Co s kočičkou - stěhování

Od: Datum: 25.05.16 09:15 odpovědí: 31 změna: 26.05.16 14:33
Prosím o radu. Bydlím v pronájmu a asi rok se tam starám o toulavou starou kočičku, která má pouze jeden zub.( Bohužel se musím odstěhovat a kočičku si vzít sebou nemohu. Bojím se, že by mohla umřít. Sama si potravu asi neobstará. Poraďte prosím, co s ní? Nechat jí tam a nebo odvést do útulku? Nevím si rady. Co je pro ní nejlepší?
avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.05.16 09:38
 
avatar

Dobrý den, pokud ji nechcete ponechat osudu (a jinou možnost nevidíte), tak ji zkuste umístit do toho útulku - bude tam o ní postaráno a bude tam mít kamarádky.

Zdravím!

doplněno 25.05.16 12:40:

terry - a proč si tu kočičku nemůžete vzít sebou? Pokud jde např. o jiný nájemní byt, tak majitel Vám už nesmí zvíře v bytě zakazovat (dle NOZ). Ovšem, může něco namítat, ale také o té kočičce nemusí vědět.

doplněno 25.05.16 13:05:

terry - kdybych měl přítelkyni, která nesnáší zvířata, tak bych šílel také. No, snad ještě nemáte děti - zjistěte si, zda by Váš přítel děti chtěl, měl je rád a dovolil jim třeba domácího mazlíčka. Ovšem, odpověď asi znáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: terry
Datum: 25.05.16 12:58
 

Bohužel se budeme setěhovat s přítelem do svého bytu a on jí tam nechce. Proto tak šílim :(

Od: terry
Datum: 25.05.16 13:26
 

Děti chce ale žádné zvířátko. Už teď šílí, že se o ní starám. Pomalu odpočítává dny, kdy se konečně budeme stěhovat.

Je to těžký. Kočka si na mě zvykla a já nemám srdce jí tam nechat ohladu a pak v zimě. Určitě to nepřežije.

Pořád vymýšlim, co bude pro ní nejlepší. Je zvyklá na své prostředí ale bez jídla asi dlouho nevydrží.

Datum: 25.05.16 14:05
 
avatar

Máte dobré srdce, když máte o číču strach. A bylo i pěkné, že přes zimu mohla být u Vás doma. Škoda, že přítel to nevidí stejně. No asi ten útulek bude nejlepší. Já pocházím z vesnice ,i když už jsme skoro 40 let město. A nepamatuji období, že by jsme neměli kočičáka. Měli jsme jich i 5. A teď máme asi 15 let i psa. Ten co máme teď- Míša je z útulku a před ním jsme měli také Míšu. Ten současný už má to jméno z útulku, toho prvního jsme dostali jako štěně a dali mu jméno Míša. Tomu se ale na noze udělal nádor a nepomohla ani operace.

 
Od: terry
Datum: 25.05.16 15:19
 

Asi za ní zatim budu jezdit a vozit jí každý den jídlo a pak se uvidí.

Vy máte taky dobré srdce,když si berete pejsky z útulku. Určitě se mají u vás všichni zvířátka královsky

Datum: 25.05.16 16:22
 
avatar

Mají se tu dobře. Když jedeme nakoupit a jsme třeba 2 hodiny pryč, tak je pes nešťastný. Když se vrátíme, tak se může radostí zbláznit. A hlavně si pes a kočky rozumějí a i si spolu hrajou. On je zná od narození. Zřejmě se stěhujete nedaleko ,když můžete jezdit číču krnit. V každém případě je to chvályhodné.

 
Datum: 25.05.16 09:54
 
avatar

Dobrý den. Také se přimlouvám za útulek. Ono se říká, že kočka člověka k životu nepotřebuje. On jí život pouze ulehčuje. Na druhou stranu, když už má svůj věk a jenom jeden zub, tak to pro ni je těžší. My máme momentálně 2 kočičáky a před nimi byli jiní.Někdy se nevrátili domů, jindy zemřeli na nějakou nemoc.Nejstarší kočce bylo 16 let. Měla sice zuby, ale byla zcela hluchá a pak ji postihla asi mrtvička. Teď jim jdu zrovna dát svačinku, jednoho už slyším, jak na sebe upozorňuje.

 
Od: terry
Datum: 25.05.16 10:42
 

To jsem potřebovala slyšet! Moc vám děkuju. Ja mi jí strašně líto a pořád jsem přemýšlela co s ní. Nechtěla jsem jí vytrhnout ze svého prostředí ale s jedním zubem toho moc nechytí. Snad se jí v útulku bude líbit.

Od: ctenar*
Datum: 25.05.16 11:35
 

Dej do domu na dveře papír: "Nechce někdo převzít starost o starou jednozubou potulnou kočičku, kterou jsem doteď krmila? Stěhuji se a nemůžu si ji vzít s sebou."

Vysvětli jim,že až se nebudou oni moci starat, tak ať ji předají někomu dalšímu nebo ji předají do útulku.

Tak udržíš kočičku v domě nebo blízkém sousedství, kde to zná.


doplněno 25.05.16 11:37:

Dej to oznámení i na sousední domy. Třeba i s fotkou kočičky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: terry
Datum: 25.05.16 12:31
 

Majitel baráku by se zbláznil. Kočku úplně nesnáší. Ještě mě napadlo, že bych jí jezdila krmit ale nevim, co s ní přez zimu. Já jí nechávala spát doma. Vím,že je to asi banalita, ale pořád mi to nedá.

Datum: 25.05.16 22:20
 
avatar

Z některých reakcí si nic nedělejte. Lidé jsou zkrátka různí.

 
Datum: 26.05.16 12:43
 
avatar

Být majitelem baráku (bytu), také bych vás hnal s tou kočkou).

 
Od: pb®
Datum: 25.05.16 12:57
 

Moje máma si takhle z chaty přivezla 7mi letou bezzubou kočku. Sousedi (vesničtí balíci) si pořídili dvě koťátka, protože je někdo chtěl utopit. Nedbali na naše rady o kastraci, takže koťátka vyrostla a začala se nekontrolovaně množit. To se sousedům nelíbilo, takže ty původně zachráněné vykopali z domu. Několik let takhle živořily venku, porod jeden za druhým, bez veterinární péče, až to jednou na konci léta máma nevydržela, milou Mindinku sebrala, dala do tašky a odjeli s ní 160km domů. Zimu by nepřežila, byla strhaná porody, vyhublá, bez zubů, s ušní, svrabem, neočkovaná, neodčervovaná. Kočka co byla většinu života venkovní v pohodě snesla cestu autem, byla šťastná že má konečně domov, plnou misku jídla a ruce, co jí hladí a ne nohy, co do ní kopou. Už jí je 14 a od mámy se nehne.

 
Datum: 25.05.16 19:26
 
avatar

- odkud jste?

 
Od: terry
Datum: 26.05.16 09:22
 

Z Prahy Řeporyje

Od: jmlc®
Datum: 25.05.16 19:31
 
avatar

Nezlobte se na mne - prostě veterinář a utratit.


doplněno 25.05.16 20:10:

Sousedka před časem říkala, že by chtěla koťátko. Chce a chce... zamluvil jsem. Od té doby každý týden fňukala, že chce vědět datum narození, že chce vědět, kdy ho přivezu... Marně jsem jí vysvětloval, že tam musí být nějakou dobu (nedávno se debatovalo o 12ti týdnech od narození dle §§§§).

Před dvěma dny mne potkala a řekla, že když teda nevím, kdy bude k odběru, tak že ho už nechce. No a já mám dělat co? No když jsem slíbil odebrat a oni ho nedali utratit hned, tak si ho prostě vezmu a budu čekat, až ho přejede auto... bydlíme blízko silnice, ne že bych ho tam házel, prostě zvědavé kotě tam časem vleze samo...

Neřešte to - je to zvíře - kdyby se každý tak starostlivý, jako jste vy, choval i ke svým dětem, jak by bylo krásně na zemi... Já ale to zvířátko nemůžu dávat nad pozici partnera či dítěte - to prostě nejde... to dokážou jen staré zahořklé panny.

 
Datum: 25.05.16 20:24
 
avatar
Tak to jste mne zase pobavil *smich* Ne tím příběhem, ale tou starou pannou *smich *smich* *smich*
Víte, odsuzovat člověka, jen proto, že si třeba nikdy "nevrz"... *smich*
Myslím, že tazatelka už vysvětlila, že má ke kočičce vztah a nikde jsem nevyčetla, že ji staví do pozice člověka. Každý přece chceme učinit tento svět lepším a pokud to podle vás znamená zabít každé zvíře, které je mimo náš životní plán, no potěš. To už k smíchu není. M.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.05.16 20:37
 
avatar
Ona tazatelka uvedla, že se nechce zbavit kočky, ale její přítel kočku odmítá a "proto šílí". Nemá to srdce ji nějak vyhodit nebo utratit, tak si raději nechá kočku a příteli dá vale.Já mám zvířata rád - i když na pekáči jsou určité kusy lepší než živé... Třeba mazlíka králíčka bych doma mít nemohl... Kočka je v podstatě užitkové zvíře - chrání mi garáž a zahrádku od myší. Pokud tomu tak není, je k ničemu. Mazel může být manželka, ale kočka tedy ne. Nejděte hned do extrémů - "zabít každé zvíře, které je mimo náš životní plán" - tady jsem to uvedl jako nejrozumnější řešení v dané situaci. Naopak v případě člověka jsem např. proti potratům - nechci zabíhat do jiné oblasti, ale můžete mi třeba poštou napsat váš názor na potraty...
 
Datum: 25.05.16 20:51
 
avatar

Na potraty mám stejný názor jako vy. A i na ten Váš příspěvek.

 
Datum: 25.05.16 21:08
 
avatar
Tak nevím...kde je psáno, že dá příteli vale? *nevi* A reaguji jak reaguji, protože přestože jiní už radili rozhodit sítě a hledat novou "pečovatelku" či kontaktovat útulek, pro vás je nejrozumnější kočku zabít. Nejspíš proto, že už není užitečná? Hmm zajímavé... A já že zacházím do extrémů...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.05.16 21:13
 
avatar

"Už teď šílí, že se o ní starám. Pomalu odpočítává dny, kdy se konečně budeme stěhovat.

Je to těžký. Kočka si na mě zvykla a já nemám srdce jí tam nechat ohladu a pak v zimě. Určitě to nepřežije.

Pořád vymýšlim, co bude pro ní nejlepší. "

zde je ten rozchod... No a radit útulek - pokud dáte do útulku zvíře, musíte se o něj finančně postarat... nebo lhát, že jste ho našli. Darovat kočku? Postiženou? Viděla jste poslední nabídku koček, koťat ... na bazaru, bazoši atd? Jsou jich stovky! vč. těch z útulků. Jsou krásné, zdravé, ... kdo si vezme tu zuboženou?

A že zrovna zabít? Psal jsem Utratit - a to se mělo hned, protože kočka živoří, je odkázána na ostatní a nemůže lovit.


doplněno 25.05.16 21:24: mimochodem - vaše vyjadřování o zvířeti mi připomělo toto:"Měsíc - to ještě jde. Moje prabába měla 11 dětí, všechny umíraly na kostižer až na naši babču. A když umřel ten nejmladší, bylo mu 8 let, tak šli po ulici prabába s pradědkem a potkali pražskou drbnu - sousedku. A ta hned - jak se daří tomu chudáčkovi? A praděda smutně odpověděl - tak už nám ten chudáček pošel..Nemusíte mi věřit, ale prabába, která umřela relativně mladá, od tehdy na pradědka do smrti nepromluvila.Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…mluvite-o-svych-rodicich.html"
doplněno 26.05.16 13:37:

nejen pro tazatelku - snad se zamyslíte nad poměrem "člověk (dítě), které partner chce a kočka, nalezenec, chudáček,..." http://www.babyweb.cz/kocka-n…y-nepritel-vaseho-tehotenstvi

Nemám jednoduchý život, rozhodně nevím vše předem. Když ale někdo svého mazlíčka (pes, kočka, kůň, ...) bere jako to základní a důležité - důležitější než partner, pak se nedivte, že je tu tolik "singels" či svobodných matek...

Sami si svůj život komplikujete kvůli zvířeti - radu jsem dal, teď můžu jen připojit tichou modlitbu za zdraví lidí v rodině - a velmi rád bych viděl reakci všech vás, zastánců života této kočky, kdybyste měli nemocné dítě. A to nejen podle přiloženého článku, ale stačí hloupá alergie na kočku... Tady bych si dokázal tvrdit, že na 100% vás všech si kočku nenecháte a raději se postaráte o zdraví dítěte. Nebo ne? Kočku nechat a dítě utratit? *bzum*

 
Datum: 25.05.16 22:13
 
avatar
Vy musíte mít snadný život, vše víte předem :) ...že se rozejdou, že se nenajde žádná další dobrá duše, že ji v útulku nevezmou... Hmm...
Utratit=zabít. Pokud se trápí, souhlasím. Pokud je jen stará a opuštěná...dát jí šanci.
doplněno 26.05.16 13:46: Ale no tak, řešíme jeden konkrétní případ a ne rovnoprávnost zvířat a lidí. Nehledejte něco, co v tomto případě není.
Ale pomodlit se můžete, ať se najde nějaká dobrá (třeba osamělá zapšklá stará panna) duše a o kočičku se postará. Tak budou spokojené obě. *placni* M.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: iva®
Datum: 26.05.16 12:58
 

Já tam žádný rozchod nevidím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.05.16 20:03
 
avatar

Že nechce přítel kočku v bytě se ani trochu nedivím, mě by kočka nepřekročila doma práh. Pokud je na tom mizerně zdravotně, tak prostě utratit. (stejnak by pošla sama pokud si nedokáže obstarat potravu) a nebo útulek, ale tam asi moc nadšeni nebudou.

 
Od: lim®
Datum: 25.05.16 22:52
 

Nemohla bych žít s někým kdo nesnáší zvířata. Vázne s nim chcete žít? Když se takhle muže chovat k opuštěné kocicce tak jak se asi bude chovat k vám?

 
Datum: 25.05.16 23:00
 
avatar

Kočku bych si prosadila, přítel by měl smůlu. To ale asi slyšet nechcete. Pak už jedině ten útulek, ale starší zvíře tam stejně asi nepřežije. Kočičí útulek nebývá zrovna oáza pro staré kočky a nebo naopak malá koťata.

 
Datum: 26.05.16 14:33
 
avatar

Já si myslím, že tak dlouho byste prosazovala až byste skončila i s kočkou na dlažbě *smich*

 

 

Datum: 26.05.16 07:13
 

Předem se omlouvám, ale chlapa, který by mě nutil zbavit se mnou milovaného zvířete bych nakopala do zadku.

 
Datum: 26.05.16 11:27
 
avatar

Nezlobte se, jde o toulavou, starou kočku a ne o domácího mazlíčka. Kočka si poradí a půjde jinam nebo holt zdechne, to je prostě život ať se vám to líbí nebo ne a kecy, že vyměnit přítele to už vůbec nechápu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.16 12:42
 
avatar

Naprostý souhlas s Liduš. Já jen kroutím hlavou jak dneska všichni ti rádoby zvířatomilové neustále nadsazují zvíře nad úroveň člověka. Já mám taky rád zvířata, rád se s dětmi podívám do ZOO nebo k sousedům na psy či krávy v ohradě, ale doma zvíře nechci. Taková pravidla jsem doma nastavil a tak to prostě bude. Naštěstí manželka má stejný názor jako já.

Né, že bych byl nějaký přehnaný pedant na čistotu, ale aby se mi váleli chlupy z kočky nebo psa na gauči nebo po stole, tak to si nedovedu a ani nechci představovat. Nehledě na ten smrad z koček, který vás praští přes nos, když jdete k někomu, kdo kočky doma má na návštěvu. Prostě zvíře je od toho, aby bylo venku.

Takže miluji názory lidí, kteří říkají, že nemám rád zvířata jen proto, když je nechci mít doma *smich*

A ještě k tazatelce, jestli Vám stojí nějaká stará, bezzubá kočka za zničení fungujícího vztahu s přítelem, je to Vaše věc, ale je to více než pošetilé. *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: terry
Datum: 26.05.16 14:23
 

Dobrý den všem.

Jen jsem se chtěla pozeptat jak by tuto situaci s kočkou řešili jiní. A né, aby řešili můj vztah s přítelem. Nevadí. Děkuji všem za názory, vážim si vaší pomoci. S kočkou to nějak vyřešim. Hezký den :)

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.