledaji a reknou ze vas pes vbehl pod kola vozu a platite vsechno...

Datum: 25.01.13 16:30

To co jste napsal se nedá pojmenovat ani tím nejsprostšim slovem Omlouvá Vás jenom že jste asi rozumu mdlého protože ani nevíte jak čip vypadá. 1.5 mm průměr Zavádí se injekční jehlou.V té zvířecí silné kuži nemáte šanci.

doplněno 25.01.13 16:31:

Pro mowla

Datum: 25.01.13 22:14

Pro Jirku 2:

opravdu si myslím, že nemáte pravdu. Znám lidi, jejichž pes je v městském útulku. I v útulku vědí kdo jsou majitelé, ale nic za toho psa útulku neplatí! Dle mě by bylo spravedlivé, kdyby museli platit, ale pak by se mohlo dít to co zde napsáno, že by takoví lidé psovi čip klidně vyrvali...

Pro babkazov

Měli jsme maltézačku a nenechali bychom ji nikdy bez dozoru, neboť takoví pejskové se i kradou. To samé platí i o yorkšírkách. Naše byla tetovaná, čip nebyl potřeba. Když s pejskem nechcete cestovat do zahraničí čip opravdu nepotřebujete.

Datum: 25.01.13 22:52

Já do ciziny se psem jezdím na výstavy tak vím o čem je řeč.Psovi čip vyndat nejde.prostě ho nenajdete.rukou Tak jak lidi jsou neplatiči třeba za odpad,nájem tak mužou být i neplatiči za psa. http://www.zkracovatko.cz/0ZT4a3 Podle tetování je hledání zdlouhavé Hledá se to v plemené knize a to číslo odkazuje na rodiče a mládě pak podle začínajícího písmena jména.abecedně V danou chvíli může být správce v zahraničí a nezjitíte nic až se vrátí

Datum: 25.01.13 23:57

Pro Jirku 2: Já také vím jak se cestuje se psem do zahraničí. Náš pes byl až v Africe.Měl pas a ještě spadal do kategorie kde stačilo tetování. A je plemenná kniha někde na internetu? A jak ověřím že můj pes s p.p. je tam zapsán?

Na základě čeho si myslíte že se za psa po dohledání majjitele v útulku platí?

Datum: 26.01.13 12:11

Plemená kniha je převážně záležitost v klubu dané rasy. u mě chovatele foxterieru je to http://www.foxterrier.cz/ zkuste zadat s názvem vaší rasy, nebo přímo klub chovatelu maltézáčku nebo tak nějak podobně.. U nás podmínka je aby bylo štěně zapsáno do chovné knihy musí prodělat aspoň jednu výstavu Nejdříve za rok kde musí splnit předpoklady chovu. Počet zubu,postava. výška v kohoutku,postavení nohou barva Kontroluje se i průkaz původu který dostanete při koupi štěněte atd...Jen průkaz původu neznamená pro psa nic.Neni chovný Ani k případným jeho štěňatům papíry nedostanete..Podle něj zjistíte akorát čislo vrhu chovné samice a rodiče,předchůdci chovu. Pořád je tam ale veden chovatel nikoliv majitel To se změní až po skouškách pes splní podmínky a vy ohlásíte Chovnou stanici. Proto hledat straceného psa podle tetování je zdlouhavé.Prvně z chovné knihy kontaktují chovatele pak chovatel podle kupní smlouvy majitele Podle čipu každý policajt nebo útulek to pozná během několika minut. Snímačem.Neplatí se za to nic ale vaše povinost je každé změna bydliště,čisla telefonu na registr hlásit. Veškeré informace i s průkazem, čárovými kody na přepravku do očkovacího průkazu dostanete při čipování Zbytek dokladu už odesílá na registr veterinář. Protože to je lovecký pes tak toto je jen maličký začátek ještě pak následuje plno zkoušek z myslivosti. U služebních psu vlčák a podobných zase zkoušky z poslušnosti,stopování,zadržení pachatele ...Neni to koníček ale je to KŮŇ Tady na peníze se to nedá počítat..

Utulek provede vyšetření psa,nakrnení,ubytování to se platí odchyt ne ten je z peněz co platíte obci za psa. Mě to tehdy stálo 600Kč Věřte rád jsem je zaplatil.

Když se do určité doby nikdo o psa nehlásí předají učet obci kde byl pes odchycen ta musí platit,proto zjištují komu pes patří a ten je za něj plně odpovědný. Bez čipu co zjistí? proto obce města chtějí zavedení čipu. Ale i tu někdy platí ,,Auto řídila osoba blízká" To už je pro lidi kterým se ani lidi říkat nedá.

Ohodnoceno: 3x

Od: anika
Datum: 04.08.16 14:43

Vlasním chrty a nemohu souhlasit s tvrzením, že čip nenajdete. U mé feny není problém ho nahmatat při běžném hlazení. Cestuje mezi kohoutkem a jamkou v předhrudí. Před třemi lety jí čip při sportu vnikl do rameního kloubu a vážně ji zranil. Prasklé kloubní pouzdro, rozdrcená chrupavka, natržené svalové úpony ..atd. Operace si tehdy vyžádala ,,jen" 13tis.Kč a je pouze konzervativní, tj. žádnou větší zátěž a doživotní podpůrná léčba kloubní výživou. Mé poradkyni chovu čip doživotně poškodil půlroční štěně, když mu ,,sklouzl" do zápěstí. Rozumím lidem, kteří se brání čipu, ale u mě převažuje strach ze ztráty víc než riziko zranění. Navíc dnes máme na výběr několik velikostí čipů a některé slibují, že mají povrchovou úpravu, aby se zabránilo nežádoucímu ,,cestování. Čím očipovala mou fenu chovatelka nevím.

Datum: 26.01.13 12:24

Já bych určitě dala fenečku načipovat a to ne protože musíte, ale protože se Vám jednou může vymstít, že ji označenou nemáte... Může se Vám ztratit i když ji sebevíc hlídáte, vysmykne se z vodítka lekne se velkého psa nebo rachejtle, výstřelu, čehokoli a pak můžete třeba měsíc bezúspěšně hledat. Když ji budete mít čipovanou a zaregistrovanou ozvou se vám s nálezem sami.

Já nevím jak pro Vás ale pro mě je ztráta pejska s tím, že nevím kde je, zda ho netýrají (v dnešní době bohužel běžné), jestli někde nehladoví, mnohem horší než kdyby umřel...

Zvažte to, ono těch pár stovek za ty nervy opravdu nestojí.

Od: hm®
Datum: 26.01.13 13:08

Odpovědi na Vaše otázky neznám, tak se omlouvám, že sem přesto píšu.

Nás se taky před lety veterinář ptal, jestli nechceme hafinu očipovat. Nechtěli jsme. Ovšem u nás to nebylo povinné. U Vás bych měl trochu obavy, zda Vás nebude muset prásknout veterinář. Zda mu nedají příkaz předat seznam všech psů, jejich majitelů a kódů příslušných čipů. Tak by se snadno přišlo na to, kdo nemá očipováno, a už by se penízky sypaly do kasičky. Podobné praktiky mají vždycky za cíl jen peníze a možnost evidence a kontrol Velkým bratrem. Jen je potřeba vymyslet jakoby věrohodný užitečný důvod. Podobná opatření pak vždy dopadnou jen na ty slušné a zodpovědné. Různí vykukové (v tomto případě) nemají psy ani přihlášené, ani nechodí na očkování, takže neplatí žádné poplatky, ani veterináře, ani se na ně nevztahují podobná nařízení (protože na ně zkrátka nikdo napřijde). Vítejte v dnešní "stále po kouskách více a více svobodné" době *zed* , která nahrává jen lumpům a zneužívá ty slušné.

Pozn.: Čip je opravdu k ničemu. Pro možnost vrácení ztraceného psa stačí na obojek umístit telefonní číslo nebo adresu.

Datum: 26.01.13 13:51

Obojky se jménem a číslem jsou fajn věc, ale co když si při úprku roztrhne obojek, nebo se z něho vysmekne. Jorkšíři jsou drobňoučcí pejsci. Mimoto obojky pro tak malé pejsky jsou uzoučké a krátké, tak bych se obávala, že se tam celé číslo ani nevleze... My tedy psa dali očkovat hned jak jsme s ním byli poprvé u veta a to na naše přání, žádnou povinnost jsme neměli a teď jsem o dost klidnější, že i kdyby se zaběhl třeba za fenou, někdo ho najde zavede do útulku a odtud volají přímo nám...

Ale myslím, že seznam pejsků s čipem asi nebude. V Praze je taky povinnost čipovat a mít psa na vodítku a vždy když projíždím mětem tramvají vidím maximálně 2-3 psy na vodítku (většinou ty maličké) a zbytek capká bez vodítek a mnohdy i bez obojků a bez čipu je jich tam také poměrně dost... A nikdy jsem neviděla ani nezažila policajta, který by za to postihoval...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.13 13:54

Povinost je mít na obojku psí známku na prní pohled je vidět že za psa platím když tam přidám ještě telefoní číslo je to lepší. Může ho ale při útěku stratit .Majitel také může obojek sundat a psa vyhodit z auta.Pak to stojí nemalé peníze obce,města.Čip neodstraníte.Každý rok u nás se několik psu odchytne bez obojku co hladoví běhají za autama Proč asi A tak lidi co chtějí pro to něco udělat jsou darebáci co sbírají peníze do kasičky?Proto se zařadím mezi ty vykukové a budu vykřikovat kolik lidí podvádí? Bohužel každé nařízeni, předpis nezpusobí ti poctiví ale.ti darebáci co nechtějí dodržovat ani základní věci To že je svobodná doba neznamená že si každý muže dělat co chce.Za ty peníze co by obec,město usětřila za odchyt a následně placení v utulku by mohla pořídit něco jiného nebo snížit polatek ze psů. Čip by skutečně nemusel mít nějaký důchdce co má pejska Ale chovatel co má cenné psy Bohužel doplácime na ty vykuky Skutečně to neni o tom aby bylo v obecní kase víc peněz.

Datum: 26.01.13 16:33

Pro Jirku: Škoda, že nechováte maltézáčky.Je vidět, že jste zodpovědný chovatel. Měli jsme maltézačku s p.p. byla v roce na bonitaci a prohlíželi jak píšete a pak dostala p.p., ale chovatelka byla nezodpovědná a nic nám nikdy neporadila. Věřte, že bychom za ni také v útulku zaplatili, ale hlídali jsme ji a ona by ani neutekla. Někde ale bylo publikováno, že malým psům ten čip prý vadí.

Datum: 26.01.13 17:01

Mým psům nikdy čipy nevadily ani při zavedení žádná reakce. čip skutečně je velikosti asi dvou makových zrníček používa se v celém světě. Vím že asi před 5 roky ve Frýdku-Místku si majitel čipování zaplatil a městký ůřad to proplatil. Věděli na úřadě dobře proč to dělají v budoucnu ušetřili nemalé peníze.

Datum: 26.01.13 17:27

Má favoritka

Datum: 26.01.13 16:46

Právě o to mi jde. Policista dá pokutu babce, která má psa jak rukavicu se známkou od úřadu a druhou o očkování na obojku, sáček s hovínkem v ruce za to, že v prostoru bez lidí mezi baráky nemá pejska na vodítku. Tentýž policista přejde na druhou stranu silnice, když vidí, jak velký chlap stojí nad velkým psem, který vyrábí hovino jak lavor. A jasněže ho nesebere, nechá ho tam, na kraji chodníku a ještě se hrdě podívá po okolí, jakéhože má chlapáka, když dovedl vyrobit takovéhle hovbino!. Policista k tomu oslepl. :D Já chápu, že tohle nemá s čipem co dělat, ale sejří mě, že za každou debilitu zaplatí slušňák. Lump má zastání. Nikdo si na něho netroufne. Ani policista se čtečkou. *sok* Dodržuju zákony, předpisy, vyhlášky, platím. Ale tentokrát ne! Žádný čip! Nic nebude! Naštvala jsem se! Já vím, že jsem asi srandovní, že je to pěkný nesmysl a nonsens a blbost, ale nemůžu si pomoct! Nic nebude!*bum*

Datum: 26.01.13 17:12

Váš názor je i můj názor. Deně uklízim psí trus jak od slonů kolem mé chalupy.Neni to ovšem od mých pejsku.Ale jak píšete že v Ostravě to je poviné co se stane až Vás odhalí? Nebude ta pokuta větší než cena za čip.

doplněno 26.01.13 20:05:

Vy se řadíte mezi které lidi? Když nechcete dodržovat nařízení.

Datum: 26.01.13 19:39

U nás čipi nikdo nekontroluje, natož v Ostravě.

Datum: 26.01.13 20:02

Ctěl bych napsat omluvu Ta ikona neni má favoritka chtěl jsem vložit obrázek bohužel nepovedlo se.Ještě k těm čípům. Běžně se nekontrolují. Jen známky.Jen v případě nějakého problému pes běhá bez vodítka kde nemá,utrousí a páníček to nesebere a vidí to policalt,napadne někoho, stratí se možná při poplatku za psa atd..Určitě to teť v Ostravě přiostří.. Když se chce psa bíti hůl se vždy najde. Již se k tomu nebudu vracet.

Datum: 27.01.13 07:46

Chovám psy už nějakých 35 let. A nikdo nikdy nás nekontroloval, ani nás, ani kamarády. Tedy ne nás, ale známku. Vůbec nikdy. ;)Když čipy začaly, byla jsem první, kdo ho chtěl. Měla jsem představu, že když se pes ztratí, díky čipu ho najdu. Nenene, nic takového. Bylo mi vysvětleno, jak jsem naivní. A když vidím, kolik aut se svými čísly (kolik jich má kromě SPZ?), mobilů, pejsků s číslem telefonu na obojku a já nevím čeho všeho, se nikdo nikdy nedohledal. *plac*Čipování je jen rozmar úřadů a kšeft pro někoho. Velký kšeft!

Datum: 27.01.13 13:30

Proč si mýt ruce před jídlem,když jsem nikdy žlouteku nedostal ani mí kamarádi?

Proč jezdit v zimě na zimních když na letních gumách jsem nikdy neboural ani mí kamarádi?

Proč havarijní pojištění když jsem nikdy neboural ani mí kamarádi?

Proč poviné pojištění na 20 000 000 Kč když jsem nikdy neboural ani mí kamarádi?

Proč pojištění domu nebo bytu když jsem nikdy nevyhořel ,nikdo mne nevykrad ani mí kamarády?

Proč se nechat očkovat proti tetanu když jsem nikdy tetanus nedostal a ani mí kamarádi?

Proč...

proč...

doplněno 27.01.13 13:37:

http://www.zkracovatko.cz/rrfUBX Ono to čipování v Ostravě nebude tak hrozně drahé.

Datum: 27.01.13 15:29

Jirko, nerozumíte, jak to myslím. Čip stojí nějaké 400kč. Je to málo, je to dost. Ale o tom žádná! Jde mi o to, že jak ten hňup dělám všecko podle nařízení a podle. . . . . . a někdo má z takových poctivců srandu a pakuje se. Nevidím pro mě, ani pro Dorotku vůbec žádný přínos. Jen stín někoho, kdo si mne ruce a kouká na své konto. Nelíbí se mi to vůbec!:D Taková malá soukromá vzpoura!

Od: tilliacor
Datum: 16.03.13 15:45

Ano, Jirko, ale ak mi kamarát povedal, že nabúral a ja sa nedám poistiť je to to isté, ako keď vidím, že je čipovanie škodlivé a nezmyselné? Presne o tom to je! Treba počúvať , čo ľudia hovoria! Ak si chcete dať začipovať psa, máte na to dôvod, nech sa páči! Ale vnucovanie takéhoto zásahu do organizmu zvieraťa zákonom smrdí byrokraciou a hlavne tučným nechutným ziskom! Nie vždy treba slepo nasledovať nariadenia.

Od: tilliacor
Datum: 16.03.13 15:39

ˇUplne súhlasím...ak má niekto t z toho prospech, sú to veterinári...a tí, čo čipy a čítačky vyrábajú...Policajti by mali riešiť iné veci, ako či má pes čip...stačí predsa známka o zaplatení poplatku za psa, ak chce skontrolovať toto! Ale čipy sú svinstvo! Kto chce svojho psa očipovať, nech to urobí, ale prečo nás zákon núti urobiť to proti svojmu presvedčeniu?

Datum: 27.01.13 10:03

U nás je to tak, kdo má číp, má slevu na poplatcích.Tuším , že 30%..Mám dva psy , kluky v plné síle :), přesto , že doma máme vysoké ploty , venku je hlídám jak ostříž , tak mají číp, tetování a na obojku známku se jménem a telefoním číslem. Už jsme několikrát hledali majitele pro pesana , co je tady toulal . 1. seděl nám před barákem labrador , měl na krku telefonní číslo , za 10 minut přijel páníček. 2. dcera dovedla ohaře , žádné číslo, jeli jsme na veterinu , čip neměl , obtelefonovali jsme myslivecké spolky po okolí , páníček se našel za dva dny.Při té příležitosti jsem se na veterině dozvěděla , že i kdyby měl čip , tak ho vet dohledá jen když by byl čipován přímo u něj. Hodně lidí zapomíná čip registrovat do národní databáze.Shodou okolností jsem na toto nedávno mluvila s naším starostou,Jsme malé město , útulekk nemáme a nalezenci se vozí do jiného města.Říkal , že již 3x vezli do útulku stejného psa , zaplatili za pobyt a pak si páníček pro něj po pár dnech přijel, ovšem ten už nic neplatil, jelikož nepřiznal , že pes je původně jeho .Když jdu u nás po městě , tak navečer vždycky potkám několik volně běhajících psů, nejsou to ztracenci ( vím čí jsou) , najdou se totiž i takoví lidi , kteří je pouští na procházku po městě samotné .Že běhají po silnici , nebo dětském hřišti , o tom se rozepisovat nebudu, to každý ví. Díky tomu už naše město chystá tkz. mezizáchytnou stanici s tím , že pokud se tam pes ocitne podruhé . tak to budě o poplatku.Ovšem bez čipování bude složitější dokázat , že už se toulal vícekrát.

Je mi jasné , že babka svého yorky nepouští z dohledu a chrání ho jak oko v hlavě , tudíš nevidí důvod k čipování a že je spousta zodpovědných majitelů, ale bohužel nejsou takoví všichni . Snažila jsem se popsat jen jiný úhel pohledu

Datum: 27.01.13 21:31

Ve vašem příspěvku jsou dvě nepravdy.

1 Každý veterimář při čipování vám musí dát doklady od čipování a poslat vyplněný fomulář na registr. Vy pak jen hlásíte změny byliště nebo čisla tel. V čipu je dokonce i kod veterináře který čipoval. Nemůže to dělat každý veterinář

2 Když si pro straceného psa přijdete do útulku musíte platit pobyt

Mám 6 chovných psů a všechny čipované a dokonce jsem jednomu takový výlet s hotelovým ubytovámín platil.

doplněno 27.01.13 22:36:

http://www.narodniregistr.cz/ Dnes v 22.10. 27.01. 2013 jsem poslal kod jdnoho z mých psů z manželčiného telefonu a v 22.23. 01 2013 mi zavoníl telefon s udaji psa jméno věk stáří a na kterém tl čísle je.Pak že to je na houbec.

Datum: 27.01.13 21:55

Milý Jirko2, nikdy bych si nedovolila sem napsat nepravdu. 1. po čipování mých psů jsem si samozdřejmě dostala samolepku s číslem čipu do očkováku a předpokládala jsem , že veterinář odeslal formulář. Nicméně , když jsem se od jiného veterináře dozvěděla , že to odesílání nemusí být pravidlem , tak jsem si to samozdřejmě ověřovala. No a výsledek- neregisrovaný .

A k bodu 2,asi jsem to blbě popsala . Ti lidé nepřiznali , že je to jejich pes. pokaždé si prý pro něj přišel nekdo z rodiny . V útulku jim nejpíš bylo jasné , že jim věší bulíky na nos , ale zřejmě volili menší zlo .Takto mi to alespoň líčil starosta. Kaju se , příště si dám více práce s popisem.

Datum: 27.01.13 21:07

Souhlasím s babkazov.

Datum: 16.03.13 15:51

V pořadu Chcete je? Marta Kubišová nabízela kočky. Byl mezi nimi i očipovaný kocour. *plac*protože není centrální registr čipů, nikdo se nikdy nedozví, čí ten kocour vlastně je. K čemu čipování vlastně je, když očipované zvíře stejně majitele nenajde?!

Datum: 16.03.13 18:15

Už se to tu psalo, ne? Někdo vykáže činnost a aktivitu, někdo jiný si přijde na peníze a pár lidí ještě "Velkému bratrovi" zatleská za dobrý nápad. *cert*

Datum: 16.03.13 21:03

Vy mudrlanti co je tohle? http://www.narodniregistr.cz/ Prvně to zvíře tam musíte ale přihlásit oni si Vás každým rokem ověřují podle zadané adresy,tel.čísla ,meilu.

doplněno 16.03.13 21:05:

Jestli si někdo nechá načipovat zvíře a pak ho na registr nenahlásí tak bohužel má smůlu a může si stěžovat třeba velkému bratru

Datum: 17.03.13 07:27

Jenže ty registry jsou tři. Běžný chovatel, který umí číst a psát, vůbec neví, že nějaké registry existují. Ani toto poučení u čipu nedostane. :D Kolik babek s malými psy má net? A kolik lidí ví, že to může vyklikat jako vy? ;) Jooo, být to vymyšlené od začátku do konce, to by bylo o něčem jiném. Takhle je to jen o dohazování kšeftu kamarádům. *sok*

Datum: 17.03.13 11:57

Já u čipování jsem dostal dvoustránkové poučení kontaktní adresu,telefon,a meil. čárové kody třeba na přepravku zvířete,ještě kartičku něco jak psí občanku..Odesílal jsem taktéž své kontaktní údaje.Tak když se pes stratí stačí zatelefonovat.napsat nejlépe doporučený dopis,nebo mailovat. Tak že třemi spůsoby se na centrum dostanete.Zrovnatak se oni dovolají k Vám. Mám šest chovných psu a doposavaď vše funguje.Každým rokem si moje kontaktní adresy ověřují. V minulosti jsem tak jednoho svého uprchlíka našel.

doplněno 17.03.13 12:12:

Ještě jsem zapoměl odesílají se i údaje kdo čipoval tak když by vše selhalo pomocí registrovaného veterinárě který musí mít v evidenci i čipované zvířat které čipoval najdou adresu chovatele.Tak čtyři spůsoby.Připouštím že kdo nechá psa načipovat jen že mu tu někdo nařídí nebo zvíře prodá a na evidenci se vykašle tak to nemusí fungovat. Údaje může také odesílat i veterinář. Jelikož moc nevěřím tak si to dělám sám.

Datum: 17.03.13 12:19

Taky musim nesouhlasit s tím, že poučení nedostanete. My dostali poučení jak v mluvené tak v psané formě a ještě připomenutí jak jsme odcházeli od veta ať ten čip určitě přihlásíme jinak bude neúčinný.

Datum: 17.03.13 18:25

Dobrý den, můj názor je ten, že když se pes ztratí tak se buď najde nebo nenajde čip nečip. Když se dostane do útulku a majitel ho má snahu najít tak ho najde na 100%. Když ho najde nějakej pardon šmejd, který si ho bude chtít nechat tak je čip stejně k ničemu. Obecný problém je ten, že určitá skupina "pejskařů" psa najít nechce. A ti psi stejně nejsou čipovaní. Ten příklad s čipovaným kocourkem: jak myslíte že se majitel snažil kocourka hledat? Asi moc ne. Ztratil se v Bohnicích a je v útulku pár kilometrů odtamtud. Tudíž ho majitel nehledá a ani najít nechce. Jako předseda jedné organizace na ochranu týraných zvířat prosazuji spolu s kolegy zákon o povinném čipování psů a koček, všude. Ovšem státní dozorové orgány nekonají svou povinnost takže zákon je úplně k ho... Prvotně je prosazován kvůli množitelům a kvůli vyhozeným psům na ulici a psům 14 dní uvázaným u stromu někde v lese. Takže doufám, že bude do budoucna povinnost psy čipovat i na sebeodlehlejší vesnici. Bohužel to "odskáčou" i zodpovědní chovatelé a babičky co se ujaly nějaké voříška. Samozřejmě jsou prosazovány úlevy pro důchodce, pro lidi co se ujmou psů z útulků atd., ale to je zatím prováděno jen městskými vyhláškami. Ale jinak se proti šmejdům bojovat nedá. Je to běh na dlouhou trať a na dlouhou diskuzi.

Datum: 17.03.13 19:36

Proč myslíte že kocour byl čipovaný? Byl pro někoho cenný Čipujou se převážně psi. I povinnost čipování se vztahuje na psy. Já si myslím ze majitel kocoura špatně čip zaregistroval nebo to nechal na veterináři a ten to někde založil.Tak nemůžete vědět zda kdo kocoura hledal.Možná teť po TV vysílání je už u pánička.Souhlasím s Vámi že čipování je zbraň obcí proti těm darebákům co se o psi nestarají a vyhazujou je.jak je omrzí.Proč ale píšete v první části příspěvku že čipy jsou kničenu když vzápětí je prosazujete?

Datum: 18.03.13 07:02

Čip je zbraní obce proti proti darebákům? To si opravdu nemyslím. *bzum* Jirko, pochopte, nechci se hádat! Ani dohadovat. Vlastně čipy se nesnažím ani zatracovat, ani obhajovat. Tvrdím, že v při legislativě, jaká panuje v tomhle čurbesu, je to jen způsob, jak vytáhnout peníze z kapes lidí, kteří jsou dbalí, poctiví a svědomití. Ti to všecko zafinancují, protože poslechnou. Nasypou je ochotně do kapes chytrákům, kteří to vymysleli. A ti, kteří psinu přivázali na krátký provaz nebo nechali umírat zimou a hlady, stejně o čipu nebudou ani uvažovat. Vyhozeného psa také nikdo neztotožní s majitelem. Zisk z čipů dokonce nejde ani do pokladny útulku.*jasne* Chytráci a vychcánkové z nás, kteří se tady hádáme, mají plezír. *plac*

doplněno 18.03.13 17:17:

Nenávidím slovo "kdyby". Kdyby teta měla šulínka, byla by strejc. Jirko, vy těch kdyby máte několik. A právě o to jde. Tam v tom "kdyby" je průser jak mraky. *hej*

Datum: 18.03.13 11:25

Ano čip je prostředek proti darebákům. Kdyby byli všichni psi načipovaní povinně a veterinář to poctivě nahlásil na registr tak u každého psa je dohledatelný majitel. Tak nikdo nemůže psa vyhodit, nechat volně pobíhat někoho pokousat. V případě odchycení je okamžitě znám majitel a ten to bude muset hradit finančně nebo převzat právní odpovědnost.Jinak to platí obec,město.kde byl pes odchycen.A proč? Za ty peníze můžou třeba vybavit dětem hřiště.Jakmile ale úřady začnou v té věci konat nařídí čipování už někteří vidí obohacování,podvod. Je to jak s nálepkami o technické kontrole na SPZ nebo vylepením dálničního poplatku. My poctiví si to zaplatíme a proč to máme ještě vylepovat?Vždyť na tom vydělá firma co ty nálepky tiskne. No ne? Kolik lidí by TK neprovedlo,nebo dálniční známku by nekoupilo. A Tak je udělán nějaký zákon.který se musí dodržovat.Zisk z čipu jde na provoz registru,Při vašem příspěvku mi napadá jedno české pořekadlo. trefená husa vždy zakejhá.

Datum: 18.03.13 15:36

No počkejte, to myslíte (a s Vámi i @haninka ) vážně, že čipování je proti darebákům? Když budou všichni psi povinně očipovaní, tak někteří, těch velkých darebáků, stejně očipovaní nebudou, jako teď nejsou očkovaní.

A co bude ještě horší: teď, když nějaký darebák už psa nechce, tak ho třeba přiváže na rohu ke značce. Když ale bude vědět, že ho najdou a potrestají, psa zabije a hodí třeba do potoka. A ještě mu samozřejmě vyřízne ten čip, vždyť přibližně ví, kde je.

Nezlobte se na mě, ale tyhle nedomyšlené návrhy zákonů by vážně neměly vůbec přicházet na svět.

A jen poznámka na konec: Celý takovýto registr zvládne jedno malé PC schované v nějaké komoře libovolného ministerstva nebo jiného státního úřadu. Na jeho provoz tedy nemusejí jít žádné zvláštní povinné poplatky z celé republiky.

Datum: 18.03.13 16:18

Myslíte, že zákon o povinném ručení je také nedomyšlen? Když jsou lidi co jezdí bez něho?

Že zákon o TK motorových vozidel je také nedomyšlen,když někteří jezdí bez TK.

Zákon o korupci a někteří uplácejí je taky špatný. Tady je třeba zákon podpořit aby co nejméně bylo týraných,vyhozených,volně pobíhajících psu.Kteří pak městskou a obecní pokladnu stojí nemalé peníze.Vždy bude někdo co bude zákon porušovat to je jasné ale aby jich bylo co nejméně.Pocházím z vesnice kdy v době mého mládí když pes volně pobíhal a ohrožoval lidi tak místní myslivec ho zastřelil a nikdo si nestěžoval Dnes co by se asi stalo takovému myslivci? Když se narodila štěňata,koťata a hospodář je nechtěl tak je utratil hned. Co by se mu stalo dnes? Žádný veterinář vám zdravého psa neutratí ani štěňata. Útulek nevezme.I tady je chyba.Pro to tvrdý zákon aby si lidi než si psa,kočku pořídí dobře rozmysleli.Když ale někdo chce v tom udělat pořádek hned někteří v tom vidí podvod jak vydělat peníze,ožebračit chovatelé atd...Myslím si že to jsou ti co ty psi vyhazují,a nestarají se o ně.Zloděj křičí chyťme zloděje.

Já se svýma psy taky nechodím po vesnici,neznečišťuji chodníky,mám je na svém pozemku 2400 M čtverečních a polatek ze psu musím taky platit Neremcám taková je místní vyhláška a vím že je to právě na ty darebáky co psy vyhazují. Bohužel. Možná až jednou bude každý pes tak jak auto dohledatelný podle značky budou poplatky poloviční.Jestli někdo psa v lese zabije pořád je to lepší než by ho tam přivázal a nehal hlady a žízní umřít.

doplněno 18.03.13 16:23:

Nevím o jakém polpatku se Vám jedná.Za čip zaplatíte pouze jednou a pak co pes žije už registru neplatíte nic.Polatek obci ze psa je něco úplně jiného.

Datum: 18.03.13 16:49

Ano, jsem přesvědčen, že spousta zákonů je špatných a nedomyšlených. Včetně např. toho o STK, protože nic užitečného "navíc" nevynutí (zodpovědní řidiči by udržovali auto v pořádku i bez něj) a naopak podporuje korupci (darebáci si jen zaplatí a STK auto vůbec nevidí).

S těmi myslivci a volnými psy v minulosti taky nemáte pravdu, nebo aspoň ne "krásnou, čistou a jednoduchou". Z vyprávění např. vím, že pes chodil na půl cesty naproti dětem, když se vracely z města do vesnice ze školy. Jak to, safra, jen mohl dělat? Tolik let a pravidelně. Že by slepí a neznalí myslivci?

A dál přiznáváte, že máme špatný (nedokonalý) zákon (který neumožní usmrcení mláďat). Dodržení tohoto zákona často ovšem není proveditelné a někteří lidé se proto zachovají špatně. Proto vytvoříme druhý zákon a tvrdě budem všechny trestat za jeho porušení! Tedy budem trestat za to, že nedokázali dodržet jiný, špatný a nesplnitelný, zákon. No, není to na palici?! Kvůli špatným zákonům budem vymýšlet další, ještě horší, zákony a nejdůležitější starostí budou tvrdé postihy za jejich porušení?!

A ne, opravdu nepatřím mezi "zloděje, co křičí ...". Mám zvířátka rád, pejska bych nikdy nikde nenechal a zabít mláďata bych nejspíš nedokázal. Ale nesmyslné příkazy a zákazy, které vymýšlejí všichni vlivní ... neschopní, protože nedokážou vymyslet řešení kloudné, mi už opravdu lezou krkem.

Datum: 18.03.13 16:54

Již nebu reagovat,protože bych se opakoval. Se slovy starého koně už tahat nenaučíš nashledanou.

Datum: 18.03.13 17:22

Ano, čip je zbraň proti darebákům. Jenže jsme opět u státních dozorových orgánů. To funguje jen částečně, ale trochu jo. Nedavno sem psala uživatelka pod přezdívkou bohemica, ža ví o týraném psovi. Žádala o pomoc. Nabídla jse , že zjistím situaci a že pomohu. Pes byl údajně o chlebu a vodě (když nezmrzla), ve vlastních výkalech ap. Je to 3 neděle a ani po výzvách o pomoci se uživatelka bohemica neozvala. Tak co s tím uděláme? Píši množné číslo? Budeme tu trpět na poradně někoho kdo chce poradit, ví o trestném činu na zvířeti a když se mu nabídne reálná pomoc tak dělá mrtvého brouka?

Datum: 19.03.13 13:57

haninka: musím se bránit proti nařčení, že jsem věděla něco o týraném psovi atd. V tomto konkrétním případě o který se pravděpodobně jedná, jsem byla sama soukromou cestou požádána o pomoc uživatelem, který zde hledal pomoc, ale bylo mu spíše vynadáno, tak se trochu vyděsil. Někdy je přílišná aktivita "rádobyochránců" spíše kontraproduktivní. Záležitost s týraným psem je už vyřešena, má nového majitele a dobré podmínky. Kdo ale zabrání aby si ten původní tyran nepořídil na prázdný řetěz nového psa?

Datum: 18.03.13 17:26

Vy skrátka také budete dělat vše proto aby těch darebáku bylo co nejvíce. Asi jim fandíte nebo jste jedna z nich. Platíte vůbec poplatek ze psa? Kde a kolikrát jsem použil to Vaše nenáviděné slovo? Už nevite kudy kam tak plácáte nesmysly.

doplněno 18.03.13 17:27:

Pro babkazov

Datum: 19.03.13 07:46

Toto doopravdy myslíte vážně?! *sok* Doopravdy si myslíte, že ikdyž budete mít 120x pravdu, něco se změní? Třeba bude chleba levnější, kos zazpívá jinou písničku, slunce zapadne dřív? Když vám to dodá sebevědomí a vy nebudete muset světu nic dokazovat, budu s vámi vždycky, když vás potkám, souhlasit. Bez ohledu na svůj názor. Když to vám pomůže. *pusa*

Od: kkkkkkkkk
Datum: 18.03.13 11:47

v jihlavě na to jdou od lesa

Od: kkkkkkkkkkkk
Datum: 18.03.13 11:47

Datum: 18.03.13 12:14

Velká psí reforma 2012

Josef Drbal | Sobota, 29. 10. 2011 v 16:0 A osvědčilo se to.? Co tím básník chtěl říc?

Datum: 19.03.13 14:07

Sama se věnuji chovu psů více než padesát let. Vlastní chovatelskou stanici mám aktivní dlouhá desetiletí a nikdy jsem nesouhlasila s tetováním, protože považuji za týrání. Uvítala jsem možnost čipování jak jen to šlo a pořídila si nejen vlastní čtečku, ale i další náležitosti. Faktem je, že čipování je téměř jako vakcinace(co do zákroku a bolestivosti) jen s tím rozdílem, že je jednou za život. O prospěšnosti očkování také nikdo snad nepochybuje...Pravda je, že registry nejsou tak funkční jak by měly být. V tomto směru jsou ještě nedostatky. Pravda také je, že na čipovaného psa bývá sleva na poplatcích, takže o nějakém obohacování asi nemůže být řeč. Také je pravda, že celoplošné čipování VŠECH koček a psů od množitelů je naprostá utopie. Povinná Identifikace se týká zatím jen psů s PP a některých registrovaných psů hlášených na některých obecních úřadech ap.

Od: taquocngoc
Datum: 12.03.16 15:17

jsem zahranicni student v cz, chci pestovat jednoho pejska. ale ja neznam o psi zakon.muzete mi dat nejaky psi zakon? prosim...

dekuju vam

Datum: 12.03.16 15:40

O konkrétním psím zákonu nevím. Na psy obecně se budou vztahovat stejné zákony, jako na ostatní zvířata. Tipuji, že něco bude v občanském zákoníku. Další konkrétní povinnosti si mohou stanovit různé dotčené organizace, např. přepravu psů v dopravních prostředcích budou upřesňovat "přepravní podmínky" např. Českých drah, DP metro a dalších, prostor k možnosti volného proběhnutí případně další povinnosti (poplatek za psa, zřejmě zmíněné čipování apod.) určují obce svými vyhláškami, povinnost očkování bude možná stanovena veterinárním zákonem (povinnosti v tomto ohledu určitě po dotazu sdělí veterinář).

Datum: 12.03.16 15:43

Zrovna včera u nás chodili dva policajti, měli nějakou čtečku a kontrolovali všechny psi, které potkali, zda jsou očipované.

My psa očipovaného máme, stálo to 350 Kč, hlavně kvůli tomu, kdyby se zaběhl.

Datum: 12.03.16 15:50

Tak to tady čtu opravdu s velkým zájmem a zjišťuju, že odpůrcům jde o prachy. Je to jednorázový poplatek, psa to nebolí a chci tu uvést větu Nikdy neříkej nikdy.

Skutečně se může stát, že se pes zaběhne. Třeba při petardách. Je fakt, že zlodějovi ten čip nezabrání. Nicméně ač jsem seniorky, bývalý pes byl čipován a toho současného mám taky,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.